Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

horas yeni bişiler yapıyo

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

mükemmel olmuş hepsi tek kelimeyle bence..[signature][hline]It's pointless to resist my son -Darth Vader
I'm a person and my name is Anakin -Anakin Skywalker
At last we will reveal ourselves to the Jedi. At last we will have revenge -Darth Maul
I feel the force -Luke Skywalker
And you, young Skywalker; we shall watch your career with great interest -Palpatine
Sosyal ağlarda paylaş

ilk önce resimler hakkında genel bi beğenimi belirteyim, gerçekten olağanüstü, gerek teknik, gerek içerik olarak.

kendini fotoğrafa vermiş olman güzel, yani her ne kadar, kendi adıma pcde çizimi becerememiş olmanın ezikliğiyle bu alana kaydığım gerçeğini görmezden gelmesem de ( :P ), fotoğraf biraz da gerçek hayattan görmeye dayanıyor, çok daha ileriye gidebilirsin, daha zenginleşebilirsin diye düşünüyorum

öncelikle, teknik olarak resimlerin oldukça başarılı, donanımlarını sorayım, yalnız gerekli olmadıkça photoshoptı vs. edit yapmamanı tavsiye ederim - her ne kadar kendi adıma fazla ilerlememiş, üzerinde durmamışsam da fazla - son resimde mesela, anlatmak istediğini ışıklandırma ve pozisyonla da iletebilirdin bence.

ilk resimde, yorumlamaya girecek olursak, benim kendime çıkardığım, doğanın kendini ürün vermek için harcaması, ki bunu yapan çarpık, şekilsiz, güçsüz bi dal iken, insanın ürünü bile şekilli, düzgün, fabrikasyondan çıkmış, üretilmiş ama portakal kadar sağlıklı, doğası itibariyle çekici değil. ikinci resim, doğanın 2 boyutluluğu gibi geldi bana. gene kurumuş, gene şekilsiz, altındaki insansa daha portakalımsı bu kompozisyonda, portakal gibi çekici, ekmek dilimi gibi şekilli, gerektiğinde tehlikeli. ki insanı da doğa yaratsa da, insan kendini ekmek dilimi gibi fabrikasyondan geçirmiş felan diye uzatıcam da beynim durdu, fazla öteye gidemiyorum şu an için, boş bi zamanımda gene bakmaya çalışıcam.. =)

daha nice çalışmalarını görmek dileğiyle..[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com

[Bu mesaj MonTezaus tarafından 26 Şubat 2005 19:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

tam bilmiyorum ama kariyer bu üçleme için kullanılabilecek bir terim sanırım..[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

Sosyal ağlarda paylaş

montezaus photoshopun gereklilik olduğunu düşünüyorum. elde etmek istediğimi yakalayana kadar da kullanıyorum. maksada vasıl olmak önemli olan benim için. ve zor yoldan yapmamın da bi manası yok özel olarak kendi adıma. saolasın. herhangi özel manası da yok çalışmaların. kendin bişiler çıkartırsan güzel. :) sadece estetik kaygılar, ve belirsiz içgüdüler.[signature][hline]Ars longa, vita brevis.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 Şubat 2005 03:21 tarihinde demiş ki:
montezaus photoshopun gereklilik olduğunu düşünüyorum. elde etmek istediğimi yakalayana kadar da kullanıyorum. maksada vasıl olmak önemli olan benim için. ve zor yoldan yapmamın da bi manası yok özel olarak kendi adıma. saolasın. herhangi özel manası da yok çalışmaların. kendin bişiler çıkartırsan güzel. :) sadece estetik kaygılar, ve belirsiz içgüdüler.

en azından kendi adıma photoshop kullanmıyorum da bi ihtimal siyah beyaz yapmayı bile beceremediğimden olabilir yani birşey diyemem pek :) ama çok da fazla oynamamak gerekli bence gene de, bi yerden sonra fotoğraftan çok resim haline geliyor ki amacın onu yapmaksa bi sakınca yok tabi.

çıkarım olayında bu ara psikopata bağladım iyice sorma hiç :P nerdeyse keloğlan askerde filminden bile birşeyler çıkarmaya kasıyorum istemsiz, şu sanatsal eserlerle diğerlerinin ayrımını bile beceremiyorum en azından hangisinde kafa yormak gerektiğini bilmek için de neyse kendime şifa dileyip uzaklaşayım :)[signature][hline]__and one day.. one day i'm gonna grow wings # # a chemical reaction [ u know where u are ] hysterical and useless [ u know where u are ] hysterical and.. [ u know where u are ]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 Şubat 2005 03:21 tarihinde demiş ki:
sadece estetik kaygılar

bence bu yoldan sapmamalı kimse. sonra ortaya beyenilen ama acayip olan şeyler cıkıyor.belki güzeldirde ben anlıycak olgunluga erişmemişimdir bilemiyorum.realistik estetik seviyorum sanırım.[signature][hline]Deviant art gallery
Somebody tell me. Why it feels more real when I dream than when I am awake.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet benim o :D ehehe. Ayricana bakiyorum da tam zamaninda online olmusum :lol:

Hollanda'dan herkese selamlar. Özellikle üstad :horace: 'a Bilgisayarımı yeniden kurmak iki gün boyunca uğraşmak felan gerekti ama sonunda başardım nete girmeyi. Netekim tam zamanında girmişim. Tam benden bahsedilirken...

Evet efendiler selamlar tekrardan....

Hai Onagaishimas
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...