Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"PATİKENT" projesi..

Throndor

Öne çıkan mesajlar

@ripeflash ;

Bulduğum en kolay çözüm çizgileri brush olarak tanımlamak oldu... Zaten toplam 4 çeşit çizgi var.. ... Bir layer aç ve makul uzunlukta bir çizgi çiz.. çok çok uzun olmasına gerek yok.. 20-30 pixellik felan birşey.. sonra bunu brush olarak tanımla.. 4 tane brushı tanımladıktan sonra artık bitmiştir olay zaten.. takır takır çizilir köşeli şeyler kolaylıkla.. Çizdiğin brushların uzunluk olarak aynı olmasına dikkat edersen kullanım kolaylığı olur..

Bu çizim tarzı çok primitif olduğundan insan çizim konusunda yetenekli olmasa bile zamanla hem tekniğe hem çizime hakim oluyor.. Uğraştıkça her zaman daha iyiye gidiyor,hatta kısa zamanda insanın kendini bir halt zannetmesine sebebiyet veren eserler ortaya çıkıyor.. heh heh :) .. Bir de olay lego gibi olduğundan önceki çalışma üzerine her an açıp birşeyler eklemek çok kolay.. kaba taslak çizip ara ara oturup detay felan kasıyorsunuz..
Detaylandırdıkça iş ciddi boyutta göz alır hale geliyor felan.. Kapılara kulp takın, duvarlara çatlaklar yapın, cama hafif yansımalar koyun, duvarın sıvasını koparıp alttan tuğlaları gösterin, cisimlere basit gölgeler atın vesaire vesaire.. tamamen hayal gücüyle sınırlı..

İyi çizimler dilerim..[signature][hline] Deus Ex Machina
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben photoshop'un açılmasını beklemeye üşendiğim için ms paint'te yapıyorum :).Brush'la belki çok daha basit olucak evet ama ms paint'le de gerçekten emek verdiğimdan daha tatmin edici oluyor.
Lütfen benim binam tamamlandığında bu ms paint'le yapılmıştır diye not düşün ki dalga geçilmesin :)[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

Abiler mekanı büyütmek farz olduğundan ve bu akşam benim kız arkadaşımla yıldönümü yemeğim olduğundan yarın akşam herkezlerin evlerini alabilecek kadar alanı büyütüp binaları dikiyorum...

Ya acaba binaların köşesine ufak bi nickname olayına girsek mi dostlar, kimin evi hangisi gibisinden? standart bir pixelart fontu ile ufacık yazayımmı parsellerin köşelerine? Bi itirazı olan var mıdır?

Bu arada yeni binalar da iyi olmuş bea.. Sığınağa boş bi zamanımda, mimarının da izniyle bi çanak atarım ben :)[signature][hline] Deus Ex Machina
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Throndor, 06 Temmuz 2005 12:12 tarihinde demiş ki:
Ya acaba binaların köşesine ufak bi nickname olayına girsek mi dostlar, kimin evi hangisi gibisinden? standart bir pixelart fontu ile ufacık yazayımmı parsellerin köşelerine? Bi itirazı olan var mıdır?

[...]

Bu arada yeni binalar da iyi olmuş bea.. Sığınağa boş bi zamanımda, mimarının da izniyle bi çanak atarım ben :)
nickname olayi sahane olur valla, isim yzdigim yere havuz falan bisi koyarim :)

pencere da acicam siginaga, aldigimda siginakti orasi, eve cevircem ehe :) kat cikarim belki ilerde. anteni yolla ben baglarim catiya :D[signature][hline]wastiee
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...