Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk milletini birarada tutan şey islam dinidir (!)

ruby

Öne çıkan mesajlar

Koskoca Türkiye'nin başbakanı, saygı göstter hedesini de bırakın bi kenara artık. Yaptıkları, syledikleri bi hayli hakaretle karışık eleştiriyi hakediyor ve de Hukuki açıdan bi karşılık verilemiyor.. Ve evet, Türk halkının seçtiği bu adama ve bu adamı seçtikleri için Türk halkına hakaret ediyorum.. Evet, hiç bi anlatım bozukluğu yok. Açık, doğrudan..[signature][hline]AthleT, 24 Ekim 2005 13:42 tarihinde demiş ki:
Bu adam suçlu olmasa yargılanmaz.!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 30 Kasım 2005 22:01 tarihinde demiş ki:
said:
-Cleglaw-, 30 Kasım 2005 21:57 tarihinde demiş ki:
said:
forgiver, 30 Kasım 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
Atatürk e ederse de farketmiyor

hop hop! ne dediğinin farkındamısın?!?

fazlasıyla

said:
[b]forgiver, 30 Kasım 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
bana ve ya x küfretmiş farketmiyor, Atatürk e ederse de farketmiyor
birisine hakaret etmiş oluyor

said:
sırf içeriğine katılmayıp salya sümük hakaretler yağdırmak bence daha kötü bişydir. düşüncelerini düzgüncene ve hakarete dayandırmadan ifade edenlere bir lafım yok; zaten ifade özgürlüğü karşılıklıdır

ama sen ne quote ettiğinin farkında değilsin.
Forgiver biraz düşün.Biraz saygı duy.

''Atatürk'e de küfür etsen farketmez'' cümlesinde belirttiğin şahısın sayesinde sen şu anda evinde koltuğunda oturup Paticik'de yazışıyorsun milletle.

''Fazlasıyla'' dediğin kelime içinde kullandığın harfleri senin kullanmanı sağlayan şahıs da o şahıs işte.

Senin sen olmanı sağlayan şahıs da o işte.

O'na biraz saygı.[signature][hline]I think i'm the NoelBab..
We can't forget him ..
We Love him..
God Bless him ..
I'm his reflection ..[b]

[b]Msn İçin : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver!! ben böyle ciddi bir seyi öyle konu olsun falan diye yalandan yazmam,gerçi bu senin için ne kadar ciddi onu tartismak gerekir, Tayyip'in soylediklerine katilmak olanaksiz!
bir de söyle düsün, diyelim ki sen hiristiyansin,ateistsin hatta!ve basindaki,senin ülkeni,vatandasi oldugun ulkenin baskani cikip bunu soyluyor. ne hissederdin? iyi o halde ben bu toplumun üyesi degil miyim diye düsünmez miydin ? din insanin kendi vicdan isidir, inanirim inanmam sana ne,tayyip'e ne ? ve inanmiyorsam türk degil miyim? bu toplumda yerim yok mu ? bu güne dek nasil geldik peki biz, din sayesinde mi ? iran-irak 'da herkes müslüman da,neler yani,dünyanin en gelismis ülkesi mi ? su cümleyi de tekrar okuman gerektigini dusunuyorum : '' BIZI YANLIS YOLA SEVKEDEN SOYSUZLAR,ÇOK KERE DIN PERDESINE BURUNMUSLERDIR.TARIHIMIZI OKUYUNUZ,GORURSUNUZ KI MILLETI MAHVEDEN,TUTSAK DEN KÖTÜLÜKLER HEP DIN KISVESI ALTINDAKI KÜFÜR VE ALÇAKLIKTAN GELMISTIR'' ve istedigin kadar ''basinda olan insanla ilgili saygili konus'' de,forgiver, asla ve asla ona karsi hic bir saygim yok,açikca Musatafa Kemal'in bahsettigi alçaklardan biri odur,ülkeyi mahvetmistir,sömürmüstür,yok etmek üzeredir,toplumu bölmektedir,gruplara ayirmaktadir! onun türklügü türklük müdür ki türk toplumundan bahsedebilir?

bir kaç sene evvel afganistan'da bir kizin yüz kemiklerini sopalarla vura vura kirdilar,ve o pazar meydaninda ölürken,hiristiyan diye kimse dokunmadi ,kimse yardim etmedi .o halde biz de böyle yapalim ; hayir o toplumu olusturan bir üye degil, hayir o musluman degil diyerek birakalim ölsün,izin verelim din din diyerek basa gelenler bizi bu sekilde sömürsün o halde. fogiver seni kiniyorum ,seninalcak igrenc ve kokusmus,sacma,gerici fikirlerini de kiniyorum,BIR ULKENIN RESMI DINI YOKTUR !! inanmayanla ya da baska dinden olanlar da toplumu olusturur,ir ülkeyle bagimsizlik savasina girsek kimse biz müslümaniz diye girmez o savasa,biz bu ülkenin evlatlariyiz diye girer,bagimsizligini korumak icin. tabi seni bilemem , senin kokusmus ici gecmis dusuncelerin bnim dünyamda asla ve asla yer almadigi icin.

[Bu mesaj ruby tarafından 30 Kasım 2005 22:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Forgiver hala neyi savunuyorsun ya !

Eskiden göstermeden pazarlıyorlardı TÜrkiye'yi şimdi açıktan açıktan.Sen hala bunu savunuyorsun yazık senin zihniyetine[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 30 Kasım 2005 16:48 tarihinde demiş ki:
Eğer türk milletini bir arada tutan şey islamsa, türk milleti millet değildir, sadece aynı dinden olup bir bayrak altında birleşmiş üç-beş alakasız insandır.
Din, milleti birbirine yakınlaştıran etkenlerden biri midir denirse, evet doğru derim ancak türk milletini birarada tutan şey islamdır demekle bunun arasında çok çok çok büyük bir fark vardır.
[signature][hline]L'enfer c'est l'Autre.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk milletini birarada tutan şey Türk Kültürüdür...Türk kültürünün büyük bi bölümüde islam kültüründen gelir bunu söylememe gerek yok heralde

-Aile kavramımızın çok sıkı oluşunu ben buna bağlıyorum
-Arkadaşlık,Anne,kızkardeş bağlılığını da buna bağlıyorum...

İnanmayacaksınız ama ilk kez Tayyip'in dediği bişey beni düşündürüyo ve ben buna olumlu bakıyorum..

Hristiyanların çoğunlukta olduğu devletlerle bizim devletimiz arasında fark ortadadır..

Neden bizde aile bağları daha sıkı ? Neden arkadaşlık kavramı daha gelişmiş? Neden Avrupa devletlerine göre daha sıcak kanlıyız..

Daha kapsamlı düşünün..Söylediğiniz sözlerde bile bunun etkisini bulucaksınız..

Namus-Şeref kavramı hangi ülkede bu kadar büyütülüyo arkdaşlar?[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
And she's not breathing back.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trapt, 01 Aralık 2005 00:03 tarihinde demiş ki:
Türk milletini birarada tutan şey Türk Kültürüdür...Türk kültürünün büyük bi bölümüde islam kültüründen gelir bunu söylememe gerek yok heralde
...
(mesajın tamamını alıp uzatmak istemedim)

güzel bi noktaya parmak basmışsın. belki doğrudur ama bunu söylemenin yolu bu değildir. zaten çok hassas günler yaşıorken bukadar ağır cümleler kurmaması gerekirdi bence.

bide arkadaşlar forgiver olayın "küfür etmeden tartışalım ki medeni insanlar olarak saygı görelim" noktasını vurgulamaya çalışıo sanırım. niye bukadar yükleniosunuz ki? Tabii ki Atatürk'e küfür edilmemeli eden de cezalandırılmalı ama çocuğun bahsettiği o değilki.

"a, b veya c kişilerini eleştirirken medeni olunuz" budur.[signature][hline]you are the all singing all dancing crap of the world
Sosyal ağlarda paylaş

said:
armra, 01 Aralık 2005 00:15 tarihinde demiş ki:
said:
türk milletini birarada tutan şey islam dinidir

bunu söyleyebilmek için başka hiçbir şeyi göremeyecek kadar kör olmak gerekir.

bu hastalıklı düşünceler ve bunları düşünen hastalıklı beyinlerden sıkıldım!

erken seçim istiyorum :D

bn de erken secim istiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin eğer mezhep kavgalarıysa..Haklısın tabi
Günümüzde çoğu şey bozulmakta..

Keşke inanan doğru bir müslüman/hristiyan veya yahudi gibi inansa..DOĞRULARIYLA (bunu derken anlatmak istediğim kitaplardaki yanlışlıklar değil akıllardaki yanlışlardır.Şeriat,Bağnazlık,Bilgi/Saygı eksikliği gibi.)

Ama sonucunda insanın gerçekten temiz bir inancı varsa,toplumsal anlamdada refaha ulaşılır...

Örneğin İncil'de komşuluğun önemli bir yeri vardır..Yardım edilmesi,destek olunması anlatırlır..bunu gerçekten uygulayan ve örnek alan insanlar sayesinde yardımlaşma olur böylece sosyal anlamda dayanışma çıkar...

Aynı şey İslam'da geçerli..Hoşgörü gerçekten örnek alınıyorsa bu sorunlar olmaz..benim gözümde bu düşüncede olan birçok insan var..

Dinlere genel olarak bakıldığında sosyal hayatta önemi büyük..Buda kültürlere yansıyo..

Birarada tutan şey islam dini olabilir benim gözümde..Çünkü önceden de dediğim gibi kardeşlik,dayanışma,saygı-sevgi de büyük bi rolü var..[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trapt, 01 Aralık 2005 00:03 tarihinde demiş ki:

Hristiyanların çoğunlukta olduğu devletlerle bizim devletimiz arasında fark ortadadır..

Namus-Şeref kavramı hangi ülkede bu kadar büyütülüyo arkdaşlar?

evet fark açikça ortada; hala türbani bilmem neyi tartisiyoruz.islam dini kötüdür hiristiyanlikta boyle sorunlar yoktur demiyorum ama tayyip bu konulari buyuttukce buyutuyor.
namus seref kavrami o kadar gelismis ki milletvekillerinin eslerinin baska önemli yerler edinmis ,ve karsi cinsten insanlarla ayni masada oturmasi bile namussuzluk artik.
Sosyal ağlarda paylaş

evet ya dinler insanları çok hoşgörülü yapıyor değil mi (!)
geçin arkadaşlar, sokakta uzun saçlı, küpeli gençleri görünce arkasından kötü kötü bakan da bizim müslüman insanımız.
dinlerin vermek istediği ne kadar şey varsa bunlar dinsiz bir insanda da bulunabilir. hatta genelde daha fazlasıyla bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
trapt, 01 Aralık 2005 00:21 tarihinde demiş ki:

Birarada tutan şey islam dini olabilir benim gözümde..Çünkü önceden de dediğim gibi kardeşlik,dayanışma,saygı-sevgi de büyük bi rolü var..

islam dinini yoldan çikardilar artik,dayanisma,saygi sevgi ,kardeslik varsa bir dinde,diger dinlere inanan insanlara karsi da ayni davranislari göstermek lazim,ve böyle sözler soyleyerek onlari dislayan birisinden de bunu beklemem acikcasi.

[Bu mesaj ruby tarafından 01 Aralık 2005 00:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Elbrech, 01 Aralık 2005 00:28 tarihinde demiş ki:
taz ve ruby, yukarda bu söylediğiniz şeylerin yanlış olduğunu aslında din in öyle bişey olmnadığını anlatan yazılar var. biraz daha dikkatli okumanız gerekio olabilir

tabiki de din kötü bir sey deil, sonucta ben de inaniyorum ve bu beni cogu konuda rahatlatiyor,ve benim bildigim her din içinde kardesligi barindirir.ama din ve vicdan özgürlügü var kardesim, istemeyen benim dinime inanmayabilir,o onun kendisine verecegi hesaptir. dinle bir sorunum yok,saptirilmis dinle var,saptiranlarla da var .
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar daha önce yazdığım 2 yazıyı daha dikkatli okursanız sevinirim..çünkü konu başka yerlere çekiliyo gibi..

Bunun siyasi boyutları burda tartışılamaz biliyosunuz..

Sizden istediğim sadece biraz daha kapsamlı düşünmeniz..Bu kültüre yansıyan çoğu şey islam dinindendir..bunu savunmanız gerçekten yersiz..

Önceki yazılarımda da söylediğim gibi..

Din;
Şeriattan,bağnazlıktan,küfürden ve baskıdan uzaksa..Ondan yanlış beklenmemeli.Günümüzde böyle düşünen kişi sayısı çok az..Topluma yansıdığı bir gerçek..

Diğer ülkelerdeki insanların sosyal ilişkilerine bakıldığında bize göre çok farklıdır...

İnsanlar herşeyi farklı yorumlar..Kimi islam'da hoşgörüyü örnek alır..Kimide hiçbirşey anlamaz Bağnaz olur..

Zaten bu yüzden mezhep kavgaları bu boyuta gelmedi mi?

Neyse konuyu fazla çevirmek istemiyorum..Sonuç olarak biz yorumladığımız İyi/Kötü şeyleri kültürümüze ve sosyal hayatımıza yansıtıyoruz..

Keşke herşey hep hoşgörüde kalsa...Bikaç arkadaşım farklı yorumlamışlar yazdıklarımı..lütfen tekrar okusunlar..Varsa hata affola[signature][hline]It's a lie. A kiss with opened eyes.
Anything but bother me.
It takes my pain away
Sosyal ağlarda paylaş

Can Dündardan bir yazı

seçimlerden sonra yapilan iddiali ve süslü söylemlerine kanarak AKP'den
>ümitli oldugunu söyleyenler için.....
>Tayyip...
>Unutanlara,
>* Elhamdulillah seriatciyiz. (21.11.1994 Milliyet)
>* Yilbasina karsiyim. (19.12.1994 Sabah)
>* Ben tekkeye degil dergaha gittim. (22.1.1997Gozcu)
>* Ata'ya saygi durusunda sap gibi ayakta durmaya gerek
>yok!(12.5.1994Hurriyet)
>* 10 Kasim'da yaygara kopartildi. (14.11.1994 Hurriyet)
>*Icki yasaklansin. (1.5.1996 Hurriyet)
>*Istanbul'u Medine yapacagiz. (Akis)
>*Butun okullar Imam Hatip yapilacak. (17.9.1994 Cumhuriyet)
>*Ben Istanbul'un imamiyim. (8.1.1995 Hurriyet)
>*Mayo reklami sehvet somurusudur. (6.3.1996Hurriyet)
>*Milli Piyango zulumdur. (29.9.1994 Hurriyet)
>* Taksim'deki caminin temelini insallah
>atacagiz.(1.7.1994)
>*Cumhurbaskani'nin imam hatipli olacagi
>gunler yakindir. (5.2.1996 Akit)
>* Sarik operasyonu cok komik. (15.5.1995 Sabah)
>* Yesil (kaldirim rengi) medeniyettir. (25.6.1994)
>* Ben Meclis'in dua ile acilmasindan yanayim. (8.1.1996
>Milliyet)
>* Imamlar da nikah kiysin. (9.5.1995 Milliyet)
>
>Asagida yazi, bir Hürriyet gazetesi yazarinin, 29Ekim2002 tarihli
>köseyazisindan alintidir ; Bugün size ülkemizi
>yönetmeye talip olan bir sahsin imzasiyla
>gönderilen oglunun nikáh davetiyesini belgeliyorum. Subat tarihinin
>yanindakine bakiniz!
>29 Zilkade 1421.
>Bugün Türkiye'de böyle bir tarih kullaniliyor mu?
>Zilkade diye bir ay var mi?
>Nedir zilkade? Arabi aylarin on birincisi! 1421 diye bir yil var mi?Yok!
>Nedir o? Arap takvimi!
>İste bu Tayyip ve ekibi, sizin oylariniza talip. Türkiye'yi
>onlar kurtaracak!
>İçlerinden kimi Atatürk'e hakaretten hüküm giymis,kimi sivas katliami
>saniklarinin avukatlari, kimi
>yolsuzluktan,hirsizliktan yargilaniyor,
>Tayyip ise altinlari borç aldigi (!) oglunun davetiyesinde 29
>Zilkade 1421 tarihini kullaniyor!
>Hem de ''Ben artik degistim!!!'' dedigi günlerden sonra.
>Savulun, Tayyip kafasi
>isbasinda![signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Hür ve özgür şarap ve lezzet portalı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...