Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

mex sen naaptın öle ya hehe.şimdi ırağa daldığına göre iniglizlerle ittifak yapmamışsın.almanyaya dalıcam dediğine göre onlardanda diilsin.rusyaylamı ittifaktasın?

ha bu arada hoi2 sorusu: bu blueprintler neye yarıyor?tech araştırmasınımı hızlandırıyor yoksa direk o techi elde ediyormuyuz?bende bi kaç blueprint var fransadan falan gelen ama o techler açılmadı?

[Bu mesaj EagleEye tarafından 25 Ocak 2005 17:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Karl Dönitz

Karl Dönitz (September 16, 1891-December 24, 1980) was a naval leader in Germany during World War II.

Your strengths include ruthless application of battle technique, an iron-willed determination never to surrender and unbounded enthusiasm. You often leave "smaller" tasks that do not show immediate results on the back burner, sometimes with devastating results. You are very loyal towards your superiors.[signature][hline]Tuna nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Osman Paşa
Plevne'den çıkmam diyor...
-----------------------------------------
Eclipse: Khas'bin Qebex Novice Marksman(Bounty Hunter lığa az kaldı)....
Sosyal ağlarda paylaş

mex'cim hoi başlıklarından birini yukarı çekseymişsin, karıştırdın hoi2 başlığını.. :-p

1.06c'yi çekmeden oynama, google'da bile aratsan kesin bir yerde bulursun. oyunun ilk sürümü ile arasında dağlar kadar fark var..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LasT_SuRviVoR, 25 Ocak 2005 17:23 tarihinde demiş ki:
walla research ı %50 hızlandırıomus blueprint , ama ben aldım almanyadan direk researched gibi oldu research edemiorum blue aldıklarımı.

hadi ya.neye göre oluyor bu acaba
belki buluşun tarihinden önce alırsan hızlandırıyodur, tarihinden sonra alırsan direk researched gibi oluyodur.hani şu techlerin gerçek tarihleri varya onlardan bahsediyorum.

[Bu mesaj EagleEye tarafından 25 Ocak 2005 18:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 25 Ocak 2005 17:13 tarihinde demiş ki:
ha bu arada hoi2 sorusu: bu blueprintler neye yarıyor?tech araştırmasınımı hızlandırıyor yoksa direk o techi elde ediyormuyuz?bende bi kaç blueprint var fransadan falan gelen ama o techler açılmadı?

ar-ge hızını iki katına çıkarır, %50 denmiş o doğru değil.. ;)

ben mesela 37 eylül'ünde axis'e girdim japonya ile, paso blueprint veriyor adam bana bedava, ben de ona kömür karşılığında veriyorum. müttefikler (ingiltere vs'yi kastediyorum) kendi aralarında harıl harıl blueprint dağıtıyor zaten şerefsizler. fransa'da berbat tech team'ler olduğu halde almanya'dan hızlı ilerliyor neredeyse namussuzlar..

bu arada yapay zekanın şöyle bir kabızlığı var: rare materials stoklamıyor savaştan önce. bu ne demek: almanya savaşa başladığının ilk haftasında sovyetler ve hollanda dışında rare alacak yer kalmıyor. hollanda'yı da işgal edince sadece sovyetler'in eline bakıyor ama save dosyasını açtım baktım ki gerizekalı yapay zeka supplies almak için harcıyor bütün kömürünü rare alacağı yerde. haliyle ne oluyor, eşşek gibi resource lack effect giriyor ve bütün ekonomisi çökmüş oluyor heriflerin daha 1940'da. hele rusya ile savaşa girerse zaten tonlarca IC'sinin 3/2'sini filan kullanmayacak hale geliyor..

şimdi ben ne yapacağım yapay zekanın bu ahmaklığını gidermek için: save dosyalarında halen oil_to_rare conversion değeri var bunun tech'i olmadığı halde. 0.25-0.75 arası bir değer vereceğim ki gerizekalı yapay zeka 42'ye kadar belçika ormanlarında debelenmesin. aynı rare satın alamamaktan dolayı ekonominin çökmesi halini japonya, italya da yaşadığından axis devletleri üflesen yıkılacak halde şu anda oyunda. tamam rare material sıkıntısı vardı ama heriflerin bütün ekonomisi duracak hale gelmedi yıllarca, yapay zeka da stok yapmayı bilmiyor. siz de oyunlarınızda axis ülkelerinin çok zayıf göründüğünü düşünürseniz save dosyasında aratın o ülkenin oil_to_rare olayını, abartı olmayan, uygun bir değerle değiştirin..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen newbieim şimdi şu production işini örenmem gerek
biraz önce biraz bakındım ama kastırdı tabi
IC nasıl arttırırım?
nerden bulamadım bi şekilde production falan filandan kısıp otomatikmi artıyor nedir bide turkiye hakikaten eziq oglu eziq kalmış bi factory bi upgrade yapiim dedim elimde kaldı biraz öretin şu oyunu pls =P[signature][hline]msn/mail|mail|icq

Life consists of segments and vertices.
Sosyal ağlarda paylaş

IC: endüstriyel kapasite
yani o ic değeri senin ükende bulunan toplam fabrika sayısı diyebiliriz.arttırmak için fabrika inşa etmen yada yeni topraklar alman gerekli.
(tutoriallerin hepsini okuyarak oynarsan bu tür temel şeyleri açıklıyor)

[Bu mesaj EagleEye tarafından 25 Ocak 2005 19:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm taam da factory bile yapamıyorum ahahha=)
factory icin productionu arttırmak gerekliydi dimi?
başlangıç için ne yapmam lazım
ıc abanıcaksam nerden kısıcam yardım memetalibey=)
hmm tımam tutoriallerle uraşiim =P
[signature][hline]msn/mail|mail|icq

Life consists of segments and vertices.

[Bu mesaj Maedhros tarafından 25 Ocak 2005 19:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...