Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu tarla bu kadar kabak verir (aka Gunn asker)

Gunn

Öne çıkan mesajlar

said:
Sun_Sword, 07 Aralık 2002 02:27 tarihinde demiş ki:
Law u gan!

ben da canazorum, dönüşte gitar resitali bekliyorum senden. Yngwie Malmsteen'in Rising Force'unu birebir çalamazsan parmaklarını çekiçle ezicem (abilik görevi olarak)

said:
dark-dr, 07 Aralık 2002 04:06 tarihinde demiş ki:
demek ki eglenebilmisiz beraberce, quality time gecirmisiz, iyi bisey yani :>

you bet your a$$ we did

said:
BonePART, 07 Aralık 2002 04:19 tarihinde demiş ki:
bye
başarısız olman üzücü
yane bende insallah senin gibi fail edip 18 ay sürünmem

haşa, gunn dediğin karbon bazlı yaratık başarısız olmaz :) bugüne bugün TCnin anlı şanlı bir ingilizce öğretmeniyim ben. Babalar gibi 8/16 ay yapıcam.

said:
Popeye, 07 Aralık 2002 04:30 tarihinde demiş ki:
ya içimde kalır söylemezsem
malum gidicegin yer ordu, ırak savaşı felanda var nolur nolmaz söliyim dedim

euhe ben bilmeden seni 2 mil kazıklamışım ev olayında :P
12-14 arası ediyomuş o zamanlar villalar en fazla ehe

affet ok :PP

yok, o savaş çıkarsa, çıktığı tarihe kadar yeterli eğitimi almış olmıycam zaten. ha olursa da platoon/deer hunter karışımı bi trip yaparım kendime, dönüşte kız tavlama ihtimalim daha bi artar :)
villa konusunda canın sağolsun pop, lafı olmaz. özel mesajdan hesap numarasını gönderiyorum 40 dolar yatırırsın, askerde açma - salep falan alırım.

said:
deviL, 07 Aralık 2002 05:28 tarihinde demiş ki:
gunn opuyorum kendine iyi bak oralarda canim.

öpiym babacım

said:
odium, 07 Aralık 2002 05:46 tarihinde demiş ki:
Bu kadar başarılı bi blacksmithi en verimli çağında 18 ay askere almaları üzücü .

18 ay diil beeee!!! ulan 38 kere daha söylerseniz genelkurmaydan kişiye özel karar çıkarttıracaksınız :)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Kandırma bu kadar üyeyi, ayıptır. Arkadaşlar, yok öyle birşey, askere falan gitmiyor, bedelliyi bekleyeceğiz biz, öyle karar verdik. Buradan gidiyoruz diye ilan edip oldu bittiye getirmeye çalışıyor, ama yemezler. =P

Geçenlerde gitmeye karar verdim dediğinde bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum ne yalan söyleyeyim. Bu ne hız?

Meslekten dolayı acaba bilgisayar başında internet bağlantının da olduğu bir askerlik dönemi geçirme şansın var mı? Umarım olur. Senin iş tecrüben de bi ihtimal faydalı olabilir bu konuda. Yazışmalar için kullanırlar belki.

Güle güle. Fazla uzatma, biran önce bitirip dön işte.

*!firk*

Sen askerliği yapınca ben de kurtuluyor muymuşum, onu da sormayı unutma sakın. Iki kere gitmeyelim boşuna yani...
Sosyal ağlarda paylaş

aha!
valla yeni gördüm Gunn'cığım asker olmuş da vay başımıza gelen =]

hocam 16 ay gelir geçer sorun değil de bu süre içinde oralarda neler neler olacak, ne muhabbetler yapacak neler yaşayacaksın neler :)

işte her şeyde olduğu gibi bunda da keyfini çıkaracak şeyler bulman dileğiyle, güle güle git ^_-

çok eğleneceksin çook [şaka değil ha]

gittiğin yeri kısa sürede buraya bir yerlere yazarsan belki de sonradan hatırlayacağın çok başka şeyler de çıkabilir karşına ona göre ;) [aç aççıların telefonlarını karıştırır]
Sosyal ağlarda paylaş

18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !
18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !
18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !18 ay yapıcak !
Sosyal ağlarda paylaş

Kolay gelsin dicem ama bo$ konu$mu$ olucam. Sag salim don diyim bari :)

Konuyu sulandirmak istemiyorum ama merak i$te, yakin tarihlerde bende gidebilirim. Bu 16 - 8 ay meselesi nasil oluyor yaw? Bir arkada$ master yaptin mi direk 16 ay dedi moral bozuldu. Boyle bir kural var mi? Yani her master yapan illa 16 ay mi yapiyo askerligi?

Tekrardan gule gule diyip nokta koyuyim.

Arlooax The Mage
Sosyal ağlarda paylaş

Erler 18 ay askerlik yapıyor
Üniversite mezunları normalde yedek subay olarak 16 ay yapıyorlar. Ancak başvurularsa ve orduda kabul ederse 8 ay kısa dönem er olarak yapabiliyor. Yüksek lisans ile olayın bir bağlantısı bildiğim kadarıyla yok.
Ayrıntılı bilgi için http://www.asal.msb.gov.tr[hline]I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Sosyal ağlarda paylaş

valla Arlooax ben kısa dönem yaptım ve bana da askerde rastladığım bütün yedek subaylar senin burda ne işin var yedek subay olman lazımdı dedilerse de ben kısa dönem başladım ve bitirdim :)

yani biri çıkıp da yanlışlık yapmışız bilader sen şöle geç demedi sonradan =]

yüksek lisans diplomamı da gözlerinin içine sokmama rağmen kısa dönem yaptım yani, mutlaka böyle böyledir diye bir kuralı yok bu işin, yedek subay da olabilirdim şans işte

bir de yine geyikten öte gitmeyen bir saptama daha var, o da bitirdiğin bölüme göre de bir seçim yapıyor olmaları, yani kısa dönem yapanları daha efektif olarak işte güçte kullanabildikleri için mesela benim gibi inşaatçı birini direk inşaat taburlarına konut hede hödö inşaatlarına falan yolluyorlar, ben gitmedim ama bütün arkadaşlarım öyle oldu, mimar ve inşaatçıydılar, yani biraz da ihtiyaca göre belirleniyor diye bir durum var diye duymuştuk biz

aman neyse eheh Gunn bak 40 kere olmuş toplamda, aman diyim ha bi sakatlık yapıp şaka maka 18 aya çevirme ^_-
bunun sınırı yok çünkü 28 ay da yapılabiliyo istenirse ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Saolun yaw bilgilendim biraz daha. Abicim okul bitimine yakla$tik, bizim elemanlar saolsunlar takilmaya ba$ladilar :) Olursa , kismetse kisa donem yapmak isterim bende. Zaten $urda cektigimi bir Allah bilir, ehe bir de BlackRose bilir belki zira o da sevdiklerinden uzak yasiyo. Iki yildir gun saymaktan zaten gucum kalmadi yaw, THY ile kanka olduk. Ilk donusumde millet TR ye inince pilot alkisladiginda icimden bu kazmalikda bize mahsus demistim, iki yil sonra milletin hangi duygularla pilot alkisladigini anladim. Simdi utanmasam islik bile calacam :) Neyse cok saolun..

Gunn sana da cabuk ve sag salim tezkereler dilerim. Kusura bakma veda topic inin icine ettim :)

Arlooax The Mage
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada hoca madem dönme zamanların yaklaştı, yine de ne olur ne olmaz bir bakarsın asker olmuşsun; sen yine de master diplomanı götürme, Türkiye'deki okullar sen götürmesen de bilgi veriyolar askerlik şubelerine ama olsun

mesela üniversiteler "bu adam aha bu sene bitirdi alın bunu" diye bilgi yolluyor şubene, dolayısıyla askerlik şuben [nüfusa kayıtlı olduğun yerdeki ana şubendir, ya da yerli şube diye geçiyor] senin okulunu bitirdiğini senden önce biliyor

ve master için Türkiye'de gidip bir askerlik şubesine 'Askerlik Kararı' aldırıyosun, bu şu demek, ben en az 2 yıl olmak kaydıyla biraz daha okuyacam ama bitince beni bekletmeksizin alabilirsiniz

işte bu biraz askerlik olayıyla nişanlanmak gibi oluyor, yani kaçışın yok kendi talebin var beni askere alın diye, o yüzden sen master bitince o diplomayı götürsen de götürmesen de adamlar senin zaten master a girdiğini biliyorlar çünkü sen ellerine yazılı belge veriyosun bi kere

buradan şunu çıkarabiliriz; master yapmış olmak kesin yedek subay olacaksın demek değil, çünkü öyle olsa ben ve bildiğim bir kaç kişi daha yedek subay olurdu

normal bir şekilde askerliğini yapacak olan üniversite mezununa "dur kardeşim şu anda sana ihtiyacımız yok, seneye gel" derlerken, yukarıdaki gibi askerlik kararı aldırmış birine bunu demiyorlar çünkü zaten ta 2 veya daha fazla sene önceden o ihtiyaç listesine seni zaten yazmış oluyorlar

velhasıl Gunn'ın açtığı konunun gidişatını değiştirmiş de olsak [benim olayım bu =p] bunları bilmekten zarar gelmez =]

*Gunn'ın sert asker bakışları altında ellerini klavyeden çeker*

(Black -İstihkâm Çavuş- Rose)

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Aralık 2002 09:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arlooax, 08 Aralık 2002 07:08 tarihinde demiş ki:
Gunn sana da cabuk ve sag salim tezkereler dilerim. Kusura bakma veda topic inin icine ettim :)

Arlooax The Mage

estağfürü arlo lafı olmaz. ben yedeksubay/er olayı nasıl oluyo onu açıklıym:
her celp döneminde ordu ihtiyacını belirliyor. Mesela diyorlar ki 60 tane inşaat mühendisi terhis olmuş, bu celpte dolduralım diyolar. O celpte başvuran 60 inşaat mühendisini yedeksubay olarak alıyorlar çünkü erlerin bir görev (masabaşı) yapma şansı yok. Eğer 60tan fazla inş. müh. başvurmuşsa o celpte neye göre seçtiklerine dair 3 mit var. Ya sıradan seçiyolar, ya sınav sonucuna bakıyolar (ki bu en düşük ihtimal) ya da öncelikle yedeksubay tercih etmişleri alıyolar. Ordunun o ihtiyacı dolunca gerisine külliyen 8 ay yazıyolar. Daha sonra formda sağlık durumuna "S" işaretlemiş olanlardan 16 ay yedeksubay olarak komando kadrolarını dolduruyorlar. Burada komandoyu seçmeleri konusunda çelişkili bilgiler var. Bazı celplerde sınav sonrası mülakatta komando masası oluyormuş. Bizde yoktu öyle bişey, yüz kişinin karşısına bi binbaşı doktor geçti, hepiniz S yi işaretleyin dedi o kadar.
Master ve sertifika gibi ek faktörler yedeksubay seçiminde üst sıralara taşıyabilir seni. Blackrose'unki ise başka bi olaymış. Gördüğüm 8 ay yapan ilk meeendiz kendisi :) son celpte mi gitmiştin black hatırlıyomusun?
Sosyal ağlarda paylaş

hoca tabanın düz mü eğri mi bakmıyolar artık :=]
sadece askere gidince hemen gidiyosun viziteye, doktora diyosun düztabanım ahan da raporum, sana bi kaaat yazıyo ve diyo ki bu adamı 3.5 metreden fazla koşturmayın

hoş pek sallamıyolar ama olsun yine de sağlık probleminiz varsa gider gitmez bunu bildirip raporunuzu alın elinize, yoksa normalde sağlık kartları çıkmadan kimseyi eğitime sokmamaları gerekirken bal gibi de sokuyorlar

omzumda platin olduğunu ispat edene kadar çıkamamıştım italyan çukurundan ondan biliyorum ;) asteğmen beni çuval sanıyodu o tarihe kadar, sonra cyborg olduğumu öğrenince sokmamıştı artık o çukura :)

neyse işte Gunn'ın dediklerine ek olarak şunu söylim, ben gittiğimde de [evet Gunn son celpti galiba çünkü 20 kasımda sımava girdim 1 aralıkta askerdim - sene 1998 :P] bir masada komando binbaşı vardı ve herkesi komando yapmaya ikna etmek için uğraşıyodu ben platindan yırttım :)
Sosyal ağlarda paylaş

çarşamba günü teslim oluyorum, henüz sıcak yuvamdayım.
giderayak öğrendiğim altın değerinde bi bilgiyi paylaşayım :)
"komando olamaz" şartlarından bir tanesi, (genelkurmay'ın onaylı listesinde) "benzin kokusundan rahatsız olmak" mış. Bunu da direk sormuyorlarmış, mülakat sırasında "içki içer misin? içmezsen neden içmezsin?" diyince "bilmiyorum alkol kokusu rahatsız ediyor" tarzı bir söylem getirirseniz "alkol kokusuna duyarlı" şeklinde işaretlenip komando adaylığından çıkarılıyormuşsunuz. Tabi gidip direk "merhaba ben Ahmet, bu arada benzin kokusuna duyarlıyım" demeyin, şüphe çeker :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...