Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pentium& AMD performance farki

Masticore

Öne çıkan mesajlar

ya bisi farketmez performans konusunda.. sadece amd daha ucuz onun icin amd rules....[signature][hline]Amd Athlon 64 3000(939) @ 2450mhz = MSI K8N Diamond = 1024 MB 500 Mhz Ram @ 4.2.2.2 = 2 SLI 6600 GT = Coolermaster Stacker = Coolermaster Aquagate = Tagan 480 Watt Power supply = Sata Raid 0 with 160 GB 7200.7
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 14 Ağustos 2005 01:50 tarihinde demiş ki:
pc gold dedin kendini bitirdin.. pc gold müşteri hizmetlerini salmış sadece ticarete yönelmiş yani malı satayım da sattıktan sonrası beni ilgilendirmez..

parçaları çeşitli yerlerden kendiniz alın kendiniz birleştirin böylece hem "kasa" garantisi yerine tek tek parça garantisi sağlamış olursunuz hem de garanti süresi içerisinde kasayı açıp müdahele etme işlemini gönül rahatlığıyla yaparsınız

+1 gold bilgisayar aman satayım gerisine karışmam mantığıyla hareket ediyor teknik servisleri de felaket ötesi.
Amd vs. intel için aynı fiyattaki işlemciler karşılaştırmak mantıklı geliyor fiyat/performans ikilisi açısından.

[Bu mesaj Gallant tarafından 14 Ağustos 2005 17:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyati zaten ondan ucuz ben Gold pc den garantili pc almadim toplattim . Yani Gold Pc nin teknik servis ine parayla goturebilirim . Eger pc bozulursa burda guvendigimi pc ci var ona gotururum sorun varsa sorunlu parcayi cikarttirip garantiden işletirim gold da yani......[signature][hline]----Cennet'te Cehenennemde kendi içinde-----
Sosyal ağlarda paylaş

Gold rezalet, AMD rules, ne yaptin sen falan deyip insanin butun sevkini kirmaya da gerek yok yani, abartilmis biraz bence. Arada hayiflanacak kadar performans farki yok, sifirdan toplayacak olsam sirf oyunlar icin AMD alir miyim bilmiyorum mesela, kullandigim 3.2 (3.36'da calisiyor) LGA775'imden de memnunum.

Gold da bozulma durumunda hic ilgilenmeyecek kadar rezalet bir yer degil, siz Vatan'a hic dusmediniz galiba musteri hizmetleri icin :) Bilgisayarci gibi samimi konusmuyorlar, buyuk firma olduklarindan fazla ince eleyip sik dokuyorlar diye adamlari lekelemenin de alemi yok yani. Bir kere aldigim seyin kutusu acilmis cikti, icinden de bir parca eksikti, "siz acmissiniz almissiniz bunu" diye tek bir laf etmeden basladilar degistirme islemlerine, hatta ellerinde yenisi olmadigi icin iade etmek zorunda kaldim giklari cikmadi.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek?
Sosyal ağlarda paylaş

Cok daha ucuza gelmiyor iste, 20-25 dolar farkediyor sadece. Cok hayiflanacak birsey degil yani, alinmis artik, henuz alinmamis olsa daha tartisilabilir en iyi secimi yapmak icin ama "eyvah niye amd almadim ben" diye bir durum yok demek istiyorum :)[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 14 Ağustos 2005 18:29 tarihinde demiş ki:
Gold rezalet, AMD rules, ne yaptin sen falan deyip insanin butun sevkini kirmaya da gerek yok yani, abartilmis biraz bence. Arada hayiflanacak kadar performans farki yok, sifirdan toplayacak olsam sirf oyunlar icin AMD alir miyim bilmiyorum mesela, kullandigim 3.2 (3.36'da calisiyor) LGA775'imden de memnunum.

Gold da bozulma durumunda hic ilgilenmeyecek kadar rezalet bir yer degil, siz Vatan'a hic dusmediniz galiba musteri hizmetleri icin :) Bilgisayarci gibi samimi konusmuyorlar, buyuk firma olduklarindan fazla ince eleyip sik dokuyorlar diye adamlari lekelemenin de alemi yok yani. Bir kere aldigim seyin kutusu acilmis cikti, icinden de bir parca eksikti, "siz acmissiniz almissiniz bunu" diye tek bir laf etmeden basladilar degistirme islemlerine, hatta ellerinde yenisi olmadigi icin iade etmek zorunda kaldim giklari cikmadi.

ah be yavrum sen hiç goldun gazabına uğramamışssın! bilgisayarları aldık(kafe için) adamlar daha floppyleri takamamışlar... Yeni bilgisayar siparşi verdik. Yanlış parça takmışlar yollamışlar. Flat monitor istedik bize bombelisinden yollamışlar! bırak kargo ücreti bizdendir die kabak gibi yazarken sitesinde ve bunların çalışma şartlarında... Kargo parasını bizden istediler.tabi sonra üst kurumlara kadar şikayet ettik o ayrı! Geri yollanan yanlış monitörlerin kutusu kargo şirketi tarafından hafif yamultuldu ie adamlar bu kargoyu kabul etmeyiz diyorlar! Sen ayakta uyuyorsun bence sen savunma yapma pek bişi yaşamadan! millet gazabına uğramış demekki bişiler yazıyorlar!

ama amd oyun için alıyorsan. Grafikte kullanacaksan amd rulzzz.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Herseyi gorerek, elden alacak bir ev kullanicisi icin hicbir yamugunu gormedim Gold'un ve bunu dile getirdim, hickimsenin de yavrucugu degilim.

Bir de oyun icin AMD, grafik icin Intel "rulz" demek istedin heralde, her ikisine de AMD demissin.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | [b]Email: [email protected][/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Pentium?
mmx serisinden sonra pentium yalan oldu yalan.
amd 2600 war en kral p4 ü getir bana en kralını
napıyo amd athlon 2600 gör.
pentium kısa zamanda bişiler yapmassa vodo ekran kartları gibi boomlıcak :horace:
*!eski günleri hatırlar*[signature][hline]Gamze: Biliyomusun Kemal'in tam 7 tane gitarı war! yaaa!!!
Ben : Buyur???

Sosyal ağlarda paylaş

Evet o AMD 2 kat perfonmans veriyor diyen arkadaş benim ve tamam iki kat biraz abartı olabilir ama gerçekten ben bu kadar fark beklemiyordum.Hemde işteki pc de 1 gig ram var evdekinde 512 ram var ayrıca işteki IBM yani gerçekten uyumluluk çok iyi gerçekten çok iyi bil.Ama eve AMD alınca birdaha Intel kullanmamaya karar verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Amd nin oyunlardaki üstünlüğü çok abartılacak kadar değil.Ki size bir örnek vereceğim ona benzetebilirsiniz.Şimdi bir celeron düşünün birde pentium .Arasında ne fark var ? Cache . Cache diyip önemsememek ayıp.Çok etkisi var.Şimdi pentium 2mb l2 önbellek kullanırken amd 1mb veya 640kb kullanıyor.Buda işlemlerde önemli bir fark yaratıyor.Amd nin tercih edilmesinin sebebi , intelden biraz daha ucuz olması.

LGA 775 64 bit 3000 alırsın pentium , 186$ + kdv , amd alırsan Amd 64 3000+ Venice alırsın. Fiyatı 160$ + kdv . Aradaki farka bakabilirsiniz.Birisi 2*1mb l2 önbellek , birisi 640kb.

Sonuç olarak ikiside tercih edilebilir.

Diğer bir tercih edilme sebebi ise ( AMD ) " Overclock " çılgınlığı.Amd adeta overclock için üretilmiş desem yeridir.Xtreme overclock cular bilirler zaten. Gerçi bütün rekorlar intel'e ait , fakat amd ile gerçekten iyi overclock yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...