Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk milletini birarada tutan şey islam dinidir (!)

ruby

Öne çıkan mesajlar

başbakanımız galiba hiç tarih dersi görmemiş.. türkler müslüman olmadan önce onları ne birarada tutuyormuş acaba? yazık ya.. bir de bu insanı hala savunanlar var.

evet, türkiyede yaşayan insanların çoğunun dini islam olabilir, ama bu türkiyenin dinin islam olduğunu, veya tüm türklerin öyle olduğunu göstermez. hele ki laik bir ülkenin devletini temsil eden başbakan, üstüne takım elbisesini giyip evinden çıkıp işini yapmaya gittiği zaman hangi dine mensupsa onu unutmalı, mesai saatinden sonra camiye mi gidiyor tekkeye, kimseyi ilgilendirmez.[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds.
Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Sosyal ağlarda paylaş

ben katılıyorum bu tespite, dinin etkilerinden biridir insanlara birlik beraberlik sağlamak. bu etkiyi sağlayan daha bürsürü şey de vardır
binlerce buna benzer yorum yapılabilir

sorun o değilde bi insanı düşünceleri dolayısıyla yargılamak; açıkçası ben bu cümlede t.c. devletine zararı görecek bir ifade göremiyorum, ifade özgürlüğü filan deriz ya bazen

herneyse, herşeyden öne bu konuyu açan arkadaş bu sözü kimin söylediğinin kaynağını getiririse çok sevincem, google da yazınca herhangi bir kaynak çıkmadı
ha başbakanımız böyle bir söz söylemesi beni rahatsız etmez ama söyleyip söylemediğini bilmediğimiz bir cümleden dolayı; sırf içeriğine katılmayıp salya sümük hakaretler yağdırmak bence daha kötü bişydir. düşüncelerini düzgüncene ve hakarete dayandırmadan ifade edenlere bir lafım yok; zaten ifade özgürlüğü karşılıklıdır

tespite katıldığımı yineliyorum ve tekrar soruyorum bu cümle gerçekten söylenmiş mi?
yoksa maksat tartışma olsun vakit geçsin tarız bir topic mi
en azından tartıştığımız şeylerin muhattabı sanal bir cümle olmasın.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver ifade özgürlüğü konusunda katılıyorum ama konu başbakanın sözlerine gelince olay değişir. bir hakemin çıkıp ben şu takımı tutuyorum diyememesi gibi, hakimin çıkıp ben şu parti mensubuyum diyememesi gibi.

laik bir ülkenin başbakanının din hakkında tespiti olamaz, olsa da bu türk milletini ilgilendirmez, bunu söylemesi yanlıştır. burası laik bir ülke, silkinsin kendine gelsin.[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds.
Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SbNN, 30 Kasım 2005 21:20 tarihinde demiş ki:
Zamanında Atatürek'e ÖKÜZ diyen adamdan ne beklersin ?

Alın işte başa getirdiğiniz adam..
Alın Türkiyeyi her makamda temsil eden adam..

çok komiksin gerçekten?
senin Atatürkle ilgili özel yasalardan haberin yok sanırım.
dokunulmazlıkta işlemiyor o yasalara
eğer öküz demişse, varsa bu sözü yıllarca hapis yatardı, tüm aileside devlet tarafından dışlanırdı(memurluk vs.)

gelip te x y ye kaka dedi yazmak zor bişey değil ama doğru mu merak ederim,
eğer doğruysa yukarda yazdıklarım mutlaka gerçekleşirdi
herhangi bir kaynak belirtir misin?[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thelegbra, 30 Kasım 2005 21:26 tarihinde demiş ki:
forgiver ifade özgürlüğü konusunda katılıyorum ama konu başbakanın sözlerine gelince olay değişir. bir hakemin çıkıp ben şu takımı tutuyorum diyememesi gibi, hakimin çıkıp ben şu parti mensubuyum diyememesi gibi.

laik bir ülkenin başbakanının din hakkında tespiti olamaz, olsa da bu türk milletini ilgilendirmez, bunu söylemesi yanlıştır. burası laik bir ülke, silkinsin kendine gelsin.

bence bir tespitte bulunmuş, bir hakemin fenerbahçe iyi top oynuyor ama avrupada yamuluyor demesi gibi bişey uyandırdı bende bu cümle

2. si bunu başbakan dedi mi demedi mi? bilmiyoruz
açıkçası deseydi en az ulema kadar gündeme getirirdi doğan grubu, bu aralar hükümetle araları ii deil :)[signature][hline]be the vanquisher, to forgive

[Bu mesaj forgiver tarafından 30 Kasım 2005 21:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
antalyali, 30 Kasım 2005 21:26 tarihinde demiş ki:
@sbbn

al işte bi türk daha suçu başkalarına atıp kurtuldu.
her alanda türklüğümüzü belli ediyoruz. seçtiğimiz adammış biz seçmedik. he aramızda seçenler vardır saygım sonsuz. madem beyenmiyosun daha iyisini bul yarat üret bişey yap o çıksın başa. çözüm üretmeden konuşan tek toplum olarak her zaman ön planda olucaz başka bi şekilde değil...(sonuçta tayyip i savunmuyorum ama muhalefet partisinin yaptığı gibi herşeyi eleştiren insandan da nefret ediyorum. eleştiri değil bu milletin çözüme ihtiyacı var...)
Arkadaşım ben size demiyorum seçtiniz diye genel olarak Türk halkı için dedim.
Sonuçta bu adamın bu lafı etmesini onu başa getirerek Türk Halkı sağlamıştır.

Ayrıca keşke elden birşey gelse ama bu gidişle uzun bir süre daha bu tür adamlara mahkum gözüküyoruz..[signature][hline]I think i'm the NoelBab..
We can't forget him ..
We Love him..
God Bless him ..
I'm his reflection ..[b]

[b]Msn İçin : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 30 Kasım 2005 21:27 tarihinde demiş ki:
said:
SbNN, 30 Kasım 2005 21:20 tarihinde demiş ki:
Zamanında Atatürek'e ÖKÜZ diyen adamdan ne beklersin ?

Alın işte başa getirdiğiniz adam..
Alın Türkiyeyi her makamda temsil eden adam..

çok komiksin gerçekten?
senin Atatürkle ilgili özel yasalardan haberin yok sanırım.
dokunulmazlıkta işlemiyor o yasalara
eğer öküz demişse, varsa bu sözü yıllarca hapis yatardı, tüm aileside devlet tarafından dışlanırdı(memurluk vs.)

gelip te x y ye kaka dedi yazmak zor bişey değil ama doğru mu merak ederim,
eğer doğruysa yukarda yazdıklarım mutlaka gerçekleşirdi
herhangi bir kaynak belirtir misin?
Arena göstermişti 3-4 yıl önce Tayyipin 1992 yılları civarında doğuda bir ilde halka seslenişini(!) ..

İzleyen arkadaşlar vardır aramızda heralde..

Not:Adam tabiki çıkıpta ''Atatürk öküzdür.'' demedi.Çeşitli imalarla onu belli etti.[signature][hline]I think i'm the NoelBab..
We can't forget him ..
We Love him..
God Bless him ..
I'm his reflection ..[b]

[b]Msn İçin : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 30 Kasım 2005 21:24 tarihinde demiş ki:

ha başbakanımız böyle bir söz söylemesi beni rahatsız etmez ama söyleyip söylemediğini bilmediğimiz bir cümleden dolayı; sırf içeriğine katılmayıp salya sümük hakaretler yağdırmak bence daha kötü bişydir.

Biz senin saçma sapan fikirlerine hakaret etmeyip cevap yazıyorsak sende adam gibi konuş kimsenin sözlerine salya sümük hakaret diyemezsin.Ayrıca bu ülkede yaşayan müslüman olmayan türkler bu söze bozulmaz mı ?Biraz empatik düşünün bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elm, 30 Kasım 2005 21:44 tarihinde demiş ki:
Biz senin saçma sapan fikirlerine hakaret etmeyip cevap yazıyorsak sende adam gibi konuş kimsenin sözlerine salya sümük hakaret diyemezsin.

buyur o zman:

said:
punishment, 30 Kasım 2005 21:45 tarihinde demiş ki:
tiktirsin ordan i..e ben ermeniim hadi kovsun beni sıkıosa ama sapına kadarda TÜRKÜM...aslında en güzel cevabı atatürkten alıntı yaparak sen vernişsin kardeşim..

(bkz: bana kimse insanlar hakaret ve küfür yazarak düşüncelereini ifade ediyor dedirtemez)[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

bana ve ya x küfretmiş farketmiyor, Atatürk e ederse de farketmiyor
birisine hakaret etmiş oluyor

said:
sırf içeriğine katılmayıp salya sümük hakaretler yağdırmak bence daha kötü bişydir. düşüncelerini düzgüncene ve hakarete dayandırmadan ifade edenlere bir lafım yok; zaten ifade özgürlüğü karşılıklıdır

ben seni suçlamıyorum adam küfrettiği için, yukaradaki quote ya örnek veriyorum[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver sana bişey diyim mi ben eger biri ataturke laf ederse cok sey farkeder o olmasaydı sen suana ya olmayacaktın yada baskalarnın somurgesi olan bi ulkede yasıo ve onların soyledikleri yaparak kolelik sıfatında olacaktın bi bole bi acıdan dusun![signature][hline]Fistan, 10 Kasım 2005 10:19 tarihinde demiş ki:
peki biz sizi arariz...

[Bu mesaj LucifeL tarafından 30 Kasım 2005 21:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürke e hakaret edince, Atatürkün yaptıkları geri gitmez
hakaret eden kişi ceza yer
keşke yanı hassasiyet diğer insanlara küfür ederkende gösterilse
Keşke hakaret etmeden düşünceleri ifade etmeyi seçse herkes

x veya y faketmiyor
anlamnız gereken ifade özgürlüğünün hakaret le desteklenmemesi[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Cleglaw-, 30 Kasım 2005 21:57 tarihinde demiş ki:
said:
forgiver, 30 Kasım 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
Atatürk e ederse de farketmiyor

hop hop! ne dediğinin farkındamısın?!?

fazlasıyla

said:
[b]forgiver, 30 Kasım 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
bana ve ya x küfretmiş farketmiyor, Atatürk e ederse de farketmiyor
birisine hakaret etmiş oluyor

said:
sırf içeriğine katılmayıp salya sümük hakaretler yağdırmak bence daha kötü bişydir. düşüncelerini düzgüncene ve hakarete dayandırmadan ifade edenlere bir lafım yok; zaten ifade özgürlüğü karşılıklıdır

ama sen ne quote ettiğinin farkında değilsin.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
forgiver, 30 Kasım 2005 21:59 tarihinde demiş ki:
Atatürke e hakaret edince, Atatürkün yaptıkları geri gitmez
hakaret eden kişi ceza yer
keşke yanı hassasiyet diğer insanlara küfür ederkende gösterilse
Keşke hakaret etmeden düşünceleri ifade etmeyi seçse herkes

x veya y faketmiyor
anlamnız gereken ifade özgürlüğünün hakaret le desteklenmemesi
olay o deil ben dusunce özgurlugu hakkında dediklerine katılıyorum ama verdigin ornek cok sacma ben ona kızdım için bole konusuyorum yoksa dusunce konusda dogru soluyosun...[signature][hline]Fistan, 10 Kasım 2005 10:19 tarihinde demiş ki:
peki biz sizi arariz...
Sosyal ağlarda paylaş

bir insana kız ama onu beğenmedini türkçenin hakaret içermeyen kelimeleriyle ifade etmeyi seç

rte eleştirelmez biri değil istediğini diyebilirsin ama bunları hakaret etmeden dersen işte o zman düşüncelerini insanlara hakaret etmeden ifade etmiş olursun
doğrusu da odur.
bir de dediklerinin doğru olması lazım.

bunlara dikkat ettikten sonra bence fazla bir sorun kalmaz.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LucifeL, 30 Kasım 2005 21:55 tarihinde demiş ki:
forgiver sana bişey diyim mi ben eger biri ataturke laf ederse cok sey farkeder o olmasaydı sen suana ya olmayacaktın yada baskalarnın somurgesi olan bi ulkede yasıo ve onların soyledikleri yaparak kolelik sıfatında olacaktın bi bole bi acıdan dusun!

Şu an Atatrük olmasaydı zaten olacağımız duruma geldik bile.. İngilizler bizi zincirler altında tutmıyacaktı elbette.. Şu an içinde bulunduğumuz ülke ekonomik gücü elinden alınmış, -RTE'nin Türkiye'yi temsil ettiğini düşünerek- hattabu gücü kendi ellerimizle verdik, bir ülke..

RTE'den süper sözler :

Sümerbank'ın kapatılmasından bahsederek "Sırtımızdaki kamburu attık"

Sümerbank, Türkiye sanayisini yoktan var etmiş ve -en azından Ataürk döneminde- geliştirmiştir. Şu an Sümerbank diye birşey yok.. Madencilik bitmiş durumda Etibank yok.. Zaten zarar görmekten bıkmışlardı.. Tarım yerlerde tarıma destek yok..

Kabul edelim, Politikacı olmayı gerektiren vasıflara sahip olan kişiler politikacı olarak kendini alçalmıyor. Politikacı olanlar yasadışı işlerini meşrulaştırarark paçayı yırtmaya çalışanlar, devlet düzenini yok etmeye çalışanlar..

Evet.. Kısaca Atatürk olmuş olmamaış hiçbir şey farketmezdi. Sadece bu duruma düşmemiz gerekmezdi, çünkü zaten bu durumda idik..[signature][hline]AthleT, 24 Ekim 2005 13:42 tarihinde demiş ki:
Bu adam suçlu olmasa yargılanmaz.!

[Bu mesaj Rebelution tarafından 30 Kasım 2005 22:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk sanki iktidara gelmişte, darbe yapıp indirmişler gibi oldu senin post. Atatürk zaten bu ülkeyi kuran, vardı da ztaen ama kimse ölümsüz değil
o zman osman beyden başlayalım
osman bey babası ertuğruul gazinin kılıcı çalmasaydı bu günlere nasıl gelecektik.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...