Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dövüş sanatları yada öle bişi

Grizzly

Öne çıkan mesajlar

Kendo bo-ken denen bambu sopayla yapılır. zırh giyersin. kenjutsu nun temelidir.

kenjutsu katanayla yapılır. wakizashi genelde dövüş için kullanılmaz. seppuku yaparken kişinin kendi karnını yarması işinde yaygın olarak kullanılır. bazı ustalar niten tekniği diye bişi geliştirmiştir bunda da daha çok defansif amaçlarla kullanılır wakizashi.

Iaido kılıç çekme sanatıdır. kenjutsuyu yiyip bitirdikten sonra bu teknikle kata çizmek suretiyle icra edilir (bildiğim kadarıyla)

Iaijutsu ise bu yukardaki olayın ölümcül olanıdır. hızlı kılıç çekme sanatıdır. bu tekniği icra edenler genelde son ana kadar kılıçlarını çekmezler.[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

Iaido ya başlamak için hiçbirşeyi yiyip bitirmek gerekmez.
Iaidoda amaç bir hamlede kılıcı çekip,rakibi kesip kanı silktikten sonra kılıcı tekrar kına sokmaktır.Iaido da herzaman saldırıya uğrayan kişi biziz ve son ana kadar kılıç çekilmemelidir.En yaygını Muso shinden kılıç okulunun katalarıdır.İlk 12 katayı öğrenince daha sonra ileri seviye katalar ve senaryolar çıkar.İaido için bir koşul aranmaz herkez yapabilir.[hline]My purpose is a very clever answer to a situation you couldn't understand.
Sosyal ağlarda paylaş

aaah aaah
arkadaşım sai (şu bizim ninja kaplumbağa kankalardan raphael'in kullandığı silah) getirecekti bana amerikanyalardan ama havaalanında sorun çıkmış getiremedi.
yoksa valla öğrenecektim kullanmasını

inşallah bir daha amerikanyadan gelen birinden isteyecem bi daha, ve bu sefer inşallah problem çıkmayacak
Sosyal ağlarda paylaş

*!Selam verir Undying'e*

Nieysssssssss!

Tiger Kickkkkkk

*!undying in çenesinin altına Tiger Kick koyar*

Haow-Raaaaaaaa

*!undying diying olur*

*sevinir*

Yo-Shaaaaa

beyler hepniz saolun ya warolun bide böle yanlışlıkla elinize ne bilim kitap falan geçer yada bi japonla çinli thailanlinin biriyle tanışırsınız pls biras bişeyler kapmaya çalışın sizden bende yararlanırım

bu arada undying kırdım işte çeneni al küreğini 8-)

*!uzatır*
*!araziiiiii.....:-)*[hline]napem alaala imza bulamadım :-)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...