Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aklından bi sayı tut

gcat

Öne çıkan mesajlar

Hep merak etmişimdir aklından bi sayı tut diyince beyin nası çalışıpta randomise(sallayarak) bi sayı tutar. Her rakamın arkasında bi anlammı yüklü acaba. Ben mesela şimdi 73 diyorum. İlla bilinç altındanmı geliyor. Yoksa başka anlamı mı var.

Bilgisayarlarda yapıyo bu işi ama onların gerekçeleri var.[signature][hline][i]Hayat güzeldir - Life is good
Sosyal ağlarda paylaş

bilgisayarların hisleri düşünceleri yok :P tamamen belli bir küme içinden bir eleman seçiyorlar. Bizde ise bir sürü rakamları yanyana getirerek anlamlı şeyler oluşturuyoruz. Neden 70 demedinde 22 dedin giib mesela 70 100 e yakın başlardan uzak bi rakam ynaında sıfır var bir tamlık falan :P 22 de 2 tane sayının 2 ile yan yana gelmesiyle olusan bir rakam :D bizde random die birsey yok inan[signature][hline]İyilik et, iyilik bul.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir oyun vardı:
bunu karşıdakine yapın. ama söyleyin baştan hızlı cevap versin düşünmesin:
2+2=?
4+4=?
8+8=?
16+16=?
32+32=?
aklından bi renk tut...

çok büyük ihtimalle belli bir rengi söyleyecekti ama hangi renkti unuttum. oluyordu ben yapıordum millet şaşırıyordu heuhe

mavi veya kırmızıydı ama.. maviydi galiba[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

hayır.
verdiğim örnekte olduğu gibi aklımızdaki diğer birçok bilgi bize diğer birçok bilgiyi çağrıştırıyor. verdiğim küçük akıl oyunu bunun en güzel kanıtı...

2nin katları maviyi çağrıştırıyordu veya kırmızıyı tam olarak hatırlayamadım.[signature][hline]"I find your lack of faith disturbing."
Sosyal ağlarda paylaş

zaten o çağrıştırmada senin sıradaki yapıcağın olaydır...
bilgisayardada aynı şey mevcut,
bilgisayar ile insan beyni birbirinin kopyası sayılır,
hatta bence bilgisayar yapılırken insan beyninden esinlenilmş olabilir?[signature][hline]Boşuna Yazımda İmla Kuralı aramayın Bulamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Joker, 10 Ağustos 2005 23:06 tarihinde demiş ki:
zaten o çağrıştırmada senin sıradaki yapıcağın olaydır...
bilgisayardada aynı şey mevcut,
bilgisayar ile insan beyni birbirinin kopyası sayılır,
hatta bence bilgisayar yapılırken insan beyninden esinlenilmş olabilir?

+50[signature][hline][i]Hayat güzeldir - Life is good
Sosyal ağlarda paylaş

abicim işte bilgisayarda harddisk var, ram var, işlemci var. Bunlar hafıza, geçici hafıza ve düşünce olarak varsay. Mesela sen normal hayatta bi rakamı hafızanda tutman söylense onu geçici hafızanda tutardın heralde, ağzınla mırıldanarak belki.

ben bunları çok bildiğimden demiyom ama doğruluk payı yüksek.[signature][hline][i]Hayat güzeldir - Life is good
Sosyal ağlarda paylaş

bence o anda etkisi en yüksek rakam açığa çıkıyor. rakamı tutarken kendini rahat bırakıyosun (konsantre oluyosun) ve o rakam yüzeye çıkıyor. Aksi taktirde kafanı yönlendirmen gerek bilinçli olarak bi rakamı bulmak için.[signature][hline][i]Hayat güzeldir - Life is good
Sosyal ağlarda paylaş

bu mantıklı geldi bana : bilinçaltında 1-2-3-4-5-6-7-8 diye gidiyodur çok hızlı birşekilde , bir sayı tut diyince o salisede hangisindeyse onu söylersin ama düşünürsen istediğini seçersin bence böyle.[signature][hline]NEVER give up...

[Bu mesaj LasT_SuRviVoR tarafından 13 Ağustos 2005 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bilgisayarin random'i saate gore. formulu vs. vs. var..

insan beyni bi miktar degisik...
chinese room diye arat; benzer bi mantik goreceksin. ordan yolacikarak olusturulan bi teoriye gore, o odalardan milyonlarcasi birlesip insan beynini olusturabiliyo...

hmmm o zaman sunu onerebiliriz: nasil bir bilgisayar saate gore random sayi cikariyosa, milyonlarca bilgisayarin olusup ortaya cikardigi bi formulle kendi beynimiz isliyodur belki....[signature][hline]Tulahr
Sosyal ağlarda paylaş

sheref son noktayı koyup bitirmişsin olayı.
ben şöyle düşünüyorum aklından bir sayı tut diyor adam sana ve hayatında ilk kez 22 diyorsun atıyorum tamam mı bu? sonra 1-2 gün geçiyor başkası geliyor sayı tut aklından diyor ve aklına gelen ilk şey doğal olarak belleğin flashback yapıp aynı olayı hatırlatıyor, senin o an aklına 22den başka sayı gelmiyor. hatta şöyle bir durum var ki (ben hiç hatırlamıyorum ne tutardım falan diye) bir daha böyle bir şey sorsalar, ben 22 örneğini burda verdiğim için 22 diyeceğim. 22 örneğini vermemin sebebi de bu sayfanın en üstündeki postta geçmiş olmasıydı (daha akılda kalır bir sayı küsuratlı trilyonlardansa).[signature][hline]Every Living Creature Dies Alone
-Ben kendim-
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bi ara tutmuştum şöyle bi sayı:
6357029.24868579234
böyle yani:
"altı milyon üç yüz elli yedi bin yirmi dokuz nokta yirmi dört milyar sekiz yüz altmış sekiz milyon beşyüz yetmiş dokuz bin iki yüz otuz dört".
Soruyu soran kişi: "oeh" :-P[signature][hline]HEX!
49 20 77 69 6C 6C 20 6C 6F 76 65 20 79 6F 75 20 66 6F 72 65 76 65 72 2E 2E 2E
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...