Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmir güzel midir ki?

Caecillia

Öne çıkan mesajlar

İzmir cennet mekan! Kızlar çok güzeldir :) Bence Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri. Suç oranı daha az İstanbul'a göre tabii ki. Alsancak en çok tercih edilen yer. Kıbrıs Şehitleri var Alsancak'ta Beyoğlu tarzında daha küçük versiyonu. Bir çok İzmirli var forumda biraz da onlar yazsın. Gel ama gel pişman olmazsın :)[signature][hline]dün merdivenin tepesinde orda olmayan bir adam gördüm, dün yine orada değildi. gitmesini öyle çok istedimki...
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, bunu İzmilirililer cevaplasa daha güzel olur herhalde, ama tonla İzmirden Ankaraya gelmiş arkadaşı olan biri olarak söyleyeyim. Nasıl İstanbuldan başka şehire giden biri, ah İstanbul vah İstanbul diye özler, şehir Fanatikliğinde bulunursa (misal ben), aynısı İzmir için de geçerli, demek ki seveni bol, güzel bir şehir.[signature][hline]Why are you so weak ? Because your hate is weak! / Uchiha Itachi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak benim ailemin yarisi ist yarisi izmirli bu nedenle bir ayagim hep izmirde.Istanbuldan bin kat daha medeni bir sehirdir.Cogu insanin sokakta,otobuste,sinema da vs birbirne saygisi vardir.Tabi bu demek deildirki herkes medeni arada firtlayanlarda var tabi olmaz mi turkiye hali.Sehrin geneli asker ailelerinden olusuyor.Eglenelicek mekanlari cok guzeldir.Kibris sehitleri cok guzel mekandir.Dedigim gibi bence istten bin kat daha guzeldir.Ha unutmadan karsiyakaya goztepe formasiyla - goztpeye karsiyaka formasiyla girme sakin eheh yada gireni gorursen kac :)
Umarim yeni hayatinda mutlu olursun ha ayrica izmirin kizlari guzeldir muhabbetine birsey eklemek istiyorum izmirin kizlari guzellikten ote bakimlidirlar yane butun olaylari odur...
Sosyal ağlarda paylaş

Izmirliyim. Izmir de Türkiye'nin en güzel sehridir : )

Ama tabiki yasadigin yerde üniversite okumak güzel degil bence + Sabanci Universitesi Istanbulda olunca haliyle orada okuyorum : ) Bir de, Istanbul'a alistiktan sonra biraz cansiz kaliyor ama yine de cok güel[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress
Head, 27 Temmuz 2005 20:15 tarihinde demiş ki:
"orospu kırmızı"
"ben senin beni şikayet etme ihtimalini sevdim."
"nietzche ve çocuk kestiğinde" gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir güzeldir.Sakindir öyle istanbul gibi acayip kalabalık değildir.
Kordon boyunca yürürsün.Karşıyakaya gidersin çarşısını gezersin Egs sine gidersin Kipasına gidersin yada Alsancak ta sosyetik kızlara takılırsın.Rahat yaşarsın.En rahat ve en güzel yaşanan şehirdir izmir.[signature][hline]Seviyorsan bekliyorum Tıkla Diablotg
diablotg, 13 Ocak 2005 22:48 tarihinde demiş ki:
ne insanlar gordum elbisesi cok , ne insanlar gordum icinde elbise yok
Sosyal ağlarda paylaş

İzmir güzeldir bölümlere ayıralım.
Bornova: Ege üniversitesi ve 9eylülün mühendislik fakültesini barındırır.Üni. öğrencisi boldur kiralar ucuzdur.Düzenli bir ilçedir metrosu,dolmuşu,otobüsü iyi bir ulaşım ağına sahip mütevazi bir yerdir(Diğer yerlere göre).Küçük park cafeleri ve üniversite fırınları efsanedir çok lise vardır ama liseli kızları güzel değildir.Tiger's Inn gibi cix mekanlar barındırır.Öz Kebabistan ve Kebap 74 güzel yemek mekanlarıdır.Cafe olarak küçük park ta her çeşit vardır.İnternet cafeleriyle çok ünlüydü bir ara..İyi stüdyolar vardır müzik yapma imkanı iyidir. Deniz yoktur!!

Alsancak : Her tarzı bünyesinde barındıran liseli ağzıyla ALS körfezin güneyinin yerleşim mekanıdır kordon burdan başlar,çimlere yayılabilme imkanı vardır çok çeşit midyeci,tinerci,balici,simitçi bulunur[Zararsızdırlar].İç tarafında Kıbrıs Şehitleri caddesi piyasanın can damarıdır,aort damarıdır.Cafe olarak ucuz bira imkanı sunan cafe/bar'lar vardır eski rum evlerinin restorasyonuyla izmir gençliğine kazandırılan bu mekanları:Roi,sardunya,ritz,deep gibi sıralayabiliriz.Arka sokak cafe herkesin aşinalığının olduğu sıcak çikolatasını 1829834 ülkeye pazarlayan efsanevi bir cafe olmakla beraber liseli akımının kurbanı olmuştur.Daha oturaklı kızlı erkekli nezih oturumlar muhabbetler için Alsancaktan biraz daha batıya yürüyüp Bravo,Venedik gibi patissiere cafeler vardır..Tuzludur..Alsancakta yerleşim genelde kordon boyundaki apartmanlardadır ve İzmir'in en pahalı yerleşim birimi Gül Sokak bu semtte bulunmaktadır bunun dışında söylencek bşi yok piyasa işte.. :)

Karşıyaka : Ne güzel şeysin,ne tatlı şeysin Karşıyakalıııım! adlı şarkıyla zihinlerde yer eden bu güzel ilçe İzmir'in başlıca yerleşim mekanıdır ve körfezin kuzeyine konuşlanarak kendini izmirden adeta soyutlamış 35,5 KafSinKaf nidaları heryerde inlemektedir.Sırayla Tersane,Alaybey,Çarşı,Girne,Bostanlı,Atakent,Mavişehir olarak fiyatların ve lüxün katlanarak arttığı sahil şeridinde Türkiye'nin en güzel kızlarını görebilirsiniz.Genelde liseli doludur ve üniversiteli karizmanla çok fazlasını etkileyebilirsin.Çok fazla club,disco,cafe fln barındırmaz yerleşim mekanıdır çünkü. Çarşı ve bostanlı da hayat biraz daha canlıdır.Çarşı da ve bostanlıda alsancak,çankaya ve konak'a gitmek üzere hazır bekleyen vapurları barındıran 1er iskele vardır.Bunun dışında Karşıyakalılar yaz gecelerinde sahilleri doldurur.Sahilde çok çeşitli etkinlikler vardır:Yelken,konserler gibi...Ama karşıyakada yaşamak biraz pahalıdır konut bakımından.(Özellikle yalı dediğimiz sahil)

Bunlar aklıma gelen 3 önemli merkez hayat burda dönüyor daha çok bide karşı tarafta Güzelyalı,göztepe,balçova dolayları var ama net bilgim yok o taraflar hakkında :([signature][hline]D'akmor J.Matthew
Bulamadım hala..Hard Rock Cafeeeee!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Wissy, 03 Ağustos 2005 12:22 tarihinde demiş ki:
35.5? =]

Karsıyakalılar kendilerini izmirden soyutlarlar kardes, hatta bu artık bi ilahi sewgi haline gelmistir, göztepe karsıyaka maçlarında fln hep olay çıkar..KsK derler, keseke diye okurlar, Kafkaf çekmek diye bi olay wardır, kaf sin kaf sin gbi..Karsıyaka marsı bile wardır hatta.Bi Fanatik gruptur ve istanbuylda da biçok yerde, "351/2 35,5 KsK Karsıyaka"gbi yazılar görebilirsin, burda yasayanlar genellikle böledir..

Ben İstanbulda Yasayan Ve İzmire bu sene ve İLK DEFA giden birisi olarak söleyebilirim ki, öyle anlatıldığı kadar etrafta gul bahceleri ve sewgi melekleri dolu olan biyer değil..Orası da istanbul gbi, yol kenarlarında kaportacılar war, toz kir var, pek bi değisiklik yok, Güzel yerleri var tabi ki ama bi emirgan gibi fln biyer değil..Gelişmiş biyer olduğu belli ihtiyaçlarını karşılarsın kolayca ama Türkiye İstanbula odaklanmıs bi ülkedir, bu bi gerçek; İstanbul Rulz derim her zaman, bu sefer de öyle diyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
Zerokull, 03 Ağustos 2005 19:48 tarihinde demiş ki:
İZMİRRRR diyorum sen anla ne kadar güzel olduğunu tadından yenmez ama okunmaz.

neden okunmaz zerokull??
bu arada kime sorsam cok guzel dedi bende cevaplayan arakdaslara tesekkur ederim ama hic mi kötü yanı yok bu sehrin.
ist. mükemmeldir harikadır ama trafigi vardır . yol katetmekten zevk almıyosan gelme derim ist.e bunun gibi seyler yokmudur izmir'de?[signature][hline]Just Breath
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıcı mı? İzmir mi? Yanlış mekanlar ve yanlış insanlar diyorum sadece! 6 senedir istanbuldayım, İzmirdeyken eğlendiğimin yarısı kadar eğlenmedim.[signature][hline]Cennette huriler varmış, kara gözlü
İçkinin de oradaymış en güzeli
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz;
Bak bir yanda şarap bir yanda sevgili
Ö.Hayyam

Sosyal ağlarda paylaş

izmirin otobanından başka bi yerini bilmiyorum ama cümlelerin sonuna olur olmaz "ki" koymak gibi bir alışkanlıkları var(hatta buna cevap olarak "öyle bir şey yok ki" gibi enteresan bir şey gelebilir)
konunun başlığına bakınca....
evet hazırsın:)[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

valla tatil dönüşü izmirin(ki geçersek bu) sadece otobanından geçiyorum, içine girince de bir yığın bina ve trafik görebildim sadece. e zaten istanbulda ondan bol bol var ne diye şehir değiştireyim ki :)
tabii güzel taraflarını görme fırsatım olmadı onu kabul ediyorum.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...