Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

amd 3000 mu? p4 3.06 mı?

Hellsing

Öne çıkan mesajlar

3 fanla (power dakıyle 4) amd athlon 2000 xp yı sogutamıyorum ...
3000 ı kım nasıl sogutur bılmem ...
bence amd alıp + sogutma ıslemlerıne para vermek ugrasmak yerıne ıntel daha dogru bır tercıh ...
ben daha 3 ay oldu alalı bılg ı yazın sıcak oldugu gunlerde cpu nun clock unu dusuruyorum (cpu yu daha yavas calıstırıyorum) ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt'
Sosyal ağlarda paylaş

Kasanın içinden dışarı hava üfüren fan gibi birde dışardan içeri üfüren güzel bir kasa fanı lazm size.
İçerdeki hava ne kadar haraketli olursa soğutma o kadar kolaylaşır. Cpu fanı, heatsink ve heatsink ile cpu arasına sürülen ısının daha iyi iletilmesini sağlayan maddenin kaliteli olması lazm.

Ben 2400 2ghz amd'yi soğutmak için özel bir çaba harcamıorum.
Hava çok nemli olursa 58-60'a dayanıo ama daha fazla çıkmıo.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

bende besmeleyı cekıp 65 dereceyle balıyo ...
77-5 = 72 de benım overheat lımıtım ...
zaten board asus COP(Cpu Overheatıng Protectıon) var ...
dırekt wındows a donuyo bı prog falan calısıyosa ...
bızım evın yerlesımınden falan olsa gerek ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt'
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 30 July 2003 07:38 tarihinde demiş ki:
konu açılmışken 2500+ için normal çalışma sıckalığı nedir?
tehlileki sıcaklık nedir?

1 ay kadar önce 2500+ barthon aldım desktopta 53 oyunlarda 60 oluyordu işlemciye doğru üfleyen bi kasa fanı taktım (buarada amd nin orj işlemci fanı) desktop ta 47 oyunlarda 55 oluyor. limit 75 diye biliyorum. psu nun altına işlemciye doğru üfleyen bir kasa fanı monte ederseniz daha iyi bi soğutma sağlayabilirsiniz

bu arada o kadar fanla amd2000 ni nasıl soğutamıyor arkadaş anlayamadım.

p4 mü amd mi için tomshardware.com.tr da testleri var ordaki karşılaştırmalara bak arada çok fiyat farkı varsa amd al derim (sadece oyun için düşünüyorsan. gerçi karşılaştırmada daha ayrıntılı bilgi vardır) örn. aradaki fiyat farkı amd 2500+ barthon la p4 2.5 kadarsa amd al tabiki. (2500 barthon 105 dolar p4 2.53 212 dolar)

[Bu mesaj Castigater tarafından 31 July 2003 00:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 31 July 2003 16:36 tarihinde demiş ki:
Athlon 3200 2.2 ghz miş.
İlginç. Athlon 2400 de 2 ghz.
200 mhz farkmı var aralarında :D

Athlon FSB artırarak Intel'le yarışıo demekki.

2.2 ghz vs 3.06 ghz. nasıl oluosa artık.[hline]This Cat Scratches Free.

3.06ghz derken p4 ü kastediyorsan amd lerle p4 ü mhz bazında karşılaştıramazsın. örnek olarak 2500+ barthon işlemci 1833mzh dir ama p4 2.5mhz ye denktir önemli olan işlemcinin hızı değil yapabildiği işlem kapasitesi demek istediğim 1833mhz de çalişan barthon p4 2.5 ile aynı işlem kapasitesine sahip

ha birde amd 3200 200fsb ye sahip ve 640kb cache'i var amd 2400 ise 133fsb ve 384kb cache'e sahip

[Bu mesaj Castigater tarafından 31 July 2003 20:43 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Castigater tarafından 31 July 2003 20:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 01 August 2003 15:15 tarihinde demiş ki:
E intel'in fsb'si ve cache'i kaç ki ?

Yani biri 2.2 ghz biri 3.06 ghz arada dehşet fark var. AMD herşeyin ghz olmadığını kanıtlıo bize herhalde hehhe.[hline]This Cat Scratches Free.

2.2ghz de çalışan amd 3000, p4 3ghz ye denktir olayı bu inteller 256 ve 512 cahce olmak üzere 2 türlü bir çoğu 133fsb yenimodelleri hariç sen olayı anlayamadığın için hala amd 2.2ghz intel 3ghz arada dehşet fark war hehehehe diyorsun oysaki arada sandığın gibi dehşet bir fark yok

[Bu mesaj Castigater tarafından 01 August 2003 18:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...