Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paso sorma takıntısı

elvyn

Öne çıkan mesajlar

Halk otobüsünü binicem, 1 lira veriyorum, üstünü bekliyorum ki gelsin. Adam soruyor pason var mı, yok. O zaman 10 kuruş da yok. Öğrenciler de bürokrasinin kurbanı oluyor böylece. 10 kuruş için soktukları hale bak. Hayır madem öyle 1.350 tam parası iste. Ona da yemiyor, yese de adam vermicek zaten. Ben de artık bir milyon verip geçiyorum.

Bazen tam bilet 1.100ken verdiğimiz 1 liraların acısını çıkartıyorlar diye düşünüyorum. Artık bilet satan pek yer de kalmadı, herkesi akbile yönlendiriyorlar, olan sık otobüse binmeyenlere oluyor.[signature][hline]- burası neresi
- kolonya
Sosyal ağlarda paylaş

ne demek belli olur?

lise zorunlu degil, her tuysuz pasosuz ogrenci mi?

ya da bi standardi mi var saniyosun ogrencinin? marmaraliyla sutcu imamliyla bilkentli yeditepeli bir mi saniyosun? cesit cesit var ogrenci, ondan paso lazim eger araban yoksa.[signature][hline]Yaz geldi TOiO hadi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 19 Ağustos 2005 01:48 tarihinde demiş ki:
Halk otobüsünü binicem, 1 lira veriyorum, üstünü bekliyorum ki gelsin. Adam soruyor pason var mı, yok. O zaman 10 kuruş da yok. Öğrenciler de bürokrasinin kurbanı oluyor böylece. 10 kuruş için soktukları hale bak. Hayır madem öyle 1.350 tam parası iste. Ona da yemiyor, yese de adam vermicek zaten. Ben de artık bir milyon verip geçiyorum.

Bazen tam bilet 1.100ken verdiğimiz 1 liraların acısını çıkartıyorlar diye düşünüyorum. Artık bilet satan pek yer de kalmadı, herkesi akbile yönlendiriyorlar, olan sık otobüse binmeyenlere oluyor.

said:
elvyn, 19 Ağustos 2005 01:51 tarihinde demiş ki:
Öyle olduğunu biliyorum zaten, ama bazen uyuzluğuna yapıyorlar gibi geliyor. Belli olur öğrenci olup olmadığın şeklinden şemalinden ne de olsa.

Normal olan senin onlar sormadan pasoyu göstermendir. Sen paso göstermeden "öğrenci" deme hakkına sahip değilsin. Paso göster(e)mezsen adam tam bilet parası alabilir. (şekline şemaline aldırmaksızın)[signature][hline]Biz Sultanî için, "Öl!" deseler, ölürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...