Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

yoo türkiye seçiliyor, seçilmeyen ülke yok sürünmeye razı olduğun sürece.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

IC'yi bazı minister'lar, bazı endüstri teknolojileri, bazı politik slider'lar (diplomasi peneceresinde) ve fabrika inşa etmek arttırır.. ama IC'yi destekleyecek kadar kaynak yoksa (kömür, metal, nadir maddeler) darboğaz yaşanır, o nedenle ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı yapmak gerek önceden..

bu arada türkiye filan yeni başlayanlar için acayip zor oynaması, hani öylesine öğrenmek için oynanabilir de osmanlı'yı yeniden kurmayı beklemeyin ilk oyundan.. :-p türkiye gibi bazı minor'lar acayip ezik yapılmış bu arada, hoşuma gitmedi.. sovyetler o güya geri kalmış haliyle yirmi türkiye kadar üretime ve kaynağa sahip..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

ya simdi söyle bi karambol savas cıksa bende bi tarafta savasa girip asker göndermesem , benım ally kazanınca topraktan bi parcaya konsam diye düsünüyom ama daha hıcbı faaliyetyok.[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım öyle bişi yok hani almanların yanında gireyim suriye ırak'ı ben alayım diye 1,de yoktu 2,de olacagını söylemem eğer eventler yoksa özelbi event ki türkiye için olacağını sanmıyorum.Annexlerse almanya örn ingiltereyi ırak'ı aldıysan sende kalır.Beyler bide eventlerden bahsetsenize biraz merak ettim yeni güzel ne var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bisey yok da bitter peace almanları alınca nedense calısmıyo bende, rusyanına ustunden gecip sibiryaya dayandım almanlarla TC catladı ama hala sovyetlerden anlasma istegi yok cok garip. İlk oyunda leningrad stalingrad ve moskovayı alınca hemen anlasma istiyolardı eheh ilk oyunda kolaydı tamam ama bu da biras fazla olmus =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben türkiye kasıyorum su an durumum cidden iyi IC 22 oldu yıl 1937 , resource ların hepsi artıyor.Nükleer Research ın ilkini bile yaptım o derece yani :) Bide birileri Alliance yapsa blue print alcamda kimse ally olmuor benimle.[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

70-80 tane şey var, soğuk savaşla ilgili event'ler var. almanya yenildikten sonra rusya ile amerika savaşa tutuşabiliyor mesela haddinden fazla yere konmaya çalışırsa öbür taraf..

last survivor, yok öyle beleşçilik eu2'deki gibi.. :-p kendin işgal edip kendin anlaşma kabul ettireceksin.. savaş da ne kadar karambol olursa olsun türkiye'nin büyük güçlerle aşık atması pek kolay değil..

ekleme: yapay zeka biraz tembel gibi, yeni yamalarda düzeltirler herhalde biraz..

last survivor kardeşim 22IC ile sakız alamazsın bu oyunda.. :-p almanya ile 300IC varken soğuk terler döküyorum ehe[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 21 Ocak 2005 02:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben bi şey sormak istiyorum.
Şu support attack ile attack arasında tam olarak ne fark var tam anlamadım.
Farkettiğim tek şey support attack ta kazanınca o bölgeye gidilmiyor olması..
Bi de şu unit commandları hakkında bilen bi kişi ufak bi yazı yazabilirmi?[signature][hline]Everything that has a beginning, has an end...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende mi sorun var yoksa stalin anlasma istemiyo mu almanlara yenilince? Acıp event dosyalarına da baktım herseyi yapmısım gozukuyo ama olmuyo =( Cıldırıcam ya sovyetlerin yarısını elimde occupied bulundurmaktan TC patladı fransada bi yerden dierine gitmek bile iskence oldu, ukraynada zırt pırt cıkan partizanları soylemiyorum bile...[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

sam öyle deme , Türkiye 15 IC lemi ne başlıyor ki ben 2 yılda ülke kapasitesini %150 ye çıkarmısım 15 den 22 ye.Devrin politikacılarıda böyle yönetselerdi uff bee...s[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

1942 Baldof Bitler'in SSCB muharebe Kayıtları

rusların deli insan gücü var bi türlü delemiyorum adamların savunmayı.Aslında ben açmadım savaş ruslara onlar saldırdı.saldırmasa ben afrikaya harekat düzenlicektim.Ne gzl gemi basıyodum ruslar yüzünden hepsini iptal ettim.Afrika olayı yattı.bu aradada manpower giderek iniyo ne kadar dayanıcam bilmiyorum.moskovaya girebilirmiyim oda meçhul
bütün kuvvetleri rusya üzerine kaydırmıştım.italya malı yüzünden inglizler bulgaristana çıkmış farkında değilim.bi baktım adamlar belgrada gelmiş ve önlerinde berline kadar hiç ordu yok.derhal rusyadan kaydırdım biras kuvvet inglizlerin ilerlemesi durduruldu ve neredeyse geri alıcam bulgaristanı.
Bulgaristan üzerinde son durum
Rusya Cephesi
Rusya cephesi 2
[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

esasen yapay zeka çok kazma olmasa sovyetler ve amerika inanılmaz güçlü. öyle güçlüler ki her biri kendi başına bütün axis'i yenebilir bir yılda filan öyle yani. ben sovyetlerle bir oynayayım dedim, bas babam bas IC bas. resource böyle fışkırıyor, zaten rare minerals olayında abd, rusya, ingiltere ve hollanda tekel olduklarından ve rare minerals da ilk oyundaki kauçuk gibi çevrilemediğinden multi oynanacaksa bu adamların eline bakmak zorundasın. anlaşıp vermezlerse (sadece bu dört ülke rare satmasa almanya, japonya, italya savaşın ilk yılını getiremez darboğaza girmeden) direkt çık oyundan yani öyle olmuş..

normal/normal'de antwerp'ten bordeux'a ulaşmam (ve vichy'nin kurulması) 17 gün sürdü fransızların benden fazla birliği olduğu ve yardımcı müttefik birlikleri de olduğu halde. ilk oyundakinden de acemi geldi yapay zeka bana.. :)

valla oynuyorum filan ama ilk hoi'de aldığım keyfi alamadım şu research sistemi nedeniyle..

multi oynayacaksak bir ara sovyetler'i kimseye bırakmam söyleyeyim şimdiden yoldaşlar.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

hehe bende türkiye ile 25 IC suriye,lübnan,musul,kerkuk,damascus u aldım.Ama hiç bi yararları dokunmuyor.(Buralarıda Vichy kuruldu askerleri yoktu saldırdım yoksa bunları almak bile kascaktı)[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 16 Ocak 2005 10:51 tarihinde demiş ki:
hoi'de oynayacak ülkeler şunlardır, gerisi yalan:

almanya, japonya, sovyetler, ingiltere, amerika, italya veya hadi bilemedin fransa.. 3-5 tane daha var sürünmeyecek ama yani esprisi nedir ben bilmiyorum. öyle eu2'deki gibi tibet'i alıp dünya fatihi olunmuyor heh

anlayana sivrisinek saz, anlamayana pearl harbor az.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Bide oyunun eventlerde müthiş bir dengesizlikler var.Almanya ile oynarken vichy i kurdum adam benim puppet olmadı.olmadığı gibi alliance ye de girmiyo.
Aynı şekilde romenlerde girmio allianceye.deli oluyorum +200 rel. ama girmiolar.Bir ilgnç olay da finland.almanya olarak ally teklif edemiyorum o democratya ama save edip o save de başka bi ülkeyi seçince hemen ruslara savaş açıp ally oluyor.
Paradox naptın gene ?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çökmüyor etmiyor ama gene tonla şey var düzeltilmesi gereken, o kadar tester aldılar bu sefer komüniteden, ne halt yemişler bilmiyorum ki. forumlarda millet habire şundan bundan yakınıyor. sovyetler'le 42'ye gelmiştim işte brüksel habire el değiştiriyordu fransızlarla almanlar arasında. pes dedim bıraktım oyunu..

ya bir de amerika, rusya ve barı avrupa hariç bütün dünya inanılmaz derecede fakir ya kaynaklar açısından. tamam artık research IC istemiyor diye genel olarak hem IC'de hem kaynaklarda düşüş var ama amerika ve rusya eskisi gibi kalmış neredeyse. amerika'nın bir şehrinde üretilen metal bütün japonya'nın üretimine eşit, tamam tarihi olarak hadi öyle anladık diyelim ama sibirya hariç bütün asya'yı alsan gene amerika ve rusya ile boy ölçüşemezsin yani. koca afrika bomboş, insan diyor neden devletler paylaşmış. sömürgeciliğin manası yok ki bu halde eh yani. japonya ile başladım şimdi oynamaya, kendime strateji düşünüyorum ama nereyi işgal etsem kaynak için kazandığımdan fazlasını harcamam lazım. partisan fışkırıyor heryerden zaten, çin'le savaşıcam da koskoca ülkede rusya'nın tek bölgesinde olduğu kadar kaynak yok be. hani güya güneydoğu asya'ya saldırılmış kaynak için, azıcık bişiler var, koca koca adalar bomboş.. hinduçin hani rare material fışkırır sanırsın değil mi. tibet'te bile daha çok şey var herhalde. orada da bir halt yok ya.. yani şu japonya ile amerika'ya nasıl kafa tutulur bilmiyorum mantıklı bir şekilde, herifler gemiye boğacak herhalde beni. hadi onu da geçtim de japonya'nın kendine yeten hiçbir kaynağı yok, çevreden bulacakları da yetersizken öyle yamato sınıfı (denizde bir kale diyelim ama 4 tank division'ına bedel heh) savaş gemileri nasıl yapılır anlamış değilim. almanya olarak norveç işgaline sebep bulamadım çünkü orada da bir halt yok. yapacağım transport gemilerini bile çıkaramam yani, boydan boya adam koymak gerek koruması için ama bir halt yok..

yani oyunun şu hali hayli eksik herşeye rağmen, ilk bakışta görülmüyor ama CORE modu gibi bişiler lazım. yamayla çözülemeyecek şeyler var görünürde..

ya halen aklım almıyor, koca afrika bir province kadar değerli değil ya. kırım denizi kıyısındaki stalino'ya çıkarma yapsa insan bütün afrika'yı almış kadar olur öyle yani..

ekleme: napolyon kardeş, demin paradox forumlarından istanbul'a 2 aylığına gelmiş bir norveçli de aynı şeyi sordu özelden, sen öğrenirsen bize de söyle.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 22 Ocak 2005 02:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler, hiçbiriniz torrent ya da e-mule kullanmıymusunuz. Ben hoi2'yi, kuzey amerikada piyasa sürülmesinden 2 saat sonra indirdim hemen. Zaten oyun için ne crack ne cd key yok, bundan dolayı multiplayer olarakta oynayabiliyoruz. Örneğin ben dün tam 12 saat oynadım, bayağı bi yoruldum tabi:),
Neyse beyler, inanın hoi2 lobilerinde bir tane türkle karşılaşmadım. Allah aşkına girin multiye, bi türk dünya ya bedeldir:P
Sosyal ağlarda paylaş

hmm sam bende afrika olayına katılıyorum içimden demiştim burayı neden almıs bu mallar 0-0-0-0-0 resource üretio :)
Cleavaned ın elektrik üretimi türkiyenin 2 katı sanırım bu kadarı yeterli :D cidden güclü olmuslar zaten IC sı düsük ülkelerin hiçbir şekilde sansı yok oyunu kazanmaya , imkanı yok yanı.Yükseltmeye calıssan oyun ztn 1947de bitiyo bari factory üretimi 3 ay filan olsunda gücsüz devletlerde katılsın...Amerika ile bi asker parıyom Seri olandan.45 günde 10 tabur asker hazır.Türkiye bunun 10da 1 ini bile yapsa ekonomisi sarsılıyo bea...[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

eh ama zaten doğruya doğru, türkiye hem çok zayıf o günlerde hem de endüstriyel istatistiklerine baktım dönemin çeşitli ülkeler için, türkiye'nin toplamının kömür üretimi amerika'nın bir tek eyaletiyle yarışamıyordu.. :)

amerika'nın askeri harcamasına gelince, 2003 yılı için türkiye 12 milyar $, amerika ise 347 milyar $ harcamış ve gsmh'ye oranla türkiye amerika'dan iki kat fazla harcamış neredeyse. bugün için yapsalar oyunu daha değişik olmaz türkiye'nin durumu.. :-p

ama sorun sadece türkiye değil, her yer fakir amerika ve rusya hariç ve bu konuda yakınan çok insan var forumlarda.. en kötü ihtimalle CORE'u bekleyeceğiz..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Core nedir abi oyunu sistemden değiştiren bug fix amaçlı olmayan patch sanırım ?
Eheh bende bi ara sevinmiştim bissürü ülke seçiliyo diye , süs diye koymuşlar resmen.AI de mal.
Şimdi Türkiye ye bi kere daldım SSCB ile.Neyse geri cekildim.Adam bana dalmaya savası devam ettirmeye basladı,geldi bütün taburlarını yendim.AI yı denemek için Beg For Peace den Rusyanın province lerinin yarısını barış için verdim kabul etmedi... YUH dedim yani bi AI bu kadarmı mal olur?Hadi kendine güvenirsin alırım dersinde , ordun kalmamış be kardeşim.[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...