Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cektigim bikac fotograf part2

duende

Öne çıkan mesajlar

[spo1=1][/spo]

[spo2=2][/spo]

[spo3=3][/spo]

[spo4=4][/spo]

[spo5=5][/spo]

[spo6=6][/spo]

[spo7=7][/spo]

[spo8=8][/spo]

[spo9=9][/spo]

[spo10=10][/spo]

[spo11=11][/spo]

[spo12=12][/spo]

[spo13=13][/spo]

[spo14=14][/spo]

[spo15=15][/spo]

[spo16=16][/spo]

[spo17=17][/spo]

[spo18=18][/spo]

[spo19=19][/spo]

[spo20=20][/spo]

[spo21=21][/spo]

[spo22=22][/spo]

[spo23=23][/spo]

[spo24=24][/spo][signature][hline]Demokratik Pati Örgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız...

Sosyal ağlarda paylaş

Önceki fotoğrafların gibi gelişigüzel fotoğraflar olduğunu düşünüyorum yine. Sadece olanı çekmişsin, halbuki eğer sunduğun cidden güzel bir manzara, an değilse (ki buradaki fotoğrafların çoğu değil) onu kendi sunumunla güzelleştirmen gerekir.

Bir de çektiğin bulanık çıkmamış her fotoğrafı koymanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kendimi örnek vermiyorum ama, 100 fotoğraf çekiyorsam arasından insanlara sunmaya değer 2, bilemedin 3 tane fotoğraf ancak çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle resimleri paylaştiğin için sağol ..
ben foto uzmani yada fotoğrafçi vs değilim o yüzden ahkam kesip bilmişlik taslayacak ta halim yok ...
sadece ben bu işe heveslendiim günlerde fotoğrafçı olan arkadaşim bana :
* ışığı yakala
* net çek
* vizörden gördüğünün bir anlamı yoksa denklanşöre basma
demişti ... yani demek istediğim resimlere bi kompozisyon katmaya çalişsan daha iyi olur gibi ...
ama 1 ve 3 bende oraya gidip orda olma hissi uyandirdi ...
bide 23 ün ilginç bir hüznü var .. okladar :D neyse daha iyilerini çek merakla bekliorım :D[signature][hline]*Ben Kimim ???
*The Voice of RELAXOLOGY
*Anime listem için PM atın , görüşelim...
Sosyal ağlarda paylaş

[hline]İlk başta ellerine sağlık demek geldi içimden ardından da beğendiğim resim hakkında eleştiri yapıyım, 2 resim hoşuma gitti ama biraz rutuşha ihtiyacı var zannedersem mesela megafondan tut çanak anetene ondan tut arabalara filam, onlar olmasa çok güzel birt kare olacaktı ama bunada razıyız :) yinede arşive aldım tekrar sağol..[hline]

said:
duende, 24 Ağustos 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
said:

7ye kdar olanlari film+pil dahil 15 ytl lik bi makineyle cektim

O makineden b1r tane sipariş veriyorsun hemen adıma :)

[hline]
said:
kingpin, 27 Ağustos 2005 00:46 tarihinde demiş ki:
cs_italy ye benzeten bir tek ben mi varım ? :-) burda zorunlu paintball düzenliceksin ekstradan pavarotti koycan bide :p

King güzel benzetme :)[signature][hline][b]Rüşvetiydi kaderin, ilk görüşte aşk..

[Bu mesaj Zagg tarafından 27 Ağustos 2005 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
estetik olarak ve kadrajlama olarak sadece 11 ile 14 ü beğendim açıkçası. diğerleri gayet normal. ve de makrolar gerçekten kötü

2nci fotoğraf çanakkale mi? türbe yolunda sanki? emin değilim ama çok tanıdık geldi...

acizane fikr: içinde insan-hayvan olmayan fotoğraf ne kadar güzel olabilir ki_[signature][hline]Shomenuchi Kaitennage
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar
Oncelikler macro cekimlerdinde cok buyuk bir netlik sorunu var bunlar uzerinde calismani oneririm genelde herseyi cekmeye calis, Birde macri cekerken makinanin sinirlarini zorlama katite kaybina yol acabilir.
Bazi fotograflarinda kadraj hatalari mevcut, izleyicinin gormemesi gereken yada gormesi gereken yerleri atlamissin, bu hatalari kendin bulmani oneririm tabi bu isi ciddiye aliyorsan.
Son olarak ise herzaman deklansoru patlatmadan once isigi yargila, sence durdugun pozisyon dogrumu ?

Basarilar , devamini bekliyoruzzz[signature][hline]SupeRock - Magnum Photos
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...