Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

radiohead le pink floydu benzeten bi ben mi varım yani???

cosmic

Öne çıkan mesajlar

tarzları, beste yapma yöntemleri, kullandıkları enstrümanlar, felsefeleri pek benzemiyo, ayrıca pink floyd olmasa radiohead hiç varolamazdı..amaa radiohead için günümüzün pink floyd'u diyebiliriz rahatlıkla.[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

yoo benzemiyo hatta ilgi alakası bile yok apples and organges'a remember a day'e paitn box'a atom heart mother'a alans psychodelic breakfast'a radiohead'ın hangi şarkısını benzettinki?

Pink floyd the wall'da cok farklı bişey.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

yani sonuçta pink floyd döneminin efekt kullanan nerdeyse tek grubu bugünde bunu radiohead gayet ii yapıor.ehh yani belki de ben ikisini de çok sevdiğimden ama...günümüzün pink floydu gerçekten hoş olmuş[signature][hline]baby you're so vicious...
Sosyal ağlarda paylaş

ama günümüzde herkes efekt kullanıyo :) radiohead'i diğer efekt kullanan gruplardan çok farklı kılan bişeyler var, dinleyip anlamayan bilemez bunu. bu yüzden günümüzün pink floyd'u denebilir bence.[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

ben de müzik de gayet büyük bir fenomen olarak bakıyorum pink floyd a. ve neyönden benzettiğini ikisini? ben pek sevmem de radiohead fena grup diildir ama herhangi bi yönden birbirlerine benzetilesi diiller sankim yaw...ammaaaaaaannn... boşwer abijim yaw...ama boşwerme yaaa..kraldır pink floyd...kesinlikle...bi de doors var ..ihaml etmemek lazım..döverler falan..neme lazım...p[signature][hline]force be with you
Sosyal ağlarda paylaş

Ha radiohead zamanızın pinkfloyd'dudurda değil durum, hatta alakası yoktur, benzese benzese radiohead the wall albumune benzer e oda zaten pink floyd'a benzemiyo.[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

cuce cim radiohead creep den ibaret değilmiş onu gordum. kid a albumunden itibaren tamamen alakasız işler yapmış adamlar.

ha alakası var mı yok, benzemiyorlar birbirlerine. ama nasıl olduysa da sir e katılıyorum, radiohead de pink floyd un yaptıgı olayı yapmaya çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

wall, bi kere pink floydun özelliklerini hiçbir şekilde yansıtmayan son döneme geçiş albümleridir.

hatta wall'la beraber yepyeni bi akıma geçerler ki arasanız dahi ilk albümlerinden esintiler bulamazsınız.

radiohead ? ne pink floyd'u portishead bile zor ederler.[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben another brick in the wall sarkisindaki gazi radioheadin biyerinde görmüyorum.."rock bu istea" dedigim sarkilardan biridir kendisi..
genel olarak bakarsak da pink floydun the wall dan önceki yaptiklari ve sonraki yapitklariyla radiohead arasinda alaka kuramiyorum ikisini de dinledigim halde..[signature][hline] ..ainu was here..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darqainu, 31 Ekim 2005 20:46 tarihinde demiş ki:
valla ben another brick in the wall sarkisindaki gazi radioheadin biyerinde görmüyorum.."rock bu istea" dedigim sarkilardan biridir kendisi..
genel olarak bakarsak da pink floydun the wall dan önceki yaptiklari ve sonraki yapitklariyla radiohead arasinda alaka kuramiyorum ikisini de dinledigim halde..

muzik açısından bir alaka yok dedik zaten. amaç olarak bir benzerlik var. yapılmayanı yapmış pink floyd, radiohead de deniyor.

kaldı ki another brick in the wall pink floydun genel muzik yapısıyla çok alakalı bir şarkı değil. pink floyd şarkılarına aslında şarkı olarak bakmak lazım diye düşünmekteyim. çünkü onlar da oyle yapıp belli bir kalıba konamayan bir muzik icra etmişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet iki grup da yenilikçidir bu yönden benzer olabilirler. Fakat radiohead'i seviyor, pink floyd'dan nefret ediyorsam aralarında büyük fark vardır bana göre.

Pink floyd'un şarkıları çok sıradan geliyor bana belki 70'lerde yaşamış olsaydım daha farklı düşünüyor olabilirdim ama şu an durum böyle. Bu sıradanlığın sebebi döneminde büyük patlama yapması sonucunda da bir dolu türevinin ortaya çıkması olabilir, bilmiyorum pek de umursamıyorum. Bu kadar şişirilmesine de anlam veremiyorum ya neyse.

Radiohead'e gelince günün ötesinde müzik yapıyorlar. Diğer gruplardan tamamen ayrı kulvarda gidiyorlar. Bir özentileri muse var, onlara da ekmek kapısı açtılar :). Pink floyd ile karşılaştıracak olursak radiohead doğal olarak daha yenilikçi, daha elektronik.

Portishead ile radiohead'i karşılaştırmak yanlış. Portishead düz bir triphop grubudur. Massive attack ile çok güzel karşılaştırılabilinir fakat radiohead'den farklıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...