Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Butterfly Effect

SadButcher

Öne çıkan mesajlar

spoiler sayılır

filmi dün izledim harika bir filim diye özetleye bilirim ama beni üzen noktalarıda var mesela: Filimin ismi kelebek etkisi bu isme ve manalarına filan bakınca insan daha ince daha karamsar bir filim bekliyor ki bence filimin orjinal hali yani filimle ilgili yazılan ilk tasarılar ve fikirler de bu dorultuda. Filimden örnek vermek istemem ama ellerindeki yara izlerini açarken yaptığı hareket hayatını değiştirebilirdi diye beklerdim (bunu yukarıda bir arkadaşım belirtmiş kendisine teşekkür ederim). sonuç olarak izlemeyenlere tavsiye ederim.

spoiler

[Bu mesaj beagle tarafından 27 Nisan 2004 09:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 23 Nisan 2004 15:08 tarihinde demiş ki:
*!spoiler*

yok onu kastetmedim ben.

bu çocukluğunda sahne kesintisi yaşamanın(başka nasıl anlatılır ki işte bir an var sonra bir süre ne geçiyor birden kendine geliyor ya) nedeni ilerde bu anlara dönerek yaşaması değil mi? peki bu anlara günlüğü okuyarak dönmüyor mu? e bu durumda günlüğü yazmaya başlamadan önceki zamana nasıl dönüyor demek istedim

*!/spoiler*

günlüğü yazmaya başlamadan önceki zaman lara sadece film görüntüsüyle dönmüyormu yoksa gerçekten sağlam bir mantıksızlık vardır ama sanmam.Açıkcası hatırlayamadım günlüüğü yazmaya nerde karar verilmişti hatırladığım kadarıyla bütün olayların başında. birileri ne zaman günlük yazmaya başladığını hatırlaya bilirmi? :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jaan, 23 Nisan 2004 01:17 tarihinde demiş ki:
Hapishane de adama ellerimde yara izi oluşturacağım diyor ve bunu başarıyor. Ama şöyle bir sorun var, o zaman bu yara izi o hapishaneye girmeden önce de ellerinde olacaktı. Yani adama böyle bir şeyi kanıtlama imkanı olamazdı. Ama sanki o anda olmuş gibi anlatmaya çalıştılar bu diğer zaman değişimlerine göre bayağı saçma geldi.

Şimdi bunu yazıcaktım bende :) Filmi başta beğenmiştim. Fikir fena değildi ama filmin akışını bile değiştirebilecek böyle büyük bir hata yaptıklarını farkedince *iiiuuuvv* efekti ile çöktü hislerim :)[signature][hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 1 saat önce filmi izledim we dumura uğradım. filmin senaryosu we kurgusu inanılmaz. olaylar birbiri ardına çok güzel bi sırayla sıralanmış.
filmden çıktığımda etrafıma garip garip bakıodum ulen şidi bana da bizjiuuvv efektiyle zamanda geriye dönüş olur mu die :D

*spoiler*

said:
Jaan, 23 Nisan 2004 01:17 tarihinde demiş ki:
Hapishane de adama ellerimde yara izi oluşturacağım diyor ve bunu başarıyor. Ama şöyle bir sorun var, o zaman bu yara izi o hapishaneye girmeden önce de ellerinde olacaktı. Yani adama böyle bir şeyi kanıtlama imkanı olamazdı. Ama sanki o anda olmuş gibi anlatmaya çalıştılar bu diğer zaman değişimlerine göre bayağı saçma geldi.

filme o kdr kaptırmışım ki dikkat edememişim buna. ama şimdi okudum we haklısın çok büyük bi hata yapmışlar senaryoda. ama olsun böle bi hataya rağmen filmin senaryosu o kdr gzldi ki şu an başka bi konu başlığında filmin sonuyla ilgili tartışmalar yapılıo: senaryoyla ilgili tartışmaya burdan dewam

spoiler bitti
[signature][hline]a.k.a "bay bomba"

[Bu mesaj -MrBomb- tarafından 11 Mayıs 2004 20:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
said:
beagle, 27 Nisan 2004 09:37 tarihinde demiş ki:
günlüğü yazmaya başlamadan önceki zaman lara sadece film görüntüsüyle dönmüyormu yoksa gerçekten sağlam bir mantıksızlık vardır ama sanmam.Açıkcası hatırlayamadım günlüüğü yazmaya nerde karar verilmişti hatırladığım kadarıyla bütün olayların başında. birileri ne zaman günlük yazmaya başladığını hatırlaya bilirmi? :P
işte blackoutlar yaşadığı için doktora gidiyor ve doktor da günlük tutmasını söylüyor orda başlıyor olay. ama daha öncesine dönmüş ki blackoutlar yaşamış ve doktora gitmiş :)
Sosyal ağlarda paylaş

fılmı ızledım beynım cok agrıdı suan ne hıssedıyorum bılmıyorum sımdı yenı fılm bıttı oha oldum cok karmasık geldı sonra karmasıklıgı kendımde buldum ya ne oldu anlamdım ama cok basım agrıyor[signature][hline]''İktidar her yerdedir,direnişte...''Michel Foucault
Bir Ülkede Küçük İnsanların Gölgeleri Büyüyorsa,O Ülkenin Güneşi Batıyor Demektir...
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
izlediğim en güzel filmlerden biriydi.Boğazımda buğruk hissettirecek,ağlamaya getirecek filmlerden biriydi.(kollarının bomba esnasında patladığı yerden sonra küvette intihar etmeye çalışırken).Çok mükemmel gerçekten[signature][hline]I want to hurt you just to hear you screaming my name
Solda!t Ownz
Solda!t --> Masteis - [ EoS ]
Death is just depth of chaos
Branch would forgive the wind but it broken once
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...