Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Simyacı'dan bir cümle

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

eh, tolstoy da dindar/dinle-tanrıyla ilgili ciddi görüşlere sahip ama üstadlığı tartışılmaz =)

önemli olan yazarın fikirlerini aşılama çabası içinde olmadan okuru düşündürmesi[signature][hline]"zamanı gelmiş bir düşünceyi durdurabilecek hiçbir ordu tanımıyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

madem ole bende simyacıdan begendiklerimi aktarıyım

*galiba onlar öğretmiyorlar ben öğreniyorum
*öyle zamanlar vardır ki,insan hayat ırmagının akış yönünü değiştiremez
*hayat yasamakta oldugumuz andan ibarettir ve sadece budur
*insan sevince,nesneler daha bir anlam kazanıyor(favorim)
*insan sevdiği için sever.Aşkın hiçbir gerekçesi yoktur
*Arkanda bıraktığın şeyleri düşünme
*Yüreğine acı korkusunun,acının kendisinden de kötü bürşey olduğunu söyle.Düşlerinin peşinde oldugun sürece hiçbir yürek acı çekmez.
*Gözler ruhun gücünü gösterirler.
*kim ve ne olursa olsun,yeryüzünde her insan,herzaman,dünya tarihinde başrolu oynar
--------------------------------------

aklımda kalanlar bunlar..:)ben o kitabı tam 4 kere okuydum :)[signature][hline] Hayatta yalnızca 2 kişiye güvenirim biri ben diğeri sen değilsin
Sosyal ağlarda paylaş

adam hazinenin misirda deilde kendi ulkesinde oldugunu ogrenip oraya gidip hazineyi buldugu zaman tanriya sorar
-neden hemen vermedin hazineyi neden beni misira yolladin
-piramitleri gormus oldun guzel deillermi?

off bidaha okuyasim geldi ya harika bi kitapti[signature][hline]kanitlayabilirim...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdide Ferrarisini satan bilge adlı kitabı var piyasada okumanızı tavsiye ederim gayet güzel ve insana kalıcı dersler aşılama çabası üzerinde devam ediyor yazarımız.

Konusu ünlü bir avukatın hayatında yaptıgı büyük değişiklik...Hindistana gidiyor ve bazı ulu denilen adamların yanında ögrendiği hayat felsefesi üzerinde.....
EDİT:Yazarken yannışlıkla msj gönderdim cümlem yarım kaldı.

[Bu mesaj dalamardl tarafından 13 Eylül 2005 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o kitaptan bişeyler ögrenmek ve sıkılmadan okumak ıstıyorsan,bişeyler kaptıgın anda kitabın kapagını kapatacaksın 1-2 gün sonra kaldıgın yerden devam edeceksın.Benım açımdan şu an bişeyler kapmaya başadıgım yerler çogunlukta ve nerdeyese o kitaptan günde 2-4 sayfa anca okuyabılıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...