Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TÜRKLER

dogu

Öne çıkan mesajlar

İnsanların bizi dinlemesi için kendi ayaklarımız üzerinde durmamız lazım önce ekonomimizi kendi ayakları üzerinde tutmayı başaralım da...
Ha şu Amerika yıkılıyor lafı da ayrı bir komedi.A.B.D'nin yıkılması için öncelikle ekonomisinin göçmesi lazım bunun içinde doların büyük ölçüde değer kaybetmesi lazım.Birazcık ekonomi bilgisine sahip her birey bilirki Amerikan ekonomisi -hadi çökmesini geçtim- %10 luk bir kayba dahi uğrasa, dolar azıcık bir sekteye uğrasa dünyanın hiçbir yerinde etkilenmeyecek adam kalmaz.
Arkadaşlar açın artık gözlerinizi "uyanın" imparatorluklar çağı kapanalı yüz yıl oluyor biz hala onu yaptıydık bunu ettiydiklerle uğraşıyoruz.Yaptıklarımızla gurur duymak ayrı şey oturup "vay biz ne yapmışız şöyle olsaydı böyle olurduk, şunu şöyle yapsaymışız keşke" diye bütün gün aval aval hayal kurmak ayrı şey... Bu ülkeye yapabileceğiniz en büyük iyilik iyi bir eğitim alıp iyi birer vatandaş olmak ve kanunlara uymak...
Sosyal ağlarda paylaş

yahudilerin 10da 1i birlik olabilsek karşımızda kimse duramaz gidin bakın almanyaya türkler birbirinden kaçıyo kazık yiyebilirler diye...yazık çok yazık..[signature][hline]HymnOfSnuk, 15 Eylül 2005 19:22 tarihinde dünyanın Türk olması konusunda demiş ki:
nesi güzel abi.
düşünsene , rus kızları filan hepisi türk.
aquila, 16 Eylül 2005 04:58 tarihinde demiş ki:
bana kimse msnden ya da cepten mesaj atmiyo, cakiim bole felege...
Sosyal ağlarda paylaş

yav kızmayın ama önce önümüzdeki yemeği yemeliyiz. sonra sıra daha lezizlerine de gelecek...[signature][hline]Rabbim isterse, sular büklüm büklüm burulur,
Sırtına Sakaryanın, Türk tarihi vurulur
Sakarya; sâf çocuğu, mâsum Anadolu'nun,
Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun!
Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;
Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dogu, 01 Kasım 2005 00:21 tarihinde demiş ki:
ben kendimi milliyetçi olarak nitelemiyorum ama milletimizin geçmişte yaptıkları şeyler inanılmaz.hiç bir ırk bizim askeri alandaki başaraılarımıza ulaşamamıştır.kendini filmlerde öven
amerikalıların kendilerine ait bir tarihi bile yok.kaç yüzyıllıklarki.
biz ise 4000 yıllık bir milletiz.çin dışında nerdeyse bütün asyayı feth etmişiz, yayılmışız(ben eminim orda hale milyonlarca asimile olmuş türk var)Avrupayı iki kere tehdit etmişiz.onlar daha yıkanamazken biz bilimsel araştırmalar yapıyormuşuz.Fakat dikkat ediyorum da dünyada bizi takan yok.bu yüzden kendimi çok kötü hissediyorum.keşke bütün türk kökenlil ülkeler hala türk olsa ve bir türk birliği olsa.

1'den fazla imparatorluk kurmuş bir milletiz.herkes bizden korkarmış.Ama şimdi dünyada bulunduğumuz yeri haketmiyoruz.daha iyisini hak ediyoruz.ben inanıyorum ki bu geri kalmanın sebebi dış ülkelerin bizim potansiyelimizi bilmeleri
ve kürtlerin(ırklarına lafım yok yaptıkları) bize engel oluşu.
Keşke şu devletin başına geçebilsem.AHHH NE HAYALLERİM VAR BU MİLLET İÇİN.

diğer devletler zaten bizim potansiyelimizin fazlasıyla farkındalar

türkiye türklerin yönetimine bırakılamayacak kadar değerlidir sözü de türkiye olmazsa gelecekte bu yaşlı nüfusla biz bittik diyen de birer ingiliz başbakandır

amaç avrupa birliğine girmeyen avrupa birliğine üye olmaya devam eden kendini avrupaya çatır çatır kullandıran türkiyedir

herkes türkiyenin değerinin farkında sadece başımızdakiler değil(sadece akp değil zaten akp'nin bir vatanı yok ecevit gibi adamlar da batırdılar mahvettiler ülkeyi )[signature][hline]Dynun, 15 Ekim 2005 22:56 tarihinde demiş ki:
saça öyle denir ya. güle güle kullan denir. denmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Asteroth, 03 Kasım 2005 00:38 tarihinde demiş ki:
said:
dogu, 01 Kasım 2005 00:21 tarihinde demiş ki:
kendini filmlerde öven amerikalıların kendilerine ait bir tarihi bile yok.kaç yüzyıllıklarki.
biz ise 4000 yıllık bir milletiz.

Ben de Amerikan sempatizanı değilim ama o "tarihi bile olmayan ülke" şu anda dünyaya hükmediyosa, bu 4000 yıllık tarihi olan bir ülkenin övüneceği birşey değil, aksine utanması gereken bir olaydır.

Ülke değil millet demelisin bir çok etnik yapı var TC de...
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye etnik falan değildir etniğin sözcük anlamını sanırım tam kavrayamadın

Ben sadece Amerikanların Türkiye'ye etnik dediğini sanıyordum[signature][hline]Dynun, 15 Ekim 2005 22:56 tarihinde demiş ki:
saça öyle denir ya. güle güle kullan denir. denmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihsever Patiler,

Birincisi siyasete kaymayalım. O dipsiz kuyuya inersek konudan kopar bambaşka yerlere gideriz.

İkincisi, tarih pek çok ulusun ve/veya devletin yükselişini ve yaptıklarını yazar. Ama tarihte kalıp "biz onu yaptık, bunu ettik" size bugün için hiçbir şey kazandırmaz. Öyle olsaydı, bir Roma, bir Avusturya Macaristan İmparatorluğu, bir Aztek Medeniyeti bugün hala ayakta kalırdı.

Gençler olarak yapmamız gereken şey, ülkeyi süründürmekle eleştirdiğimiz "eskilere" yüklenmek değil, "Bu ülkeyi nasıl daha iyiye götürebiliriz?" fikriyle taşın altına elimizi koyarak hareket etmektir. "O onu yaptı, bu bunu etti" diyerek veya tarihin sayfalarındaki başarılarımızla övünerek en iyi durumda olduğumuz yerde sayarız, büyük ihtimal geriye gideriz. Unutmayalım ki, tarihiyle çok fazla övünmek isteyenlerin bugün övünecek bir şeyleri yok demektir.

Tartışmayı merak ve ilgiyle takip ediyorum. Kişisel sataşma ve fazla politika soslu mesajlardan uzak durulması dileklerimle.

Saygılarımla,[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim 4000 yillik bir tarihimiz var dogru ama eski toplumlar yenilige kolay kolay ayak uyduramazlar Nitekim Osmanlida uyduramadi eski geleneklerle hic kimse ilerleyemez Osmanlinin cokus nedenlerinin biride budur..
Osmanli cokus doneminde borcu borcla kapatmaya calismisti neyazikki simdiki Turkiyede pek farkli davranmiyor. Eger 4000 yillik tarihimizden ders cikarmiyorsak yuh halimize..
Bizim bir potansyelimiz var ve tum dunyada bunu farkinda nasil farkindalar tarihimizden ama bi daha farkinda degiliz.. eger sen birine biz dunyaya 4000 yil hukmettik dersen oda sana simdi yi sorar..
Gecmisimizi unutmamak gerekir. Fakat gecmise bakarken gelecegide unutmamaliyiz.(Bilmece gibi oldu biraz)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LordOfBlood, 03 Kasım 2005 13:38 tarihinde demiş ki:
Evet hepsi Uzaylı...
Saçma konuşmalar...
uzaylı diyen yok anlamıyosun saçma yorumlar yapma hiç birşey sölemeyeceğim çünkü anlamıcaksın her türlü at gözlükleriyle bakıp sadece o ''bugünlerde çok popüler olan nesne'' yi savunanları haklı gördüğün için[signature][hline]HymnOfSnuk, 15 Eylül 2005 19:22 tarihinde dünyanın Türk olması konusunda demiş ki:
nesi güzel abi.
düşünsene , rus kızları filan hepisi türk.
aquila, 16 Eylül 2005 04:58 tarihinde demiş ki:
bana kimse msnden ya da cepten mesaj atmiyo, cakiim bole felege...
Sosyal ağlarda paylaş

tarihimiz övünelecek kadar şanlıdır. gerektiğinde göğsümüzü gere gere övüneceğiz. ama hintliler der ki önemli olan başkalarından üstün olmak değil . asıl önemli olan dünkü halimizden üstün olmaktır.
biz şu an tarihimize bakıpta içimizde bir kıpranış, bir tembellik pişmanlığı olmuyorsa kusura bakmayın bayrağımızdaki kırmızı renk yavaş yavaş diğer renklere dönmeye mecburdur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...