Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

Ya arkadaşlar bu online işini nasıl yapıcaz
Firewall ların hepsi kapalı olduğu halde hala kapatın firewall lari türevi yazılar geliyor ki kafayı yemek üzereyim.
Bu arada oyun daha bir karmaşık olmuş ya hoı1 daha rahat bir oynanışa sahipti özellikle üretim ve diplomasi bazında bakarsak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o biraz sacmaydı ama fransada 36 senaryosu ile baslayıp 39da savas cıkınca 70 orgli tankların oluyodu ki biraz iyi kullanımla almanyayı ezip geciyodun =) Simdi daha dengeli olmus ama hala bi suru sacmalık var (infantrylerin donemlere ayrılması yerine eski sistem daha iyi isliyodu bence).[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

organization u reinforce mu arttırıyo unıt str hep fullda savasta[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Bir Türk'ü öldürebilirsiniz ama bir Türk'ü asla yenemezsiniz !
Strenght , Pride, Discipline
HOI2 AI yi George Bush yazmış.

[Bu mesaj LasT_SuRviVoR tarafından 26 Ocak 2005 16:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı ülkelerde TerritoriaL cLaims on ..... oluyor.
Biz bunu kendi ülkemiz için yapabiliyomuyuz mesela Arabistan seçtim ; Iraq ın topraklarına Territorial Claim yapabiliyormuyum yapıyorsam nasıl ?[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

www.stonyroad.de

arkadaşlar buradaki graphics mod pack'i indirin, adamlar birim ikonları ve arabirimle başlayarak sprite idi bilmemneydi herşeyi yenileştirip güzelleştiriyor. her model tank, uçak, askerin ikonlarını yapmışlar şimdiden belli ülkeler için. bir de updater var, yeni şey çıktıkça ona basıp yeni dosyaları şıp diye indiriyor. adamlar zaten hoi serisi için bir numaralı grafik mod komünitesiymiş, tonla sprite yapmışlardı ilk oyun için de..

bir de germanization mod pack filan indirdim, weimar reich'ı (hani kırmızı beyaz siyah) ve günümüz japonya'sı bayrakları yerine üçüncü reich bayrağı (gamalı haç kullanan) ve güneş imparatorluğu (hani parlayan güneş gibi japon bayrağı) bayrağı var oyunda. yasak diye koyamıyor paradox oyuna zira..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl küfrediyorum şu anda var ya.. tebrik ediyorum paradox'u nasıl düzgün işleyen şeyleri bu oyunda bozabildiği için.. o kadar oturaklı oyuncuyu tester olarak aldılar ama demek testerlık için iyi oyuncu olmak yetmiyormuş..

şöyle anlatayım neye kızdığımı, paradox'un bütün oyunlarını oynadım ve yapay zekanın hilelerine alışığım, çoğunun gerekli olduğunu da biliyorum, rahatsız etmiyor zira insan aşabiliyor kendi becerisiyle. ama bu öyle değil:

36'dan başlarsanız von manstein (fransa işgalini tasarlayan adam) skill 5 bir major general. yıllar geçiyor, siz savaşa herif bu haliyle iken başlıyorsunuz. savaşmamış olduğunuz için öyle kalıyor skill seviyesi aynı. field marshal yaparsanız da skill 2 kalıyor ki manasız o zaman da. lakin yapay zekaya bakıyoruz, 36'dan başlamıştık ben japonya'yım. axis'e girdim, polonya işgali öncesi almanya'nın askeri kontrolünü elime aldım (nasıl oldu orası da ilginç, hatta bıraktım tekrar aldım filan) ve ordularını diziyorum yapay zekanın. panzer kolordusunun başına koymak için von manstein'i arıyordum, bir de baktım ki herif skill 5 field marshal! oha be kardeşim, yapay zeka beleşe 3 skill almış savaşmadan!

bu nasıl oluyor derseniz auto-promote olayı var, oyuncu kullanırsa ..k ediyor zira skill 0 field marshal doluyor. ama yapay zeka belli vakitlerde tarihe uygun olarak promote ediyor generallarini ama skill kaybetmiyormuş!

"ee peki %5 efficiency nedir ki sall boşver" diyeceksiniz ama mümkün değil sallamam zira deniz savaşları tümüyle skill'e dayanıyor! adam skill 5 rear admiral'ini karşıma koyacak grand admiral olmuş haliyle, hiçbirşey yapmayacağım bendekini geliştiremediğim için, deniz savaşlarında zaten birkaç saatte binlerce IC değerinde gemiler kaybedilebildiğinden öyle amirallerin exp'ini de arttırmak mümkün değil hep aynı adamı da kullansanız..

off deli oldum ya! :hrr: ulan 2 gündür japonya ile plan yapa yapa amerikan savaşına hazırlanıyordum, bütün hevesim uçtu gitti! 1 skill demek ölüm ya da kalım demek be! ulan böyle hile mi olur! hay salaklar, hay gerizekalılar, hay embesiller, ulan idkfa kodunu girin de bitirin bari olayı! :hrr:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

sam bide şuna bak : Türkiye olarak oynuyorum suriye bomboş resmen NOFOG yazıp bakıyorum tabi.Bende baktım bomboş daldım declare edip.5-6 gün ya geçti ya geçmedi 10-11 fransız birligi geldi suriyeye nasıl geldi anlamadım kafayı yicektim tank bile geldi summonmu ediolar napıolar a.k

soru : Annex ettiginiz ülkenin ICsinin neden hepsini alamaıyoz naapmam lazım almak için (bulgaristanı annexledim)[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

alamazsın, beşte birini mi ne alabiliyorsun territorial claim'in yoksa. kaynaklar ve manpower için de benzer bir durum var. bazı security minister'lar arttırır biraz işgal ettiğin yerlerden aldıklarını..

fransa'dan getirir 11 division hemen, o hile değildir, normal..

ekleme: ben belçika'ya girdikten 17 gün sonra fransa teslim oluyorsa akdeniz'den 5-10 birlik taşımak birşey değil yani.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 27 Ocak 2005 11:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

fethin manası olmaz olur mu? hepsinden alıyorsun ama olduğu gibi değil, şimdi türkiye'yi gelip işgal etse yunanlılar herkes onlar için canla başla çalışıp yunan ordusuna mı yazılacak? aynı verimlilikte mi çalışacak madenler, kaynaklar?

öbür türlü çoştukça çoşarsın zaten starcraft'a döner oyun orayı al burayı al..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Muhahahha bi yunanistana girdim dünya öyle bi karıstıki Italyasından tut Amerikaya kadar sovyetler herkes birine savaş açmaya başladı bende load ettim dünya barışı adına :)[signature][hline]Her Türk mutlaka okumalı
Sosyal ağlarda paylaş

tam formülü nedir bilmiyorum ama hedef ülkenin IC'sinin senden ne kadar düşük olduğu önemli galiba, en azından influence nation için önemli. ilişkilerin derecesi etkiliyor mu bilmiyorum ama bonus veren foreign minister'lar var coup için..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 28 Ocak 2005 15:12 tarihinde demiş ki:
tam formülü nedir bilmiyorum ama hedef ülkenin IC'sinin senden ne kadar düşük olduğu önemli galiba, en azından influence nation için önemli. ilişkilerin derecesi etkiliyor mu bilmiyorum ama bonus veren foreign minister'lar var coup için..

ic le pek alakalı deil galiba sovyetlerle türkiye vs gibi ic çok düşük olan ülkeleri denedim olmadı foreign minister larla denicem bide..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Apache, 13 Aralık 2004 01:07 tarihinde demiş ki:
said:
Yamashita Tomoyuki

Yamashita Tomoyuki (Nov 8, 1885 - February 23, 1946) was one of the most formidable generals of the Japanese Army. His 30,000 soldiers took 80,000 Allied soldiers prisoner at the Fall of Singapore and for this he became known as the "Tiger of Malaya."

You are a diligent, ambitious and determined leader who always remains completely loyal to your superiors. Your strict discipline contributes to your ability to be an aggressive strategist and you will always be the last man standing. Your high standards can seem daunting for your followers who will never feel sufficient.

bende :lol:[signature][hline]Emektar Pati Üyesi
Since 2000
Sosyal ağlarda paylaş

eagle onu söyleyenler var resmi forumlarda da, eski işlemcilerle (minimum konfig dahil) bariz şekilde yavaşmış oynanması, doğrudur. paos işlemciye yüklenilen olaylar var civilization misali. gotterdammerung'u very fast oynatmaya çalışınca benim athlon 2800 bile tekliyor adeta. ama zaten savaşa, harala gürüleye girdi mi insan olabildiğince yavaş olsun istiyor..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...