Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rapidshare ve türevlerinin çalışma sistemi ?

Predator

Öne çıkan mesajlar

Nedir merak ettim ? Yani nasıl bedavaya bu kadar dosya upload kabul ediyolar , nereye gidiyo bu kadar dosya ? Hemde bir sürü türedi bi anda bu sitelerden nasıl oluyor nerden para kazanıyo bu adamlar ?[signature][hline]Babam sevdi annemi aldı , Mecnun sevdi Leyla'yı aldı , ben sevdim Babayı aldım. Bi kısır döngüdür gidiyo bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

dünyanın parasını kazanamasalar zaten böyle bi site nasıl ayakta dursun.
reklamlardan kazanıyoru tabiki.zaten bi web sitesi başka neyden kazanırki.[signature][hline]Night Elf - Druid lvl xxx
(gelen tepkiler üzerine lvl ım saklı heheheh ( Kulak )

tee eskiden uo oynarken nickim Azeroth du
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sürü 2-3 TB'lık depolama birimleri düşün. Dosyalar bunların içinde. Ve yüklenirken hangi dosyanın nereye yüklendiği ve dosya bilgileri gibi şeyler veri tabanına yazılıyor. Kullanıcı bir dosya talep ettiğinde ise gerekli bilgi okunup, dosya konumu belirlenip okunup sana gönderiliyor.

Aynı zamanda yine geçici bilgilerin yer aldığı bir veri tabanında kullanıcı kayıtları (ip, browser bilgisi vs) tutularak, cookie kullanılarak kullanıcıların belli zamanlarda belli miktar dosya çekmeleri sağlanıyor.

Maddi kısmı ise Arthur'un anlattığı gibi işte.[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

her kullanıcı için bi reklamdan aylık 2-3 dolar aldıklarını düşünürsek cok ciddi rakamlar kazanmalarına şaşırmamak gerekir...[signature][hline]Yerde Cenx
World Of Warcraft Cenx

Ophelia Quel. Elven Sorcerer (Fifth Age)
Elastros Silverblade Moon Elf Arcane Archer (FR)
Lia Silverblade (Daughter of Elastros) Harper Agent (FR)
Kith-Karus Human Monk (FR)
Sithas-Silvanos CG/CE Darkelf (Ultima Online)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...