Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk milletini birarada tutan şey islam dinidir (!)

ruby

Öne çıkan mesajlar

said:
forgiver, 05 Aralık 2005 18:51 tarihinde demiş ki:
said:
thelegbra, 05 Aralık 2005 18:02 tarihinde demiş ki:
yukarıda yazanların "uzun bir konusmasının icinde gecen cümleler" olması cümlelerin ağırlığını değiştirir mi veya bunları söyleme hakkını verir mi?

mesela o cümleler ben de rahatsızlık uyandırmıyor, sen de uyandırıyor,

sende uyandırmasını beklemiyoruz zaten,kafa yapınız aynı oldugu için hani ,o bakımdan ..günlerdir,haftalardır herkes yaptıgı yanlıslardan ve her türlü saçmalıklarından bahsediyor.sende bir sey uyandırsa nolur uyandırmasa nolur be.[signature][hline]kitty:) kitty kitty kittyyyy
ik hou van je pascal :) jeej
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 05 Aralık 2005 21:12 tarihinde demiş ki:
ruby ,

sen akilli adama benziyorsun . belli olan kafa yapisi nedir bir anlatsana soyle detayiyla .

belli olan kafa yapısı 2 tane. birincisi din ,vicdan özgürlüğü var diyen kafa yapısı ,ki Mustafa Kemal'in de savunduğu gibi...unutmayalım ki bir hiçken bizi yükseklere taşıyan oydu. ikincisi ise taa Mustafa Kemal'den önce varolan düşünce biçimini hâla devam ettiren. artık örümcek ağlarıyla dolmus..anlatabildim mi? din politikasi altında bizi yerlerde sürükleyen. en azından hala birinci örnekteki gibi düşünen insanlarımız var. henüz iran-irak gibi olmaktan kurtulmak icin bir umut var en azından. örneğin benim düşüncelerimin,kafa yapımın 2.tip kafa yapısıyla değişmesi veya değiştirilmesi imkansız. hatırlayabildiğim ilk günden beri annemden babamdan ,okuduğum kitaplardan,etrafımdaki ,beni yetiştiren bütün insanlardan,bütün etmenlerden ,kemalizmin ne olduğunu,Mustafa Kemal'in nasıl birisi olduğunu,düşüncelerini öğrendim.ve küçücük yaşımda bile onun ne kadar yüce olduğunu görebiliyordum.bu belki de biraz yetiştirilme şeklidir. babam Atatürkçü düşünce derneğinin başkanı,annem de üye. ve kendimi bildim bileli onun kitapları,sözleri,resimleri,takvimleri,sırf onunla ilgili olan ansiklopediler, hep evimizde bulunmustur.ve ben kemalizmle ilgili bulabildiğim her şeyi ama her şeyi okuyarak,izleyerek büyüdüm. işte benim kafa yapım bu. anlayan anlar.[signature][hline]kitty:) kitty kitty kittyyyy
ik hou van je pascal :) jeej

edit : yanlıs kelime

[Bu mesaj ruby tarafından 05 Aralık 2005 21:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ilgi cekmek ıcın yapıyor

doktor kendı halıne bırakın dedı[signature][hline]Bizim apartmanın en geniş anime ve görüntü kalitesi en düşük arşivi...
31 CD ve 4-5 DVD tutan arşivi...
Görmek için mail filan atmayın,ben sizi ararım bir ara...

"If your enemy has a choleric temper, seek to anger him."
Roy Mustang
Sosyal ağlarda paylaş

ahah bu nasıl bir gelecek öngörüsüdür, walla kelime kelime tutmasa bile buna benzer bir açıklama geldi
konuyu açan arkadaşın, imkb hakkındaki öngörülerini bekliyorum :)

(bkz: din birleştirici bir çimentodur)
bu sefer gerçekten söyledi : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/3634007.asp?m=1&gid=69#

son bir açıklama:
+alo ben rte, bir açıklama yapmak istiyorum; din birleştirici bir çimentodur
-ok kaydettik, başka bişey var mı
+hayır sadece bu cümle
-ulan bir kerede uzun uzun konuş be sayfa dolmuyor
+hangi gazetede çalışıyodun sen
-öhö tmm tmm, yanlış anlaşılma oldu.

arşivden almadım o açıdan
[spo1=ifadenin geçtiği açıklama, link uçabilir] Gündem

11 Aralık 2005
Erdoğan: Din Türkiye’nin çimentosudur

ANKARA (A.A)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dinin üst kimlik değil, Türkiye’nin çimentosu olduğunu söyledi. "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını çatı olarak görüyoruz" diyen Erdoğan, “tek bayrak, tek millet ve tek vatan” olduğunu tekrarladı

Erdoğan, Yeni Zelanda ve Avustralya’'ya yaptığı ziyareti tamamlayarak Ankara'ya döndü. İki ülkeye ilişkin ziyaretleri hakkında bilgi veren Başbakan Erdoğan, daha sonra soruları yanıtladı.

Erdoğan, bir gazetecinin, “'Türkiye'de etnik unsurları birleştiren ana unsur dindir' şeklinde bir ifadeniz oldu mu, yoksa yanlış anlaşılma mı oldu?” sorusu üzerine, şu yanıtı verdi:

“Ben ne söylediğimi çok iyi biliyorum. Bakın bunu ne zaman, ne üzerine söyledim. İşin başını, arkasını bir tarafa koyup ortasını almayın. Biliyorsunuz konu, Sayın Baykal'ın Yugoslavya benzetmesi üzerine söylenmiştir. Türkiye, bir Yugoslavya değildir. Orada Sırp, Hırvat, Boşnak hepsi ayrı dinlerin mensuplarıdır. Aynı dinde olup farklı mezheplerde olanlar da vardır. Ama Türkiye'de ise 30'a yakın etnik unsur var. Bunu her zaman sizler de yazıyorsunuz, yüzde 99'u Müslüman bir ülke Türkiye'de din bir çimentodur.”

“'DİN ÜST KİMLİKTİR' İFADESİNİ KULLANMADIM"

Başbakan Erdoğan, bugüne kadar “din bir üst kimliktir” ifadesi kullanmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Üst kimlik olarak kullandığım ifade; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıdır ve bunun defaatle açıklamalarını yaptık. Ama buna rağmen bazıları anlamak istemiyor.

Yine söylüyorum, 'din bir çimentodur ve şu anda en önemli birleştirici unsurumuzdur.'

Tarih boyunca bu böyledir. Gazi Mustafa Kemal'in de bu konuda açıklamaları vardır. Orada da dinin bir birleştirici, bir çimento olduğunu görürsünüz.

"NUTUK'U OKUMAK LAZIM”

Onun için Nutuk'u falan bir okumak lazım. Okursanız orada da onu göreceksiniz. Bunu Tayyip Erdoğan söylediği zaman farklı yerlere çekiliyor. Ama başkaları söylediği zaman doğru oluyor. Alt kimlik üst kimlik tartışmaları da böyle.

Dün üst kimliğin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olduğunu söyleyenler şimdi 'bunu söylemedim veya farklı şekilde söyledim' şeklinde yorumlama gayreti içine giriyorlar. Biz ne söylediğimizi biliyoruz, bu noktada rahatız.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞI ÇATI"

Şu anda da bu istikamette Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliğiyle bunu bir çatı olarak görüyor, böylece ülkemizde birliği beraberliği sürdürüyoruz. Şunu da söylüyorum:

TEK BAYRAK, TEK MİLLET, TEK VATAN

Tek bayrak, tek millet, tek vatan dememe rağmen adeta sanki ben tek millet değil de çift millet demişim gibi tam manasıyla sağırlık yapıyorlar. Böyle bir ifade hiçbir zaman benden çıkmadı. Onları daha sonra ispata davet ederim, bu ispat çok ağır olur.”

BEDELLİ ASKERLİK

Başbakan Erdoğan bedelli askerliğe ilişkin soru üzerine, Avustralya'da bazı vatandaşların askerlik sorunlarını dile getirerek, bedelli askerlik konusunda talepleri olduğunu söyledi. Erdoğan, ”Konuyla ilgili hem Genelkurmay Başkanlığı hem de yetkili kurullarımızla görüşürüz, bu konuda yapılabilecek bir şey varsa yaparız” dediğini belirterek, “'Tamam bunu çıkarıyoruz' diye attığımız bir adım yok. Temennimiz odur ki, görüşmelerden sonra hakikaten bu vatandaşlarımızın sıkıntılarını giderici bir kararı almış oluruz” diye konuştu.

FBI ve CIA BAŞKANLARININ TÜRKİYE ZİYARETİ

FBI ve CIA başkanlarının Türkiye ziyaretlerinin hatırlatılarak, ”PKK'ya karşı bir adım mı atılıyor?” sorusuna karşılık Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti 780 bin kilometrekare üzerinde çalışmalarını yürüten bir ülke değil. Bilgi alışverişi yaptığı ülkelerle her tür görüşmeyi yaparlar. Bizim istihbarat teşkilatımız da uluslararası istihbarat teşkilatlarıyla kah ülkemizde kah onların ülkelerinde bir araya gelirler, görüşmeleri olur. Şu anda da demek ki istihbarat teşkilatımızın daveti üzerine CIA gelmiştir. Benimle de görüşme programı vardır. Aynı şekilde FBI da böyle bir davetle buradadır, burada görüşmeleri vardır. Bunların arkasında bir şeyler arama gayreti yanlıştır. Bunlar uluslararası yapılması gereken, olması gereken şe
Sosyal ağlarda paylaş

bu seferki açıklama benimde çok hoşuma gitmedi
ne öle çimento filan harç mı yapıyoruz, kompozit malzeme hazırlığı filan
kulağa hoş gelmiyor yani.

ama anlatmak istedeği şey bakımından fazlasıyla katılıyorum.
yanlız bu açıklamalar mı çok büyütülüyor yoksa başbakan bilerek mi söylüyor yoksa öle aklına esiyoda mı söylüyor, böle gündemlerin arkasından ne çıkar vs. komplo teorileri gelmiyor değil aklıma.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive

[Bu mesaj forgiver tarafından 11 Aralık 2005 17:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gaf konusunda Bush u geçti bizim Tayyeap:P

Her hafta bi gaf yaa artık dalga geçmenin de esprisi kalmadı=)

(Gerçi adam ciddi ciddi laikliği devirmeye çalışıyo. Tehlikeli...)

Ki iktidara geldiklerinden beri yaptıklarının hepsinin türban-imam hatip-dini kesim hedehödöleri olduğunu varsayarsak şeriat kapıda bile diyebiliriz[signature][hline]
beybin, 02 Kasım 2005 20:51 tarihinde demiş ki:
hep dedim dinsizlikte bir din olmalı.

sir, 06 Kasım 2005 23:15 tarihinde demiş ki:
"allahın sopası yok" lafı cuk oturuyo ama kafiriz be abi lol
Sosyal ağlarda paylaş

Tayyip'i ABD'nin basina oturtsalar asil yetersizi görecekler, Bush'un hakkini yiyorlar.
Tayyip'in elini atacak (ve kurutacak) koskoca bir dünyasi yok sadece[signature][hline]WoW EU - Magtheridon / Pain Train
Penthesilea, Level 60 Night Elf Priestess
Emilo, Level 60 Gnome Warrior
Elandra, Level 60 Night Elf Huntress
WoW EU - Chromaggus
Penthesilea, Undead Warlock
Sosyal ağlarda paylaş

Tayyeap Arap milliyetçiliği yapıo...İslam türk ulusunun parçası deildir...Onu kendimize din olarak biz seçtik..İslamı bağdaştırıcı olarak göremiorum maalesef..Daha çok türk kanı akıtmaya susamışların hükmetme aleti olarak görüyorum..Zaten bu adamlar islamı dooru yaşasalar zorla hiçbir yapılmaması gerektiğini anlarlardı..İslamı ne kadar doğru yaşadıkları kendilerini patlatıp masum insanları öldürmelerinden belli..[signature][hline]I see you alone..surrounded by a sea of enemies...
Sosyal ağlarda paylaş

tayyip tabanını pış pışlamanın telaşesinde. türban olayını falan yüzlerine gözlerine bulaştırdılar ya ordan biraz da.

ama bu haliyle ortamı gerdikleri için bence tabanlarından da puan kaybediyorlar.[signature][hline]Try Reality!
the invisibile and the non-existent look very much alike!
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında İslamın bağdaştırıcı özelliği var ama maalesef günümüzde çok doğru yorumlanamadığını görüyorum. Atatürkün yolundan şaşmayın arkadaşlar.. Gereksiz tartışmalara girmeyin....[signature][hline]Why is it every move I make turn out to be a bad one
Where's my guardian angel
need one, wish I had one
Sosyal ağlarda paylaş

said:
loop, 12 Aralık 2005 01:38 tarihinde demiş ki:
Aslında İslamın bağdaştırıcı özelliği var ama maalesef günümüzde çok doğru yorumlanamadığını görüyorum. Atatürkün yolundan şaşmayın arkadaşlar.. Gereksiz tartışmalara girmeyin....

+1

ya Tayyip ztn basa geldiginden beri hic gundemden dusmeyen konularin din-türban bilmem ne oldugunu gozonunde bulundurursak,amacini da gorebiliriz.[signature][hline]im so goth,i shit bats
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 yıl sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...