Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

165$ lık bı electrodan zevk alabılirmı?

dalamardl

Öne çıkan mesajlar

Bende yeni baslıyorum ve bı arkadasımdan 3 aylık gıtarını alıyorum 2. el olaraktan.

Aldıgım gitar Cort Stat 3
Yeni başlayan biri ıcın uygun oldugunu dusunuyorum.
Sıfırı 200$ bişey zaten.

Bi buna bak derim.[signature][hline]Opinions are like assholes. Everybody has got one.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jester, 20 Ağustos 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
ya cort demeyin abi kafam atıyo walla dayanamıyorum sağı solu kırasım gelior :)

cidden çok kötü cort'lar. yeni başlayanlar için x serisi washburnler en idealleri (metal çalınacaksa tabi)

evet xb-100 washburnle basladım basa,gayette iyi idare etti[signature][hline]doğar güneş ardından tepelerin,
elveda vakti geldi teletabilerin
Sosyal ağlarda paylaş

cort x-2 var bende acaip menunum okulmuzda da washburn var karşılaştırınca herkes yani "cık cort güzelmiş" diodu[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

olur mu öyle şey canım 165 dolarlık gitardan zevk mi alınırmış. alacaksın ikibin dolara aslan gibi gibson usa, sonra gitar çalmaktan vazgeçtiğinde yada bi şekilde bıraktığında o gitar elinde kalacak bir güzel 800 dolara satacaksın sonra onu. üstü kalsın.[signature][hline]Papirus*
...
Arian:
abi neden ben hep çukura boşalıorm?
philoxenus:
çukurların feminal bi görüntüleri ve buna bağlı seksüel imgeleri olabilir..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jester, 20 Ağustos 2005 13:53 tarihinde demiş ki:
ya cort demeyin abi kafam atıyo walla dayanamıyorum sağı solu kırasım gelior :)

cidden çok kötü cort'lar. yeni başlayanlar için x serisi washburnler en idealleri (metal çalınacaksa tabi)

Bu kadar insan inadına cort diyor, sen hala cort kötü deyip bi de üstüne yeni başlayacak insanlarda önyargı oluşturacak şeyler diyorsun.

Yok böyle bir şey, cort kötü falan değil. Aksine o fiyata alınabilecek en iyi gitarlar arasında gelir cort kesinlikle. Aynı fiyatta cort, washburn, yamaha, ibanez dahil olmak üzere bir sürü gitar çaldım. En rahatı en güzeli cort geldi bana.

Yalnız dikkat etmek gereken bir şey, özellikle ucuz gitarlar aynı model olsa bile çok değişiklik gösterebiliyor. Ne her cort aynı kalitede, ne her washburn. Jester adlı arkadaş ya washburn firmasından para alıyor ya da günün birinde cort'un gerçekten çok kötü bir gitarına denk gelmiş kafası bozulmuş.

Yazılanları fazla takma bence. En önemlisi senin içine sinmesi. Anlayan birine denettireceksin. Tonu ve görünüşü senin hoşuna gittiyse, klavye'si de kütük gibi değilse sorun yok.[signature][hline]Icq: 50896214 / Msn & E-Mail: [email protected]
Gloria | Level 49 | Orc Warrior | Burning Legion | Grimsoul Legion

[Bu mesaj Mirage tarafından 20 Ağustos 2005 19:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi hayatında x6 çalmışsın bir tek cort olarak ondan sonra bütün cortlar kötüdür diyorsun cortun tek modeli o mu?
hiç katana kx1f çaldınmı hiç m520 m600 çaldın mı? bilmeden bütün cortlara b.k atıyorsun burda

ha bende washburn wr"154 vardı hakkaten benide soğutmuştu.cort m520 aldım şimdi çok rahatım hem klavyesi güzel hem tonepros bridge var hem şekli rengi işçiliği güzel,içindeki kablolar potlar bile washburnüme 10 basıyor.

bu arada yeni başlayan biri işin stat3t ideal bi gitar bencede.0 ı 160 küsür dolar filan olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gitar alırken yalnız başınıza olmayın mutlaka anlayan birisi olsun (165 dolarlık gitarı virtüoz olan biri almayacaksa tabi). Kazık yemek falan değil durum yani gitar güzeldir ama kalitesine göre yine fiyatlıdır veya fiyatlı gibi gelir ama çok iyidir o fiyata hemen alınması lazımdır, gerçekten ne verirsen ver alınmaması gereken bi gitardır. Ses herşey demek değil tabi, ses mutlaka olsun ama eğer estetik olarak sizi motive eden şeyler olmasını istiyosanız ona da dikkat edin, klavyesinin rahat olup olmamasını, oturur pozisyonda çalıp çalamayacağınızı, gitarla ne çalıp ne çalamayacağınızı, jack girişinin saçma bi yerde olup olmadığını, tone volume gibi ayarlara çalarken rahatça ulaşıp ulaşamadığınızı, aklınıza gelecek en ufak detayı atlamadan inceleyin. Ses, intonasyon, ağaç, üretim yeri, falan onlarıda anlamaya çalışın ama bilen biri kontrol etsin. En ufak detaya kadar başlangıç gitarında bile inin araştırın. Bunu sevdim bu nasıl diye o gitarı alıp deneyebilecek birine sorun. Falan, filan :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darestan, 20 Ağustos 2005 19:51 tarihinde demiş ki:
abi hayatında x6 çalmışsın bir tek cort olarak ondan sonra bütün cortlar kötüdür diyorsun cortun tek modeli o mu?
hiç katana kx1f çaldınmı hiç m520 m600 çaldın mı? bilmeden bütün cortlara b.k atıyorsun burda

ha bende washburn wr"154 vardı hakkaten benide soğutmuştu.cort m520 aldım şimdi çok rahatım hem klavyesi güzel hem tonepros bridge var hem şekli rengi işçiliği güzel,içindeki kablolar potlar bile washburnüme 10 basıyor.

bu arada yeni başlayan biri işin stat3t ideal bi gitar bencede.0 ı 160 küsür dolar filan olması lazım.

tek cort o değil ama başlangıç seviyesinde alınması uygun olan o, ona bakarsan washburn kötü diyorsunuz siz de ama dimebag signature serisi var washburnün cillop...[signature][hline]So weak, so hollow-minded
the primat flock responds
the jester race submits

Live In Flames..

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...