Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

grup isimlerinin kökeni

sir

Öne çıkan mesajlar

şimdi topic'in amacı şu: sevdiğiniz/bildiğiniz grupların isimleri ne anlama geliyor, grup elemanları bu ismi nerden bulmuş, neden kullanmış..gibi soruların yanıtını vermek.

opeth: yanılmıyorsam bir bilimkurgu romanında, ayda kurulmuş bir uzay üssünün adı idi. mikael'in hoşuna gitmiş gruba bu ismi vermiş.

dream theater: (bundan da emin değilim) elemanlardan birinin floridada gördüğü bir sinema salonunun adı.

ulver: türkçesi "kurtlar". norveç folkunda önemli bir yere sahip bu hayvanlar, ayrıca ilk iki albümün şarkı sözleri norveç'in yöresel efsaneleriyle alakalı olduğunda, bu isim uygun görülmüş.

sigur ros: türkçesi "zafer gülü". aynı zamanda izlanda'da kızlara verilen bir isim. grubun kurucularından birinin kızkardeşinin doğduğu gün kurulduğu için, gruba da kızın ismini vermişler :)

şimdi jester bize in flames'i anlatıcak :)[signature][hline]Xaenin, 26 Eylül 2005 19:26 tarihinde demiş ki:
Yat
Lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

Kargo : Babası yurtiçi kargonun sahibi olan bi eleman babasının zorlamaları uzerıne reklam yap kemüünü gırarum lafının ustune bu ismi koyar . ekümekeüekmü[signature][hline][b]cats rulz =)
çöllerdeyim yanıyorum;kutuptayım üşüyorum ceza benim çekiyorum ne olur dön.
her aksam senden bıkan ama her sabahta sana tekrar aşık olan bi salagım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha in flames'i anlatmak için girdim yazıyı gördüm koptum :)

In Flames ismi şu anki Dark Tranquillity vokalisti Mikael Stanne tarafından bulunmuştur, grup ilk olarak Ceremonial Oath'tan Jesper Strömblad, Anders Iwers ve Dark Tranquillity'den Mikael Stanne'in yan proje grubu olarak kuruldu, çalışmalara başlandı 3 şarkı içeren ilk promo demo kaydedildi 1993'te (In Flames, Upon An Oaken Throne, Clad In Shadows), ama grubun adı konmamıştı, grup elemanları demonun açılış şarkısı olan In Flames'i grup adı olarak kullanmaya karar verdiler ve sonuç :)

[spo1=In Flames]

Behold the heart of mine in flames
A top the highest mountain
Below the darkest depths
In the valley of hate I wander
My frost bitten heart is set ablaze, set ablaze

Ravage my soul
Plunder my mind
Branded by thunder, fire and ice

Trampled in fury by hordes of the light
I am crushed by the hand of my sky
My sky has forsaken me

Rivers of crimson lead me now
Trail of fire
In a place of fire ethernal
Left in flames

Scattered in a world of thorns
Torn from my earthly self
Aggreived in tears and bitterness
I fall beyond stars, beyond stars

Ravage my soul
Plunder my mind
Branded by thunder, fire and ice

Trampled in fury by hordes of the light
My firey heart is stronger than ever
It's stronger than ever before

My heart in flames
[/spo][signature][hline]Shattered hope became my guide,
Pain and grief my friends...

In Flames We Trust.

Sosyal ağlarda paylaş

jester'a ayrıntılı rapor için teşekkürler :)
@zep: onu da biliyodum, unutmuşum. placebo aslında ilaç olmayan bi hap. psikolojik sorunu olanlara veriliyor, aslında herhangi bir etkisi yok ama hasta ilaç aldığını zannediyo böylelikle psikolojisi düzeliyo. kolpa ilaç gibi.[signature][hline]Xaenin, 26 Eylül 2005 19:26 tarihinde demiş ki:
Yat
Lütfen
Sosyal ağlarda paylaş

opeth : Wilbur Smith'in "The Sunbird" adli kitabinda ki "Ay'ın kayip sehri" demek.

dream theater ise: Mike Portnoy'un babasının California'daki bir sinema salonun da görüp grup elemanlarına önerdiği isim.[signature][hline][i]smile at me and I will stay, start to cry and I'll go away, just please dont leave me guessing.[i]

[Bu mesaj Ryan tarafından 09 Ekim 2005 20:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

vahiy mi geldi :P

Children of Bodom: Helsinki'deki Bodom gölünde 4 gencin esrarengiz sekilde katledilmesinden esinlenmistir.

Wintersun: Beyond the Dark Sun ve Winter Madness şarkı isimlerinin birleştirilmesiyle oluşmuş.

[signature][hline]Shattered hope became my guide,
Pain and grief my friends...

In Flames We Trust.

[Bu mesaj Jester tarafından 09 Ekim 2005 20:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Blind Guardian - Grubun gitaristi Andre'nin dedesine göz kulak olsun diye alınan köpek kör olduğundan o sırada kurdukları gruba bu ismi verdiler (kör gardiyan).[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sentenced: mahkemelerde karara varılmak anlamında, hüküm giymek.
Nightwish: bir hikayesi olup olmadıgını bilmiyorum. bilen varsa paylaşsın lütfen:)[signature][hline]Horrible bir gün demiş ki:
ben kavga ettiydim.. dayak yedim, ama bende bikere vurdum!!

"Take a deep breath... it´s the last one, you will get !!!"
Sosyal ağlarda paylaş

pearl jam: elemanın ninesi kızılderilishaman falan süper kafa yapan bi incir receli yapıyomuş zamanında bu nine (nine ye bak be bizimki börek yapıyo onda 1000 yılda bi işte) ordan geliyo, hayır recelin tarifi bilinmiyo.

blink 182 scarface değilde resarvuar dogs diye aklımda kalmış olmıyadabilir,

the doors dors of perception geiyği işte bilindik mevzu.

Led zeppelin: en sevdiğim olay zamanında Jimipage işte toplayıp gurubu iki şarkı yapıyolar göbekli ingliz plak şirketi sahibide "siz bu şarkılarla anca kurşun zeplin gibi cakılırsınız" diyo bunlarda gurubun ismini önce leed zeppelin koylaım dıyolar sorna amerikalılar leed'i yanlış okur (liids) leeds sanır diye led yapıyolar.

Army of lovers: hehehe sizce acıklamaya gerek varmı? Olsun ben yinede acıklıyım, bunlar 3 dakka şarkı calıp sliyimp 33 dakka sevişin bi nesil dolayısıyla loverlar işte.

aklıma geldikce yazaım[signature][hline]Beş Hececiler
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
Eskiden herzaman boş yer olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

manga => grubun solisti fermanın en yakın arkadaşlarından biri "t" harflerini "m" şeklinde söylüyormuş. grubun ismini ne koyalım felan diye düşünürlerken bu atlamış "m(t)anga olsun" diye sonra manga koymuşlar grubun adını[signature][hline]Öyle bir yer olacak ki adaleti bile kötülerin en iyisi sağlayacak!!
Sosyal ağlarda paylaş

Megadeth : Olası bi nükleer saldırıda ölebilecek milyonlarca insanı temsil eden bi isim[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AK-47, 09 Ekim 2005 20:55 tarihinde demiş ki:
manga => grubun solisti fermanın en yakın arkadaşlarından biri "t" harflerini "m" şeklinde söylüyormuş. grubun ismini ne koyalım felan diye düşünürlerken bu atlamış "m(t)anga olsun" diye sonra manga koymuşlar grubun adını
Be manga sevdikleri için diye biliyorum, kliplerinde de manga karakterleri var zaten...[signature][hline]"Bir şeyler ters gitti..."
In Rock We Trust
K.A.L Forever!
Renksiz Pati, Tarafsız Pati
Her Şey Paticik İçin...
Sosyal ağlarda paylaş

kliplerindekinin mangayla alakası yok pek bildiğim kadarıyla manga anime nin çizilen versiyonu[signature][hline]Lost in a dream
Nothing is what it seems
Searching my head
For the words that you said
Tears filled my eyes
As we said our last goodbyes
The sad scene replays
Of you walking away
Sosyal ağlarda paylaş

guns and roses=l.a guns ve holywood roses birleşimi grup
manga=elemanları bu anime çizimi çok sevdiklerinden öyle koymuşlar[signature][hline]When you're talkin to yourself
And nobody's home
You can fool yourself
You came in this world alone
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...