Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sabanci Uni vs Koc Uni

Befounder

Öne çıkan mesajlar

Bu iki okuldan birinde okuyan var mi? (sanirim ceday sabancida)
Birde eger bilginiz varsa bu iki okulu:
1) puan durumu (biraz ters bi durumdayim, test kasma ve OSSye calisma vaktim cok kisitli ondan soruyorum. Yani az puanlada girilir mi mesela bilgisayar bolumune?)
2) egitim durumu acisindan karsilastirirsaniz sevinirim.

[Bu mesaj Befounder tarafından 26 July 2003 23:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Khirsah, 26 July 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
geçen gün gazetede okudum koç harvard ayarındad felan diodu doğruysa koç trdeki en iyi uni[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!

İyi de hangi bölüm?

Her üniversitenin iyi olduğu bölümler var, yetersiz olduğu bölümler var.

Ayrıca Koç en iyi diyenler Boğaziçi, ODTÜ'yü falan nereye koyuyorlar merak ettim gerçekten.

Bu işlerde kadroya bakılır öncelikle. Sonra kütüphane, popülerlik, iş bulma olanakları vs.vs.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DISintegrated, 26 July 2003 23:43 tarihinde demiş ki:
said:
Khirsah, 26 July 2003 23:35 tarihinde demiş ki:
geçen gün gazetede okudum koç harvard ayarındad felan diodu doğruysa koç trdeki en iyi uni[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!

İyi de hangi bölüm?

Her üniversitenin iyi olduğu bölümler var, yetersiz olduğu bölümler var.

Ayrıca Koç en iyi diyenler Boğaziçi, ODTÜ'yü falan nereye koyuyorlar merak ettim gerçekten.

Bu işlerde kadroya bakılır öncelikle. Sonra kütüphane, popülerlik, iş bulma olanakları vs.vs.

bu mudur budur :)[hline]a.k.a LaResistance!

Let me ask you one question
Is your money that good
Will it buy you forgivness
Do you think that it could
I think you will find
When your death takes its toll
All the money you made
Will never buy back your soul
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Befounder, 26 July 2003 23:56 tarihinde demiş ki:
ya bu unilerin bolumlerinin puanlarinin yer aldigi bi yer yok mudur, ara ara bulamadim?

puan olayları falan karıştı, sen bana nereye girmek istedigini soyle ben sana yaklasık olarak hangi dersten kac yanlıs yapman gerektigini soyliyim
Sosyal ağlarda paylaş

ya kaynak diye eksi sozluge baktim (komedi biliyorum) orda Kocu yerden yere vurdular, tabii beni en cok vuran da interneti dogru durust kullanamama oldu. Sabanci bu konularda nasi? Sonucta biz netten oyun oynamadan, veya MBlarca downlad yapmadan duramayan insanlariz. (hos ne kadar oynayabilecez ya)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Befounder, 27 July 2003 00:27 tarihinde demiş ki:
Mumkunse ikisini de aliim efeem.

bilgisayar muhendisligi ; burslu : mattan 2 fenden 1 turkceden 3 sosyalden 5 yanlıs yaparsan girersin

burssuz -cok emin degilim ama- : mattan 5 fenden 3 turkce 5 sosyal 5 yanlıs yaparsan girersin gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

ben Sabancı hakkında kısaca bilgi veriyim.

Girebilirmiyim falan demişsin de, puanlar hakkında hiçbir bilgim yok. Ancak burslu kısmı oldukca yüksektir suan, ancak burssuz olarak muhtemelen girebilirsin..

Sabancıya geliyorsan bi kere kesinlikle yurtlarda kalacaksın. Yurtlar oldukca güzel, harelde memnun olmayan yoktur. Otel gibi diyebilirim. 24 sıcak su + internet :)
Okula gelen herkese laptop veriliyor. Gerçi yüksek teknoloji ücreti altında sizden para alıolar ama cok da önemli bi miktar deil.
İnternet olayına gelince 24 saat internetin var ama p2p kullanan programlar yasak. Gerçi kullanan cok :)
Cok da kötü sayılmaz ama internet. Oyun falan da oynanıyor. Oyunlarda asıl sorun laptopların grafik olarak sux olması. Kendi PC ni getirceksen bi sorun yok.

Okuldaki egitim de aslında oldukca iyi. Yani sen bişeyler ögrenmeye calısıosan kesin fazlasıyla yardımcı oluolar. Hocalarla birebir konusabilme imkanı var. Yani cogu büyük üniversitelerde zamanları cok kısıtlıdır.

Ha birde arkadas ortamı oldukca iyi. Özellikle yurtlarda kalıosan cok kolay adapte olursun. Bir de şu özel üniversitelerde olur dedikleri burslu/burssuz geyigini asla burda göremezsin. Hiçbir konuda hiçbir ayrım yoktur. Kimsenin yaptıgını da henüz görmedim.

Diger bir avantajı ki, harelde başka bir okulda bu yok. Bölüm secme olayı strict bişi deil. TM den girip mühendislik de okuyabilirsin, bunun tam tersi de gecerli. Sanırım tercih yapılırken ayrı ayrı yazılıoldu onlar. Tercih yaparken ikisini de yazman senin icin ii olur yani. Girerken sectigin bölümün bir önemi yok. Zaten 2.yılın sonunda major decleration yapılıyor.

Okulun tek kötü yanı var. Şehre cok uzak. Servis saatleri de belirli zamanlarda oldugu icin, İstanbula inip geri dönmek falan bütün gününü alıyor.

Onun haricinde güzeldir okulumuz :)
Sosyal ağlarda paylaş

bilgi icin saol CEDAY. Bi kac bisi daha sorucaktim:

1) blgisayar bilimi ve muhendisligi bolumu hakkinda bilgin var mi? egitimi nasildir felan?

2) LAN uzerinden multi durumlari nasi? guzel oyunlar cevriliyo mu? MMORPGlerde ping loss durumu nasi? DAOC shadowbane filan? seneye mesela WOW olucak, oynanabilecek mi?

3) hangi portlar kapali biliyo musun?

4) sen girdiginde senin OSS puan durumun nasildi? yanlislarin felan kac taneydi?

[Bu mesaj Befounder tarafından 27 July 2003 06:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...