Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Moriteri foto albüm :)

moriteri

Öne çıkan mesajlar

sanat nedir? :)

hmm, editlenmemiş fotoğrafta bu kadar yapabildim açıkçası... bakalım 1-2 sene içinde neler yapabilirim...

bu arada hakkaten... "sanatsal yön" den ne kastediyorsun? "farklılık" mı görmen gerekiyordu mesela fotoğraflarda? bilmem ki[signature][hline]Shomenuchi Kaitennage
Sosyal ağlarda paylaş

Alın iki tane daha sanatsal... nü çalışmıyorum üzgünüm :p bunlarla yetinin...

Bu arada bunların çoğunda kontrast/ brightness ayarı falan bile yok. Bu konularda ve efektler konusundaki eleştiriler de "welcome" :p

[spo1=8 - Sıkıldım ben anne...][/spo]

[spo2=9 - ----yorumsuz----][/spo][signature][hline]Shomenuchi Kaitennage

Sosyal ağlarda paylaş

elvyn konumu katlediyorsun dersem ayıp etmiş olurum dimi :) o zaman teşekkür edeyim o kadar uğraşıp da fikir vermesi açısından fotoları editlediğin için :) ama spoiler tabı içine saklasan daha bir güzel olur sanki :)

teşekkürler ama... hakkaten bak :)[signature][hline]Shomenuchi Kaitennage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 14 Haziran 2005 23:32 tarihinde demiş ki:
Hardisk'indeki bir dosyanın, başka bir nod olmadan, forumlarda yer alabilmesi için senn bilgisayarının 24 saat boyunca paticik server'larıyla kordineli calışması gerekir.

Ancak bu şekilde ben bu sayfayı actıtğımda once paticik serverlarına bağlanırım paticik serverlarıda senin bilgisayarından dosyayı alır bana iletir bende resmi gormuş olurum.

Lakin böle bi hizmet sayısız sebeplerden dolayı şu anda ekte mumkun olmadığından, senin adı gecen dosyayı internetteki bi veri alanına taşiman ve ordan bize sunman gerekir. bu veri alanıda bedava olan photobucket pekale olabilir, gidip photobuckettan account al hemen sonrada oraya resmi upload et, sonra remin urlsini buraya kopyalayıp img tagleri içinde kullan.

Hayır yanlış bilgi var anlatımda. Bir yorumlayıcı (firefox, internet explorer vs.) ilgili sayfanın kodlarını alıp yorumlamaya başladığında hangi kaynak nereden çağrılıyorsa o kaynağı oradan okur ve ekrana yansıtır.

Paticik sunucusunda bulunan ve şeklinde bir içeriğe sahip bir html sayfası kullanıcı tarafından çağırıldığında paticikten sadece kısmı okunur. Yaklaşık olarak 30-31 byte yani. Ekranda görünmesi gereken imaj ise domain.com'dan çağırılır ve ekranda görüntülenir.

Diğer şekilde olsaydı dış link denilen olay tam bir kabus halini alırdı. Dosyayı paticik sunucusuna yüklemek ile diğer siteye yüklemek arasında bir fark kalmazdı.

edit: üzerinden epey geçmiş ama ben görünce dayanamayıp atladım, anlatayım dedim. affola :)

[Bu mesaj Zopik tarafından 19 Haziran 2005 04:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...