Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek alcam ne alsam?

JensNowo

Öne çıkan mesajlar

said:
Kenderleme, 02 Şubat 2003 00:40 tarihinde demiş ki:
yahu balkon neree kutup nere

İlla kutupta yaşayanlar veya sibirya'da yaşayanlar mı alacak sibirya kurdunu? :)[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

bundan 6 sene önce bir köpeğim vardı eve 2 aylıkken gelmişti sibirya kurdu ile koli(nasıl yazılıyor bilmiyorum okunduğu gıbı yazdım:D) kırması siyah beyaz tüylü ve mavi gözlü idi
evimiz şehrin içinde ve bayağı küçük köpeğim bayağı buyuktu 6 ay boyunca eve pisledi ellerimle temizledim annem gazete ile köpeğe vurunca evde kavgalar çıktı
babam günde 5 kere arıyıp köpeği sormaya başladı

Ama bayğı büyüdü ve vermek zorunda kaldık bir adam nisanlısına hediye edicekti bahçeli bir evleri vardı hiçbirşey istemeden yemek kabına kadar verdik 1 ay sonra max in annesinin sahibi aradı ve max burda dedi verdiğimiz adam sokağa atmış oda annesinin yanına gitmiş.
Verdiğimiz adamı yaklaşık 3 ay aradım ve sanırım birini öldürmeyi ilk kez ve sadece o 3 ay boyunca dusundum.

Max i bir köpek bakımevine verdik bayağı güzel biryerdi yaklaşık bir ay sonra ziyarete gittik beni gördüğünde boynundaki zinciri kopardı ve üstüme atladı
o günden sonra hiçbir köpeği sevmedim dokunmadım bile...

O güne kadar bende köpekleri bir oyuncak olarak görürdüm kızlar köpeği sever sende muhabbete başlarsın
köpeğin güzelse karizman fecidir
karizma için köpek alınmaz eğlence için hiç alınmaz hayvanlar ile dost olursunuz onlara sorunlarınızı anlatırsınız hiçbiri size karşı cıkmaz sizi eleştirmez

bir hayvan alırken bunları düşün onlara iyi bir ortam sağlıyamıyorsan kesinlikle alma balkonda besliceksen bunu evde sunu bahcede onu balkonda diye bir ayrım yapma hayvana zaman ayırmak lazım

Sibirya kurdu alıcaksan günde 3 kez gezdirmen lazım vede bu gezintiler 5 dakikalık gezintiler değil sibirya kurdu doğası gereği hareketli bir hayvan devamlı koşmak ister

Bunlara dikkat et Nazım Hikmet in "Şeytan a Mersiye" isimli bir şiir i vardı aklıma geldiği zaman hala ağlarım ve mümkünse biryerlerden bul oku[hline]Bir leoparı sakın kuyruğundan tutma
Tutarsanda sakın bırakma

[Bu mesaj homoid tarafından 02 Şubat 2003 01:38 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj homoid tarafından 02 Şubat 2003 01:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim de vardı köpek bahçede büyümüştü. 1 sene kadar besledik. Sonra vermek zorunda kaldık. Verdimiz adam onu sokağa atmış. Köpek o civarda oturan babamın amcaoğluna gitmiş. Köpek daha hayatında görmemişti aslında onu. 3 gün kapının başında ağlamış. Resmen göz yaşlasır akıyomuş. Sonra babam aldı onu, bi akrabaya verdi. Köpek sadece benim üzerime atlayıp, elimi kafamı yalamaya çalışırdı. Sonra onu 2 sene sonra ziyaret edince, baktım iyicene asabileştirmişler, yolda gördüğü herkese havlıyo hırlıyo felan. Önce korktum, sonra beni uzaktan görünce hemen yawşadı köpek. Yanına gidince gine üzerime atladı felan. O gün çok fena ağlamıştım çok ii hatırlıyorum :( Bak yaa ne güzel unutmuştum. Şimdi gine ağlayasaım geldi :([hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

kedi almayı düşündünmü
yanlız ona köpekden daha çok manevi ilgi göstermen gerekir zaten genelde köpek fiziksel kedi ise manevi ilgi bekler evi ve sizi kendi malı olrak görür ve ona istediği beklediği ilgiyi göstermezsen kaçmayı dener kaçamazsa intahar bile eder(atmıyorum)ama sana alıştımı koynundan ayrılmaz kendi kedim benim okuldan gelme saatime kadar ordaya çıkmaz benim okuldan gelme saatimde ise ortaya çıkar ve kapıda bekler beni böle bişi bir hayvanla birlikte yaşamak onla bir bağ kurmak aslında siz onun deil o sizin sahibiniz oluyor belli bir süreden sonra başka birşeye benzemio...[hline]karga
theurgist of The Forsaken

[Bu mesaj Glatheros tarafından 02 Şubat 2003 07:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 01 Şubat 2003 23:44 tarihinde demiş ki:
avril lavigne al comlicatedın sonunda çok köpek vari bakıyordu(acındırıcı)[hline]"...In the end we will remember not the word of our enemies, but the silence of our friends"
Martin Luther King Jr.

[Bu mesaj BabacumMostors tarafından 01 Şubat 2003 23:46 tarihinde değiştirilmiştir]

ı ıh o benim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Glatheros, 02 Şubat 2003 07:56 tarihinde demiş ki:
kedi almayı düşündünmü
yanlız ona köpekden daha çok manevi ilgi göstermen gerekir zaten genelde köpek fiziksel kedi ise manevi ilgi bekler evi ve sizi kendi malı olrak görür ve ona istediği beklediği ilgiyi göstermezsen kaçmayı dener kaçamazsa intahar bile eder(atmıyorum)ama sana alıştımı koynundan ayrılmaz kendi kedim benim okuldan gelme saatime kadar ordaya çıkmaz benim okuldan gelme saatimde ise ortaya çıkar ve kapıda bekler beni böle bişi bir hayvanla birlikte yaşamak onla bir bağ kurmak aslında siz onun deil o sizin sahibiniz oluyor belli bir süreden sonra başka birşeye benzemio...[hline]karga

iki kedim var gerçekten ne demek istediğini anlıyorum
kediler zerafet dolu hayvanlar vede çok akıllılıar
bizim bir kedi kapı falan açabilio yemin ediyorum :)[hline]
The wind it blows around her hips
His blood drips from age old lips
Hair so dark it holds the night
And conceals the dreaded light
“The night is my strength thy blood is my life
Come slit my wrists, let me be your wife”
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Faerdun, 02 Şubat 2003 15:14 tarihinde demiş ki:
said:
Glatheros, 02 Şubat 2003 07:56 tarihinde demiş ki:
kedi almayı düşündünmü

iki kedim var gerçekten ne demek istediğini anlıyorum
kediler zerafet dolu hayvanlar vede çok akıllılıar
bizim bir kedi kapı falan açabilio yemin ediyorum :)[hline]
The wind it blows around her hips
His blood drips from age old lips
Hair so dark it holds the night
And conceals the dreaded light
“The night is my strength thy blood is my life
Come slit my wrists, let me be your wife”

Kedilerden ne yalan nefret ederim ayrıca köpeğin maddi ilgi beklemesi konusunda ise yanılıyorsunuz aksine kedi maddiyatçıdır aç kalırsa sahibini bile yer ki böyle bilinen olaylar vardır ama köpek gerekirse sahibi için aç kalır onunlada ölür.Bu arada benim köpeğimde kapı açabiliyor gayet güzel :)[hline]Thief of pepelek
Sosyal ağlarda paylaş

karamurat amma yazdın ha hayatında hiç kedi besledinmi?
maddi demedim ben fiziksel dedim okşamak dolaştırmak vs yuh ya adama bak bu şöle bişi zenciler adam yer maddiatçıdır daha önce görülmüştür yamyamdır gibi bişi bu çok saçma köpeklerin bazılarıda adam yiyo pittbul kurtlar vs ama genelleme yapazsın[hline]karga

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...