Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mount & Blade

Nosfe

Öne çıkan mesajlar

lvl4 ten itibaren tek başıma köy basmaya başlıyorum. 50 kişilik köylü ordusunu kesmem bir saatimi alıyo save/loadlarla falan:D ama acaip temiz kar bırakıyo, hemde mercenarylere pay yok. zaten o levellarda en baba adamı dahi kiralasan o köylü güruhu içinde kaybolup gidiyo, herkes bi tepik vursa lord bile iner hehe
zaten böyle büyük kar kalınca, 3-5 köyden sonra zırhlı ata ve uzun kılıca kavuşunca gerisi çorap söküğü gibi geliyo(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
ben de yeniden başladım, kral harlaus teklif gönderdi ama lady isolla'ya gidip iç savaş çıkartacağım birazdan. :)

cidden mükemmel oyun, yıllar sonra 2008 deyince bu gelecek aklıma direkt.

bişey sorucam bunu bende yapmak istiyorum ancak svadya krallığı altındayım şu anda, ve release oath diyince bana ait mekanlar svadyada kalıyor. acaba şey mi yapsam diyorum, kralın bana vermeyeceği bi kaleyi ele geçirip vermesini isteyip, vermeyincede sie çekip rebellik mi yapsam? sonra svadyalıları issolayıda alıp svadyayı ele geçirelim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi combat ai, dmg to player falan herşeyi yükselttim.
en iyi zırhlar var neredeyse üzerimde, atım imba falan ama savaşlarda eziliyorum lan.
ordumu almışım arkaya, en önde atımın üzerindeyim, sürüyorum düşmana.
canım full.zırhlarım kuşanılık.
karşı taraf da aynı vaziyette üzerime koşuyo, lordları en önde falan böyle at üzerinde.
adam polearmla tek attı bana.100 küsür vurdu öldüm.
ne karizma kaldı ne başka bişey lan.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben savaşları tek başıma kazanıyorum nerdeyse.normal de oynuyorum.biliyorum benim salak adamlarım ölecek hemen.süvarileri alıyorum arkama deli gibi koşturuyoruz.hep böle kazandım.

ama en son 30 khergit lancer a karşı tek kaldım.ortalarına aldılar.etrafımda koşuolar.biri geliyo arkadan biri gelio onden çat çat vurdular indirdiler
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:
abi combat ai, dmg to player falan herşeyi yükselttim.
en iyi zırhlar var neredeyse üzerimde, atım imba falan ama savaşlarda eziliyorum lan.
ordumu almışım arkaya, en önde atımın üzerindeyim, sürüyorum düşmana.
canım full.zırhlarım kuşanılık.
karşı taraf da aynı vaziyette üzerime koşuyo, lordları en önde falan böyle at üzerinde.
adam polearmla tek attı bana.100 küsür vurdu öldüm.
ne karizma kaldı ne başka bişey lan.

muhahahah öyle dalınırmı la zort diye ortalarına:D köylülere bile dalınmaz öyle sen lordun orduya dalıyon löl
üstüne doğru gidip son anda manevra yapacan sıyırtırken de birine koyuverecen swingi. zaten vur-kaç swing taktiğiyle oynamıyorsan hiç şansın yok sayılır, direk alırlar aşağı
ben genelde tek takılıyorum, yanımdakiler pek beceriksiz olduundan paso ölüyor zaten. ama sağlam okçular olunca zorlanıyorum çok
Sosyal ağlarda paylaş

abi o dediğini yapıyorum zaten, aralarına da dalmadım :D
lord önde ordusu arkada koşuyolardı bizim orduya doğru.
en öndeki atlıyla ordusunun arasında 15metre falan vardı mesafe.
1vs1 gibi yani sdf
adam tek attı ama rezil oldum orduma, ki ordu da o savaştan sağ çıkamadı zaten.

normalde de dediğin gibi zaten yandan yandan kılıç balta sallayarak oynuyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:
abi o dediğini yapıyorum zaten, aralarına da dalmadım :D
lord önde ordusu arkada koşuyolardı bizim orduya doğru.
en öndeki atlıyla ordusunun arasında 15metre falan vardı mesafe.
1vs1 gibi yani sdf
adam tek attı ama rezil oldum orduma, ki ordu da o savaştan sağ çıkamadı zaten.

normalde de dediğin gibi zaten yandan yandan kılıç balta sallayarak oynuyorum sdf

iyi rezil olmuşun ozaman muhahaha:D
Sosyal ağlarda paylaş

ben ıp gıbı dızılen dusman suvarılerıne yndan gırıyorum, adamlara degıl atlarına polearmla crouched vurarak hepsını atından edıyorum, sonra ellerınde mızraklarla dolanıyolar 100 kişi

neden atlarına adamlarına degıl dersenızde, adam oldurdugunuzde dıp dıbe degıllerse karakterınız mızragını kaldırıyo ama sonsuza kadar at ları desebılıyosunuz crouched'ı bırakmadan
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:
abi polearm iyi midir ki savaşlarda?
arenalarda falan denk geldikçe delleniyorum, savaşta polearm almak hiç aklıma gelmedi.
2 handed axe + 1handed sword + kalkan alıyorum ben silah olarak.
bazen de baltayı bırakıp ok/yay alıyorum.

atsız pek işe yaramıyor açıkçası. ha ama moduna göre değişir, misal greek modunda baya işe yarıyor orda çünkü formasyonlar var, sen de formasyonun arkasına geçip 5 metrelik mızrakla düşmanın kafasına kafasına saplayabilirsin. Uzaktan vurmak için işe yarar ama hız kazanmadan çok zarar veremezsin. Dolayısıyla kale savunmasında da çok işime yarıyor, mille merdivenin başına üşüşüyor ben geriden gelenlerin böğrüne saplıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yaw polearm beni sarmıyo, sonuçta uzun mesafede hız almak gerekli ve de kalabalık gruplar karşısında tek başınayken peşinde biton adamla bunu yapmak çok zor.
o yüzden ben şovalye değil, sipahi stilini kullanıyorum tabii hızlı manevralar gerekiyor. sword ftw:D
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Asteroth said:
Couch olacak tabii doğrusu, ayrıca abuse falan değil, heavy cavalry'nin vakt-i zamanında savaş alanlarını domine etmesinin ana nedenidir bu.

bütün oyunu couched lance ile oynayanlar birer birer belli ediyor kendini

Ahahahahaha atla kale zaptediliyo muydu ya? =P

http://img262.imageshack.us/img262/9773/53609803.png
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...