Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tavsiye rica edeceğim Muvo2 vs Iriver SlimX

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar malum i-river imp 150'm hayata gözlerini yumdu. Tamir olarak 40 dolar istediler.. ben de yeni bişiyler almaya karar verdim. Param da nispeten birikti. Ama bir türlü karar veremedim.... Creative Muvo2 Jukebox mu alsam Iriver SlimX mp3 ve cd player mi?

Creative Muvo2 nin fiyatı 285 dolar ve 4gb hafızası var. Dosya ve müzik içinde saklanabiliyor. Ufak ve rahat taşınabiliyor.

Iriver SlimX ise karizmatik 180 dolar civarında bir fiyatı var ve her türlü cd yi çalıyor.. Fakat boyutu Muvo2 ye oranla daha büyük ve taşınması zorlaşıyor..

Şu an için kafam Muvo2 ye daha yatkın. Tavsiyesi olan, edeceği lafı olan paylaşırsa şahane olur.[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

Muvo 2 cok harika bir alet.. ses kalitesi olsun dizayni olsun cok guzel.. bide 4 gb bi kapasitesi olmasi guzel bir durum (arkadasimda vardi ordan biliorum )

iriver slimx hakkinda bilgim yok ama arada fiyat farki var sanirim...

eger bu fiyat farkina deyecek diosan creativeden sasma derim[signature][hline]Lets Turn and Burn..!!!
the silly nick of alltimes , this is ucandaire
Sosyal ağlarda paylaş

Ama benim için sadece mp3 çalması deil muvo2 yi tercih etme sebebim. Aynı zamanda dosya da saklanabilmesi içinde bir nevi harddisk işlevi görmesi işime geliyor... Garanti dışında tamir ettirilemez mi muvo2? Aksi takdirde resmen patlar adamın elinde... Alınca iyi bişey almak istiyorum 64mblik md falan istemiyorum yani :) Biraz daha devam yorumlara...[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

bence iriver al . iriver kaliteli marka bildiğim kadarıyla tabi creative de öle. 100$ fark için değimez bence iriver al.

bu arada estel_anorien

seni bugün kadıköyde cafenetin orda gördüm. =)[signature][hline]the life is a long and endless game, the matter is how to play
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu bilirim iriver rulz, bende imp-100 var - zamanında çook ucuzdu valla - hr ütrlü parçalanmaya çarpmaya rağmen ayvayı yemedi - ki bi ara parçalandı topladım güç bela =)

bunun dışında 4 gb hd tabiki 700 mbı ezer geçer, ama creative in fiyatı çok yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak o aletlerin boyutu çok büyük... discman kadar.... 40gb olması çok hoş tabii.. ama taşınırlığı azalıyor.[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
fedaykin, 12 Mayıs 2004 22:28 tarihinde demiş ki:
Unity ile bu şekilde inadım inat olduğu konuları tartışmamak gerekiyor. Zira damarı tuttuğunda unity'nin yazdıklarını aynen yaz onu da quotelayarak itiraz eder.
Sosyal ağlarda paylaş

norak çok karıştırmayalım da bir iki yorum daha alayım.[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Unity ile bu şekilde inadım inat olduğu konuları tartışmamak gerekiyor. Zira damarı tuttuğunda unity'nin yazdıklarını aynen yaz onu da quotelayarak itiraz eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

MuVo² çok iyi değil. Hatta Cretive'in ürettiği en kötü MP3 çalarlardan birisi. En önemli özelliği yapısına göre küçük bir LCD barındırması (pek esnek denetimelre sahip değil) ve tuş kilidinin bile yazılımsal ve bu menüye bütünleşik olması... Yeni çıkan MuVo TX'i öneririm ama, bu boyutuna göre daha iyi bir çalar. Creative'in şu sıralardaki en iyi MP3 çaları ise MX 100 veya 200. Radyo da barındırıyor; fakat sdece 256 MB bana yetmez diyorsanız veya kablosun bağlanmaz abi diyorsanız size göre değil. Ayrıca üzerindeki denetim tuşları biraz başarısız. Pil konusunda ise pil biterse yolda kalırsınız; veya aynı pilden bir tane de doldurup gezdirmek zorundasınız (düşük ihtimal). Yine de MuVo² 'lerde önemli olan az alanda çok veri taşıyabilme durumu. Kendi sınıfında başarılı bir ürün. Yer darlığı daha zorlu tasarım anlamına geliyor ve genel kalite olarak da tatminkâr bir ürün. Bu aralar ürünün fiyatına bir de özel kablolu ve radyo desteğini ekleyen kumanda ile beraber satıyorlar. Bugün raflarda gördüm hatta.

ıRiver SlimX'in bir iki modeli var yanılmıyorsam ve CD'den MP3, OGG, WMA ve CDDA çalıyor. Güncellenebilir sabit yazılım (firmware) ile bir çok özellik koyabiliyorlar ve genellikle iRiver ürünlerinde denetim tuşları ve menüleri daha tatmin edici oluyor. (ben Slimx IMP-400'ü kullandım). İçinde kendi özel ciklet pilleri var, ve onlar biterse haricî pil bağlantısı ile iki kalem pil vasıtsıyla dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Yani bu aletin yanına bir de pil şarj aygıtı ve 2000mAh NiMH pil seti alırsanız sırtınız yere gelmez (ben hâlâ IMP-400 için konuşuyorum).

Ben olsam SlimX'ten yana tavır koyardım; ama biri elma diğeri armut. Farklı klasmandalar. MuVo² dar alanda size en iyiyi sunmaya çalışırken, SlimX serisi daha ziyâde müzik arşivi taşımak için düşünülmüş. evde bir CD yazıcınız varsa CD-RW disklerle istediğiniz kombinasyonda müzik dosyalarını taşıyabilirsiniz. Kısaca, biri elma biri armut. Farklı sınıftalar, buna göre karar çok değişiyor.

(Bu ürünlerin ikisini de uzun süre bire bir test etme imkânım oldu; söylediklerimi başkasında görmüş veya duymuş değilim. Dolayısıyla sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim.)[signature][hline]Berkin Bozdoğan
BYTE & PCPratik
Sosyal ağlarda paylaş

Iriver imp-150 kullanıyordum normalde. fakat içindeki kafa denilen parça bozulmuş. Yazı tatmin ediciydi ama şunu merak ediyorum. muvo2 verilecek paraya değer mi? beni usb desteğiyle , dosya saklama özelliği cezbediyor. cdrw bende var ama cd basmak, çanta taşımak zor geliyor...[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, tasarım eksiklikleri (boyut sağolsun, gerçekten çok başarılı, bir yerden feragat etmek gerekiyordu) göz önüne alındığında bizi tekrar düşündürüyor. Bir de şu durum var (aklıma şimdi geldi): MuVo² ne yazık ki bir "katı hal" (solid state) veri deposu değil. İçinde bir Fujtsu marka sabit disk mevcut. Veri deposu olarak da güvenli sayılır; fakat manyetik mini sabit disk fiyatı mâkul hâle getirirken pilden götürüyor. Yani bozulabilir mekanik aksamdan kaçış yok!

2 GB flash belleklerin 600-900$ (Bkz. Sandisk CF ve CF 2 Ultra) olduğunu düşünürseniz 4 GB için fiyat çok çok iyi. Yanında yine kablo taşıman gerekecek. Neyse ki taşıma paketinde, kutudan çıkan mini bir USB kablo için yer yapılmış. Ayrıca kumanda ile alınırsa kesinlikle daha kullanışlı olacaktır (ki şu sıralar demet (bundle) olarak satılıyorlar). Bana kumandasıyla tekrar göndereceklerdi inceleme için, fakat hâlâ bir ses çıkmadı. Kumanda sanırım şu garip ?!? tuş kilidine takılmadan her işi onun üzerinden görmeni sağlayacaktır. Ayrıca radyo özelliği de ekliyor. Pilin makineden ayrılabilir olması iyi düşünülmüş, çünkü mâlumunuz, piller bir süre sonra ölür ve yenisiyle değiştirilmesi gerekir.

Sonuç: Kullanım tarzı ve kumanda etmenleri işin içine girdiğinde 285$+KDV olarak geçen fiyata çok iyi bir ürün.[signature][hline]Berkin Bozdoğan
Sosyal ağlarda paylaş

Artık şöyle sorayım.. Bozulmadan ne kadar dayanır? Bozulursa tamiri kolay olur mu? Gönül rahatlığıyla tavsiye eder misin?[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam, MuVo² üzerine yoğunlaştığımıza göre o sorulara da cevap vereyim.

Şimdi o tuş takımının kullanışsızlığı kumanda ile ötrülecekse büyük bir sorun değil gerçekten de. Kumandası ile beraber alıyorsan tabii ki tavsiye ederim. Bozulsa bile Türkiye de 2 yıllık Creative garantisini veren Kont, Koyuncu ve Multimedya firmaları var. Bildiğim kadarıyla Creative MP3 çalarlar sadece Multimedya tarafından getiriliyor ve artık öyle olacak (onlara "exclusivity" sağlanmış, kezâ grafik kartlarında da Koyuncu var sadece). İçindeki her parça bulunabilir ve servis dahilinde olduğu için daha sonra çıkacaks orunlarda da sana yedek parça sağlayacaklardır. Kullanım amacıunı düşünürsek, "kaptır gitsin" demekten başka düşüncem yok. İyi bir tercihtir. Şimdiden güle güle kullan (ama fazla sallama; mâlum, sabit disk olayı [:) ). O fiyat aralığındaki en iyi ürün (kumandasıyla beraber). Beğenmezsen de geri iade edebilirsin (edebilmen gerekiyor, ben LG cep telefonunu beğenmedim diye HepsiBurada.com'a geri vermiştim), tüketici hakları..![signature][hline]Berkin Bozdoğan
Sosyal ağlarda paylaş

Sarsma, düşme , çarpma gibi durumlarda hayatı kayar aletin diyorsun... Peki tuş takımı neden kullanışsız? yani iriver hakkında soru sormuyorum pek çünkü daha evelden de iriver kullandım...[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeterince sert davranırsan her aletin hayatı kayar tabii [:) Neyse, sadece bu konuda duyarlı ol dedim, onun dışında öyle çıtkırıldım bir alet olmasa gerek (ben çekiç teestini yapmadım).

Tuşlara basması biraz zor. Dar bir yere 5 yönlü tuş sıkıştırmışlar ama biçiminden dolayı kullanımı zor. Şu Nokia'daki joystikler gibi. ama bu daha geniş ve bir tarafa basarken yanlışlıkla iki komşu yöne kayması işten değil. Bence almadan önce gör, kumanda etmesi çok zorlaşabiliyor bazen. ama, eğe şu kumanda modülü i-River'dakiler gibi kaliteliyse ve aletin tüm özelliklerini denetleyebiliyorsa işler çok iyi demektir.[signature][hline]Berkin Bozdoğan
Sosyal ağlarda paylaş

bende bir ara araştırma yapmıştım bu konu hakkında ama benim araştırmam hdd özelliği gösteren mp3 playerlar üzerineydi. iki model üzerinde en son karar verdim biri muvo2, biride lyra. şimdi karşılaştırmaya gelince fiatları yaklaşık olarak aynı lyra 20 gb kadar bir kapasitesi var creative den farklı olarak. yalnız türkiyede servisi varmı bilmiyorum. eee ses kalitesi olarak derseniz gayet güzelmiş benim bir arkadaşta var o söyledi. bence sen en iyisi şöyle yap
http://www.epinions.com/
ve
http://www.bizrate.com/
sitelerinden istediğin özelliklerde istediğin şeyi arat fiatlar pek farklı değil türkiyede aslında markasına göre. reviewlarıda okursun kesin seni tatmin eden birşey alırsın. aklına yatmıyorsa alma derim. sonra benim gibi pişman olursun (herhangi birşey alırken) . bazen birşey almak için çok aceleci davranıyorumda
neyse kolay gelsin iyi araştımalar[signature][hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

Zen ler takıldı aklıma şimdi de creative in.. piyasadaki fiyatları nedir zen lerin? Sahipleri memnun mu?[signature][hline]Computer games don't affect kids; I mean if PAC-MAN affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms munching magic pills and listening to repetitive electronic music.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
İçinde harddisc barındıran aletlerin çarpmalara/düşmelere çok hassas olduğunu belirteyim dedim. Dikkatli kullanıcı değilsen bence muvo alma. Discmanle devam et.[signature][hline]A.K.T.I.F: Android Keen on Terran Infiltration and Fighting
T.A.B.L.E.T: Transforming Artificial Being Limited to Exploration and Troubleshooting
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...