Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[CS] CPL'de olanlardan haberi olan var mı?

St_Ajora

Öne çıkan mesajlar

said:
Alıntı:[http://www.siberlig.com/haberdetail.jsp?id=58]
Geçen yılın WCG şampiyonu Rus takımı M19, 2. turda config dosyalarında yaptıkları değişikliklerin farkedilmesi sonucu hükmen mağlup edildi.
[/b]

Turnuvayı izlemeye giden war mıydı?Ne değişiklik yapmışlar config dosyalarında ve nasıl yakalanmışlar??Olayı izlemiş ve anlatabiliecek olan varsa lütfen yazsın..[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

cs merkezinde yazıyor
ex_interceply mı ne öyle bi komut var
uyanık onu bindlemiş 2 tuşa
default değeri 0.1
birinde 0.1 öbür tuşa ise kendi istediği değeri bindlemiş
oyun sırasında hep değiştiriyormuş
nası yakaladılar bilmiyorum ama wcg yi kazanmış bi klana yakıştıramadım[hline]Emaleth, 23 July 2003 10:09 tarihinde demiş ki:
ama ne yazık ki kuralsız bulamadığınız gözlemleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mumu, 25 July 2003 20:13 tarihinde demiş ki:
said:
Larethian, 25 July 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
sanırım ex_interp değeriyle oynanarak hedefe giden kurşunlar direk kafaya geliyormuş bilgim bu kadar belkide yalnıştır .[hline]Her şey daha iyi bir Online Gaming için...
TR-Game Owner

eheh yok deve ..[hline]Be$ikta$ - 02-03 Türkiye Süper Lig Şampiyonu

Bu tiplere hasta oluyorum her zaman her yerde usluplarıyla kendilerini belli ediyorlar.[hline]Her şey daha iyi bir Online Gaming için...
TR-Game Owner
Sosyal ağlarda paylaş

Ya adam daha çok frame atlıyor gibi oluyor sen adamı değil görüntüsünü vuruyorsun, mesela interp ile sen vuruyorsun baksan ki adam 2 adım sağda ölmüş. Direkt kafaya gidiyo gibi bişiy tabii ki yok yani config komutlarıyla sağlancak bişiy değil ehe. Ayrıca o tip turnuvlarda console 0 ve configde oynama yapılmasına izin verilmiyor sadece grafiksel müneden ayarları değişitrebiliyorsun. Takip ettiğim yerlerden m19 un console açmayı bir şekilde başarabildiğini duydum. Bunuda ilk farkeden alman takımı e2s nin menejeri olmuş, logların incelenmesiylede tam olarak kanıtlanmış hatta ilk bizden önce oturan trk lar bunları ayarlamıştır diyip suçu onlara atmışlar :)[hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies

[Bu mesaj Loras tarafından 26 July 2003 00:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Gelelim ex_interp parametresine. Bahsettigimiz bu kutucuklardan olusan adam grafik olarak ekranda gezen adamin tam ustundemidir.?? mantiken oyle olması gerekir ancak ozellikle net te oynarken boyle degildir.Kutucuklar geriden gelir.

Ve iste bu ex_interp denen parametre ekrandaki asil goruntu ile hitboxlarin hareketi arasindaki sureyi belirler. ex_interp 0 hitboxlar goruntu uzerinde ex_interp 0.05 hitboxlarla goruntu arasinda 50 ms ex_interp 0.1 hitboxlarla goruntu arasinda 100 ms

Bazen ozellkle awp kullanirken hepimiizn basina gelmistir."adami vurum olmedi" deriz. Aslinda goruntuyu vurmus olabilirsiniz ancak hitbox geride oldugu icin adam olmez. Siz reflexle adami gordugunuz anda awp ile ates edersiniz , ates ettiginizde goruntuyu vurursunuz ancak hitboxlari vuramazsiniz.

Lan ortaminda bu tarz gecikmeler daha az oldugu icin durum nettekinden daha farklidir. Ancak nette oynarken bu parametre biraz daha fazla onem kazanir. Siz bu parametreyi kendinize gore 0 ile 0.1 arasinda bir degere ayarlayabilirsiniz. Ancak oyundaki default deger 0.1 dir.
CPL gibi uluslararasi kabul gormus organizasyonlar maclarda kullandıkları GUI lerde yani standart confıg ayarlarinda yıllarca bu degeri 0.05 olarak oynatmıslardir. Ancak kısa bir sure once CPL de tekrar 0.1 degerine donmustur.[hline]aente is alone on this way..
aente aka banshee..
mycq:110299655
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aente, 26 July 2003 16:26 tarihinde demiş ki:
Bazen ozellkle awp kullanirken hepimiizn basina gelmistir."adami vurum olmedi" deriz. Aslinda goruntuyu vurmus olabilirsiniz ancak hitbox geride oldugu icin adam olmez.
eyvallah valla cs hayatım boyunca en çok kıl eden olay falan yani öğrenmiş oldum :)
ama hala kıl bi olay.. eheh[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Ex_interp 0.05 olunca hitbox adamın ustunde deil ustunden bir miktar uzakta oluyor ancak 0.1 olunca tam uzerinde oluyor hani movie lerde fln ızlemıssınızdır adamın kafasından 1 santım yanından kan cıkar yada kapıdan gecer sonra olur fln ıste onu engellemek ıcın ex_interp degerı 0.1 olmustur.

zeki arkadaslar bunu yaparak eski stile donmuslerdır
Turnuvayı kazanan e2sports un menajeri olayı farketmiş cfg ler kontrol edilmiş
Oyuncunun bind yaptığı belli olmuş server LOG larından ex_interp ın değiştiği zaman belirlenmiş
buda
M19-Wol macının 2. yarısında hercules nickli kişinin yaptığı anlaşıldıktan sonra kazandıkları WoL macından hukmen yenik sayılarak turnuvadan elenmişlerdir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Larethian, 25 July 2003 21:37 tarihinde demiş ki:
said:
Mumu, 25 July 2003 20:13 tarihinde demiş ki:
said:
Larethian, 25 July 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
sanırım ex_interp değeriyle oynanarak hedefe giden kurşunlar direk kafaya geliyormuş bilgim bu kadar belkide yalnıştır .[hline]Her şey daha iyi bir Online Gaming için...
TR-Game Owner

eheh yok deve ..[hline]Be$ikta$ - 02-03 Türkiye Süper Lig Şampiyonu

Bu tiplere hasta oluyorum her zaman her yerde usluplarıyla kendilerini belli ediyorlar.[hline]Her şey daha iyi bir Online Gaming için...
TR-Game Owner

üslubumda ne war?
sen kimsin beni eleştirme hakkına sahip olduğunu sanıyosun?
ben niye seninle laf dalaşına giriyorumki.. değersiz bi hiçsin.. sanane yalakasısın ayrıca daha önce söylediğim gibi..

sana çok sinir oldum bunu söyliyim.. attığım mesajlara salak salak cevapları bırak normal cevaplar bile vermezsen sevinicem.. cevap atma bana istemiyorum senin saçmalık dolu mesajlarını.[hline]Be$ikta$ - 02-03 Türkiye Süper Lig Şampiyonu

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...