Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

demirel vs vahdettin

forgiver

Öne çıkan mesajlar

saraydakı esyaların envanterınımı tuttunuzda boyle kesın konusuyorsunuz
o zaman padısah halka benım sarayda su kadar mucevherım su kadar bılmemnem var dıye mal beyanındamı bulunuyorduda alıp alamdıgını tartısabılıyorsunuz gercekcı olun bıraz
ayrıca Vahidettin kim olursa olsun turk mıleltıne felaket ustune felaket getirmiş bır hanedanın son temsılcısı ve sevr anlasılırken saltanat ve halıfelık ahrıcınde herseyden vazgecılebılıcegını acı kacık belırtmıs ıngılız mandası ıstıyen ıngılız muhıplerı cemıyetıne kendı hur ıradesıyle uye olmuş ıngılzılerın yardımıyla hılafet ordusu kurup anadoluya salmış mıllı mucadeleyı yapanlar hakkında kafirdir bunalr dıye fetva vermiş
hiç vatan haini degil yani oldu olucak vahidettin e istiklal madalaysıda verseydi TBMM[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

alip almadigiyla ilgili belgelerde vardir eminim . bunun disinda tek bildigim oldugunde yastiginin altinda parasini odeyemedigi ilaclarin yazili oldugu bir recete oldugu ve yakinlarinin - borclari yuzunden rehin alinan - cesedini kacirarak defnedebildigi .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 01 Ağustos 2005 17:52 tarihinde demiş ki:
saraydakı esyaların envanterınımı tuttunuzda boyle kesın konusuyorsunuz
o zaman padısah halka benım sarayda su kadar mucevherım su kadar bılmemnem var dıye mal beyanındamı bulunuyorduda alıp alamdıgını tartısabılıyorsunuz gercekcı olun bıraz
ayrıca Vahidettin kim olursa olsun turk mıleltıne felaket ustune felaket getirmiş bır hanedanın son temsılcısı ve sevr anlasılırken saltanat ve halıfelık ahrıcınde herseyden vazgecılebılıcegını acı kacık belırtmıs ıngılız mandası ıstıyen ıngılız muhıplerı cemıyetıne kendı hur ıradesıyle uye olmuş ıngılzılerın yardımıyla hılafet ordusu kurup anadoluya salmış mıllı mucadeleyı yapanlar hakkında kafirdir bunalr dıye fetva vermiş
hiç vatan haini degil yani oldu olucak vahidettin e istiklal madalaysıda verseydi TBMM

istanbul da o hanedanlık sayesinde yaşıyorum.[signature][hline]be the vanquisher, to forgive
Sosyal ağlarda paylaş

tabı hatta fatıh tek başına yanına karamurat ı alıp surdan sura zıplıyarak fethettı ıstanbulu
o hanedanın başı ıyıysede 3. selımden sonra gelenlerın cogu yapmadıgını bırakmadı halka

fransızlar kendı krallarının kellesını kendı ellerıyle alırlar bızse bırısının bızım ıcın devırdıgı padişahı hala savunuruz onlar bızım herşeyımız dıye

sonrada fransızların neden demokrası ve ınsan haklarında bızden ılerde oldugunu , bızım nasıl onalrın sevıyesıne gelemedıgımızı tartısırız

bu konuda ozet cok guzel yapılmış

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!
Mustafa Kemal Ataturk[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

egemenlik milletin demekle o bahsettigin hanedanin yaptiklarini inkar etmek arasinda bir alaka yok .

hanedan iyiymis . arada hainler ciktigini iddia edebilirsin ama hanedana top yekun bok atmanin bir anlami yok .

osmanli rLLz .

itirazin olan konu nedir ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

fransız ıhtılalımsı bır uyanma bızdede olsaydı keske senın gıbı haxxor lar kral rullez demeyı bırak kral fena degıldı deseler bıle gıyotını boyluyorlardı
bız ıse olmus bıtmıs bır hanedanı hala savunuyoruz

o hanedan basarılıysa bu hukumdarın degıl halkın gucudur
ıstanbulu fatıh fethetmedı fatıh ve komutanalrı ıle o gun sehıt olan nıce turk askerı fethettı[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

ben osmanli rLLz dedim . hanedaniyla askerini ayri degerlendirmedim .

gercek su ki osmanli ordusunun cekirdegini turkler olustururdu .

daha onceki tartismalarda dediklerimle celisen bir durum yok . hanedan turk , ordu turk . osmanli turk .

itirazin olan nokta ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet o askerler fethetti ama o zamanın şartlarına göre buna olanak veren itici güç Fatih'in kendisiydi.

Yalnız, bence Osmanlı Rullaz demek de yanlış. Evet hanedan çok iş başarmış ama hataları da başarıları kadar büyük, kendi sonunu hazırlamış bir hanedan Osmanlı. Artıları da eksileri de çokken "evet mükemmel bir hanedan" diyemeyiz bu sebepten. Ayrıca "Osmanlı Rullz" şeklindeki ifade tarzı da savunulan fikirle bir tezat oluşturmuş...

Vahdettin niye bu kadar gündemde diye düşünmeye davet ediyorum sizi. Konuşuluyor ki yok Mustafa Kemal'i o göndermiş, gizli görev vermiş, vs vs... Bana sanki Kurtuluş savaşınına yol açan olaylardaki kişilerin payları değiştirilmek isteniyor, Atatürk'ün yaptıkları küçümseniyor gibi geliyor, sanki utanmasalar "Vahdettin Cumhuriyet'i kurdurdu, Atatürk onu sürdü, diktatördü çünkü" gibi cümleler söyleyecekler (ki ben şahsen bu cümleleri de duymuş bulunuyorum, çok acı). Tarafsız kalmaya çalışarak, İngiliz muhipleri cemiyetine kendi isteğiyle katılan, işgalcilerin her isteğine evet diyen, "bana dokunmayın istediğinizi yapın" tavrı sergileyen, Mustafa Kemal'in üzerine ordu salan, hıyaneti ve öldürülmesiyle ilgili fetva verdiren bir insanın, Kurtuluş mücadelesini desteklemiş olması tezi bana ilginç geliyor. Hain mi değil mi tartışılır ama bence kesinlikle bir kahraman değildir.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Basitçe bir çevir kazı yanmasın taktiği denemiş bunu görmek çok zor olmasa gerek. Daha doğrusu kazanmadan tarihi yazmaya çalışmış ama başaramamış.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 02 Ağustos 2005 01:31 tarihinde demiş ki:
ben osmanli rLLz dedim . hanedaniyla askerini ayri degerlendirmedim .

gercek su ki osmanli ordusunun cekirdegini turkler olustururdu .

daha onceki tartismalarda dediklerimle celisen bir durum yok . hanedan turk , ordu turk . osmanli turk .

itirazin olan nokta ?

hanedan turk noktası cunkı hanedan kesınlıkle turk degıl orhan bey harıç hepsının annesı yabancı[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir dakika bir dakika... Osmanlı hanedanı Türk? Değil.

Osmanlı hanedanı kan olarak zaten Türk değil. Devletin üst kadroları, genelde devşirme, onlar da Türk değil. Osmanlıda "Türk" demek hakaret. Türkçe, ezik dil. Arap, Fars süper, Türk kötü. Düşüncesi böyle, hatta bu yüzdendir ki "Osmanlıca" gibi ithal bir dile sahip. Bu adamların Türk olduğu bu bakımdan yanlıştır. Farkındaysanız, imparatorluğun son zamanlarına kadar Türklerin adı geçmemiştir, denenen akım bile "Osmanlıcılık"tır. Baktılar başka kimse kalmadı, o zaman "Türkçülük" ortaya çıkmıştır.

Edit: Yanlışlıkla erken gönderdim, eklemelerim olacaktı daha.

Ordunun en baba kısmı (yeniçeriler) de devşirme, son dönemlerine kadar Türk değiller. Tımarlı sipahiler desen, onlar Türk ama ordunun çekirdeği veya seçkin birlikleri değil.

Osmanlı Türklükle özdeşleşmemiş, Türk olan şeyleri de hanedandan ve saraydan uzak tutmuştur. Bunu yaparak, diğerlerinin egemen olmasını, liderlikte hak iddia etmesini engellemiştir. Taktikleri basitçe budur. Devşirme gibi bir adamın, devletinden başka hiçbir şeyi olmadığı için, ölene kadar devletine sadık kalacaktır çünkü.

Saygılarımla,
[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.

[Bu mesaj Cafein tarafından 02 Ağustos 2005 01:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı'nın Türk derişiminin azalması sanırsam ilk başlarda uygulanan Anadolu'yu birleştirme ve daha sonra uygulanan iskan politikasının bir parçası. Zaten Osmanlı'nın bence dağılmasının nedenlerinden biride bazı değerlere fazla önem vermemesi. Osmanlılara Osmanlı demek bile yanlış bence. Çünkü Osmanlı sınırları içinde yaşayan yunanlılar(örneğin bir özelliği yok, başka örnekde olabilir) hala yunanlı idi osmanlı değil. Osmanlının milliyetçilik akımları karşısında çabuk çözülmesinin nedenlerinden biride bu idi. Avrupada ülkeler ele geçirdikleri ülkeleri gerek engizisyon, gerek öldürme gerekse başka yollarla bir bütün olarak kendi milletlerine kattılar. Osmanlı ise hem çok genişleyerek hem de "anlayışcılık" politikası ile birbirine çok bağlı olmayan geniş bir ulus yarattı. Herşeyin çoğu zarar olduğu gibi azı da zarar.[signature][hline]Beş Hececiler
''Özünün farkında olup bunu gölgelemek farklı, bu gölgelemenin farkında olmayıp kendini başka türlü nitelendirmek farklıdır.'' - S
Sosyal ağlarda paylaş

acikcasi yazdiklarinizi tam olarak okumadim ama osmanli soyleydi boyledi diyenlerle ben bir yerlerde musterek nokta bulma taraftari degilim .

dedigim gibi su hanedan uyesi su sebepten vatan haini diyebilirsiniz onu tartisiriz ama tutupta 1 uye yuzunden osmanli hanedani ise yaramazdi , heleki osmanli hanedani turk degildi diyen insanlarla ben daha fazla tartismak istemiyorum .

soy babadan ogula gecer . 2*2=4 . ustelik daha onceki topiclerde ben bunu savundum diye milliyetci oldum . analarinin milleti farkli diye osmanli turk diyenlerse olmadi . arkadasim fransa tahtina oturan ingiliz ne olacak o zaman ? o adamlara fransa krali diyorlar acip okursaniz .

osmanli rLLz demek osmanli nin hic hatasi yoktu demek degil . osmanli bizimdir demektir . sadrazamlari bana ornek gosterenler kac tane sadrazam var kaci turk bunun sayisini bana verebilirler mi ? iddia ediyorum yaridan fazlasi turk . turk degil diyenler kaynak gostermedikce ben de gostermek zorunda hissetmiyorum kendimi . cihan devleti anlayisini ise zaten bu tartismaya hic katmayacagim . osmanli hanedani turk degil, sadrazamlar turk degil beh . o zaman dunyanin bizden geri kalan kismi neden turkler viyana kapilarina dayandi diyor ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

yeniceriler baskentte padisaha bagli askerlerdir .

osmanli ordusunun cekirdegi degildir .

yeniceriler bir nevi ozel egitimli , parali askerdir .

kapikulu askerleri padisahin korumasiysa yeniceride ordu icersinde padisahin askeridir .

zeamet nedir diye sorarim o zaman ?[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

o yunanda osmanlıydı

yanı osmanlı mılelt olayını pek kaale almadı halkını musluman ve gayrımuslum dıye ayırdı gerısıne karısmadı muslumanlar bızımdır polıtıkasını gecersek osmanlı ımparatorluk oldugu ıcın ıcındekı butun ulusları tek bır kımlıkte bırlestırmeye calıstı
oda osmanlı kımlıgıdır

-kımsın sen
-osmanlıyım abı
-bravo sana

gıbı bır bılınc uyandırmaya calıstı halkta eger herkes osmanlı dıye sunı yaratılmıs bır catıda bırlesırse sorunlar cozulur dıye dusundu
gercı ABD nın yaptıgıda cok farklı bırsey degıl tıpkısının aynısı
bınbır mılletten ınsanı amerıkalı kımlıgınde bırlestırıyor alt kımlıklere gore ayrım yapmıyor (guya)
o yuzden soyluyorum eger mıllıyetcılık dunyadan sılınmesse amerıkada enınde sonunda bır gun sovyetler gıbı gumlıycek[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

suni cati ?

o zaman acikla osmanlinin cekildigi yerde milletin birbirini kesmesini !!!

millet ayni oldugu halde dini farkli diye insanlar birbirini kesti avrupanin gobegine yakin zamanda .

suni cati dedigin sey iste dunya devleti idi . bahsettiginin aksine her sorunuda cozum getirmisti .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürkü Vahdettin yollamış pfff
Çanakkale savaşındaki kayıpları bir araştırsın bunları diyenler .Orda ölenleri tek tek gördü ama soğuk kanlılığını korudu memleketini koruması gerekiyordu askerler ölmek oda yönetmek zorundaydı sonuçta ne oldu ?çanakkale savaşı kazanıldı daha sonra ne oldu ? Atatürk istanbulda düşman donanmasını gördü çanakkalede geçirmemek için o kadar uğraştığı filoyu topları istanbula dönük şekilde tehditkar bir birçimde gördü. Yaşadıklarını onla paylaşmış herkes onları istanbuldan kovmak bir güzel tokatlamak istemiştir Atatük sadece bunu yapmaya cesaret etti ilk adımı attı.
İşgale boyun eğen bir padişahı savunmak anlamsızdır gazinin yaptığını o yapmalıydı istanbulda sarayda oturup kimse memleketi kurtaramaz...
Sosyal ağlarda paylaş

osmanlı türk deilse hiç birimiz deilki.:)
osmanlı müthiş bi hanedandır çünkü her miilletin bi sonu vardır..
2.muratın kosovada şehit olurken tek bi sözü varki kitaplık..tek bi cüme..
'Attan inmeyesüz..'
aksiyonunuzu kaybettinizmi sizi çıtır çıtır yerler..osmanlının aksiyonu manevi dinamikleriydi,adaletiydi,hosgorusuydu,kardesligiydi,d,yaloguydu..ondan kardinal kulahını gormektense osmanlı sarıgını yegliyolarıı insanlar..
osmanlı kopmaz ip olan bu dinamikler karsısında ellerini gevsetince tepetaklak asagi dustu..
eet osmanlı büyük bi hanedandır..kececizade pasa avrupadayken soruolar avurpanın en büyükdevleti kim diye..
o Osmanlı diyor..
herkesin hasta adam dedigi bi millete sen nası en büyük devlet derin diyincede insanlar siz içerden biz dışardan yıkmaya çalıştığımız halde ayakta yanıtını verir..

vahdettin ataturke yetki verdi mi?ben bilmem ama sunu bilirim ki osmanlının hiç bi padişajı vatin haini deildir olmamıştır..tarihimizden ve kültürümüzden soğutmak isteyen atatürk sevgisi yapayım derken yalakalık yapan karaktersiz kisilerin müfredatımızın içine akdar soktuğu iğrenç bi olaydır..
tarihler ve kaynaklar,dergiler daha nice şeleri gözlerimiz önüne serecek kim bilir..[signature][hline]önce Allah sonra yallah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cafein, 02 Ağustos 2005 01:32 tarihinde demiş ki:
Evet o askerler fethetti ama o zamanın şartlarına göre buna olanak veren itici güç Fatih'in kendisiydi.

Yalnız, bence Osmanlı Rullaz demek de yanlış. Evet hanedan çok iş başarmış ama hataları da başarıları kadar büyük, kendi sonunu hazırlamış bir hanedan Osmanlı. Artıları da eksileri de çokken "evet mükemmel bir hanedan" diyemeyiz bu sebepten. Ayrıca "Osmanlı Rullz" şeklindeki ifade tarzı da savunulan fikirle bir tezat oluşturmuş...

Vahdettin niye bu kadar gündemde diye düşünmeye davet ediyorum sizi. Konuşuluyor ki yok Mustafa Kemal'i o göndermiş, gizli görev vermiş, vs vs... Bana sanki Kurtuluş savaşınına yol açan olaylardaki kişilerin payları değiştirilmek isteniyor, Atatürk'ün yaptıkları küçümseniyor gibi geliyor, sanki utanmasalar "Vahdettin Cumhuriyet'i kurdurdu, Atatürk onu sürdü, diktatördü çünkü" gibi cümleler söyleyecekler (ki ben şahsen bu cümleleri de duymuş bulunuyorum, çok acı). Tarafsız kalmaya çalışarak, İngiliz muhipleri cemiyetine kendi isteğiyle katılan, işgalcilerin her isteğine evet diyen, "bana dokunmayın istediğinizi yapın" tavrı sergileyen, Mustafa Kemal'in üzerine ordu salan, hıyaneti ve öldürülmesiyle ilgili fetva verdiren bir insanın, Kurtuluş mücadelesini desteklemiş olması tezi bana ilginç geliyor. Hain mi değil mi tartışılır ama bence kesinlikle bir kahraman değildir.

Saygılarımla,

bunu bende duydum bu feytullah çıların savunduu dusunce,normal bır beyne sahip insan buna inanmaz ama işte inananlar da belli.....[signature][hline]Spiker olmuş her denyo Savaşı gülerek sunmuş...
Sosyal ağlarda paylaş

inanan fethullahçı mı oluo?.dahada açığı bizim yokmu normal beynimiz..üstüne alınma deil buna inannalar olacaktır ve bölelerinede saygı duymayı bil..alayın her türlüsüne bi şey demem hatta hoş karşılarım ama düşüncelere saygısızlıktan nefret ederim ve sinirlenirim..belki tepkili bi cvptı ama düşüncelere saygıyı ogrenin..[signature][hline]önce Allah sonra yallah
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 02 Ağustos 2005 00:43 tarihinde demiş ki:
tabı hatta fatıh tek başına yanına karamurat ı alıp surdan sura zıplıyarak fethettı ıstanbulu
o hanedanın başı ıyıysede 3. selımden sonra gelenlerın cogu yapmadıgını bırakmadı halka

fransızlar kendı krallarının kellesını kendı ellerıyle alırlar bızse bırısının bızım ıcın devırdıgı padişahı hala savunuruz onlar bızım herşeyımız dıye

Osmanlı hanedanını beyenmeyecek kadar ne zekisin nede adamsın Tüm dünyanın hayranlıkla inceledigi bir hanedana küstahlık etme. azcık saygın varsa Fatih Sultan Mehmeti küçkümseme. İster banlaniyim ne olursa olsun zaten senin gibi maelların bulunduğu yerede yazılmaz ama. Şerefsiz herif yediği çanağa sııı...an köpekten farkını söyle

sonrada fransızların neden demokrası ve ınsan haklarında bızden ılerde oldugunu , bızım nasıl onalrın sevıyesıne gelemedıgımızı tartısırız

bu konuda ozet cok guzel yapılmış

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!
Mustafa Kemal Ataturk
[signature][hline][imzanız forumkurallarına aykırı - forumlarda din dil ırk etnik koken ayrımı yapılmasına müsade edilmemektedir. bir daha tekrarı halinde cezalandırırsınız]
Sosyal ağlarda paylaş

fransizlarin demokrasi ve insan haklari anlayislarini tartismaya acmayalim isterseniz .

en basiti cezayiri nasil demokratik ve insan haklarina uygun yonettiklerini ornek olarak atarim ortaya .

ha ama fransizlarin milliyetciligi keske bizde de olabilse . kellesini aldiklari kral a bugun laf soyletmezler senin benim tarafimdan . zihniyet farki asil burda bence .

ataturk un kurtulus mucadelesinin lideri oldugu gorusunun boyle seylerle degistirilebilecegini dusunuyorsaniz zaten cumhuriyet allaha emanet demektir . ermeni tezlerine karsi bizi savunan tarihciler bile hain degildi dedigine gore herkes fettulahci olmus demektir .

[Bu mesaj huun tarafından 02 Ağustos 2005 14:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

truk tarıh ve kulturune ınanan bırı nasıl osmanlıya ınanır ya bu kadarmı cahılsınız
sız osmanlının bız oguz turkuyuz superız uberız dıye savastıgınımı sanıyorsunuz hala
padişahın turkuz bız hebele dıyemı sefer yaptgını sanıyorsunuz
turklerın devlette 1. sınıf kalıtelı vatandaşmı oldugunu sanıyorsunuz
pekı turk tarıhının kafırlık oldugu gerekcesıyle ıslamıyetten oncekı turk tarıhının reddedıldıgını ve ıslamıyetten sonrakınınde osmanlıyı yuceltıcek sekılde hıkaye ve masalalrla doldugunu bılmıyormusunuz
buna ragmen turk kulturu hebele osmanlı bogggh nasıl dersınız senelerce turk kulturunu turk dılını yok etmeye calısmıs olan osmanlıyı nasıl savunursunuz mıllıyetcı oldugunuzu soyluyorsunuz hıcmı omrunuzde turk mıllıyetcılıgının osmanlıyı reddettıgını okumadınız
veya mıllıyetcılıgı sadece lıse tarıh kıtaplarında yazan olayları ve devletlerı olumune savunmak gıbımı algılıyorsunuz
nedır turk mıllıyetcılıgı acın onu ogrenın once turkculuk nedır nasıl dogmustur jonturkler kımlerdır ıttıhat ve terakkı nerden cıkmsıtır mıthas pasa kımdı enver pasa kımdı vızyonları neydı Mustafa Kemal mıllıyetcılıgı nasıl yorumladı gerek turk mıllıyetcılıgı gerek ataturk turk mıllıyetcılıgı nasıl bır ortak amacta bırlesır
bunları bılmeden gelıp burda aslanız kaplanız osmanlıyız ama olumune turkuz mıllıyetcıyız ayagına yatmayın sadece cahıllıgınız ortaya cıkıyor bu sekılde
ya osmanlıcısınızdır yada mıllıyetcısınızdır ıkı akımı aynı yerde bırlestırısenız sadece cahılsınızdır
once neye ınandıgınızı ogrenenın kulaktan dolma mıllıyetcılıkle bu kadar oluyor cunkı mıllıyetcılıgın ne oldugunu ve turk mıllıyetcılıgının planını programınıda ogrenmeden turk osmanlı tezlerını yazmayın buraya
bı ınsan ya turk mıleltını sevıyordur ya osmanlıyı ıkısı bırbırınden anormal derecede ayrılıyor cunkı sıze lısede ogretmedıler osmanlının turklere yaptıklarını
Turkmenlerın sayısız hakarete ve zulume maruz kaldıkalrını şii oldukları ıcın kafir muamelesi gorduklerini
yavuz un yaptıgı turkmen katlıamlarını
padısaha turk dıyenlerın kellesının vuruldugunu
1200 yıldan fazla tarıhı olan turk dılının basıt ve kaba oldugu ıcın yokedılmek ıstendıgını ve yerıne abıdık gubudık yapay bır osmanlı dılı yapıldıgını
azınlıklara dokunmazken turklerı sındırmek ve turkun sırtından sopayı karnından sıpayı eksık etme uresın kı on cephede olucek degerlı askerler yetıstırsın mantıgını e truklerın vergı vermekten ve asker cıkarmaktan baska bır ıse yaramıyan 3. sınıf bır mılelt olarak ımparattorlukta bulundugunu
ve yuzyılalrca turklerın kerız yerıne kondugunu butun yatırımlar avrupaya ve arap ulkelerıne yapılırken turkten bıze ne fayda gelıcek mantıgıyla anadoluda cıvı cakılmıyışını
ve bunalrın sırf bır turk aıle cıkar ımparatorlugu ele gecırır dusuncesıyle yapılmadıgını hatırlayın
Osmanlı gercekte boyle bır ımparatorluk ıstedıgınız kaynagı acın okuyun serbestsınız osmanlının ıcyuzunu lıse kıtaplarının bıze gostermedıgı yuzunu okuyun ondan sonra osmanlıcılık ıle turk mıllıyetcılıgını bırlestırırsınız[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...