Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir özetle ermeni katliamları,türkçülük faliyetleri,gerçektarih,kürtsorunu.

anarchist

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle sitede geçen şu sözü ekleyeyim zira yazıyı okuduktan sonra çıka bilecek deb,debe azıcık dengeli olur belki:

* Bu sayfadaki içerik, yazanların kişisel görüşlerini belirtmektedir.

Evet kısa bir özetle türkçülük faliyetlerine değinelim Öncelikle osmanlı yok olmaya başlarken kendi ordusunun rolü nasıl olmuştur: Yeni çeriler eşcinsel ilişkiler içerisindeydiler ve Gay lardan oluşma bir ordu haline gemişlerdi bölüklerde bu amaçla kadın gibi giydirilip gezdirilen askerler vardı bu olaylar günümüze kadar açığa çıkmamıştır üstü örtülmek istenmiştir neyseki tarihçiler biraz uyandılar.Bu ordu genç osmanı tecavüz ederek öldürdü kendi ordusu bir padişaha bunu yaptı ve diyoruzki Yeni çeri ordusu çok kutsaldır hayır efendim böyle değildir.İlkbaşlarda belki ama sonlara doğru sürekli isyanlar çıkardılar ve katliamlarda ulundular istanbul halkı bile korkudan titriyordu özel bir güç bağamsız bir devlet gibiydiler padişah ellerinde bir kukla.Bölük değiştiren homoseksüel erler " bunlara Civelek oğlan derler" için sokak aralarında toplarla çatışır küçük savaşlar yaparlardı.İstedikleri zaman kazan kaldırır ve ayaklanırlardı muhammed ordusu ki nasıl böyle diyorlardı şaşılır.Sonra düzenli ordu bahanesiyle ortadan kaldırıldılar istanbul günlerce yeni çerlerin yanık etlerinin kokusunu üzerinde kara bulutlar şeklinde taşıdı çünkü ormanlık alanlara sığınan yeni çeriler yok edilmek için ormanlar yakılmıştı çığılıklar istan bulu kapladı.Ardından padişahların yanlış politikaları ve Mustafa kemal adındaki padişaha bağlı ordunun bir erinin erzurum kongresine zorla girişi ve kendini başkan seçtirmesiyle yöndeğiştirdi iktidar savaşları başladı bu arada türkçülük faliyetleri içerisinde birçok süryani,Ermeni,Abaza,çerkez yok ediliyordu kürtlerin para sevdası buna güzel bir örnekti osmanlı kürtleri bir çok katliamda kulanmış ve nezaman parayı kesmişse kürtler ayaklanmışlardı.Sivas kongresi ardından mustafa kemal adını birçok yerde duyura bildi devlet içinde devlet kurdular en yakın arkadaşları türk çetecilerdi ki ellerindeki kanın hadi hesabı yoktu.Ardından meclis kuruldu tüm meclis mustafa kemalindi tüm anadolu gazeteleri gene onundu meclisin ikinci gurup adı altındaki gurubuda süerekli bahaneler ve baskılarla yok ediliyor arkadaşları öldürülüyordu çünkü mustafa kemale karşı geliyorlardı.Osmanlı sitemi mustafa kemal dönemindede yok olmadı bilakis kaldı örneğin saraylardaki cariye sistemi mustafa kemal de evlatlık adını almıştı işi bitiğinde evlatlıklarını yurt dışına gönderiyordu rüşvet,fuhuş,Aç gözlülük o dönemde başladı gerçi osmanlıda vardı ama bukadar değildi mustafa kemal saraylarda kalırdı anadolu halkıysa acındna ölüyordu.Çankaya iki yılda yapıldı rivayete göre arsa ve parasıda halktan çıkmıştı çiftlik parasıda böyleydi ziraaat öğrencileri mustafa kemalin çifliğinde amele diye öğretmenleriyle birlikte çalışmışlardır.Arada lozan olu verdi ismet paşa mustafa kemalin emri olmassa çişini bile tutar yapmaz biriydi.Nasıl olduysa birçok kaybı göz önüne alarak ve türkçülük faliyetlerinin devamınıda sağlayarak lozan imzalandı.İnsanlara zorla şapka taktırdılar anadolu halkı yiyecek ekmek bile bulamazken avrupadan ithal gelmiş adi çok pahalı bez parçalarına çocuklarının rızıklarını verdiler.İstenildiği zaman istenilen insan öldürülüyordu tıpkı osmanlı gibi Ermeniler yok edildi,Süryaniler,abazalar,çerkezler....vs.Geriye kürtler kaldı ama kürtler o güne kadar para karşılığı devlete çalışmışlardı onun için yok edilmediler ve para kesilince kürtler ara,ara ayaklanmaya başaldılar.Günümüzde bu büyükbir devlet sorunu halini aldı ama kürtler çok çocuk doğuruyorlar yani pek tükenecek gibi değiller zira ermeniler dağınık yaşayan zanat ve sanat bilen insnalardı kolay yok edildiler çünkü isyan yapamayacak kadar medeni insanlardı kürtlerse öyle değiller yok edilmeleri çokzor.Ermenilerin yok ediliş hikayesi çok uzun başka zaman özellikle bu konuya değinirim nasip olursa zira onların anadoludan gidişi anadolunun bir çöplüğe dönmesine nedne oldu cahil toplumlar elinde ve hiçbir zanaatten anlamayan insanların elinde.Efendim vaktim sınırlı ama ileride daha açıklayıcı ve daha az karmaşık yazılarla bilgilerimizi karşılıklı olarak paylaşmak dileklerimle.Farkındayım kısa ve öz olsun diye biraz kopuk,kopuk bir yazı oldu ama sanırım özü ve sonucu belli olan anlaşıla bilen bir yazı.

Sevgiler,saygılar.

Bu yazılar sonucunda bana küfür etmek isteyen varsa ede bilir zira islam anlayışına göre küfür edene aittir.Dimi:)
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle, farklı kelimeler kullanalım ayağı yaparken komik duruma düşmeyelim. "Debdebe" demek, çok büyük şaaşaa, şatafat, aşırı süslülük içerisinde bulunmak demektir ve genelde yüksek gürültü içerse de bunun nedeni kavga değildir. Yani bir padişahın tahta çıkışı "debdebeli" olur.

Tartışmanın büyüyüp ortalığın karışmasını anlatan kelime - sanırsam senin kullanmak istediğin- ise "arbede"dir. Yabancı dilden geçmiş anlamıyla "karambol", gürültülü itiş-kakış demektir.

Yazının içeriğine ve fikirlerine gelirsek. Öncelikle herkese muhalif bir tavır izlerken fikirlerin tutarsız hale gelmiş bu bir. Hiçbir kaynaktan bahsetmiyorsun, "Şu yüzden bu olmuştur, şu yüzden şöyledir" demiyorsun. "Çişini emir almadan yapamayan İsmet paşa" "homoseksüeller ordusu" gibi kaynağı olmayan ve insanları hor gören bir tavır içinde algıladığın gibi yazmışsın. Tarih böyle olmaz. Tarih olaylara "nesnel" bakar. "O öyleydi, şu da böyleydi, beriki desen zaten böyle" diyerek tarihsel fikir de beyan edilmez, ancak propaganda yapılır.

Yazdıklarınla yakın Türk tarihini küçümseyip klozete atıp sifonu çekerek ne amaçladığını da anlayabilmiş değilim. Madem bu kadar fikir beyan etmeye isteklisin, 2-3 kaynak göster, tezlerini destekle de tartışalım. Böyle tartışma olmaz, sen tarihsel öğelere karşı at tut, ona buna hakaret et, yeniçerilere ilk gay de sonra onları ortadan kaldıranlara kız sonra onları da ortadan kaldıranlara kız, nereye neyi savunuyoruz....

Edit: Mesajına daha dikkatli bakınca sanırsam Ermenileri savunacaksın bu yüzden Türk tarihini küçümseyip Türklere hakaret ediyorsun. Tekrar ediyorum, fikrini savunacaksan bunu taraf tutup insanları saldırıya teşvik edecek şekilde değil, düzgünce yap.
Saygılarımla,[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.

[Bu mesaj Cafein tarafından 28 Ekim 2005 14:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçeyi doğru kulanamadığım bir gerçek ama genede arbede değil gürültü bana uyar.Yeniçerilerin son zamanları açık ve işikardır okumanızı tavsiye ede bilirim buna benzer yazıları bazı sitelerde yazı yorum sonucu genelde küfür oluyor küfür uyarısıda buyüzden.diğer taraftan tarihteki tutarsızlık gözlene biliniyor nasılmı Gay lardan oluşma bir ordunun yok edlişi öyküsü ve yok edilirken kulanılan katliami yöntem sonuç olarak bu ordu eşcinselliğiyle birdevleti yok ederken diğer taraftan yok edilme yöntemleride bir katliamdır.Aynı zamanda onlara özenen dönem gençleri üzerlerine bu göğüs ve eller ola biliyor yeni çeri bölük amblemleri yaparlardı bu katliamlarda yeni çerisiniz diye onlarıda kestiler.Öbür yandan ismetpaşanın tutarsızlığıda biliniyor ama şuda varki özellikle bu konuya değinen kişiyi yazmam önemli değil zira neticede inkar edilecektir edildide kendisinde 15 pisikolojik sorun olduğu söylendi.:) Neyseki tartışma değil konuşma daha güzel okumayan bir türk toplumundan bahsediyoruz bu nedenle küfür etmelerini ben doğal karşılıyorum.Yakın tarih cinayetlerine hosting yetişmez yani alan küçük gelir.Burada görüne biliyorki osmanlı ve yeni cumhuriyet bana göre her ikiside aynı.Aynı kanlar aynı politikalar.Bir zamanlar osmanlıyı tarihini hiç olmamış sayan türkiye cumhuriyeti nasıl dersek sarayların mücehferlerini avrupada satmak isteyen ben değildim.Osmanlı soyunu sürgüne gönderende ben değildim.Hilafet gibi bir nevi papalık sistemini yok edip din kardeşlerini başsız bırakan gene ben değilim zorla şapka giydirip zihniyet değiştirende böyle.Tarih ayıplarla süslü bile olsa kabul edilmelidir siz kabul etmiyorsunuz siz derken beni yabancı görmeyin ben türküm hatta dedem meclis kuranlardan fazla ayrıntıya girmiyorum bu nedenle yani dedemde sağlam papuç değil.Allah bilir ya kaç kişinin kanına girdi.Ki bildiklerim var.Ermenilere saldırırken ne amaçlanıyor bunu çözmüşdeğilim onlar olmasaydı temelsiz bir ülkede otururdunuz ki şuan kalan temelleride yıkıyorlar.Bir gün bir yazarımız bizim gibi düşünmüyor diye ajanlıkla,delilikle,yalancılıkla suçlanıyor.Asalım diye belediye başkanları konuşma yapıyor bir toplumu çözmek isterseniz siyasi ve toplumsal yapısına bakarsınız günümüzde bunu yapmak okadar basitki katil olduğumuz okadar bariz bir gerçekki bazen yüzümüz kızarıyor elimizdeki kanı sabun çıkarmıyor.Gerçekleri kabul etmek çıkaracak.Aynı ismet ve kemal paşalardırki rusların desteğiyle bu halkı kominist yapmak istemiştir hatta ünü formalar bile bir dönem değiştirildi fakat başarılı olamaladılar.Yeşil olrdu anadoluyu kurtaracaktı hani?:) gülüyorum şimdilerde aynı rusya sayesinde onun topu tüfeği ve parası sayesinde ikinci in önü savaşı bile zorla kazanıldı asker kaçıyordu neredeyse yunan ankaraya girecekti birinci inönü böyle olmadımı?Türk ordusunun bir yönü vardır çokda doğaldır çoğu ordudada bu var kaybedeceğini görünce ordu dağılır ama bize anlatılanlar böyle değil hep kahraman saygı değer ve hak bilen bir ordumuz olmuş inanmam cumhuriyet nasıl olurda bukadar mükemmel olur mustafa kemal hiçmi hayata yapmadı bunlar kopuk olan noktalar gelin siz düşünün artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi, Türkçe'yi düzgün kullanamadığından fikirlerin de havada kalıyor. İkincisi takma ismin gibi fikirlerin de bir anarşi içerisinde, kopuk kopuk cümlelerinden çıkarabildiğim bunlar.

Yazının içeriğine gelirsek, her devletin yapısında kan dökmek vardır. Sonuçta her devlet bir düzendir ve bu düzeni bozmak isteyenlere karşı direnir ve tüm gücünü kullanır. Bazı durumlarda da kurulu düzen yıkılıp yenisi olur, bu sefer de çıkan karmaşada yine bir taraf üstünlük kurmak için güce başvurur. Okumayan Türk toplumunu suçluyorsun ama acaba dünya tarihini ne kadar okudun? Sırf bir Fransa'da çok övülen devrimde kaç kere Cumhuriyet kurulduğunu ve bir gelenin ilk işinin bir punduna getirip öncekileri giyotine nasıl gönderdiğini biliyor musun? Rusya'daki devrimin etkilerini ve SSCB'nin 90 yıllık tarihi boyunca kurulu düzeni korumak için neler yapıldığını, nasıl kanlar döküldüğünü?

Tarih hep böyledir, çünkü devletlerin "iyi - kötü" anlayışı yoktur. Devletler, en temelde basit ve hırçın birer organizma gibidir, doğarlar, büyümeye çalışırlar, kaynaklar için diğer organizmalarla mücadele ederler ve ne pahasına olursa olsun varolmak için ellerinden geleni yaparlar. Kan dökmeye taktıysan bugün hiçbir devletin ve/veya ulusun tarihi Türk tarihinden farklı değildir, hepsinde şu veya bu şekilde kan dökülmüştür her zaman da dökülecektir. Bu tarihin değişmez kuralıdır, çünkü her zaman ortada bir mücadele vardır.

Bizim kabul etmememize gelirsek... PArdon neyi kabul etmiyoruz? Kaynağı olmayan bir bireyin (bize göre çarpıtılmış) fikirlerini mi? Unutma ki tarih nesneldir ve olana bakar, bireysel görüşlere bakmaz. Yeniçeriler homoseksüel olabilir ama girdikleri savaşlardan başarıyla çıkıyorlarsa tarihsel açıdan "başarılı" olurlar. Elde yeniçerileri homoseksüelliği toptan benimsediğine dair bir kanıt olmadıkça tümüne birden bu yakıştırmayı yapmak tarihle bağdaşmaz.

Magazinci tarih anlayışıyla seninle tartışmamızı istiyorsan, o seviyedeki insanlar zaten senin dediğin gibi okumadıkları için ezberledikleri üç cümle de tükenince dediğin gibi küfüre sarılırlar. Ama sen neden bunu dedikten sonra fikirlerini açıklarken onların seviyesine iniyorsun onu anlayamadım.

Saygılarımla,[signature][hline]Working for the weekend...
Sosyal ağlarda paylaş

Banlatacak bu adam beni...
Insanlarin idealleri ve ugrunda yasamlarini hice sayabilecekleri degerler vardir. Tabi ki senin bunlari anlamani beklemek hata olur. Nasil ki bazi insanlar kendileri icin yasarlar bazilari da ugrunda olmeyi goze alacaklari seyler icin. Madem hersey o sekildeydi yunan girdi o oldu bu oldu bu ulke neden hala ayakta. Neden bilmemkacbin senedir hala burada duruyor. 1.Dunya savashi bu ulkenin basina gelen ne ilk nede son savashtir. Bircok savash olmushtur bircok savash olacaktir. Burn the Flag ,free the land nidalari ile savashlar kazanilmaz nasil 3-5 yerden tarafli tarafsiz yazilar okuyupta tarih konusunda yorum yapilamayacaksa. Bilmiyorum farkindamisin ama yorum yaparken benim `deger` degidim seyleri asagliyorsun. Insanlarda cesaret olmali konushurken. Cikipta fake account ile konu acmamali . cesareti varsa gercek hesabi ile bunlari yapmali. Altina imzasini atabilmeli dediklerinin. Ama sen bir korkak edasi ile fake bir account ile atip tutyorsun hicbir dayanagin olmadan. Gel gercek hesabin ile elinde belgelerinle oturup tartishalim ama onun disinda dediklerinin hepsi bos su anda. Turkleri sevmeyebilirsin, onlar da seni sevmek zorunda degiller. Saygi da duymayabilirsin ama bu durumda saygi beklemen de dogru olmaz. Ben aciyorum kufur ediyorlar islam inancina gore boyle diyipte ucuz konushma. Bilmiyorum nerede yashiyorsun. Bu ulkede yashiyorsan bu ulkenin dilini bilecek, bu ulkeye saygi duyacaksin. Bu kadar basit. Git savundugun ulkeye oradan kufur et sonra Turklere. Ama sen gelipte benim ulkemde benim forumlarinda hicbir dayanagin olmadan 3-5 yerden duyduklarinla sinir bozarsan saygi gostermessen insanlarin `deger`lerine. O zaman sana tavsiye. Cik taksim meydanina orada soyle bu dediklerini. Orada Turk`u ,Kurd`u ,Ermenisi sana cevap verirler zaten.[signature][hline]:NSRq:üXrüt:irht:kök
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseye küfür ettiğim yok.Konuşalım.Diğer yandan evet türkçem iyi değil doğrusu gramer bilgim yok neticesinde dediklerim boş demişsiniz ben türkiye tarihini yazan kişi olmadığım için boş yada değil önemli olan tarihimi biliyorum.Bunuda yazıyorum.Dinleyicimde çoktur.Taksim meydanında ne işimolur bakın trabzonda sadece bildiri dağıtan gençlere radikaller ne yaptı.Kürtler ve ermeniler bu zihniyette değiller hele kürtleri çok iyi tanırım.Onların üzerine açılan mahsum çocukların nasıl kurşunlar altında devlet kurşunlarıyla yaşamak zorunda kaldıklarınıda çok acı olarak kendi gözlerimle gördüm bu işte gördüğüm şahidi benim sorma kim demiş diye.Ben gördüm yaşadım.Türkiyenin kaç yerinde hayat süre bildiniz siz rahat döşeklerde yatarken başka vatandaşlar kendi devletince asıl kurşunlandı biliyormusunuz sonra terör evet ben de karşıyım kurşunlanan mahsum hakta karşı ama karşı olmak yetmiyor bu yapı içinde.İnanınki bu ülke hiç bildiğiniz gibi değil.Yaşam hiç te taksim meydanı gibi değil şuan taksim meydanında kaçkişi atasının işyerinde yada evinde yaşıyor sokakta dolaşanlar işlerinizi yapanlar bugünümüze bakarsak kürtler.Yukarıda arkadaş bazı şeyleri kabuleniyor evet bir lafım var büyük bir imparatorluksa mutlaka eli kanlıdır,hıristiyan yada müslüman osmanlı yada fıransız farketmez.Diğer arkadaşta türkçe öğren diyor önce ingilizce yazmayı bıraksın.Zihniyetinbdeki avrupalık sevdasını çıkarsın.Padişahlar batı yanlısı,Cumhuriyetçiler batı yanlısı.Neden tarihinizden bukadar uzaklaşmışsınız bana yaza bilirmisin ama bouk yada yanlış yaz yeterki türkçe yaz.Okuyor demeyin bana bu toplumun sonuçlar ortada nur cemaati Said nursi okuyor ülkücü cemaat beli başlı yazarların belirli kitaplarını okuyor.Sonra Bakınız yalansa sorun çevrenize hatta kendinize bakın müslümansınız sanıyorum ve öyle yazıyorum değilseniz lafım müslümana Kuranı okudunuzmu hiç %95 hayır neden butoplum inandığı dine ne için inandığını bilemeden inanıyor okumadığı kitaba çok bağlı ama kalksam desemki kuran yalan beni öldürmeye bile kalkar neden çünkü ondan emin içinde yazandanda emin ama okumamış olsun Türk kalbiyle kuran okuyor aslında okumuştur uyurken.Bu örnek diğer kitaplar içinde geçerli okumaz ama ne hikmetse okuyandan iyi bilirler.inancına yada inandığın tarihe küfür ettiğim yok böyle diyeceğine araştır bu adam böyle diyor demek bunu yazanlar bunu söyleyen tarihçiler var çok zor değil yakında bir kitap pazarına git ve sor şahit istediğin kitaplar birinde değilse bir ötekinde çıkar mutlaka.Kızmanız öfkelenmeniz doğal zira gerçekler acı.Bakın geçmiş dönemlerde miletvekilleri naıl kitaplar yazmışlar.Türkiyenin gerçek yakın tarihini arıyorsanız sinop kütüphanesine gidin eğer kenan paşalar unutmuşlarsa bazı tokat gerçekler yüzünüzü tıpkı benim gibi acıtacaktır.Ermeni taksimde bana kızacakmış bakınız 50 yıların olaylarını belgeleyen sergiyi bastılar ben alkışladım nedenmi çünkü orada bir olay fotoğraflarla anlatılıyordu fakat yetersizdi bir gurup sergiyi dağıtınca yaşananlar fotoğraflardan çıktı sergi salonunun içine bizat gözlendi.Yani anlayacağınız cahil bir imparatorluk şimdiki Faşist,radikal ordularının elinde.Yaşamadan bilmezsiniz evet ben yaşmadım tarihte belki dediğiniz gibi yanlışım yanlış insanları okudum.Ama ya yaşadıklarım nasıl bir yanlış gözlerimle gördüğüm öldürülen yanımda kurşunlanan insanları nasıl bir yalana ata bilirimki zihnim aklım ve gözlerim ap açık meydanda dururken bunu kusura kalmayın ama yapamam.

Saygılar benden.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir konudan diğerine geçerek, konudan uzaklaşan bir yazı olmuş.
Türkiye'de yaşamaktan memnun değilseniz, sınır kapıları belli.Çıkış yapın.Kürt'üne de Ermeni sine de bu millet çok hoşgörü gösterdi.Hala da gösteriyor.Çok zorlayanlara karşı illaki yaptırım uygulanır.Bunu İspanya Eta'ya, İngiltere İra'ya yapıyor.Biz yapınca suç oluyor değil mi? Hehe bölücü faşist diyoruz biz öyle diyenlere.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdide dine geçtin.Konuyu toparlamak çok zor olucak böyle giderse.Şimdi öncelikle kuran okunmuo türkler kalplerinden okuolar diosun iyi gusel de bu sadece türklerde olan bişy deil.Zaten müslümanlarında hristiyanlarında yani insanların çoğu sadece doğdukları bölgenin dinini benimsiyolar.Ayrıca belki bu devlet kurulurken bikaç şey olmuş olabilir bana olmaması garip gelirdi aslında yada belki şuanda dedigin gibi devletin bazı durumlar için güç kullanması da olabilir ama bu zaten olması gerekendir.Ne güzel demiş cafein devletler organizmalar gibidir.Ayakta kalmak için yaptıklarını iyi-kötü die degerlendiremezsin[signature][hline] Her an her tuvalete dalabilirim
Korkun benden
Eski Öküz Yeni Aşık
Bodrack The Tuvalet Psycho is back
[ quote ]fede, 02 Ekim 2005 23:57 tarihinde demiş ki:
aa vanille bayanmış laaan

allah belamı versin hep erkek diye okuyodum ben hatta bu top mu diyodum içimden :D:D:D:D [ /quote ]
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yazım atlamalı yazılmış Osmanlıdan aniden cumhuriyete,kürt anlatılırken aniden bulgara.Zaten özet olduğunu ve tümünü yazmaya çalışsam site alanının yetmeyeceğini başta belirtmişim.

Doğduğum toprağı terk etmem.Etiremezler.Bunca acıya ve katliama karşılık hala bu ülkede ermeni görünce yaşadığım mutluluk bana yetiyor.Bozuk türkçe meselesine de bir eklenti yapayım bize türkçe dersi veren öğretmenimiz milli eğitim tafaından gönderilmiş bir bulgar göçmeniydi ben dua ediyorum ki sadece gramerim bozuk ya onun gibi konuşmayı öğrenseydim halim neolurdu.

Yani çeri konusunda delil isteyen arkadaşlara delil şudur: Dilinizdeki CİVELEK kelimesi nereden gelir girin bir internette arayın hatta bir sözlüğe bakın.

Diğer yandan belki hoşunuza gitmez ama işim gereği türkiyeyi tanımaya gelen yılda en az beşyüz kişiye tarihi ben anlatıyorum.Yukarıda yazılanlardan pek farkı yok.Zira istanbuldan çıkılınca tarihi miraslar ya ermeniye yada onun atası urartuya ait çıkıyor.Ya süryani yada başka bir milletin sokakları evleri izlerken onları terketmek zorunda kalan insnaları anlatıyorum.Yalan ları pohpohlayan medyamıza ve destekçisi tarihçilerimize inat.

Taksim meydanında 2005 yılbaşı kutlamaları meydan iğne atsan yere düşmez herkez alkolü ve bir gurup arada yaşasın öcalan diye bağırıyor.Ne polis nede başak bir kul karşı çıkmıyor.2006 yaklaşıyor.Ve Taksim ermeniye,ruma,süryaniye,abazaya,çerkeze nasip olmadığı gibi bir anlamada türklerede nasip olmamış taksim kürtlerin yönetiminde.Buna delil istiyorsanız çıkın taksim meydanınan çaycı,lokantacı,çöpçü.sorun bakalım kaç istanbullu var.

Yazdıkalrımın delili sokaklarınızın kaldırım taşalrı tarihi binaları,Yıkılmış kiliseler,Yok edilmiş mezarlıklar.Ve her köşe başında kan çukurları.

İyiki türkküm ve türkiyede doğmuşum.Zira dünyaya tozpembe kakacaktım başak bir milletten olsaydım.

Sevgiler saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıdaki yazıyı yazdıktan sonra gördüm cevaplayayım.

"Bodrack" arkadaşa ve örnek aldığı arkadaşa Organizmanız ayakta kalsın diye katliam yapmışsanız ve başka bir ırkı yok etmek doğduğu topraklardan kaldırmak istemişseniz bunun hesabı sorulmaz değil bilakis sorulur.Sormayan kişide bir tuhaflık vardır ya radikaldir yada uzantıları.Naziler bile kabul ettiler ama organizmamız için yaptık afola diyemediler diyemezler.

Öte yandan görülüğü gibi okumayan bir toplum olduğumuzu ve bırak tarihi inandığımız dinn kitabına bile okumadan körü,körüne bağlı kalındığını görüyoruz.
İncil okumamış biri hıristiyanlığa laf deme hakına sahip değil aynı şekilde kuran içinde geçerli.Tarihi sadece ağabeylerin kitabından okuyup bana yalancı demenizde çok normal.Ama Diğer islam toplumlarında islam dininin kitabı çok okunuyor okutuluyor.Sizin dediğiniz gibi din doğan çocuğun toplumuna bağlıdır ama akıl yaşıan gelince okur ve ararştırır.Bu türklerde yok Din,tarih,bilim,ilim Genlerde olan bişey herhalde.

[Bu mesaj anarchist tarafından 28 Ekim 2005 17:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Türk'ler kadar hoşgörülü, yardımsever, misafirperver bir başka millet bul, herkes o millete geçsin akın akın. Ermeni'lerin, Rum ların yaptıkları tarihte boy boy sütunlar halinde duruyor.Ne denli hainlikler ne denli şerefsizlikler yapıldığı ortada.

Türkiye de doğmuş bir Türk iseniz önce Türkçe nizi öğrenin ve bundan sonra Türkçe tabanlı tarih turlarında rehberlik yapın.Diğer türlü iş kapasiteniz azalacaktır.Nitekim sizi seçenler ancak fanatik Ermeni ci filan olan Fransız lar olur :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

:) Ve nekadar cenneti hakeden insanlar,nekadar büyük,nekadar yüce,nekadar kutsal,nekadar ulu,nekadar ve nekadar.Nekadar?
Tıpkı cumhuriyet dönemi gazeteleri gibi ulu,yüce,kutsal,büyük laflarıyla bezenmiş cumhuriyet gazeteleri.
İşimden memnunum ve sadece bir kesimedeğil birçok ırka ve milliyete sahip insanlara hizmet vermekteyiz. valla türkçe anlatamıyorum gerekte olmayacak ama utanılacak birşey değil gramer bilmediğimi söylüyorum inanıyorsunuz şunuda söyleyeyim artık buna inanmazsanız oda beni pek üzmez şudur ben türkçe gıramer çalışıyorum.Gerçekte şu ki ben gibi sizlerde yanlış yazıyorsunuz yukarıda görülüyor.En azından ben düzeltmeye çalışıyorum.Gerçekler acı ama daha acısı gerçekleri kabul etmek.Size hak vermek gerek.Benimse asılmam gerek değilmi?!!!
Sosyal ağlarda paylaş

işte bir varmııış bir yokmuş, hedeler hödö iken, kedidir kedi iken falan..sen insanlara böyle tarih anlatıyosan, onlar da o anlattığın tarihe bu gelişigüzel haliyle inanıyolarsa zaten pek önemli şahsiyetler değildirler, endişe edecek bişey yok. cafein gerekli bütün cevapları zaten vermiş, senin verdiğin kaynaklar "devede kulak" gibi kalıyor resmen. civelek'in anlamını araştırın, ben taksimde şu kadar kürt gördüm..bunlar tarihle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler, hala kendini haklı ve sofistike zannediyosan, helal olsun.[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

Evet gerekn cevaplar doğrudur aldım tıpkı yıllar önce olduğu gibi : zaten pek önemli şahsiyetler değildirler

Zaten bunlar çapulcu.denilen kişiler şimi ırakta kürt devleti kurdu kuracak inanırım ölmeden hep birlikte göreceğiz türkiyede hemen kabul etmezse bile varlığını kabul edecek.

İşte bazen böyle önemsiz şahsiyetler büyük sorunlara neden ola biliyorlar şükür ben teröris değilim.Ama kendimce sizin inanmak istemediğiniz insanlara inanıyorum hemde tahmin edemeyeceğiniz bir bağlılıkla.

Hepinizin Cum-hüriyet bayramınız kutlu olsun.

Saygılar,Sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ehehe, şimdi sen ermenisin, türklere küfrediyorsun, sonra diyosunki sizde bana edin, ödeşelim, eşit olalım. Hadi ya, bu memlekette senin seviyene inecek Türk yok. Asırlardır olmadı, bundan sonrada olmaz.
Ha bak ne anlatacam sana. Adamın birine çirkefin teki küfür edip duruyormuş. Lakin adam çok sakin, karşılık vermeden duruyormuş. Sonra durumu görenler sormuş; "Bu adam durmadan sana hakaret ediyor, küfrediyor. Sende ona karşılık versene, küfretsene"
Adam cevaben demiş ki; "Beyler, siz yolda giderken, bir köpek size havlasa siz de ona geri havlar mısınız ?"

Velhasılkelam;
Hoşşt.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı?
IllidanStormrage, bi zamanlar demiş ki:
Dinciler nefes alıyo ooo ozaman biz almamalıyız
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre adam ermeni falan değil muhtemelen ermeni antipatisi oluşturmaya çalışan bir kişilik.Aynı şey geçen sene başıma geldi.Turkidea diye siyasi içerikli bir mailing listte fake isimli bir kişilik "siz Türkler şöylesiniz böylesiniz kakasınız pipisiniz ben Ermeniyim asd" tarzı yazılarla insanlara alenen anti-ermeni propogandası yapıyordu sonunda gerçek ismini vermeyi reddedince atıldı.Galiba bu kişilikin aynı zamanda bilakis Türk olduğu ve sırf insanlar Ermenilere daha fazla yüklensin diye tü-kaka yazılar yazdığı ortaya çıkmıştı hatırladığım kadarıyla.
Eğer gerçekten de Ermeniysen de çok şaşırmam o ayrı bir olay.
Herneyse sizin Ermenistanın gariban Azerilere yaptıklarını da biliyoruz.Ha sanma ki biz yaptık siz de yapıyorsunuz diyorum.Bilakis şanlı tarihimizden kıskanan azınlıkların uydurduğu uydurmaya da devam edeceği dayanağı olmayan tabloid fikirlerin kuyruk kesimindeki açısal bir sorunsaldan kaynaklandığını zaten gayet iyi biliyoruz. Bu kürtlere yapılan zulmü biliyorum oradaydım olayı da yeni gelişti. Her tartıştığım Ermeni nedense ben gittim kendi gözlerimle gördüm diye cevap veriyor.Yahu turlar düzenliyorlar da biz duymadık daha sanırım.
Herneyse fikirlerinin hepsi saçmalık ve yaptığın tek şey sağdan soldan duyduğum anti-türk propogandaları derleyip birleştirmek olmuş.
Ben Bursada büyüdüm Ermeni kökenli arkadaşım da oldu Kürt arkadaşımda hepsi de bu vatanı en az benim kadar severdi.Sizin gibiler olduğu sürece ve böyle saçma propogandalar sürdüğü sürece olacak olan tek şey onların da adı karalanacak.
Eğer gerçekten de bu saçma düşüncelere inanıyorsan gidip bir ton olan propogandist sitelerde kendi düşüncendeki insanlarla tartış biz yorulduk çünkü...
Birinizin ağzının payını verince diğeri geliyor ya da aynı kişi tekrar tekrar isim değiştirip geliyor cidden bir raddeden sonra ne sabır kalıyor ne de edep adap.
Saygılar...[signature][hline]Barbar Conan:Barbarizm, insanlığın doğal durumudur, medeniyetse doğal dışı. Bu, geçici bir durumdur ve barbarizm, önünde sonunda her zaman kazanacaktır...

Yeniden, FantasTurk ...!
Sosyal ağlarda paylaş

Fikirleri ortaya bıraktık konuştuk ve olay artık kopmaya başladı.Van rektörü de birden ermeni oldu,orhan pamukta tabiyiki bende bu ülkede kim ağzına bunu alsa afaroz ediliyor bizde buna alıştık hani küfür etmiyor butür şeylerden kaçıyorsunuz ya apo nasıl ermeni dölü oluyor bu ermeniye hakaret değilmi meclisinizden vekilinizden sokaktaki insanızdan hep aynı laflar ya küfür eden değilsiniz!!!sadece ya.

Neyse konu kapanmıştır.Siz ayrı bir fikre hiç açık olmadınız olmayacaksınız.Tarihçinizide bukonuda saymazsınız,atanızıda,ilim adamınızıda...vs.

Herhangi bir yerde görüşmemek niyetlerimle.Sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ermenistan halkı açlıktan ot yerken, nüfusu nice senedir artmazken, gençleri işsizlikten kıvranırken, tek bir sanayi binası yapılmazken, Ermeni aydınlarının ! tek uğraş konusu Türkiye. Neden o muhteşem Amerikan ermeni lobisi Ermenistan'a yardım etmiyor ? Amerikada yaşayan 3 milyon ermeni 1000 er dolar gonderse Ermenistan sanayisi düze çıkıp, feraha kavuşacakken neden hala ayak oyunları ? Mazlum halk filmi Türkiye'de artık gişe yapmıyor.
Güle güle.[signature][hline] Türk Oğuz Beğleri budun eşidin! Üze tenri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun, ilinin torunun kem atatı?
IllidanStormrage, bi zamanlar demiş ki:
Dinciler nefes alıyo ooo ozaman biz almamalıyız
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni okuyorum.
Yazılarından anladığım kadarı ile Türkiye'de doğmuşsun. Ben 13 yıldır buradayım ve Türkçem senden çok çok daha iyi... Bu tarz bir topic açıp, bu topici de savunabilmen için hakikaten çok okumuş olman gerekiyor. Eğer şayet okuduğunu iddia ediyorsan hangi dilde okuduğunu merak ediyorum çünkü Türkçe'yi bu kadar kötü kullanmana karşılık, okumuş olduklarının Türkçe haricinde herhangi bir dil olduğuna inanmak zorundayım... Ya da kulaktan dolma, abuk subuk konuşuyorsun...

"Dinleyicim çoktur" demişsin, yazılarından birinde. Buna şaşırmıyorum. Her ülke gibi, bizim ülkemizde de cahil ve kültür seviyesi düşük insanlar var. Bu tarz toplulukları, bu tarz konuşmalarla bir araya getirmek hiç de zor değil.

Bir yazında da "neden tarihinizden bu kadar uzaklaşmışsınız" demişsin. Senin mantığın gerçekten buna bir cevap veremiyorsa, bu sitede bir şeyler yazabiliyor olmana şaşırıyorum... Şu anda Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Fransa bile tarihinden uzaklaşmış. Kökenleri, yaşayış tarzı bu kadar barbar bir ülke olan Fransa, tarihinden uzaklaşmasaydı bügünki halini nasıl alırdı ki acaba. Bizim için de aynı şey. Tarihimizi öğreniyor ve belliyoruz ama ondan uzaklaşmamız da uygarlığımızın ve geliştiğimizin bir işareti ve kanıtıdır.

Bu arada eğer senin için tarihinden utanılası bir milletsek, sen hangi gururla burda yaşıyorsun. Eğer burda yaşıyorsan da ve yaşamayı seviyorsan da hangi gururla yaşamana, doğmuş olmana olanak sağlamış olan bir milletin geçmişini ve şimdiki bireylerini kötülüyorsun...

Şahsen senin yaşını, işini ve kökenini çok merak ediyorum. Tabi bunlardan birini hakikaten bildiğine inanıyorsan, iletmeni rica ediyorum.[signature][hline]"la fée aimée"
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an çalıştığım yerde ADSL kesik olduğu için hemen cevap yazamadım...

Anarşist, fikirlerin hala kopuk kopuk, temelsiz ve bir bidon benzini ortaya döküp "Hadi kim çakacak kibriti?" temelinde...

Aslını astarını çok merak ettim gerçekten, ne anlatmaya çalışıyorsun neyi savunuyorsun, laf kalabalığının arkasında yatan fikir ne?[signature][hline]Working for the weekend...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...