Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SO Guide (Yeni Başlayanlar, SSS vb... =)

Lethious

Öne çıkan mesajlar

Eveet. Bütün sorunlarınızın çözümünü bulabileceğiniz daha önceden farklı topiclerde açılmış bütün yazıları bir araya getirdim. Hayrını görün! :)

Silkroad.exe Hatasının Çözümü by Silider

[spo2=silkroad.exe Hatası]Arkadaşlar silkroad.exe bazen hata veriyor ve bu çok sinir bozucu hal alabiliyor. Bende bu problemi yaşamıştım bi kaç kişide bu sorunu yaşadığı için yeni konu altında anlatıcam.

1.Adım
C:WINDOWSsystem32driversetc klasörü altındaki host dosyasını notepad ile açıyoruz.
2.Adım
En alta şunu ekliyoruz.
222.111.150.111 gwgt1.joymax.com
3.Adım
Formatini değiştirmeden kaydediyoruz ve kapatıyoruz.

Ve sorunsuz bi şekilde oynamaya başlıyoruz oyunumuzu.
[/spo]
----------

Oyuna Server Doluyken Girebilmek by darkcomando

[spo1=Server Doluyken Girebilme]arkadaşlar ben çözdüüm olayı..Acc VE pass yazıyorum ve bekliyorum ne zaman hareket eden tablo durdu oazaman connect diyorum şak diye giriyo...... bunu öneririm[/spo]

----------

Yeni Başlayanlara Tavsiyeler by cembone

[spo3=Yeni Başlayanlara Tavsiyeler]30 küsür level deneyimimle sizleri hatasız karakter olusturmaya yönlendirmeye ve hatalı karakter olusturup yanacak günlerinizi kurtarmaya çalısarak bazı yararlı bilgilerle donatıyorum sevgili arkadaslarım;

1. agır zırh giyinin.

2. herkezin elindekine inanıp glave yada spear seçmeyin. archer herzaman daha avantajlı kalıyor.

3. leveli quest yaparak hızlıca atlayın. sıkıldım abi surda gezeyim burda gezeyim diyerek boşa vakit geçirmeyin. oyun verecegi questlerle heryeri gezdirecek ögretecek size zaten. mutlaka bitirin questleri hiçbir questi atlamayın. yoksa yenilerini alamazssınız ve başka npc den aldıgınız questler agır gelir. bol ölümlü ve masraflı olur.

4.kimseye acımayın. başlarda açlık yapın bol bol. bu mlsf gerekli. para almıyorlarsa koşun toplayın altlarından. ve öldürdügünüz yaratıkların parasını mutlaka ama mutlaka toplayın.

5.paraya kıyıp hep maximum giyebileceginiz item leri alın. bunu genelde vendorlardan ziyade oyuncularda pazarlarda arayın.çok çok fiyat farkı olur. ve itemi görür görmez almayın birkaç ayrı yerde görüp kazıklanmadıgınızdan emin olun.

6. unlimited return scroll diye birşey görürseniz limitsiz sanıp sakın almayın. tek kullanımlıktır. çok üzülürsünüz.

7.kadın karakter seçin. itemleri hep daha ucuz satılır piyasada.

8.eger su anki leveliniz düşükse ve yeni gelecek diger server olayı varsa bekleyin. yetişemezssiniz ilk serverlardakilere. niçin bekleyin diyorum. çünkü karakterinizin meslegini seçtiginizde . diyelim trader oldunuz. mal götürüyorsunuz level 22 siniz. level 40 adam gelir thief seçmiştir herşeyiniz gider. yada thiefsinizdir. dalga geçe gece öldürürler. bu yüzden yeni açılan servera zamanında girin ve hızlı çalışın.

9. questlerde öldüreceginiz yaratıklar için kendinize bir yer belirleyin. orada sabit kalın. spot kapatmak gibi. yani sunu diyeyim; yaratıklar baya süratli spawn oluyorlar. beklerseniz koşmaktan daha çok zaman kazanırsınız.oturun bu arada hp mp dolsun.

10.oyunda başlarda saglık ve mana için otları kullanın. ileride şişelere geçin. uzunca süre ot kullanmanız kesenize destek olur. çünkü belli levele kadar hep ucu ucuna yetiyor para. dövüşlerde yada quest yaparken otu iksiri içmekten sakın çekinmeyin. hatta heali mousun orta tusuna macro alın. tasarruf yapacagım diye içmez ölürseniz birton xp ye ve geri dönmek için alacagınız ata v.s ye yazık olur.

11.degerli gördügünüz itemleri ana şehirlerdeki inn lere bırakınız. çantanızda gezdirdiginiz itemlerin ölünce düşme şansı var azda olsa.

12.quest yaparken "abi 200 yaratık bitmezki" demeyin. sıkılmadan şarkı dinleyerek, kız arkadasınızla konusarak zaman geçirerek kesin. eger çok zorlanıyorsanız kesmekte derhal zırh ve silahınızı kontrol edin.levelinizin altındaysa zorlanırsınız. bundan dedim her levelde üzerinizi yenilemeye çalısın diye. 5 üzeri için tabi bu. 5 lerde falansanız ugrasmayın hiç giysiyle silah sadece.

13.bir yaratık spotunda yani diyelim 4 white tiger var. quest geregi örnegin xxxx tane kesmelisiniz. ne kadar fazla keserseniz gelen itemler o kadar güzelleşir.

14.leveliniz 20 ise level 10 yaratık öldürüyorsanız örnegin yani sizden alttaysa leveli fazlaca o yaratıktan maximum düşebilen en iyi itemleri alırsınız.

15.iyiliksever olmayın. yani aşırı şekilde. mesleginizi seçince yanınızda hep bir thief giysisi pack hayvanı ve bandit return scroll bulundurun birinin ticaret kervanı ve kendisi ölücek gibiyse yada öldüyse takip edin. yere saçılan itemleri toplayıp mutlaka kaçırın kazanmaya bakın. nasıl yapılır bu hemen çekeriz thief robu bineriz eşege toplar basarız return scrolla ve uzarız mekandan yalnız dikkat edin protectorler traderlar atlamasın üzerinize. yani çevreye iyi bakın.

16.protector seçtiyseniz kervan yollarında 3 lü beşli giyinmemiş normal oyuncu tarzındaki tipleri iyi kestirin gözünüze sizinde giysiniz giyinik olmasın. eger adamların üzerindeki yaprak işareti gi
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=lvl 1 - 23 questler]http://forum.paticik.com/view.php?id=162295[/spo][signature][hline]Shewky Goldbreaker-----Elder Bounty Hunter-----FRF
How many pieces of Bounty Hunter Armor did Boba Fett have to collect to get his complete set of Mandalorian Armor?
If Luke and Leia can fire blasters and jump from their speeders, why do I have to get off my bike just to punch someone?
How many skills did Luke Skywalker have to master before he became a Jedi?
Sosyal ağlarda paylaş

Benden önce atmışlar 1-23 arası questler linkini...Neyse sağol..Şimdi önce bir yetkili bulup bu konuyu sticky yaptırtmak lazım ondan sonrada bir alan yetkilisi istemek...[signature][hline]At-Avrat-Silah-Pc-Mp3çalar-Kola...
Bunlar da noktalar...
"Sonbahar-kış arası,
Patide depresif havası
Benim gibi eski motorları
Felaket yaktı..."
Dipnot:LF1Hatun for kalp badge

[Bu mesaj Bungala tarafından 04 Aralık 2005 22:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna Server Doluyken Girebilmek spoileri biraz atmasyon gibi.[signature][hline]Gwindon, 22 Kasım 2005 18:44 tarihinde demiş ki:
kafayı yicem valla ibne olacam sonunda bidaha kızlara bakan top olsun!!!
----------------------------------------
BiohazarD, 27 Kasım 2005 14:55 tarihinde demiş ki:
Küçükken Domuza Domzi derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli linkleri buraya ekleriz ilk mesaja yöneticiler sticky yapsın konuyu

Silkroad adminleri ne zaman şeçilecek ? Adam gibi adminler şeçilir umarımda Knight forumlarına dönmez burası da[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

[email protected] 'a mail atılmalı galiba başvurular için,ama bilmiyorum belki Ke bölümündeki gibi oylama fln yaparlar.[signature][hline]Gwindon, 22 Kasım 2005 18:44 tarihinde demiş ki:
kafayı yicem valla ibne olacam sonunda bidaha kızlara bakan top olsun!!!
----------------------------------------
BiohazarD, 27 Kasım 2005 14:55 tarihinde demiş ki:
Küçükken Domuza Domzi derdim.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadashlar hazir bu konuya kilitlenmishken benim de bir kac sorum war onlari tekrarliyayim:
daha yeni bashladim ben de.
Ekrani saga sola dondururken mouse un sag tusunu basili tuutp yapiorm, daha hizli olmak icin daha bir kolay yolu yok mu?
Bunun yaninda bize en yakin yaratigi secmek icin bir tush mevcut mu?
Eger bildiginiz basitlik saglamak icin controller keys bilginiz iiyse onlari da ozet olarak geceblir misniz?
pm party mesaj olayni da hc begenmedim eger farkli bir secim yoksa bu oyunda. hepsi ayni pencerede mevcut,farkli bir pencere acilmior ya da acilior mu?[signature][hline]

Sosyal ağlarda paylaş

Skill Whitdraw

Bunuda ekliyim

Bu konuya Açıklık getirmek istiyorum.
Çünkü bu konu hakkında çok fasla soru soruluyor ve kimisi cevaplanmadan tarihe karışıyor. ve tekrar soruluyor.

Arkadaşlar oncelikle bunun için LvL 20 olmanız şart.
Peki ne işe yarar:
Yanlış verdiğinizi düşündüğünüz, fazla kaçtı dediğiniz skillerinizi bu görev ile geri alabiliyorsunuz.

Örn:
Skilinizin LvLi 6 ise bunu elinizdeki cursed heart miktarına göre birer birer geri alabiliyorsunuz.

Her 10 tane cursed heart 1 skill geri alabilmenize olanak tanır.
Bu 1 skilin gerektirdiği skill puanının ancak %80 kadarını geri alabilirsiniz.
Ve skilin LvL derecesine görede sizden bir miktar uçuk kaçık paralar istemektedir.

Yapmanız Gerekenler:
Herbalistten (pot mot aldığınız ihtiyar) LvL 20 olduğunuzda withdraw skill point görevini alıyorsunuz.
ve hemen hemen her çeşit monsterdan cursed heart dediğimiz itemler düşüyor (seyrek). 1 skill çekmek için 10 cursed heart istiyor sizden.
Nekadar skill çekmek isterseniz okadar Cursed Heart toplamanız gerekiyor.
Daha sonra Herbaliste bu itemleri verdiğimizde bize her 10 cursed hearte 1 tüp veriyor. Ve bu tüple Skillerimizi çekiyoruz.
Herbalistteki skill withdraw questine tıkladığımızda hemen altta ???????? işareti çıkıyor.
Tıkladığımızda karşımıza skill menüsü çıkıyor.
Her skilin altında Down tuşu beliriyor.
Basarsanız sizden istediği fiyat miktarını ve geri alabileceğiniz skill point miktarını görebiliyorsunuz.
Ona göre seçiminizi yapıyorsunuz.

Unutmayınki Skill geri alma olayı teker teker yapılıyor.
Ve bu görevi istediğiniz lvl de istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Uyarı:Master LvL için verdiğiniz skill puanları geri alamazsınız.
Yanlızca ona bağlı SKILL lerde geçerlidir
Sosyal ağlarda paylaş

Adventure Scroll satılmıyor.Quest item o.Sanırım 1 saatliğine hızınızı %20 arttırıyor fakar bu bir saate ölüm dahilmi bilmiyorum.

Ekranı tutup çekip kaydırmaya gelince başka bir yolunu şahsen bilmiyorum.Bende tutup çekip kaydırıruyor ve döndürüyorum.:lol:[signature][hline]Palantis Admin
Türkiye'nin İlk Web Based Online Frp Oyunu.

İmza İcat OLdu MertLik BozuLdu
Sosyal ağlarda paylaş

bu da var

[spo1=blade str yapısı]Blade - Str yapısı:

Stat puanı: Hepsi Str.

Weapon: Blade

Skill Yapısı:
Swordmanship:
Chain Sword Attack sirisine ve
Blade Force serisine konsantre olunmalı.
Pasif olarak Shield Protection skill kullanılmalı.
Hidden Blade serisi ve Killing Heaven serisi,
Monsterlar üzerinde pek işe yaramıyor ancak
PvP de gerçekten çok kullanışlı olabiliyor.
Shild tekniği defansiv oyuncular için gerçekten çok iyi savunmalar sağlıyor.

------------------------------------------------------------

Force Skill:
Fire yada Cold önerilir.
Fire tamamen saldırıya yönelik oyuncular içindir.
Cold ise tamamen savunma/defansa yönelik oyucular içindir.

Cold:Cold Force serisi, Frost Nova serisi ve Cold Armor pasif skilleri kullanılmalıdır.

Fire:Fire Force serisi, Flame Body serisi ve Flame Devil pasif skilleri kullanılmalıdır.

Lightining bu Yapı için kullanışlı değildir.
------------------------------------------------------------

Diğer olasılıklar ve masterler içinde rehberlik edilecektir.
Takip etmenizi öneririm.
Bu rehberlik çok kez denenmiş ve oyuncu yapısına göre hazırlanmıştır. Uyulması zorunlu değildir. Ortak düşüncelere sahip oyuncular bu rehberliği deneyebilirler. Mahcup olmayacaklarına eminim.[/spo][signature][hline]emrkck.blogspot.com
Sosyal ağlarda paylaş

buraya bir alan yetkilisi shart sanirm. cok guzel bilgiler weriliyor fakat cok daginik kaliyor uzerine ustluk uplanmayanlar gerilere dogru gidiyor sonrasinda da arama durumuna girmeyen daha yeni gelmish arkadashlarimiz ayni basliklardan ucer besher aciliyor.
Guzel seyler kaybolmasin lutfen. Umarim bir FM buralara ugrar ve bu sekilde daginiklik uzerine bu isi yapabilecek istekli bir ya da bir kac kisiyi alan yetkilisi tain eder ki oyun yeni bashladi ve yawashtan populerlige dogru gidecek bir oyun..[signature][hline]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...