Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ağlayalımmı gülelimmi siz karar verin..

CorteZ

Öne çıkan mesajlar

• 7 yıl sonra ...
ARKADAŞLAR İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU ÇOK GÜZEL ÖZETLİYEN BİR FIKIRA: PAYLAŞMAK İSTEDİM

CorteZ said:

Dünya daki tüm ülkelerin üst düzey bürokratlarının katıldığı bir toplantı nın akşamında , Rusya , İngiltere ve Amerika bürkratları oturmuş kahve içerlerken bir konuda tartışalım demişler. Konu ne olsundiye düşünmüşler ve bulmuşlar... Konu emperyalizm olsun demişler..

Emperyalizm acı bir hardal olsun, ülkelerde köpek....
ve biz bu hardalı köpeğe nasıl yediririz yani ülkelere emperyaliz altına nasıl sokarız onu tartışalım demişler...

Rus diplomat almış sözü ; ne var bunda demiş alırım hardal kavanozumu elime açarım köpeğin ağzını basarım hardalı ağzına ve yediririm demiş...

İngiliz diplomat söze girmiş; ben demiş üzerinde güneş batmayan imparatorluğum bu işi en iyi ben bilirim.. ben alırım hardalı çok nefis görünen et parçasının üzerine sürerim .. köpekde etin cazibesine dayanamaz ağzı sulanark kendi yaklaşır ve eti yer ,bu arada hardalı da yer ağzı yanar ama iş işten geçer demiş...

Amerikalı diplomat ; durun demiş durun..yeni dünyanı lideri benim bu iş benim uzmanlık alanım..
sen demiş Rus diplomata neden bölündüğün belli oldu
hardalı zorla sen yediriyorsun köpeğe ve bunu gören diğer köpekler önlemini alıyor sana karşı demiş...Sen demiş İngiliz diplomata, senin yönteminde güzel ama ete hardalı sen sürüyorsun demiş köpek önce iştahla yiyor ma
sonra ağzı yandığı için sana karşı temkinli oluyor demiş.bu yüzden üzerinde güneş batmayan imparatorluk iken küçücük bir adaya sıkıştın kaldın demiş...

oysa ben bu işi böyle yapmam demiş alırım hardalı köpeğin kıçına sürerim , köpeğin kıçı yanmaya başlar..köpek kıçının acısını azaltmak için başlar kıçını yalamaya ve yalarken de hardalı yer ..kıçının acısından hardalın acısını bile farketmez.. ve beni de görmez zaten ..o o köpeğin kendi iç meselesi olmuştur çünki demiş...haa bu arada ben ne yaparım beklerim biraz köpek iyice hardalı yesin diye sonra acısı azalmaya başladığında hemen koşarım yanına yardım etmeye
alır kıçını temizler gibi yaparım zaten köpek..acıdan bitmiştir ve benim köpeğim olur bana duyduğu minnetten...diye bitirmiş sözünü..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...