Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paso sorma takıntısı

elvyn

Öne çıkan mesajlar

said:
elvyn, 19 Ağustos 2005 03:22 tarihinde demiş ki:
Amaç öğrenciyi kazıklamak değil ona yardımcı olmak olduğu için öğrenci olduğunuz belliyse paso istemesi yanlış diye düşünüyorum. Sonuçta öğrenci biletin fiyatı öğrencinin gelir kaynağı olmadığı için ya da okul masrafları olduğu için düşük değil mi?

Bu konuda haklısın. Bunun için de görevlilere bazı haklar verilmesi lazım. Yani ne bileyim mesela çantasındaki kitapları, okul gereçlerini vs. gösteren bir öğrenciden de tam ücret alınmasın.

Yani inisiyatif görevliye bırakıldığı gün sonuna kadar haklı olacaksın ve görevliyi işgüzar ilan edebileceksin. Ama an itibariyle adamın yapabileceği bir şey yok. Bunu kazıklamak olarak algılamamak lazım.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

o nedemek yaa! ben otobuse bindiğimde çantamı açıp gostericekmiyim ne var ne yoksa.? öğrenci tipi varsa sorun çıkartmasın işte.okadar da zor bişey olmasa gerek üniformalı birinin inşaat işçisimi doktormu kamyon şöförümü olduğunu anlamak diye düşünüyorum..[signature][hline]un ange passe-aLways depressive-
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lithium, 19 Ağustos 2005 03:38 tarihinde demiş ki:
o nedemek yaa! ben otobuse bindiğimde çantamı açıp gostericekmiyim ne var ne yoksa.? öğrenci tipi varsa sorun çıkartmasın işte.okadar da zor bişey olmasa gerek üniformalı birinin inşaat işçisimi doktormu kamyon şöförümü olduğunu anlamak diye düşünüyorum..

ben de "o kadar da zor bişey olmasa paso taşımak" "o kadar da zor olmasa gerek paso göstermek" diye düşünüyorum...

sonuçta bizim yükümlülüğümüzdür bu arkadaşlar. sorumluluk sahibi iseniz taşıycaksınız kardeşim. olay bu.[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

tamam bişey demiyorum zorunlusun,ama oldu ki unuttun bende bilerek gostermemezlik yapmiyorum herelde,ama sonuçta biraz düşünüp bu öğrencidir allahın bi gununde saat 5 te gomlek sırt çantasıyla gezmiyodur herelde deli diyil diye dusunebilir..nesse artık sıktı beni bu konu!sende haklısın taşımak lazım zaten o günden sonra taşıyorum hep ama o gün çok sinirlenmiştim,parada diyilm noolcak yerde 250 bin bulsan almazzsın zatende adam gıcıklık yaptı gibi gelmişti...[signature][hline]un ange passe-aLways depressive-
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar da haklı sen de haklısın sonuçta. adam günün kaç saatini otobüste sallanarak geçiriiyor "eşşoğlular taşısın yanlarında pasolarını" deyip tipine bile bakmadan soruyorlardır, mazur görmek lazım. (ki doğrusu bu)[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

"pasonuzu istenmeden gösteriniz" gibi bir ibare olması gerek bi yerlerde. ama nerden duydum hatırlamıyorum eğer üstünde okul amblemi olan bir üniforma giyiyorsanız bu da öğrenci olduğunuzu kanıtlar, paso yerine gösterin.
ya da yanınızda öğrenci belgesi taşıyın ya pasoyla uğraşmayın hiç[signature][hline]The sickness that you are
A plague that made me starve
Do you think you can show me
How I come this far?
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu konu hakkında muhabbet etmiştim otobüste görevliyle. o da demişti ki; onlara, ya paso göstersin ya da üzerinde okul kıyafeti olsun, kıyafet olunca pasoya gerek yok diye tembihlenmiş. mantıklısı da o.[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds.
Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 19 Ağustos 2005 01:51 tarihinde demiş ki:
Öyle olduğunu biliyorum zaten, ama bazen uyuzluğuna yapıyorlar gibi geliyor. Belli olur öğrenci olup olmadığın şeklinden şemalinden ne de olsa.

katılıyorum.sabahın 8 inde dersaneye gidiorum yüklenmişim çantayı uyku haliyle zatyen kitap defteri zor bulup yerleştirmişim pasoyu kim düşünsün bi,niyorum öğrenci kartı istio alla alla hiç işim gücüm yok o saatte boşuna kalkmışım yüklenmişim çantayı da ...[signature][hline]Hayat merdivenlerini çıkarken insanlara iyi davranalım.Çünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 19 Ağustos 2005 01:48 tarihinde demiş ki:
Halk otobüsünü binicem, 1 lira veriyorum, üstünü bekliyorum ki gelsin. Adam soruyor pason var mı, yok. O zaman 10 kuruş da yok. Öğrenciler de bürokrasinin kurbanı oluyor böylece. 10 kuruş için soktukları hale bak. Hayır madem öyle 1.350 tam parası iste. Ona da yemiyor, yese de adam vermicek zaten. Ben de artık bir milyon verip geçiyorum.

Bazen tam bilet 1.100ken verdiğimiz 1 liraların acısını çıkartıyorlar diye düşünüyorum. Artık bilet satan pek yer de kalmadı, herkesi akbile yönlendiriyorlar, olan sık otobüse binmeyenlere oluyor.

Nasıl yani? 1 YTLnin üstünü vermiyor fakat öğrenci bileti mi kesiyor?

Eğer öyle yapıyorsa bil ki adam düpedüz suç işliyor. Kayıtlı olmayan gelir kazanıyor. 10 kuruşdan ne çıkar demeyin. Biliyorum maddi durumunuz uygun olmayabilir fakat buna izin vermeyin lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...