Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dj programlari

wolcano

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
Sequencer programı mı arıyor arkadaş?

cubase,reason,buzz, cakewalk, fruity loops,ableton
Bunlar iyidir. Buzz beleştir.
Reason, cubase kastırır çok. Ableton Live güzel ama uzun uğraş gerektirir. FL (Fruity loops) görsel olarak detaylı olduğu için alışması kolaydır. (Cakewalk) Sonar afildir ama kurması falan sorunludur kopya yazılım için...
Xaero açmıştı Reason nasıl kullanılır tutoriali oradan da takip edebilirsiniz Reason'ı. Buzz ın kendi sitesinde tutorialları falan var (site). Ableton profesyoneller içindir. Baştan kastırmayın =)
Sağlam işler yapmak istiyorsanız iyi ses kartına, güçlü işlemciye vs ihtiyacınız olacak... Ama başlangıç için önemli değil tabi. Bunlar piyasanın kaliteli programları. Ben içinden FL veya Sonar öneririm yeniler için. Hem olayı yakından tanımış olursunuz, eliniz alışır programa hem de çok bir şey bilmeseniz bile bir şeyler yapabilirsiniz. Ve Dance Ejay'den kalitelidirler. FL için yanlış hatırlamıyorsam FL3 basitti oldukça. Sonra arayüz değiştirdiler Reason gibi oldu biraz. falan filan.. yoruldum yazmaktan =) Cakewalk un bir de PRO Audio (8mi 9muydu ne??) diye bir programı vardı şimdi hatırladım...Ama ben onu kullanmadım uzun uzadıya.[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

coğu profesyönel reason ile calışıyordur zaten. zor bir program çok uğraşmak lazım. cubase de aynı şekilde yine pro amaçlı program. ikisinide denidim ancak sonar ile ableton'u hiç denemedim acaba bunlarda cubase'nin yaptığı işi mi yapıyorlar?
ejay'in bildiğim kadari ile kendine özel bir ses formatı var bu formatı wav'a veya wavdaki sesi ejay'in formatına çevirebiliyormuyuz? birde ejay'inde akai gibi sample cdleri fln var mıdır? sample nerden bulabiliriz ejay için
merak ettim programı valla
soulcube seninparçayı indiremedim link fln doğru mu?
konu biraz kaydı ama napiim aklıma geldi sorular birden yazıverdim birden...[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben V.Dj kullandım 20 gün sürdü zaten :)
Pek bişi anlayamadım ama olsun hehe :D[signature][hline]| Mail | | Msn | | Ultima Online | | icQ | | ForuM |
Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm ; War'a Geç Resliyim.
Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..Ûstad Necip Fâzıl.
Sosyal ağlarda paylaş

vritual dj, dance e jay falan tavsiye etmem aslında.. onlar biraz daha ,hmm, basit programlardır iyi ve kolay kullanımlı olarak FL(fruity loops) bulun derim. Buzz iyidir ve beleştir. hem pro hem yarı pro hem de amatör kullanabilir (ingilizce şartı var tabi faq ları falan anlayabilmek için) Ama bir haftalık bir okuma ile ciddi bir şekilde kullanılabilir... falan filan işte[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

wallahi billahi dogru soyluyo ben daha ilk defa yapıyorum ama işte yaptım kafama göre bişeyler yok sesi kıstım açtım yok loopa bagladım fln o demet akalının bittim i tam remixlik öğrenmek için denyeenler onu deneısn tam agızınıza layik warsa böyle daha amatörce bir şey yazarlarsa çok sevindirik olacağım.[signature][hline]deLi Choban
[b]bir kuple veriyim .. Ibret olsun sevenlere , sevip acı cekenlere , bana deli diyenlere , Ahh ah deLi çoßan... Deli Çoban abisi kızma ona Crazy o :)
Sosyal ağlarda paylaş

peki sonar ile ableton'u kullanmış olanlar var mı aranızda? bu programların amaçları ne?[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonar Fl ye benzer ama Midi düzenlemesi daha iyidir Ableton canlı performans için idealdir ancak Ableton 4 Mp3 desteklemez. Ableton5 live da Mp3 olacakmış... torrentlere düşmüş ama fake mi soya gerçek mi bilmiyorum? yemedi indirmedim bende... Bir çok büyük Dj'in Ableton kullandığını biliyorum ben. Canlı performanslarında büyük kolaylık sağladığı bir gerçek. Ancak 5 versiyonu ile produksiyon aşamasında da lider olacağını düşünüyorum. Bekliyoruz v5'i :D[signature][hline]Yazdıklarımla ilgili bir soru(/n) olması durumunda "özel mesaj" atarsanız daha hızlı yanıt alırsınız. mono-blog
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...