Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kazıklı voyvoda

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar tarihe aşığımdır, özellikle osmanlılara, zaten bu yüzden de uo oynuorum, biraz yakın hissediorum o zamn kendimi o çağa :) her neyse ben kazıklı voyvodanın hikayesini okudum direkt şok oldum, adam tam bir piskopat, ki ayrıca hikayenin sonunda da adam hakkında söylene şey direkt zaten tüğlerinizi ayağa kaldırıyo, hikayeyi yazıcam fakat şu an cafedeyim, vaktim yok eve gidip yazıp koyayım, kusura bakmayın...
ayrıca konuyla ilgsi yada bilgisi olan varsa lütfen yazsın bişiler, ben de kazık mazık diye dalga gçilecek bi konu diil, baya baya ciddi, sağlam bişi kazıklı voyvoda, hatta durun ben bide kitabı da bulyum...
Sosyal ağlarda paylaş

Evert sharky Kont Dracul.. Kitabı bulamadım ama artık hikayeyi hatırladıım kadarıyla annatıcam, ayırcanak osmannı ve uo, benzerlik şurda kılıç mılıç, zırh falan ben silahları çok severimde..

Kont Dracul (assında adıda farklıydı ya, bu sonraki adı – hepiniz den özür diliyorum yer isimleri ve kişi isimleri aklımda yok) tahta çıktıktan sonra (kendileri eflak byei olmuşlardı sanırım – birazdan tarihçiler linç edicek beni) osmanlıya ödemesi gerekn yıllık vergiyi vermemeye başlar, bunun üzerine dönemin padişahı (ki onunda adını unuttum rezillik, sharky kimdi o zaman padişah yahu) çok önemli 3-4 adamını voyvodaya gönderir..
Bu kişiler; yine isimlerini unutmamlabirlikte önemli görevlere sahip olup, padişahın önem verdiği adamlarıydı.. Vovodaya giden grup, sataya alınırlar, voyvoda yemekte, büyük bir masa adam (afedersiniz) hayvan gibi yiyip içiyo, tam karşısında da kazığa oturtulmuş bir bayan, kanıra kanıra gülerek yemek yiyo, bizim grubun has adamı öne atılır ve kendilerini osmanlı padişahının göderdiğini, osmanlı padişahının adamlarına bu şekilde davranışın çok yanlış olduğunu söyler, (çünküm voyvoda adamları pek sallamaz) voyvoda sinirlenir ve kalkar, sen kimsin be adam ve karşımda nasıl böyle kafandaki kavukla durursun der, bizim elemanda (keşke isimleri hatırlasam) bu kavuk yanlızca padişahım emrederse kafamdan öıkar, sen bana bunu amrdamezsin der.. Voyvoda dellenir ve tamam ozaman madem çıkartmicaksın hiç çıkartma daha iyi der ve adamlarıyla onu tutturur, kavuyuğu adamcağızın kafasına çaktırır, (tabi adam öldü :) ) diğerlerinide zindana ttırır, bizimkiler mucize eseri oradan kaçıp kurtulmayı başarırlar ve padişahın huzuruna de ulaşabilirler, fakat gruptan önemli bir askeri görevli ve bir kaç kişi daha ölmüştür, padişah adamını darmadağın, üstü başı yırtık halde görünce hiddetlenir! Sorar ne oldu size, neden bu kadar geç geldiniz, arkanızdan da bir sürü adam yolladım ama hiç biri gelmedi der, adam dizleri üstüne çöker ve anlatmaya başlar, başlarından geçenleri bittirdiğinde de padişahının eteğine kapanıp son nefesini verir, padişah barut gibi olmuştur, hemen bir sefer ister, fakat divandakiler bunun yanlış olacağını güzellikle halletmeleri gerektiğini öneririrler, ve bir plan ypılır, voyvodayla anlaşılacak, onunla belirtilen bir mekanda görüşülecektir, tabi pusu olayları, padişah askeri yetkililerle görüşür veküçük çapta bi ordu hazırlatır, o gün belirtilen yere gidilir, bzizim askeri eleman talimatlara uyar ve planı işletir, fakat voyvoda bizim osmanlı kişilerinden daha akıllı çıkar ve orada bizi pusuya düşürüp, ordu mordu bırakmaz........

Ardından padişah artık sinirden göçmüş vaziyette koccaman bi ordu hazırlatır.. Voyvodanın bulunduğu yerlerin fiziki koşulları şöyeledri, (pensilvanyamıydı neydi) önce acayip sık bir orman sonra iki yanı açık bir dağ kütlesi ve hak da dağın ardında.. Bizim padişah alır orduyu çıkar yola, baya bya bi girer ülkeye ama tek avoyvoda yok, kuvvetlerini alıp dağın ardına gizlendiği açık, fakat bizimkilerin korkusu, orman onların ormanı ve bizimkiler ormandan geçerken hiç iyi şeyler olmayab ilir, ki tahmin edilen olur ve ormanda bizimkilere bay baya bi hasar veririleri baya bi ölü annicanız, fakat asker çok, padişah kararlı, ilerler, ormanı tamizler,, ve askerleri keşif için ileri gönderiri, askerler bir süre sonra geri döner, ama o cengaver gibi askerlerin suratları bembeyaz olmuş, korkudan ağızları açılmamakta, sonra anlatmaya başlamışlar, efendim düzlük bür yol, ama yol boyunca sağlı sollu kazıklar ve her kazıkta bir insan, çok fazla kazıkta adam vardı, çok fazla....... yolun sonuna gidemedik eefendim... bizimki hiddetlenir meraklanır ve alır orduyu ilerlemeya başlar, evet askerlerin dediği doğru saatlerce yol gittiler ve hala sağlı sollu kazılarla dolu yol, kazıklarda da birer insan, yolun sonuna gelinir, ve üç adet kazık vardır, ortadaki boş, bir yanda o en başta ölen adam, diğer yanda da sonradan ölen askeri yetkili ve ortadakindede bir not, bu kazık padişah .... nın dır, (bizim elemendan bahsediyor adını unuttum ya hihi) çok yakında oda burada yerini alacaktır, herkes şok içinde padişah iyice kızar ve emir veriri gidin onu bulun ve gebertin kafasını istiorum, askerler baya bi saldırı yapar ve voyvodanın adamlarda baya bi direnir ama nihayet tüm askerler ölür, fakat voyvoda bulunamaz, kesinlikle bulunamaz..
Padişah eli boş ama bir dertten kurtulmuş olarak döner, ve eflakta da haber salar, voyvodayı bulan kişiye ....... para (ki o zaman baya bi büyük meblaa ama kaç para bilmiorum, allah beni varya topa tutucaklar şimdi oıkuyanlar) vericem..
Aradan 5 yıl geçmiştir, padişahın huzuruna bir genç gelir, padişah sorar nedir buraya gelme sebebin, henç anlatmaya başlar efendim babam avcıdır, bundan 1 yıl önce ormanda avlanırken garip bir mahlukatla cebelleşir, ama sonunda yakalamayı başarırı, bu yaratık kan emerek yaşarmış, babam onu önce mahzene kapadı, sonra yaşlı bir adam eski bir kitaptan bazı şeyler okudu bize, onun ölmesi gerektiini söledi, ama ölmesi için yapılması ger
Sosyal ağlarda paylaş

vlad dracul'un kazık olaynın nedeni çocukluğuna , babasının(draco) savaşda yenik düşmesi yüzünden osmanlı ya esir düşmesi ve 18 yıl ya zindanda işkence görmesi ya da saraya iç oğlanlık yapmasından kaynaklanıyor.

öldürdükden sonra da nispet olsun diye vücudunun 7 parçaya bölünüp bütün ülkeye dağıtılması da doğru bir olay.
Sosyal ağlarda paylaş

İsmi Vladimir Tebesh, onu psikopat yapan Türkler zaten, o adam Türkler'den korktuğu kadar allahtan korkmazdı, çok korktuğu için o kadar şey yapmış zaten, ben güçlüyüm hesabı. Küçük yaşta Osmanlı tarafından esir alınmış, babası öldürülmüş, Kanuni enayi gibi oğlu gibi yetiştirmiş, sonra serbest mi ne bırakmış. Almış başına belayı. Vladimir Tebesh aslında tam bir korkaktır.[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

discovery deki belgesele göre kont dracul(a) ile kazıklı voyvoda farklı kişiler, kont dracula, şu vampir hikayelerini yazan elemanın hayal ürünü olarak gözükmekte şu anda, vampir hikayesinin bi yerlerden türediği doğru ama esas kökenleri bilinmiyor, transilvanyadaki kont dracula şatosunu yerli halkın turist çekmek amacıyla yaptığını biliyor muydunuz? transilvanya yı gösterdiler sokakta bilimum satıcı, kont draacula ile ilgili bilimum şeyi satıyor yani hem hollywood hemde yerel halk kar ediyor.ayrıca bir dil bilimci çıkıp dracul kelimesinin kökenlerini anlattı dracul şeytanın oğlu demekmiş, ama vampir muhabbetlerininde bir şekilde başlaması gerek ama başlamadı o ayrı :p :) voyvoda ise deliliğinin sınırlarında biri kalesinde sıkıştığında kendi adamlarınıda öldürdüğü söylenir[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

dracul şeytanın oğlu demek diil, yanlış hatırlıyosun.

ul eki ait ifade ediyo, draco da vlad'ın babasına zamanının papası tarafından türklere karşı savaşması için verilen takma ismi. basit bi ingilizcesi olan adamın da çağrışım yapabileceği gibi ejder demek.

dracul da veya vlad tepes de ejder'in oğlu diye geçer her tarafda, şeytan filan diil. şeytan o zamanlarda tapılan bir düşünce akımı diil. sallamayın direk.

dracula ismi de bram stoker'ın (tarihçi ne alaka anlamadım) kahramanımı bu isimle anim, nosferatu iyi olmadı şeklindeki tercihidir. romanda da vlad tepes'in hayatını bir iki copy paste yaparak anlatmışdır, okuduysanız.
Sosyal ağlarda paylaş

seytanin o zamanlarda tapilan bir dusunce akimi oldugu mevzusu tartismaya aciktir. kiliseye yakin cevrelerin heyecanla yazdiklari seytan cikarma kitaplarina ragmen tarihte organize bir sekilde boyle bir sey yapan bir grup oldugunu duymadim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış hatırladığım yerler varmış birazda netten biraz baktım, baktıkca hatırladım, kusra bakmayın onun için :) vlad ın dracul diye çağrılmasında 2 önemli sebep var birincisi babasının o zamanlarda türklere karşı kurulan order of the dragon isimli grupta yer alması ve ülkesindeki paralarda ejder sembolü kullanması, babasına draco denmesiyle ilgili bir şey duymadım okumadım ben, ayrıetten bilgi olsun tepes in romancada kazıkçı mı diye çevriliyo impaler her neyse işte romancada impaler demek oluyo tepes[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

vilad dracul aşşalık bir heriftir kansızdır soysuzdur canidir katildir saçma sapan hikayelerle vampir falan olduğu söylenir Dracula bu sapıktan esinlenilerek yazılmıştır
bu sapık bu soysuz Türkleri kazığa oturtmuş annelere kendi bebeklerini yedirmiş öldürdüğü insanların kanını içip etini yemiştir bir şerefsizdir adını duymak cinlerimi tepeme çıkarır romanyaya gidip mezrına tükürüceğim bu köpek adam için daha ağır sözler söylememek için kendimi zor tutuyorum...

[Bu mesaj TheSilver tarafından 24 July 2003 14:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 24 July 2003 13:56 tarihinde demiş ki:
vilad dracul aşşalık bir heriftir kansızdır soysuzdur canidir katildir saçma sapan hikayelerle vampir falan olduğu söylenir Dracula bu sapıktan esinlenilerek yazılmıştır
bu sapık bu soysuz Türkleri kazığa oturtmuş annelere kendi bebeklerini yedirmiş öldürdüğü insanların kanını içip etini yemiştir bir şerefsizdir adını duymak cinlerimi tepeme çıkarır romanyaya gidip mezrına tükürüceğim bu köpek adam için daha ağır sözler söylememek için kendimi zor tutuyorum...

baba naptın yawf, uhh, coştun valla, eee, şerefsiz işte naaparsın, git tükür falla hehueheu[hline]Mazda Namazda® .::. Liselim .::. Dev Fatih :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 24 July 2003 13:56 tarihinde demiş ki:
bu sapık bu soysuz *İNSANLARI* kazığa oturtmuş annelere kendi bebeklerini yedirmiş öldürdüğü insanların kanını içip etini yemiştir bir şerefsizdir adını duymak cinlerimi tepeme çıkarır romanyaya gidip mezrına tükürüceğim bu köpek adam için daha ağır sözler söylememek için kendimi zor tutuyorum...

[Bu mesaj unity100 tarafından 25 July 2003 17:50 tarihinde quotelenirken değiştirilmiştir]

arkandayim[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...