Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En Kolay Rapor Alinan Yerler[Buyuk Hizmet]

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

Kadikoy'de herkesin bildigi KASEV'den ba$layalim.Buraya sadece sevk ile gidilir.Ancak KAL ogrencilerinin cok iyi bildigi gibi (Ozellikle yatililarin) "ba$im agriyor." demeniz bile buraya sevk almaniz icin yeterlidir.Genelde durumu cok iyi bildiklerinden "Neyin var?" demezler."Kac gun istiyorsun?" derler.
KAL'da yatiliyken durumu bilmedigimden gercekci olsun diye "Ishalim ben." demi$tim.Heriflerde bok ornegi istemi$lerdi.Daha sonra hep "Ba$im agriyor" dedim "Neyin var?" diye sorduklarinda.

Ama KASEV 3-4 gunun ustunde rapor vermez.Bu gibi durumlarda KSO'ya gitmeniz gerekir.Burada ufak bir odeme yapmaniz gerekir.Ve guzel bir bahane bulmaniz lazim.Ama tutturursaniz bir hafta yan gel yat...(Biz yatiliyken sinemaya giderek degerlendirirdik :))

Bakirkoy civarlarinda ise efsanevi Kizilay bize rapor hizmeti sunmakta...90 gun kadar okula gitmedigim bir sene buradan yakla$ik 20 gun kadar rapor almi$tim.Her ali$iniz icin 13m TL odemeniz gerekiyor.(Muayene ucreti yani.Biz "rapor ucreti" derdik.)Bunun otesinde hic sorun cikarmazlar.Hipokrat triplerine yatmazlar.Genelde Pazartesi giderseniz 5, Sali giderseniz 4, Car$amba giderseniz 3... $eklinde haftayi kapattiran raporlar verirler.Bazen rapor sirasi olur.Cocuk ve Dahiliye bolumleri onerilir.(Cocuk bolumune girmek icin iyi rol yapmaniz lazim.)

Bakirkoy Saglik Ocagi'nda ise genelde inanilmaz siralar olur.Ve hastalar ve doktorlar arasi gerginlikler ya$anir.Bu yuzden buradan rapor almaya cali$mayin.Zaten gergin olan doktor "Rapor istiyorum." dediginizde ya da bunu ima ettiginizde sizi kovalar :)

Bakirkoy Devlet Hastanesi'nde de benzeri bir durum soz konusu.Hatta burada bir arkada$la rapor almaya cali$irken neredeyse dayak yiyorduk.Verdigimiz 3 milyon rapor parasina yazik olduydu.(Muayene ucreti ve sira fi$i..)(Sonra arkada$ ertesi gunde rapor aradi ve alakasiz bir yerden de olsa buldu.(Dikilita$ Saglik Ocagi)Ama ben "Bulamadik oolum i$te" diyerek ertesi gun pa$a pa$a okula gittimdi..Yazik cok yazik.).Burada onemli bir mesele var.Devlet Hastanesi gibi buyuk yerlerde asla ama asla Dahiliye gibi ciddi hastaliklara bakan bolumlere asla girmeyin.Hem sira hemde doktor ciddiyeti ust seviyede oluyor.Girdiginizde "Ba$im agriyor." deme $ansiniz da olmuyor(Ne i$in var o zaman dahiliyede lan?).Cocuk hastaliklari ve Kulak Burun Bogaz onerilir.Karizma cizmeyi onemsemeyenler Uroloji'ye de gidebilir.

Ve tabiiki son ke$fimiz..(Bir onceki bolumu okuyanlar bu son ke$fin aslinda 2 yil once arkada$ tarafindan yapildigini anlarlar.Ama ben unuttum ve yeni ke$fettim :))
Dikilita$ Saglik Ocagi!
Burada ne para oduyorsunuz ne de gereksiz triplere giriyorsunuz.Tek sorun uc doktorun olmasi ve bunlardan sadece birinin ogrencinin halinden anlamasi.Kil olan iki doktora denk gelirseniz o raporu biraz zor alirsiniz.Ama Fatih Bey'i tutturduysaniz ya$adiniz.Agziniza soktugu cubuktan sonra "Kac gun istiyorsun?" diyerek size "Acugugu" gibi sesler cikarttiran oldukca $akaci bir ki$ilik.Severiz kendisini.Asla ama asla yormaz sizi.Ocaga girdikten sonra polikinligin icine $oyle bakin.Fatih Bey oradaysa gidin siraya girin(Fazla olmaz.).Ba$kasi varsa cekin gidin.Ertesi gun gelebilirsiniz.Cunku Fatih Bey gecmi$ gune de rapor yazar...

Benden bu kadar.Gerisini ananiza babaniza aldirirsiniz :)[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

Babanin ya da annenin haberi olduktan sonra rapor almanin anlami olmaz.Benim babam ve annem doktor.Ama onlardan alinan her rapor dogal olarak onlarin bilgisi dahilinde oluyor.Ve ne tadi kaliyor ne de ozgurlugu.Bu belirtilen yerler anne babanin haberi olmadan yapilan devamsizliklara kilif olsun diye yazildi.[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

bunu geçen sene yazacaktın
az mı uğraştım devamsızlıktan kalıyodum
ama artıkbitti
rapor yok evet yok okul yok yaşasın özgürüm :)[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 11 August 2003 11:39 tarihinde demiş ki:
Ulen wissy be bir defa da okula git oku adam ol :-P
Hep rapor hep rapor :)[hline]NO PAIN NO GAIN

Artik gidiyoruz :)
Gitmedigimiz zamanlardan kalma taktik ve mekanlar buralar.Cok nadir kullandim son senelerde :)[hline]tHe Original fi$h®

Banshee

Sosyal ağlarda paylaş

KASEV rox direk gidince tepki şu oluyor

Doktor:Kadıköy Anadoludan mısın?
Ben:Evet
Doktor:Kaç gün istiyorsun?
ben:3 gün(Günlerden çarşambadır tüm hafta kırılmak istenmektedir)
Doktor:Peki!

Bu kadar basit KASEV'den rapor almak tek sorun KASEV'e gitmek için Ramço'dan sevk almak oluyor iyi rol kesmek gerekiyor[hline]Bonus, Cin , Hobbit, Frodo, Baggins, Merinos, Penguen, DM ve hatta hoooopit uzar daha...
MKC
Frp ortamı
Buraya Tıklayaman
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...