Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Herbalism. Hangi herb nerelerde bolca bulunur?

Malibu

Öne çıkan mesajlar

said:
Mad_Wolf, 09 Haziran 2005 10:44 tarihinde demiş ki:
ya beyler bende herbalistim ama cidden o kadar para yapilior mu
cunku ben sirf para icin aldim o isi
birde malum taureniz bonusmuz var
lutfen herb-fiyat ornekleri verebilir misiniz
cidden o kadar yapiliyor mu

beyler cevap lutfen[signature][hline]You Will Never Walk Alone
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mad_Wolf, 09 Haziran 2005 10:44 tarihinde demiş ki:
ya beyler bende herbalistim ama cidden o kadar para yapilior mu
cunku ben sirf para icin aldim o isi
birde malum taureniz bonusmuz var
lutfen herb-fiyat ornekleri verebilir misiniz
cidden o kadar yapiliyor mu

20 Dream Foil i
önce 11 gold dan Ah ye koydum satıldı.
Sonra 12 den koydum satıldı
Şu an 13 den koyduğum Dream foilde satıldı.

20 Sungrass 5-7 gold arası AH nin o anki duruma bağlı olarak değişiyor.

Eğer Major healing potion için olan regleri veya major healing potionlarıda satsam ( 40 tane var ) 5 tanesinin 6-7 golddan gitiğini düşünürseniz güzel para getiriyor.

Ama eğer imkanınız varsa Major Mana yapıp satmak daha kazançlı 5 tanesi 8-9 golda gidiyor çünkü[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 09 Haziran 2005 10:40 tarihinde demiş ki:
gatherbook'u şu adresten indirebilirsiniz;

http://gather.reet.org/

burada .tsv data dosyası da var ama pek zengin değildi en son, onun yerine şu forumdaki derleme dosyayı kullanabilirsiniz;

gatherer data

program .NET framework ister o yüzden çalışmamış olabilir, onu da ister microsofttan ister ilk verdiğim adresten indirebilirsiniz

.

[Bu mesaj stigmata tarafından 10 Haziran 2005 11:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Programı henüz çalıştıramadım ama yine de Un'goro ya gittim dün gece. Gerçekten de azımsanamayacak kadar crystal, golden sansam ve mountain herb'inden var. Her ne kadar lvl 44 olsamda, gidip ot toplamak hem tehlikeli hemde zevkli oluyor. :)

Hele su prog'u da bi çalıştırabilirsem, süper olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

olmuyor arkadaslar her 2 sekilde de denedim once wtf/accountnname icinden lua dosyasini bulup load dedim sonra merged importtan solediginiz sitedeki dosyayi gosterip save dedim ama save dedigim zaman

NOTe: this data will not be integrated into the save file until u have logged in and out of wow for at least once dio..

aynen dedigi sekil programi acik birakip wow a girdim ciktim sonra programi kapattim ama tekrar girdigimde wowa degisen bise yok yine islemio program..

Nerde hata yapiyorum..
(netframe work yuklu)
Sosyal ağlarda paylaş

gatherer yüklü mü ki?
yani gatherbook sadece o datayı seninkiyle birleştirmeye yarıyor ama eğer gatherer yüklü değilse bir anlamı yok, onun ayarlarına girip hangi herb veya medeni görmek istediğini de belirlemen lazım yoksa kendini bile göremiyosun haritada o kadar dolup taşıyo[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Evet anahtar noktaya parmak basmis bulunuyorsun :D
Addons da ben gatherer yuklu saniodum yokmus hehe
bi de oyun icindeki menude direk hangi herbleri gormek istedigimi secebilecegim bi ayar arayuzu yok bunu nerden hallediyoruz.. Gatherer book dan mi ayar cekip savelicez..
Oyun icinde sadece mine ore treasure falan filan kapatilabilio spesifiklesmis bir ayar nasil yapabilirim sadece earthroot gormek gibi mesela.

[Bu mesaj kucukti tarafından 12 Haziran 2005 13:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 12 Haziran 2005 13:24 tarihinde demiş ki:
gatherer yüklü mü ki?
yani gatherbook sadece o datayı seninkiyle birleştirmeye yarıyor ama eğer gatherer yüklü değilse bir anlamı yok, onun ayarlarına girip hangi herb veya medeni görmek istediğini de belirlemen lazım yoksa kendini bile göremiyosun haritada o kadar dolup taşıyo

:) ben su istedigini belirtme olayini kesfedene kadar cinnet gecirmistim haritada maden olmayan yer kalmamisti, üstelik minimap de gösteriyor cocugumu kesicektim.
sonra mining i biraktim enchanting aldim, iyi ki de öyle yapmisim : )[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe
Penthesilea, Night Elf Avci - emekli
Ealos Tsaark, Zabrak Bounty Hunter - ölü
Sosyal ağlarda paylaş

oyun içinde minimapin yan tarafına eklenen gatherer ikonuna tıklayınca bazı seçenekler çıkar, bir de açılan pencerenin en üzerinde gatherer options yazar yeşil fontla, ona tıklarsanız gatherer ayarlarını yapabileceğiniz, istediğiniz madeni ya da herbi seçebileceğiniz ayarlar gelir, böylece daha sade ve sadece size gerekenlerin işlendiği map'e kavuşmuş olursunuz[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç sorum olucak böyle programlarla pek aram yokta... Verilien ilk linkteki Gatherbook'u yukledım. Sonra 2. linkteki database ide yukledım. Ardından dedıgınız ayarlarıda yaptım.. Fakat dedıgınız ıconlar bende mevcut degıl herhangı bir program daha kurmam gerekıyormu ? Bu program harıcınde bır addona sahıp degılım.

edit: Ayrıyetten mapımde gozukmuyorlar programdanmı bakıcam yerlere?

[signature][hline]No matter who you are, I accept any and EVERY challenge..

[Bu mesaj CapN tarafından 12 Haziran 2005 17:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
CapN, 12 Haziran 2005 17:05 tarihinde demiş ki:
Bir kaç sorum olucak böyle programlarla pek aram yokta... Verilien ilk linkteki Gatherbook'u yukledım. Sonra 2. linkteki database ide yukledım. Ardından dedıgınız ayarlarıda yaptım.. Fakat dedıgınız ıconlar bende mevcut degıl herhangı bir program daha kurmam gerekıyormu ? Bu program harıcınde bır addona sahıp degılım.

edit: Ayrıyetten mapımde gozukmuyorlar programdanmı bakıcam yerlere?

birkaç mesaj yukarıda bahsettiğimiz gatherer programını da yüklemek gerekiyor, gatherbook sadece sizin datanızla diğer insanların elde ettiği datayı birleştirmeye yarıyor, bunları kullanan asıl program gatherer, onu da yüklemeniz gerekiyor

zaten gatherbook bir addon değil, gatherer bir addon[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu cumartesi aldım 11 level oldum ama o kadar uzun süredir elime geçen her şeyi, paticiği ve Thottbot'u okuyorumki sanki aylardır oyunyor gibiyim. bide daha oyunu install ederken garherer'ı kurdum ve şimdi iki gün sonra bakıyorumda insanlar bu oyunu bu adon olmadan nasıl oynıyabiliyomuş anlamıyorum ve dahası herb ve minin aldım şimdilik para kasmak için ve iki günde tüm skilleri öğrendiğim ve bir sürü eşya aldığım halde hala 2g param var herb ve mining 2 günde 175 oldu gatherer sayesinde ki öle özel olarak kasmadım ne herbü ne miningi işte sağa sola gidip görev yaparken topladığım kadarı ,
valla bu başlığa bunları yazan herkeze teşekkür ediyorum tabi özellikle BlackRose'a tekrar tekrar teşekkürler
bide ben bu malları nasıl satacam diğer oyunculara ( bak demekki hala bilmediğim bir sürü şey varmış:D) ironforge'a gittim hatta şu mesat yerinide buldum ama ne yapacağımı anlamadım[signature][hline]Albert Einstain demişki
" 3. Dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum ama 4. sünde insanlar taş ve sopalarla savaşmak zorunda kalacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon;
auction house'da satacağın item'ı öncelikle bir aratıp ortalama fiyatını gözlemle, mesela elindeki bir herbin tanesi ortalama 1g'dan gidiyorsa atıyorum 80 silver ile 1.20 gold arası fiyat ver yani 80s'den başlasın buyout 1.20 olsun, eğer hemen satmak istiyorsan en düşük fiyat verenle aynı fiyatı ya da daha altını verebilirsin ama bu meslektaşlarının canını sıkabilir ;)

eğer zamanı önemli değil satılsın da azıcık da kar etsin diyosan dediğim gibi yaparsan ya da başlangıç fiyatını ortalamada tutup buyoutu yükseltirsen vakti olmayan ama ihtiyacı olanların direk buyout ile almasını sağlayabilirsin

tabi biraz da şans olacak, koyduğun zaman prime time a yakın olacak falan filan[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Cok tesekkurler :) o msg gozumden kaçmış sanırım saolun ılgınız ıcın.

birkaç mesaj yukarıda bahsettiğimiz gatherer programını da yüklemek gerekiyor, gatherbook sadece sizin datanızla diğer insanların elde ettiği datayı birleştirmeye yarıyor, bunları kullanan asıl program gatherer, onu da yüklemeniz gerekiyor

zaten gatherbook bir addon değil, gatherer bir addon
[signature][hline]No matter who you are, I accept any and EVERY challenge..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...