Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

eh onu yazsıyorlar zaten, AI'nın mallığı denemez tam olarak her ülkenin yapay zekanın belli bir inatçılık derecesi var. ölene kadar gidiyorlar eğer bu seviye yüksekse, benzer şeyleri yazan oyuncular var forumlarda, inatçılık seviyesiyle alakalı ülkenin.. :-)

arkadaşlar bu oyun starcraft değil, her ülkenin aynı dengede olmasını beklemiyorsunuz herhalde. elbette türkiye rekabet edemez dönemin en büyük devletleriyle, ama buna rağmen oyun herkese istediğini seçme şansını sunuyor. bütün paradox oyunları böyledir, eu2'de istersen navajo kabilesini seçersin ama 400 yıl sürünürsün. bu seçeneği olsun isteyen oyunculara verilmiş işte seçenek, fena mı?[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyunda rare nerden cıkıyo cidden merak ediyorum direk dalacam nerde varsa ama en cok oldugu yerler ya tam amerikanın tam ortasında ya da sovyetlerin. Yok yani eskisi gibi rubber olsa da amazonlara ya da afrika'ya da giremiyoruz (ya da diplomasiyle coup fln biseyler de yapamıyoruz...) ki oyundaki yerlerin yuzde sekseni hicbi ise yaramıyo resmen.

Bi de ne inatcı AI var ya ingiltereyi aldım alliance'ın avrupada topragı fln kalmadı (amerika da daha girmedi savasa) adamlara anlasma teklif ediyorum yok kesinlikle kabul etmiyolar. Hala yok biz bu savası alıcaz single ilk oyuna gore cok daha gereksiz kasıs olmus ama multisi zevkli olabilir gibi =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saendul, 22 Ocak 2005 23:46 tarihinde demiş ki:
Abi oyunda rare nerden cıkıyo cidden merak ediyorum direk dalacam nerde varsa ama en cok oldugu yerler ya tam amerikanın tam ortasında ya da sovyetlerin. Yok yani eskisi gibi rubber olsa da amazonlara ya da afrika'ya da giremiyoruz (ya da diplomasiyle coup fln biseyler de yapamıyoruz...) ki oyundaki yerlerin yuzde sekseni hicbi ise yaramıyo resmen.

almanya isen savaştan önce 'tonlarca' rare yığacaksın, olay bundan ibaret. ben 150k oil, (kömürden çevirmeye başlarım bitmeden, çevirme teknolojileri gelişmiş olur bitmeden) 350k rare ve 750k metal yığdım, hesaplarıma göre rusya'yı işgal edemesem bile oyunun sonuna kadar yeter 300-400 IC ile. yok japonya isen güneydoğu asya'da rare dolu..

said:
Bi de ne inatcı AI var ya ingiltereyi aldım alliance'ın avrupada topragı fln kalmadı (amerika da daha girmedi savasa) adamlara anlasma teklif ediyorum yok kesinlikle kabul etmiyolar. Hala yok biz bu savası alıcaz single ilk oyuna gore cok daha gereksiz kasıs olmus

said:
4 Haziran 1940

Ne zayıfladığımızı, ne de yenildiğimizi görebilirler. Sonuna kadar gideceğiz. Fransa'da savaşacağız, denizlerde ve okyanuslarda savaşacağız, hep daha fazla güvenle ve daha büyük güçle havada savaşacağız, ne pahasına olursa olsun adamızı savunacağız. Kıyılarda vuruşacağız, tarlalarda ve sokaklarda savaşacağız, asla teslim olmayacaqğız. Ve eğer bir gün bu ada, bir an bile inanmıyorum ama, esarete mahkum olursa, o zaman denizlerin ötesindeki imparatorluğumuz, Britanya donanmasının sağladığı silahlar ve güvence ile savaşa devam edecektir.

- Sir Winston Churchill
(tarih_hastasi'nin bir postundan alınmıştır)

çörçil'i devirmeden teslim olmamaları normal.. :-p

fizboz'cum zaten turn-based değil, saat saat ilerleyen (böyle 12 yıl sürünce oyun bayaaa uzun zaman demek) real-time..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu AI deli eder adamı.
Sovyetlerle oynuyorum Almanya malı warsova disinda butun polonyayı aldı.Annex etmiyo bi türlü.hollandaya saldırdı belçiya saldırdı ama warsova ya girmiyo salak.

Birde ALLAH rızası için oyun için bi DELETE SAVE GAME özelliği eklesinler şu oyuna.Dünya kadar save game oluo illa klasörü açmak lazm böle saçma bişi yok....[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LasT_SuRviVoR, 23 Ocak 2005 01:27 tarihinde demiş ki:
oyunda musuldan 11 oil çıkıyo Allah'ın amerika neyaletinden 85 oilmi ne çıkıyo lol ya

oyun 2005'te geçmiyor esas sana lol

behran cidden acayip sinir bozucu bir olay. eski makinede hdd'de yerim çok azdı, oyundan çıkıyordum sırf save silmek için, tam komedi.. :-p

lloth, arkadaşım, başlığın önceki sayfalarında bulabilirsin ed2k linkini ama bulmuşsun galiba zaten. e-mule demek sabır demek, katır gibi bekleyeceksin mecburen, tabirimin kusuruna bakma.. :-)

öff bütün gece boğuştum, japonya ile çin'i 7 haziran'dan '37'den 10 Eylül '37'ye kadar bütün victory point'leri elimde olacak şekilde işgal ettim ama ilhak edemiyorum adamları ya. anlamadım gitti yani, %72 war score ile puppet olmayı da kabul etmiyorlar, iki hafta daha dağlarda kovalayacağım herhalde kalan 54 birliklerini..

hard/very hard olayı hiç hoşuma gitmedi bu sefer çünkü esas olayı IC, kaynak geliri, ar-ge hızını düşürmesi. bunları istesem zaten ben de biliyorum güdük ülke almayı, manasız olmuş hayli.. türkiye ile normal oynarım al sana very hard işte..

şu çin'i ve diğer lapacıları alayım da daha yamato'yu inşa emrini vereceğim tersanelere.. 8-) yamamoto-san'ı da yeniden atadım donanma kurmaylığına, pis amerikalılar suikast düzenlemezse tutamazlar beni denizlerde..

bu arada 6-2-2 incident event'inde nasyonel sosyalist oldum, slider'ları ilk yıldan süper ayarladı dehşet event.. :-p bu event'in ne olduğunu ghost in the shell: stand alone complex 2nd gig'i seyreden arkadaşlar hatırlayacaktır.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bende Amerika ile pearl harbour u bombalattım ama karsılık weremiorum shiplerin range sı caponyaya kadar gitmeye yetmior sinir oldum dolu dolu transport gemilerimde avrupaya kadar gidemior...
Napçamı şaşırdım walla Allies'a Join Alliance a basıorum kabul etmiolar mallıga bak ya Avrupanın yarısı Almanya olmus hala benı Allies a almıolar yıl 1941.Cidden abartı kötü AI.Diplomasi olayı 0.
Japonyaya OiL Ambargosu koyduk.Bi ara mULti çevirsek şu oyunu be ...[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

abc çek
torrent spy dan arat hoi 2
bi gecede elinde oyunun[signature][hline]I am lost in the black chamber.There's no way to turn back. I'm possessed by the old creature who has planned all to take my soul. Too late for me, in my hands, in my head. He is in me, my soul is lost in his black chamber...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lloth, 23 Ocak 2005 23:34 tarihinde demiş ki:
Sam sen nasıl indirdin emule e donkey falan mı yoksa dire ed2k-it den mi?

e2dk network'ün ismi, e-mule, e-donkey program isimleri ve bu network'ü kullanırlar. ben e-mule kullanıyorum ama e-donkey de aynı işi görür sonuçta..

ama e-mule ile sıraya giriyorsun, bekliyorsun filan işte öyle çalışıyor, çabuk inmez yani..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...