Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günde Kaç Saat Online'sınız

Asmodeus

Öne çıkan mesajlar

Daha önce açıldımı bu konu bilmiyorum. Okuyup okumadığımıda hatırlamıyorum.

Okuduğum bir makalede, uzun saatler bilgisayar başında kalmanın belli bir süre sonra bağımlılık yapmaya başladığı, insanları a sosyal olmaya yönlendirdiği, hatta gerçek problemlerden çok sanal problemlerle meşgul ettiği yapılan araştırmalarla istatiksel olarak kanıtlanmış.

Hatta insanların konuşmalarında bile buna rastlamak mümkün diye düşünüyorum. Nasıl derseniz bi düşünün nete çok takılan arkadaşlarınızın gülme efekti olarak ehu ehu dediğini yada yeni tanıştığı bir kişiye farkında olmadan asl pls dediğine,yada konuşmalarında nette kullanılan kısaltmalara yer verdiğine şahit olmuşunuzdur. Bu örnekleri çoğaltmak sanırım mümkün.

Düşüncelerinizi almak istedim. Bide yararlı bir konuda tartışalım ne dersiniz? :)
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci paragraf çok saçma. karşındaki insanın cinsiyetini mi soruyosun? ya tamam örnek olarak verilmiş ama takıldım bi an.
ama yine de saçma. yok öyle bişey.
günün yarısından fazlasını ekran karşısında geçiriyorum evde olduğumda. asosyallik yaratacak tek durumum da uyandığım saatlerden sonra sosyal aktiviteler için geç olabilmesi. onun dışında gayet dışarı çıkan gezen bi insanım da. tanıdığım kişiler de öyle[hline][Bu mesaj Kenderleme tarafından haber verilmeksizin değiştirilebilir]
Sosyal ağlarda paylaş

Farkında isen orada farkında olmadan kelimesini kullanmışım, kendi adıma ben bu tür şeylere rastladığım için bu örnekleri verdim. Bir arakdaşımızı zuahaha diye gülme efekti kullanmaktan kurtarana kadar canımız çıktı.

Sosyallik konusunda söylediğini gelince neden geç kalıyorsun, geç saatlere kadar bilg. başında oturuyor ve geç yatıyor geç kalkıyorsun. Ozaman oturmayacak ve sende sosyal faaliyetlere katılacaksın. Sana bu konuda da bir örnek veriyim, arkadaşlarını kıramayacağı için dışarı çıkan, ama için için eve dönsede bilg. başına otursa diye düşünen bir çok insan var.
Sosyal ağlarda paylaş

günde 11 saat civarı.
ancak 2 paragraftaki olaylara hiç rastlamadım eğer bir insan sanal dünyadaki alışkanlıklarını gerçeğe entegre ediyorsa bilgisayardan uzaklaşıp psikoloğa gitmesi gereklidir.[hline]| Soldat Servers | XaYd3r | Professional |
| Dark Age Of Camelot | Kay | Xayder Deadsoul | Inconnu Necromancer | The Hun |
| Ultima Online | Nebula | Locus | Akhyls Jaso & Jimmy |
Sosyal ağlarda paylaş

Dial-up olduğum için bilgisayar başında değilken nette olamıyorum ancak en fazla bir gün içinde 19 saat internette kaldım yemek yemek için filan çıkmıştım bir de arada sırada nefes almak için onun dışında bütün gün internetteydim. Nedense arkadaşlarım bir gün bilgisayar başında çürüyeceğimi söylüyor ROFL![hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...