Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kenan Evren 1918 -

DiabloTyrael

Öne çıkan mesajlar

said:
khas, 05 Ağustos 2005 10:12 tarihinde demiş ki:
geçen sene hapisten çıkaarken bir ülkücü albay(ya komadoydu ya da mitçiydi. çok ünlü ama adını unuttum)

korkut eken .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey iyi güzel de darbenin gerekçeleri de haklıydı belki,ülke iç savaşa sürüklenbiyordu,insanlar sokağa çıkamıyorlardı vs.O adamın,kendini cumhurbaşkanı yapmasına ve 60 anayasının,Türkiyenin şimdiye kadar gördüğü en özgürlükçü- anayasanın yerine en statükocu anayasa olan 82 anayasasını getirmesini hazmedemiyorum.[signature][hline]Blood never ends without the power of wisdom!!
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bir dönemi veya insanı hakkında atıp tutacaksanız biraz daha tarafsız, daha düzgün bir üslupla ve şiddetini daha düşürerek yorumlar yapın. Yok sol yüzünden oldu yok sağ yüzünden oldu diye çamuru birilerine atıp çıkmayın, askerlere de suç atmayın. Askerin işi ülkeyi korumaktır, bunun için de savaşmayı, öldürmeyi ve disiplini bilir. Bu yüzden askerler yönetime gelirse doğal olarak disiplin ve sıkı yönetim olur, çünkü normalde kışlada yaptıkları şeyi ülkede yaparlar. Asker siyaset bilmediği ve kendi yöntemiyle iş hallettiği için suçlanamaz, o zaten askerdir, olayı askerin yönetime el koymasına götürenler sorumludur.

O dönemin sağcısı da solcusu da sorumludur olaylardan. O yüzden solcular başlattı, sağcılar başlattı diye suç atmayalım ilkokul çocukları gibi, biri fitili yakmış olabilir ama bombanın patlamasından herkes sorumlu, çünkü mesele bir yerden sonra zıvanadan çıkıp önce kan davasına sonra topyekün savaşa dönüşmüş. Bir de çıkartılan olayların arkasında kimlerin olduğuna, kimler tarafından desteklendiğine de bakmak gerekir.

Bu tahlilleri yapacak kadar bilgili az insan vardır ve onlar biz değiliz, bu bakımdan çıkıp "80 darbesi şöyleydi böyleydi" diye konuşmak birilerini suçlamak bize yakışmaz. Bu da böyle biline.

Bu konuyu tartışırken topuzun kantarı kaçıp burayı da 80 öncesine çevirirseniz mod olarak darbemi yaparım, netekim aman dikkat diyorum.

Saygılarımla,[signature][hline]Bir fincan kahveden daha güzel olan tek şey, ikinci fincandır." CAFEIN
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

fitili kiminm yaktığı hiç önemli değil. önemli olan o fitilin "bomba" ya ulaşmadan asker tarafından kesilmesidir. o bomba patlasaydı eğer, hiçbir şey şimdi ki gibi olmazdı...[signature][hline]Can düşer, gül düşer, baş düşer ama Bayrak düşmez...-Şeyh Şamil

[Bu mesaj khas tarafından 05 Ağustos 2005 10:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kenan Evren in yaptığı darbeyi haksız bulanlar gerçekten Milli Savunma adına hiçbirşey bilmiyorlar.

Ülkede 1 gün içersinde sırf iç savaş yüzünden 2000 kişi ölüyor.(Türkiye Nüfus Piramitini inceleyen oldumu bilmiyorum ama bu yıllarda Nüfus piramiti daralmıştır.Bu çok büyük bir kaybın olduğunu gösteriyor) Bunun önüne geçmek zorundaydı Ordu.
Milli Savunma adına Ülkeyi korumak adına yapıldı bu darbe eğer yapılmasaydı ülke çökerdi.Çünkü artık toparlanmak imkansızdı.
Darbeyle belki geriledik ama ülkemizin Sağ-Sol diye bölünmesini veya Kuzey-Güney diye 2 ayrı ülkeye ayrılmasını önlediler.

O dönemde Kürtlerin sürülmesi bence gerekliydi.Kürtçe konuşmanında yasak olduğu son derece haklı bir karar.Bir ülke en hassas dönemini yaşarken.O ülke dışında olan herşey tabiki bölücülük ile adlandırılır.
Milli savunma adına Demokrasiden taviz vermemek olmaz.Ülke korunacaksa demokrasi olmaz.
Çünkü demokrasinin olması için bir ülkenin olması gerekir.[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar yeter artik,birakalim bu sag sol muhabbetlerini falan lutfen.bu ulkenin basina ne geldiyse bu sag-sol catismasi yuzunden geldi.zaten niye varki bu sag ve sol.sag diye sol diye insanlarin beynini zincire vuruyolar.sirf ikisi var diye insanlar birine ait olmak istiyolar.tipki takim tutmak gibi.yoksa bi dusunun,milyonlarca insan nasil olurda ayni seyi dusunur.boyle bisey olabilirmi?bu sag ve sol insanlarin beynine vurulmus bi kelepce,baska hic bisey degil.sirf halk degil kaliplarin icine tikilan.milletvekili adayi cok oy aliyo diye sol bi partiden sag bi partiye geciyo.yani sagci oldugu icin degil cok oy alcacagi icin.bu sag ve sol olayi artik modasi gecmis bi kandirmaca.birakalim artik bolunmeyelim diyicem ama beni kim dinler.milyonlarca insan hala sag diye sol diye birilerinin pesinde kosuyo.ben sadece konustugumla kalicam yine.neyse oyle bi desarj oluyım dedim sadece...
Sosyal ağlarda paylaş

senı kım dınler dogru orası sag sol ortadan kaldırılmıycak bır gercektır sımdıye kadar var olmuştur bundan sonrada avr olucaktır sag ve sol olmadan polıtıka sınıflanmaz
cıkan kavgalar sag ve sol arasında degıldı o yıllarda

amerıkanın besledıklerı
ve sovyetlerın besledıklerı

arasındaydı ne solcualr egrcek solcu ne sagcılar gercek sagcıydı cogu kısı bu ıkı superguc tarafından kandırıldı

Sag Sol polıtıkanın olmazsa olmazıdır fransız ıhtılalınden berı varolmuştur Sag ıle Sol catısması cunkı sag nın korudugu degerler ıle sol un benımsedıgı fıkırler daıma bırbırınle catısıcaktır

burda ınsanalrın bu catısmayı sılahlarla degılde sozlerle yapması gereklıdır
sag ı sol u bırakalım dıye bısey olmaz su an turkıyede ne sol partıler sol un ıdeallerını savunmakta nede sag partıler sag ın ıdeallerını savunmakta cunkı ABD ve AB burdakı aprtılerı cok guzel oynatıyor parmagında bızım partıler sag a gore veya sol a gore program yapmıyor AB nın ısteklerıne gore yasalar cıkartılıyor sagcılar sol karakterlı kararlara ımza atıyorlar veya meclıse gıremedıklerı ıcın MHP ıle IP kolkola eglem yapıyor[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de biliyorum sagin ve solun ortadan kalkmayacagini.benim de rahatsiz oldugum bu iki degerin catisma amaciyla kullanilabilmesi;senin de dedigin gibi.bizim tartismamiz gereken sag ve solun nasil yok edilecegi degil,bu catisma potansiyelinin nasil engellenebilecegidir.ama ne olursa olsun ikisine de ait degil benim dusuncelerim.ben dusuncelerimi boyle kjaliplara hapsettmem.ayrica kimsenin benim yaptigimi yapmasini bekleyemem.cunku kimse tuttugu takimi degistirmeyecegi gibi sagini solunu da degistirmez.benim olayim tamamen kisisel bu yuzden...
Sosyal ağlarda paylaş

kişisel konularıda tarıhle butunleştirmiyoruz o yuzden

sag ıle sol sırf turkıyede degıl oldukalrı butun ulkelerde devamlı bırbırıyle catısma halındedır bu kacınılmaz bişeydır aynı zamanda sol da daıma kendı ıcınde cekısme ıcındedır cunkı sol u olusturan aydınlar ortak noktalara degıl farklılıkalra kafayı takarlar genelde mısal 5 dusuncen olsun adamla 4 u uyuşsun beşinci içişn senle kanlı bıcaklı olur

bu ulke tarıhınde sag sol ulkucu dıncı yı bırlestıren tek lıder Ataturktu
ataturk un kurtulus savasında cevresıne bakın bırı agır komınıst dıgerı agır turkcu bırı dıncı dıgerı amerıkancı buna ragmen hepsı bırlık halınde ahrıket ettı neden?
cunkı Ataturk onlara farklılıkalrını degıl ortak noktaları anlattı aynı ulkenın cocukları aynı sehırın ınsanalrı ortak bır tarıhlerı ve gelcıekelrı var ve amacları ortak
oysa Ataturk onalrın senın su usulun yannıs hedehodo deseydı gene bırbırlerını yerler ulkede nah kurtulurdu dusmandan

Ataturk ıyı bır asker oldugu kadar ıyı bır devlet adamı zamanalamları cok ıyı en ufak boşluklardan yararlanıp bunları buyuk devrıme donusturebılen bır ınsan[signature][hline]God's In His Heaven, All's Right With The World.
Sosyal ağlarda paylaş

haklisin iste.ortada dogru bisey varsa o da ataturkun yaptiklaridir.dusunsene bi;cumhuriyet doneminde devletin dis ticaret fazlasi varmis.ulke yeni savastan cikmis,insanlar yoksulluk icindeyken adam oyle bi gelistirmiski kisa surede durumu dis ticaret fazlasi olmus.ben hala hayranlikla dusunup dururum nasil yapti tum herseyi diye.o donemde el atmadigi konu kalmamis.sporundan sanatina,sanayisinden ticaretine hukuguna..kisacasi herseye el atmis.bi de simdiki duruma bak.bizim yoneticilerimiz biz marifetliyiz diye dolasiyolar ortada.su durumda bile cok buyuk bi dis ticaret acigimiz var.neyse iyiki ataturk varmis da hepimiz o noktada bulusabiliyoruz..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...