Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

sağolasın da bize bu lazım değil.. :horace:

bir an için heyecanlandım ed2k linki mi diye heh[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar en son aramamda bir e2dk linki buldum ama almanca mı ingilizce mi bir bilgi yok, almanca bir site ismi geçiyordu. 448 mb olduğundan listeme ekledim ama source sayısı çok az, torrent halen bulamadım, eğer torrent bulursanız onu koyun. e-mule'dan çok uzun sürer böyle..

ed2k://|file|Hearts%20of%20Iron%202%20by%20www.unternehmen-nordwind.de.rar|470353964|9E23722589E6E547A924011931895BCD|/[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun çincesi bile çıkacaktı güya.. :-p

indirmesine indireyim, 448 mb'ye acımıyorum da sources 0/3 iken yıl bitmeden biter mi dl emin değilim.. :hmm:

bunu torrent ile hemen birkaç saatte indirmek lazım, torrent'lere bakmaya devam edin siz, ben kullanmadığımdan nereden bakılır en iyi bilmiyorum..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ve evet arkadaşlar, yukarıdaki linki boşverin zira source'ları makul miktarda olan ve heart of iron 2 diye geçen bir link bulabildim:

ed2k://|file|Hearts_of_Iron_2.iso|533520398|F6376A03F64E19D7C37CC2F9800EB385|/

ekleme: 508mb, şimdiden %2'si geldi bile.. 8-)
ekleme 2: %5.5 oldu, comments kısmında birisi north american release yazmış, bence güvenilir. ama siz yine de benim indirmemi bekleyin, source yemeyin ehe[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 09 Ocak 2005 20:09 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Sam tarafından 09 Ocak 2005 20:17 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eeeehhhh demin bitti ama ya corrupt ya da bir saçmalık var. isobuster ile açılmayan iso dosyası çıktı içinden iki tane rar dosyası şeklinde.. çözmeye çalışıyorum, becerebilirsem haber veririm ama şimdilik indirmeyin..

ekleme: lol 254 mb'lik bmp dosyası çıktı, sakın indirmeyin!

"..king pirates, don't destroy johan and buy this great game" diye yazılmış paint ile.. :lol:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 09 Ocak 2005 23:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

web adresi yok benim bildiğim ama torrent, ed2k vasıtasıyla bulunabilir..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

İşte onları verebilir misin mümkünse.. Çünkü çok torrentten çakan biri delim, 3.4.2 versiyonunu yükledim ve sadece lokitorrentsi biliorum. Orda da indirmeye çalışınca 1700 saat kaldı dio!? Zaten hayatımda emule kullanmadım.. :)

Yani anliicaın yardım edersen biraz detaylı olarak napmamız gerektiini anlatırsan beni ve bu işlerden çakmayan 3 arkı mutlu edicen.. :)
[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..

[Bu mesaj Dungeon_Master tarafından 09 Ocak 2005 23:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi paradox oyunları satın alınmaz ki. adamların ilk versiyonları zaten oynanacak gibi deil .p hehe hoi 1 in ilk versiyonunu hatırlıyorum, dakka başı ctd oluyodu

ai zaten 1.06 ya kadar sıfır oluyo hep :)[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

Sosyal ağlarda paylaş

jade ona bakarsan blizzard oyunları da alınmaz, 15 yama çıkmadan oyunda ille düzeltilecek birşeyler oluyor heh

ed2k://|file|Hearts%20of%20Iron%202.rar|470353964|9E23722589E6E547A924011931895BCD|/

arkadaşlar nihayet bu hakiki oyun sanırım, ben gene önden indiriyorum, siz hem riske girmeyin hem source yemeyin.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

iide düzeltecek bişeyi olması farklıdır, düzeltmesi gereken, ve de düzeltilmezse oynanamayan bir şekilde olması farklıdır :)

retailleri süferdir blizzardın bi kere. wow retalide sadece 2 kere tekledi, birinde devasa bir server(...ler :) hepsi yani) çöküşü, ikincisi ise biraz daha ufak bir tane.

diğer mmorpgler yanlış bilmiyorsam çok daha kötü başlamışlardı.

blizz rules kimseye laf ettirmem. bütün oyunları klasik olan başka bir firma var mı :)[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

jade valla wc3'ün zırh sistemi ile oynanamayacak durumdaydı, frozen throne'da baştan aşağı değiştirdikten sonra (öyle bug filan da değil, tasarımcıların beyinsizliği ile alakalı birşey ki şirketin esas kalitesi tasarımcılardadır) ghoul vs footman oyunu olmaktan biraz olsun kurtuldu..

bungie ve cinemaware var, ancak blizzard'ın bunlar kadar efsanesi yok.. :-)

paradox'un tasarımda gösterdiği isabet blizzard'ın kat kat üstünde bir kere, çıkan yamalar sadece bug ya da yanlış çalışan uygulamaları düzeltmek için çıkar, blizzard gibi birimlerin cost'uyla stat'larıyla oyuncak gibi oynamak için değil..

ekleme oyunun ilk yaması çıkmış bu arada.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 10 Ocak 2005 19:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya allahaşkına

paradox un oyun mantığı güzel evet, ona diyecek bir şeyim yok. ayrıca oyun çıktıktan sonra da durmadan yama çıkarmaları iyi. evet.

fakat şöyle bir durum var. adamlar aynı motor üstünde 6 oyun yaptılar. ve bütün oyunlarda aynı sorunlar var. ai ve ctd. ve her oyunda aynı sorun var. örnek isteyeceğini sanmıyorum çünkü ikimiz de baya baya takip ettik bütün paradox oyunlarını :) ya motoru değiştirsinler ya da her oyun çıkışında bir milyon hataya sahip olmasın. mesela, victoria ilk çıktığında almanya ve italyanın oluşma ihtimali ÇOK düşüktü (8-9 oyun oynadım ve HİÇ görmedim ne almanya ne italya mesela, ve forumlarda da beta testerlere etmedikleri küfür kalmadı herkesin :P). ya da crusader kings, 10 yıl içinde ne ingiltere, ne fransa, ne almanya kalıyodu, bizans da yarı büyüklüğüne düşüyodu. ya da eu2 diyelim. 1.08 + betalardan önce hiç avusturya fransa ingiltere rusya ve osmanlının güçlendiği bir oyun görmedim. ya da hoi. 1.06 öncesi düzgün bir şekilde ilerleyen bir 2. dünya savaşı göremiyorduk. adamların oyunu düzeltmeleri hep 6 patchte filan oluyor.

(şimdi aklıma geldi, blizzdeki armor olayına karşılık victoriada 1 craftsmen ile 99,999 craftsmenin aynı işi yapmasına ne diyosun? ya da eu2 de 15 kişilik artillery ordusunun 20,000 kişilik infantry i yenmesine? (ikisi de v.strong moral). mantıksızlık her oyunda vardır. HER oyunda bulabilirsin o armor olayı gibi mantıksızlıkları. bi tane örnek bulmuşsun her threadda yazıyosun :=p)

bir de blizzardın oyunlarına bakalım. wc3 baya oynadım. frozen throne da oynadım ama rts ler multi çok sarmaz beni, ra2 bile çok baydı 2 oyundan sonra. ama şöyle diyeyim, wc3te her ne kadar huntress rush a küfür ede ede oyun oynasak bile ilk patchlerde (2. patchte düzelmişti galiba), oyunu oynatmayacak büyüklükte sorun hiç yoktu (hatta single player her iki oyunda da çok normal bir şekilde oynanıyodu). yani paradox oyunlarında olan şeylere yakın bile değil blizzardın oyunun sorunları.

blizzard gibi dev kadroya sahip (sayı açısından diyorum :)), oyunlarına sonsuz para akıtan, ve de bütün oyuncular tarafından güvenilen bir firmayla, paradox gibi sadece bir motor üzerinde sadece bir tür oyun üretmiş firma karşılaştırılamaz bile bence.

nese baya uzadı windows aklına esip restart atmadan postlayayım .p

edik:craftsmen yazmayı beceremediğimden .p heheh
[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:

[Bu mesaj Jadelith tarafından 10 Ocak 2005 21:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

jade kendin söylemişsin, blizzard böyle kadroya, bütçeye, imaja sahip bir şirketken böyle 15 yama isteyen oyun çıkartıyor; paradox ise ne kadrosu, ne bütçesi, ne de hedef kitlesi bu genişlikte bir şirket olmadığı halde (üstelik isveç şirketi amerikan, ingiliz de değil) böyle oyunlar çıkarıyor..

wc3'te de ona bakarsan orc yapay zeka'nın aynı seviyede rakiplerine karşı kazandığı oyun hatırlamıyorum. birkaç düzine skirmish yapmışımdır rahat. frozen throne'da durum böyleydi, 15 yamada bir çıt bile gelişmedi yapay zeka. varsa yoksa şunun hp'si 50 düştü, şunun costu 15 gold arttı olayları..

victoria'da o pop'lardan bütün dünyada kaç tane var diye bir düşün istersen (bölge başına 5 pop bile desen uçuk bir rakam çıkar :-p ) bir de 8 oyuncu 20'şer birim basınca kaplumbağa hızına düşen wc3'ü düşün heh..

hoca her oyunda bulabilirsin diyorsun da wc3 classic'teki armor sistemi kadar dengesiz hiçbir sistem hiçbir oyunda görmedim rise of nations hariç. hatta rise of nations ile saçmalama yarışında kim öne geçer emin değilim ama adamlar benim eleştirip de 'blizzard fanları'nın "sen ne anlarsın blizzard düşmanı, oyunda denge bla bla" diye köpükler saçarak savundukları sistemi baştan aşağı değiştirdiler. ve halen bugün bunu söyleyince aynı insanlar "denge denge" diye yırtınıyorlar, daha dün sc forumunda yaşadım bu durumu..

paradox oyunları sağlıklı olarak oynanabilir bir son hale doğru düzeltiyor yamalarda, blizzard ise düzelttiği kadar şey de bozuyor. diablo 2 lod 1.10 yaması 1,5 yıl milleti beklettikten sonra çıkarılıp oyunu oynanmaz hale getiren (bunu da lvl 90'a dayanmış birkaç karaktere sahip birisi olarak söylüyorum ama bütün hayatımı tek bir oyuna gömecek biri de değilim cs'ci uo'cu gençlik gibi) tüm zamanların en büyük skandallarından biridir mesela oyun sektöründe. ama fanatikleri onu da gözü kapalı savunuyor, alıştım artık..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

benim demek istediğim şey, patch olmadan paradox oyunu oynanmaz, ama patchsiz diablo da oynanır starcraft ta oynanır wc3 te ft da. evet blizzard patchler sayesinde oyunları çok daha güzelleştiriyo vs bişiler, ama paradox oyunlarının retail versiyonları adeta alpha versiyonu gibi. oynanmıyo yani. ve bana göre o şekildeki bir oyunu satmak kabul edilemez birşey.

evet blizzard çok daha zengin paradox çok daha fakir, ve zaten bu yüzden karşılaştırılamazlar dedim aynı şeyi diyoruz yani (paradoxun oyunlarına kaka demiyorum haddime değil :)).

d2 yi baya oynadım, sonra bıraktım baydım. 1.10 çıktı, adeta yeni oyun gibi, bisssürü yeni item, yeni bir skill sistemi (eski charlardan biri bile oynanamıyodu yenisinde) vsvsvs. ve ne oldu: adamlar adeta yeni oyun çıkardılar. başka firmalar bunu expansion pack diye bile satabilirdi :P. bu arada lvl 90 olmanın nesi var ki :) asıl sonrası inanılmaz zor. (lvl 80 1 günde olursun itemin varsa, 90 olmak 2. gün, 99 olamadım 90lar da baydım hep :)) bence d2x 1.10 patch i yapılmış gelmiş geçmiş en iyi patch tir :)

ölümüne blizzard demiyorum, demem zaten bu günlerde ölümüne bethesda durumundayım :) fakat kabul et şu andaki en iyi oyun üreten firma blizzard. bak, wc1,wc2,d1,sc,d2,d2x,wc3,ft,wow... hepsi klasik. biri bile "eh güzel oyun" değil, hepsi süfer. bide bana sorarsan verdiğin armor örneği çok zayıf bir örnek. yani ona bakarsan age of serisi saçmasapan diyebilirsin. sen ölmeden önce 50 kılıç darbesine dayanabilen bir canlı gördünmü? (platemail giysin giymesin :))

oyunlar herşeyin herşeyini gerçekçi yapamaz. dediğim gibi, her oyundan sonsuz örnek verebilirim o bahsettiğin armor olayına. bence sen biraz anti-blizzard fanatikliğine kaymışsın :p[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

evet evet jade, dediğin gibi. blizzard sucks, paradox rules.. 8-)

ed2k://|file|Hearts%20of%20Iron%202.rar|470353964|9E23722589E6E547A924011931895BCD|h=2Y5WY7YIKB36TJWYNTEFOTNGHWBNJCXH|/

gönül ferahlığıyla indiriniz, işte hoi2 budur.. kendim şimdi oynamaya dalacağımdan blizzard için vakit harcayamam heh[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

lol doggy özetleme konusunda bir numarasın.. :-p

tutorial'dayım da oyunun müzikleri inanılmaz bir hayalkırıklığı oldu. crusader kings gibi burada da birilerine müzik yaptırmışlar ve ck kadar da kaliteli gelmedi inadına. keşke hoi'yi uninstall etmeden önce yedekleseydim müzik dosyalarını.. siz uninstall etmeden önce yedekleyin bence çünkü değiştirmek isteyeceğinizi sanıyorum müzikleri.. insanlar beğendiklerini söylemişler ama eu2, hoi ve vicky'nin muhteşem soundtrack'leri yanında bunun esamesi okunmaz..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

öf paradox sux demiyorum ki ya...

nese boşver anlaşamayacaz galiba.

bu arada evet blizzard şu anda en iyi oyun çıkartan firma. adamların çıkarttıkları oyunların hepsi klasik değil mi? o kadar yazının içinden bir cümle quotelayıp güleceğine başka bir firma söyle bunu başarabilmiş. hani burası forum tartışma filan yani.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadar gördüğüm kadarıyla hoi2 muhteşem olmuş ya. makine kimya endüstrisi'ni, (mke) haliç tersanesini filan atayabiliyorsunuz top-tüfek, gemi ar-ge'sine vs. çoooook rahatlatıcı yenilikler ve güzellikler var ama daha oyuna başlayamadım herşeyi tek tek okumaktan.. :-)

müzikleri de değiştirdim, ilk hoi'nin soundtrack'ini koydum, değme keyfime. soundtrack dışında herşey çok daha güzel olmuş gördüğüm kadarıyla, arabirim çok daha rahat. slider'a kilit atmak bile daha kolay, sinirden köpürdüğüm zamanlar oluyordu çift-click'le doğru yerde tutturamadığımda.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...