Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bizim Hakkımızda...

Villians

Öne çıkan mesajlar

" Hey neye bakıyorsun? Eve geç kalmak istemiyorum. "
" Birşeye değil. Yani ben birşey gördüğümü zannettim de. Gidelim "
" Ah! Senin şu hayal gücün yok mu! "
En iyi arkadaşım bana bunları söylerken, aklım hala gördüğümdeydi. Haydi canım yoktan birisini var edecek kadar uçmamışımıdır değil mi?
" Pazartesi görüşürüz "
" İyi tatiller. "
Haftasonu tatili olması sevindirci. Gerçi okuldan da nefret etmiyorum ama. Cumartesi ve Pazar benim için bir hediyeydi.
" Ben geldim. "
İlginç ne üvey annem ne üvey babam evde değildi. Babamın işte olduğunu düşünürsek tamam da annem pek sık dışarı çıkmazdı. Neyse ben odama çıkıp duş alayım.Duş alırken Enigma dinlemek güzel oluyordu. İşte yine başlıyor. Su vucüdumda akıp giderken kendimi ruhsuz hissediyordum. Garip gelebilir ama evet bu tam çıplaklıktı benim için.
Üstümü giyidndikten sonra mutfağa indim. Kendime portakal suyu koyup, bir dilimde annemin yaptığı keklerden alıp, mutfakta yemeğe koyuldum. O sırada kapı açıldı annem kucağında kardeşim içeriye giriyordu. Hemen arkasında babam. Yemeği bırakıp hemen koştum.
" Nesi var? "
Babam hemen açıklama yaptı. Odasında baygın bulunması üzere annem hemen babamı aramış ve hastahaneye gitmişler. Birkaç test yaptıktan sonra da eve bırakmışlar. Sevimli çocuk mışıl mışıl uyuyordu annesinin kollarında. Onu odasına çıkardılar. Onunla benim ilgileneceğimi söyledim. Biraz şaşırdılar. Sonuçta ben onu kardeşim olarak kabul etmiştim. Üvey ailem bana kötü davranmadı bu zamana kadar. Ama yerimi de hatırlatmayı unutmuyorlardı.
Uyuyuyana kadar onun yanında kaldım. Daha sonra bende kendi odama çekildim.
Sabah olduğunda kahvaltı etmeden dışarıya çıktım. Yürümeye ihtiyacım vardı. İstanbulu seviyordum. Boğaz benim için tekti. Yani başka yerler bukadar hayranlık uyandırırmıydı bilemiyorum. Ben bunları düşünürken gözüm tek bir noktaya ilişti. Yine görüyordum. Hayal olmadığına emindim. Olduğu yerde bana bakıp durdu ve sonrada
gitti.
Ne bu bir çeşit oyun mu ! Elime geçmesin diye düşündüm. Dön kızım yoksa kriz geçireceksin!
Eve geldiğimizde bizimkiler çoktan kahvaltı sofrasındaydı.
" Anne, baba günaydın. Bugün hava çok güzel. "
" Seni bugün bir erkek sordu. " dedi annem
" Yanılmış olmalısın çünkü ben okuldaki erkekler ile kavgalıyımdır. "
" Ayrıntısını bilmiyorum ama onda sana ait bir şey olduğunu söyleyip kayboldu. "
" İyi o zaman bir daha sefere beni bulursa neden olmasın! Ben Can'nın yanına çıkıyorum. "
Kardeşimle böyle konuşacağımızı hiç düşünmemiştim,odasına girdiğimide niyetim durumuna bakmaktı. Ama beni gülümseyerek karşıladı ve akşama kadar da susmadı. Komik şeyler anlatacağını söyleyerek başladı yanından ödevim olduğunu söyleyerek kaçabildim.
Doğru ya şu ödev! Bilgisayardan birşeyler ayarlar ve bitiriverirdim. Açıkcası Kuantum bana pek çekici gelmiyordu. Bana ortaçağ ile ilgili bir konu verselerdi eğer daha iyi verim alabilirlerdi, ama ne yazık ki bundan haberleri bile yok! Pöh bizde eğitim aldığımızı zannediyoruz. Bırak bunları kızım at kendini yatağın üstüne ...
Bazen aklınıza düşünmek istemediğiniz şeyler gelir. Bugün gördüğüm o bakışta böyle birşey. Tanıdık geliyor gibi, kafanı yor kızım belki birşeyler bulursun. Hayır sanırım bunu yapamayacağım. Eğer bir daha ki sefer olursa bakmak bile istemeyecek..
.........

Pazar çabuk geçmiş ve ben yine okul yolundaydım. Açılışım yine bir kaç erkeği azarlamak ile olmuştu. " Yabani kız " söylemlerini bugünde duyuyordum. Bir hışımla sırama oturdum. Yanıma Pelin oturdu. " Sadece bikereliğine sakin olmayı denesen. Kadın ve erkekler bunun için yaratılmadı. " " Aman ne güzel. Ben almayayım bayan bilmiş. Eğer biraz daha bu konudan bahsedecek olursan senide pataklayacağım. " " Tamam sustum." Bu kız hiç vazgeçmeyecek...
Öğle arasına girmiştik. Bahçede birşeyler atıştırıyordum. Ve tek başımaydım. Birden birşeyler mırıldanmaya başlamıştım ki , yine gördüm evet bu sefer kimse bana uçtun diyemezdi ( iyi de çevrede kimse yoktu ki zaten.)
" Hey sen! Dur bakalım "
" Merak etme bu beni son görüşün olmayacak.."
" Güzel...O zaman bu kadar kolay olmayacak. "
Her zaman ki gibi arkasını dönüp gitmişti. Hem ben ne saçmalamıştım öyle, aptal kız!
Eve Pelinden ayrı gitmiştim. Sanırım diğer kızlarla Kadıköyde mağzalara bakacaklarmış. Aman ne büyük değişiklik.! Eve geldiğimde içerisi mis gibi yemek kokuyordu..
" Harikalar yaratmış gibisin anne."
" Yorumunu yedikten sonraya sakla canım. Can odasında seni bekliyor. "
Hemen yanına gittim.
" Birileri beni mi bekliyor? "
Yatağından oturmuş animlerimden izliyordu.
" Seni çakal , demek odama sızdın he.? "
Suratında utanmış bir ifade ile " Aslına bugün sana yeni bir paket geldi bende odana koyarken birazcık odana bakmış bulundum. "
" Anladım merak ettin demek. İşte benim yolumdan gitmeye başladın. "
" Yani kızmadın "
Gülümsedim. Ve yanağına bir öpücük kondurdum. " İstediğin zaman alabilirsin. Hatta sana tavsiyede bile bulunabilirim. "
Onu izledikleri ile baş başa bırakarak yeni gelen cdlerimi açmak
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle, hikaye tamam, okuması kısa ve öz zamanla halloluyor ama eksik.
Cümleler uzatmaya çalışılırken konulmuş, direktif vermeye çalışır gibi.

Bununla birlikte biraz kısa olması da garip =)

Ama evet, dediğin gibi ilk uzun olarak görürsem, eline sağlık tekrar.
Biraz da türkçelere dikkat edersen, sorun yok...
(bkz. ağbi? abi?" =)[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi için;
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşiv için;

Mail: [email protected]
MSN: [email protected]

Takaslık ve satılık...
Sosyal ağlarda paylaş

Hoş bir giriş olmuş, umarım devamını getirirsin.

Diyaloglar tam olarak birbirini tutmuyor bazen zorlama ve yapmacık görünmüş. Çakal kelamı biraz sırıtmış gibi geldi bana mesela. Onları bir dengele.

Ayrıca yazını bir daha oku cümlelerde yine birbirini tam tutmayan zamanlar var. Mesela vücutta akan damla ve hissediyordum buna bir örnek. Oralar da elden geçirilmeli.

Konu ise güzel ve çekici işlenişi de hoş, özellikle enigma falan gibi ayrıntıları koyman çok iyi olmuş, anime adı da verseydin tam olurdu. =) Doğru şeyleri örnek alıyorsun.

Kendine tarzına bunları yedirdikçe çok daha iyi olursun.

Böyle devam et...[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog
Sosyal ağlarda paylaş

Evet birazcık karekterlin tarzlarını yansıtmaya çalıştım.Küçük çocuk ağbi kız çakal gibi laflar söylüo çünkü birazcık delikanlı bir kız.
Bu hikaye bitmedi devamını yazacağım çünkü çok kaptırarak ve beğenerek yazdım.
Özel bir yeri var benim için.
Teşekkürler...[signature][hline][b][u][i]Dark Elf-As I Walk Through The Valley Of Death....
I Am Searching My Light....
In My Darkness....
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle, çok beğendim. gerçekten gittikçe daha sağlam yazılar çıkıyo. olaylar arasındaki bağlantılar, ufak ipuçları, açık bırakılan noktalar, ufak detaylar hem zengin bir okuma hem de gerçekçi bir his sağlıyor.

ancak, daha fazla betimleme lazım. karakterleri iyi irdelemek, yaşlarını, işlerini, görünüşlerini, alışkanlıklarını öğrenmek lazım. baş karakteri biliyoruz az çok, ama gerisi biraz tek boyutlu kalmış. gözümüzde canlandıramıyoruz yani tam olarak.

olayın da biraz daha detayına inmen gerekiyo, ama buna devam edeceksin sanırım, o yüzden daha fazla öğrenebilcez :)

ve de diyaloglar konusunda biraz daha doğal bir ton yakalayabilirsin eminim. daha gündelik tepkiler filan :)

aynen devam![signature][hline]Mnye etoh nadoh kahk zoobee v zadnetze.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...