Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OKUYUN SONRA İNTERNET MADURU OLMAYIN

fenerbahce

Öne çıkan mesajlar

OKUYUN SONRA İNTERNET MADURU OLMAYIN... ( LÜTFEN )

Arkadaşlar şu aralar birbirlerinize toplu olarak göndermiş olduğunuz mailler oldukça tehlikeli sonuçlar yaratabilir. Nasıl mı o Zaman aşağıdaki diyaloğu okuyun... Ayrıca bana gelen maillerin Başlık bölümünde " Fwd, Fw" yazan mesajları hiç okumadan siliyorum. Lütfen göndermeyin.

-Nasıl bir sorun olur?
-Forwat ladığınız @-mailler gönderdiğiniz kişilerin @-Mail adreslerini gösteriyor ve bazı kötü niyetli kişiler bu mailleri alarak karşı tarafı rahatsız etme gibi bir durum oluyor.

-Tek sorun bu mu?
-Hayır tek sorun bu değil. Günümüzde teknoloji inanılmaz bir derecede ilerliyor. Benimde duyunca şaşırdığım bir olay. Normal bir resim formatının (jpg-jpeg-gif....vs.) içine 90 MB!lık bir yazılım eklenebiliyor ve resmin boyutu değişmiyor. Ben bilgisayar ustasıyım diyen bir kişi bile bunun bir resimden fazlası olduğunu anlaması, bilgisayarı ile vedalaştığı anda oluyor.

-Yani Mailime gelen resimleri kaydetmiyim mi?
-Tam olarak öyle değil. Yalnız resmi size gönderen kişiden resim hakkında bilgi edinin. Yani kendisimi yapmış yoksa internette gerçekten güvenilir bir siteden mi? Bunu öğrendikten sonra resmi bilgisayar indirmeniz sizin kendi isteğinize kalmış.

-Diyelim ki böyle bi şey başıma geldi, sadece bilgisayarım mı zarar görüyor?
-Kesinlikle hayır. Çünkü Windows yaptığınız her işlemi hafızasının bir yerinde saklıyor. Çöp Kutusuna atsanızda, Çöp Kutusundan silsenizde. O bilgiler bilgisayarınızda kalıyor. Bu demek oluyor ki O yazılımı size gönderen kişi sizin her türlü bilginize ulaşabiliyor. Bu da demek oluyor ki ciddi bir anlamda zarar görebilirsiniz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum, eğer arkadaşlarınıza herhalgi bir toplu mesaj göndermek istiyorsanız kesinlikle; @-mail gönderim alanından "Kime" olan bölüme değil, Gizli yazan bölüme yazarak gönderin. Gizli bölümü @-mail gönderim alanında en üstten 3. seçenektir.[signature][hline]çocuğunuz hangi takımlı olcak tıklayın öğrenin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fenerbahce, 25 Kasım 2005 23:09 tarihinde demiş ki:
-Tek sorun bu mu?
-Hayır tek sorun bu değil. Günümüzde teknoloji inanılmaz bir derecede ilerliyor. Benimde duyunca şaşırdığım bir olay. Normal bir resim formatının (jpg-jpeg-gif....vs.) içine 90 MB!lık bir yazılım eklenebiliyor ve resmin boyutu değişmiyor. Ben bilgisayar ustasıyım diyen bir kişi bile bunun bir resimden fazlası olduğunu anlaması, bilgisayarı ile vedalaştığı anda oluyor.

Yavaşşşş. Atış serbest nası olsa ama dimi. O işin tekniğini bilen bizede söylesinde bizde bi resim dosyasının içine 100Mb sığdıralım.[signature][hline]BFG (Big Fucking Gun)
Ücretsiz .com domaini için tıkla

[Bu mesaj Davion tarafından 25 Kasım 2005 23:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ne var abi onda al bak resmin içine 90 mb sığdırıorum.

[spo1=buyrunuz][/spo][signature][hline]Yerde Cenx
World Of Warcraft Cenx

Ophelia Quel. Elven Sorcerer (Fifth Age)
Elastros Silverblade Moon Elf Arcane Archer (FR)
Lia Silverblade (Daughter of Elastros) Harper Agent (FR)
Kith-Karus Human Monk (FR)
Sithas-Silvanos CG/CE Darkelf (Ultima Online)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Davion, 25 Kasım 2005 23:12 tarihinde demiş ki:
said:
-Tek sorun bu mu?

Yavaşşşş. Atış serbest nası olsa ama dimi. O işin tekniğini bilen bizede söylesinde bizde bi resim dosyasının içine 100Mb sığdıralım.
afedersiniz ama bende cus demek zorundayim :-)[signature][hline]imza!
mode: depresif
Sosyal ağlarda paylaş

olay bi resme kac mb sıgdırılabilecegi degil forward maillerle mail adresinizin dunyayı dolaşması olmalı kotu niyetli kişiler ozellikle kızlara mail isimlerinden msne ekleyip rahatsız edebilirler vs. vs. yani tanımadıgın birine mail adresinin gitmemesi için ff yapmayın demek istio arkadaş..[signature][hline]
Laugh and the world laughs with you. Weep and you weep alone.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Normal bir resim formatının (jpg-jpeg-gif....vs.) içine 90 MB!lık bir yazılım eklenebiliyor ve resmin boyutu değişmiyor. Ben bilgisayar ustasıyım diyen bir kişi bile bunun bir resimden fazlası olduğunu anlaması, bilgisayarı ile vedalaştığı anda oluyor.

saçmalamayalım yaw bu nası bi komedi böyle bizde bilgisayar kullanıyoz 9yıldır bizde uğraştık veri preslemelerle
oha adam yapmış diyip kafana yatıcak şey vardır bide bi git diceğin şey vardır.

[Bu mesaj Whiskey tarafından 26 Kasım 2005 02:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
vimpir, 26 Kasım 2005 01:15 tarihinde demiş ki:
said:
VipeR, 26 Kasım 2005 00:10 tarihinde demiş ki:
*!camı kapatır*
sen nie atlamiyosun:D

saol ya siz atlayın benim yarım kalmış bi işim var da!
*!hemen hazırlanır,ve ortadan kaybolur*[signature][hline]DIDO!
No one ever die from wanting too much!
«::: V :::» .«::: I :::» .«::: P :::» .«::: E :::» .«::: R :::»
Sosyal ağlarda paylaş

1- http://www.klasorum.com/uploads/8770c66ad5.jpg bunu farklı kaydet ile bilgisayarınıza kaydedin.

2- Jpg uzantısını .rar yapın

3- bosaltın

146 Kb lık resim
250 MB olacak

[spo1=tik tak tok]bilen bilir bu taktigi eski bir saka mıydı neydi[/spo][signature][hline]İşte Hizmetlerim
1- Web Tasarım ve Hosting
2- Ucresiz 250MB @chaos.gen.tr Mail
3- Online Oyun Tanıtımları
4- Ucretsiz Blog Hizmeti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...