Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

turk gruplarına saygım arttı!

irin

Öne çıkan mesajlar

barısarock ta izleme fırsatı buldugum.abraxas,false in truth...tek kelime ile mukemmeldi..hatta bence festivalin en ii performansı false in truth a aitti.(nacizana fikrim)

zaten soul sacrifice tartısılmaz cok iyiydi,konser sırasında tatsız olaylar yasandıysada,grubun davulcusu oldukca profesyonelce durumu kurtardı(muziğin gucu işe yaradı)

catafalque ise(ki cok methinin duymustum)beklediğimden daha iyi cıktı..
desteklenirlerse neden catafalque bir nightwish kadar olmasın, soul sacrifice tum dunyayı costurmasın!!! bence mumkun tum bunlar sadece biraz daha saygı hak ediolar, en azından albumlerinin orginalleri satısı hak edior[signature][hline]bi post kasamadan geldik gidioruz iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
irin, 31 Ağustos 2005 19:23 tarihinde demiş ki:
neden catafalque bir nightwish kadar olmasın, soul sacrifice tum dunyayı costurmasın!!!

coşmayın efendim catafalque falan nightwish gibi olamaz birebir kopyası çünkü. soul sacrifice keza.

özgün yapsalar birşeye benzerdi.

bu konuyla ilgili buraya bak ne yazmışım.[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the primat flock responds
the jester race submits

In Flames We Trust.

Sosyal ağlarda paylaş

O mantıkla In Flames ve Dark Tranquillity de At The Gates ile Gorefest'in kopyası olabilir Jester? Bu grupların gerçekten herbiri birer efsane ama müzik yapmaya başlayan her grup elbet çevresinden etkileniyor, hatta bir noktaya kadar direk kopyası oluyor başkalarının. Bir noktadan sonra kendi kimliklerini bulacaklarından şüphem yok. Hele In Spite ve Soul Sacrife'a olan güvenim sonsuz.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

In Flames ve Dark Tranquillity'nin At The Gates'i kopyalayabilme olasılığı 0, çünkü üçü de 1990'da kuruldu.

Bu grupları Gorefest ile benzetebiliyorsan kopyadır tabi.

ayrıca ben de gruplar ileride bir yerlere gelemez demedim, bu wannabe halleriyle olmaz dedim. özgün yapsalar bir şeye benzerdi dedim altında da.[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the jester race submits

In Flames We Trust.

[Bu mesaj Jester tarafından 31 Ağustos 2005 19:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sensible, 31 Ağustos 2005 19:41 tarihinde demiş ki:
Tatsız olay ne oldu merak ettim? Ben izleme fırsatı bulamadım ne yazıkki :/
ritm gitarın teli koptu. bi turlu halledemediler. adam sadece vokal icin sahnede kaldı,birazda sarhostu mikrofunu sallamaya basladı (siddetli sekilde)..uyarı geldi sallamadı. 1 oldu 2 oldu yine sallamayınca uyarıyı organizasyondan biri uzerine yurudu ordan olaya diger grup uyeleri karıstı,ayyyırmaya calıstılar,muzik durdu,seyirciler yuhlamaya basladı ama baterist devam etti calmaya ve ortalık yumusadı...hatta solist buunun ustune ''biz alkolu ve alkoliği destekliyoruz'' seklinde geyik yaptı...

neyse ayrıca ozgun olmadıklarını biliyorum tum bu grupların ama gunumuzde ozgun olmadıgı halde buyuk yukselişler yapan gruplar var!! bknz evanescence[signature][hline]bi post kasamadan geldik gidioruz iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evanescence dendi de,

O grubun nesi yükselmiş nereye yükselmiş ki? Sabun köpüğü gibi bir albümle yükselip patladılar işte.

Ayrıca Evanescence Amerikan, Amerikalılar, müzikten para kazanabiliyorlar, destek kitleleri var. Turneye çıkma sorunları yok. Kayıtları iyi.

Türk gruplar bir kere bu kopya olayından baştan kaybediyor, ondan sonra kayıtlar kötü çoğunlukla (Comma, Suicide gibi istisnalar dışında), destekleyenleri yok Türk grupları bile kopya alıyor herkes, Avrupa veya Dünya turneleri yapması imkansız...

Plak şirketi olsan Amerikan grupla mı anlaşıp destek verirsin bu durumda Türk grupla mı?

Bir de Evanescence direk pop/core soundu, tabi ki ilgi görür. Bahsettiğimiz gruplar metal grupları.[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the jester race submits

In Flames We Trust.

[Bu mesaj Jester tarafından 31 Ağustos 2005 19:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihlerinden bahsetmiyorum Jester, tüm o grupların babası At The Gates'tir. Nereye bakarsan bak 'Swedish Death Metal' tanımını başlatan bu gruptur. Rock Station dergisindeki röportajında Mikael biel söyledi bunu.

Bu arada Dark Tranquillity 1989'da kurulmuş :D.
[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...

[Bu mesaj pekaziz tarafından 31 Ağustos 2005 19:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

(battal gazi modeli herşeye atlamışım gibi oldu ama)

@EagleEye: Evanescence'in bana piyasada hepsi başarılı olmuş 3 albümünü sayar mısın?
2 albümünü sayar mısın?
sayamazsın.
yok çünkü.
tek albümle meşhur oldular tee kaç sene önce, ses yok seda yok.

@pekaziz: Swedish Death'i başlatan ATG, DT, IF üçlüsüdür ama senin dediğini ele alayım, In Flames'in kaç ATG benzeri şarkısı var? Behind Space, Clad In Shadows, Upon An Oaken Throne, Morphing Into Primal, In Search For I... 5 i geçemiyorum. ve bunlar In Flames'in butun kariyerinde. Ama In Spite'ın zaten bir albümü var (ikincisi de çıkacak, umutla bekliyorum), bu bir albumdeki şarkıların hepsi Dark Tranquillity tarzı olduğu zaman başarı elde edilir mi sence?[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the jester race submits

In Flames We Trust.

Sosyal ağlarda paylaş

Jester diger Umut varmı isimli topicdeki yazını okudum.
Yani bi grubun dunya capında basarılı olmasının nedeni özgün birseyler yapmasıdır buna katılıyorum hatta pentagram'ında başarısının burdan geldıgını yazmıssın buda dogru. Katılıyorum.

Belki özgün birsey yapmadıkca dunya capında basarılı olamazlar ama daha onceden denenmıs tarzlar ve muzıkler uzerınde de kotu sarkılar yapıcakları anlamına gelmez. yani demek istegidigim, belki dunya unlu olmazlar ama yinede guzel şeyler cıkabılır. Guzel kaliteli şarkılar-albumler yapılabılır.[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.

[Bu mesaj BlaCk tarafından 31 Ağustos 2005 20:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

linkin park, korn, backstreet boys felan belli bir yeri edindi. ama evanescence tek albümle top 10 listesine girip, gençlerin "ben metalciyim, evanescence dinlerim" demesinden başka bir işe yaramadı.

bildiğim kadarıyla istanbulda doğru dürüst türk gruplarından oluşan festival yok. genelde ünlüler ön planda.
oysa ankarada amatör gruplar daha ön planda sanki. rock station dergisini ara sıra okurum, rock station konserleri hakkında bilgi verirler, çok hoş organizasyon olduğu hakkında yazılar okurum.

belki bu yüzden istanbulda "türk grupları kötüdür" gibi bir imaj yaratılmış olabilir.
ha, ankaralı olmama rağmen daha bu bahsettiğim konserlere gidemedim. metucon'a da, jag'a da gidemedim. o ayrı konu. ne biçim ankaralıysam...[signature][hline]Beş Hececiler
I fear no enemy! I fear not death!
For the khala is my strength.
Sosyal ağlarda paylaş

kopya diye bişey yok ya
ne demek kopya o zaman herşey başkalarının kopyası. ha şarkının biyerini araklar başka bi grup gibi davranır neyse adam sadece müziği yapıyo müziğin türü aynı elbette benzeyecek her grubun kendine özgün bi tarzı olucak diye bişey yok ki.

gruplara gelince gayet başarılar bence,müzikleri çok iyi.rock republicde courtyardla catafalque'ı görme şansım oldu,çok iyiydiler. abraxas'ın da video ve bi sample'ını dinledim beğendim baya.

bu arada
false in truth,catafalque,soul sacrifice,courtyard'ın şarkılarını nerden bulabilirim nette? p2p'lerde yok.[signature][hline]^Dallas Mavericks^
Dorek- Dwarf Warrior Bloodhoof/eu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shapshal, 31 Ağustos 2005 20:28 tarihinde demiş ki:
kopya diye bişey yok ya
ne demek kopya o zaman herşey başkalarının kopyası. ha şarkının biyerini araklar başka bi grup gibi davranır neyse adam sadece müziği yapıyo müziğin türü aynı elbette benzeyecek her grubun kendine özgün bi tarzı olucak diye bişey yok ki.

gruplara gelince gayet başarılar bence,müzikleri çok iyi.rock republicde courtyardla catafalque'ı görme şansım oldu,çok iyiydiler. abraxas'ın da video ve bi sample'ını dinledim beğendim baya.

bu arada
false in truth,catafalque,soul sacrifice,courtyard'ın şarkılarını nerden bulabilirim nette? p2p'lerde yok.

madem iyi olduklarına başarılı olacaklarına inanıyorsun niye mesajın altında p2p soruyorsun?

türk grupların cdleri pahalı da degil 7 milyon?[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the jester race submits

In Flames We Trust.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandoo, 31 Ağustos 2005 20:47 tarihinde demiş ki:
nerde satılır o cdler?
valla soul sacrifice sadece ist.te piyasaya surmus son albumunu.

ama aradım taradım bulamadım:(

ayrıca evanescence konusu cok uzadı ama anlatmak istediğim:ozgunler mi hayır deiller,hatta haklısınız tek albumle aniden populerlik elde ettiler... oyle bi grup yapabiliosa catafalque nie yapmasın!!(demek istemiştim)[signature][hline]bi post kasamadan geldik gidioruz iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya allah aşkına Evanesence la Catafalque ın ne alakası var.. Evanesence tek albümle bu kadar ünlü olur tabi.. Şarkıları gayet güzel. vocaller güzel, kendi tarzında gayet başarılı bi grup. Catafalque Gothic metal grubu , brutal vocali var gitarlar sert.. Kim dinlicek ki evanesence kadar populer olacak.. Nightwish kadar da olamaz çünkü nightiwish daha dinlenebilir metal yapio yani power yapio.... Hiç bi metal grubu çok ünlü olamaz. Metal kendi yapısı gereği undergrounddur...[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shapshal, 31 Ağustos 2005 21:01 tarihinde demiş ki:
kimisine ucuz kimisine değil dostum.
edik: ayrıca nerdeymiş bu grupların cdleri? catafalque'ın albumu var ama courtyardın demoları satılıyor mu?

courtyardın demosu 500 tane basılıp 1 milyona satıldığı için anında tükendi. ama bu istisna, grubun albümü de yakında çıkıyor.

istanbuldasın sanırım, en basitinden akmara giderek doluca albüm ve demo alabilirsin. albümler zaten her müzik markette bulunur, evine en yakın olanda albümleri bulabilirsin.

kimine ucuz kimine değil diyorsan burada gelip grupları savunma bence, turk grupların albumunu pahalı buldugun icin almayıp da sonra niye yurtdısına acılmıyoruz hede hodo demeyin.

bir de buraya yazdığınıza göre evinde bilgisayarı ve adsl/kablo gibi bir bağlantısı olan, yani belli bir gelir seviyesinin ustundeki kişilersiniz. bir albüme 7 milyon çok gelmesin size. gidin her dinlediğinizi alın demiyorum, fanı olduğunuz yabancı grupların albumlerini ve başarılı olacağına inandığınız türk grupların albümlerini alın. ben de öyle çok zengin para içinde yüzen birisi değilim, kendime bir politika koydum, her ay 2 albüm yada 1 dvd alıyorum, bir de sevdiğim tarzda bir türk grubu varsa onun albümünü alıyorum. hem müzikte seçiciliği arttırır, hem de içiniz rahat dinlersiniz.

motörhead'den lemmy'nin bir röpörtajı vardır. muhabir "nasıl bu kadar meşhur oldunuz?" diye sorar, lemmy "önce kendi kasabam hammersmith'i fethettim, gerisi zaten kolaydı" der.

eger siz bile bu adamları p2plerden indirecekseniz vay grupların haline, yurtdısına acılmak ne, şehir merkezine gidemez adamlar.[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the jester race submits

In Flames We Trust.

[Bu mesaj Jester tarafından 31 Ağustos 2005 22:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...