Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Manowar Türkiye'de !!!

requem

Öne çıkan mesajlar

Manowar'da ki, sarı ,küt, ilkokul kızı saç kesimli amcanın hastasıyım. Bu afişlerde gördümde çok komiğime gitti.

Şaka bi yana in flames'e bakalım adamlar müziklerin de ilerleme kaydetti. İlk albümleri ve son albümleri arasında ki fark çok büyük. İlle de fark diye kaliteden de ödün verilmek zorunda değil. İn flames gayet iyi gösteriyor bunu.

Ama manowar hep aynı tıngırtı. Adamların saç kesimleri bile aynı, artık oksijen gitmior içeri. Biraz değişikliğe gidilse, zamana uyum sağlansa halbuki dadından yinmez. Neyse araya alınmadan kaçayım.[signature][hline]-Fear of the fool, is the beginning of the wisdom-

Estel, 29 Temmuz 2005 15:26 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar ben sizden böyle saçma şeyler istemedim hayvanları böyle şeylere alet etmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
requem, 04 Ağustos 2005 00:21 tarihinde demiş ki:
Hep aynı tıngırtı ne demek yav? Son albümü bir daha dinle bence.In flames kalitesinden ödün verirken senin söylediğinin tam tersine Manowar Warriors of the Worldu yaparak hala ne kadar sağlam ve iyi olduğunu gösterdi. Bence bu albüm Manowarun en iyilerinden.

manowardan pek hazzetmem, adamlar da çok komik gelir bana çelik çomakla bozmuşlar kafayı ama sonuçta seveni var diye mesaj yazmayacaktım da

In Flames kalitesinden ödün verdi demek nedir ya? Otur Lunar Strain dinle sonra Soundtrack To Your Escape dinle, bir grubun bu derece cesurca gelişmesi kaliteden ödün vermek midir? Ve evet Manowar gelişmeyen bir gruptur, kurulduklarından beri "metalciyiz döveriz" "en büyük metal başka büyük yok" "metal betonu kırar" sözleriyle, ve hep aynı muzikle devam ettiler, sen buna sağlam derken In Flames gibi her albümünde tarzını ilerletip geliştiren bir gruba gelip kalitesiz diyorsun.

Ayrıca da niye karşılaştırıyorsunuz ki In Flames ile Manowar'ı, iki grubun müziğe bakış açıları tamamen farklı..[signature][hline]Live In Flames..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bence de in flames tartışmasına gerek yok bu topikte, konu başlamadan kapansın. Manowar 2 gün sonra T.C.de bir konser verecek. Bu grup Metallica'dan sonra en sevilen grup ülkemizde daha doğrusu insanları metal müziğe başlatan grup. Çok çok büyük bir heavymetal grubundan bahsediyoruz. Şimdiki gençlik daha çok 90 sonrası ve 2000li yıllara ilgi duyduğu için Manowaru hede hödö, fight,steel vb grubu olarak görüyor. Grubun 2-3 parçasını dinlemiş insanlar grup hakkında yorum yapma hakkını kendinde görüyor. Yok efendim tipleri komikmiş, onların tipi ... seni emi. Bak sinirlendim yine. Tabi sen istersin ki vokal saçına rasta yapsın, ufak bir zincir taksın bir de yanına gömlek üstü siyah kravat yaptı mı offf tamamdır işte. Çok cool oldu di mi?? Vay ki vay!! Neyse şimdi tartışma başlamasın, zaten true metal olayını anlayabilecek pek insan görmüyorum bu forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh baya güldüm ben bu son mesajları okurken manowar için atılıp tutulan şeyler ve herkesin ağzında klasik şeyler var
önce biri demiş işte yok manowar hep aynı tıngırtı.manowarın belli bir türü var savaş şarkıları ve marşları gibi şarkılar yazıyorlar ya da yine savaşçılara hitap eden.sözler benzer oluyo olabilir doğru ama hep aynı tıngırtı diyemeyiz bence her şarkıda farklı bir tad var (müzik ve enstrümanlar olarak)
bi de manowar hep öyle öldürürüz öldürürz die gitmio çoğu şarkısında çıkarılabilecek dersler var örneğin heart of steel[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yav şimdi bu bakış açısı temelden sakat hem Manowar severim hemde In Flames severimde şarkı sözlerinde ne dediği için değil gaza getirdiği için dinlerim Manowar ı. Heavy Metal in temelinde bu var zaten. In Flames dinleme nedenimde melodik müzik yapıyor olmasıdır. Eğer grupları sözleri ile yargılamaya başlarsan Black Metal ve Death Metal gruplarını toptan sil zaten. Doom gruplarındada samimiyet eksikliği ayrı bir konu üç beş tanesini bir araya getir temalar hep aynı. Ama ne yapıyoruz? grubu hedesiyle hödösüyle değil bütünüyle değerlendirerek kafamıza uyanı dinliyoruz. Yoksa bulamazsın o aradığın mükemmel grubu hiçbir zaman.

Bu arada edit:
Hatred in my eyes and in my blood
A scream across the fields - the rivers weep
A vanquished lord upon an oaken throne
Grief inside my flame - grasp at my existence
The seal of dawn is broken - fury

[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...

[Bu mesaj SadButcher tarafından 04 Ağustos 2005 12:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
requem, 04 Ağustos 2005 11:18 tarihinde demiş ki:
Ya bence de in flames tartışmasına gerek yok bu topikte, konu başlamadan kapansın. Manowar 2 gün sonra T.C.de bir konser verecek. Bu grup Metallica'dan sonra en sevilen grup ülkemizde daha doğrusu insanları metal müziğe başlatan grup. Çok çok büyük bir heavymetal grubundan bahsediyoruz. Şimdiki gençlik daha çok 90 sonrası ve 2000li yıllara ilgi duyduğu için Manowaru hede hödö, fight,steel vb grubu olarak görüyor. Grubun 2-3 parçasını dinlemiş insanlar grup hakkında yorum yapma hakkını kendinde görüyor. Yok efendim tipleri komikmiş, onların tipi ... seni emi. Bak sinirlendim yine. Tabi sen istersin ki vokal saçına rasta yapsın, ufak bir zincir taksın bir de yanına gömlek üstü siyah kravat yaptı mı offf tamamdır işte. Çok cool oldu di mi?? Vay ki vay!! Neyse şimdi tartışma başlamasın, zaten true metal olayını anlayabilecek pek insan görmüyorum bu forumda.

tartışma başlamasın diye giriyorsun,lafları sokup sokuşturuyorsun millete,çoluk çocuk yerine koyuyorsun,üstü kapalı küfürler falan oh oh,ağasın sen müzik forumunda sen true metali de bilirsin sen bitirmişsin zaten,rastaya falan laf atıyorsun,e zenci metalci de olmaz sana göre rasta olmazsa kravat olmazsa,herkes tek tip asker gibi olsun odun gibi kalsın o zaman,sonra neyse şimdi tartışma başlamasın yine diyorsun ?.e bravo !!![signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing
Sosyal ağlarda paylaş

karşılaştırmak bile gereksiz bence bu iki grubu..
tarzları farklı,imajları farklı. Manowar gibi bi grupla in flames yarışamaz bile bence,biri metal efsanesi diğeri "gençlik metali" gibi gelio bana. ha manowar dinler miyim? hayır,2 tane şarkısını bilirim sadece. in flames dinler miyim? evet, ama durum bu. yani kimse şimdi gelip de in flames efsanedir yılların grubudur herkes bilir manowardan daha iyidir demesin. in flames de manowar da başarılı ve iyi gruplar,ama ikisini karşılaştırmak çok gereksiz..

dipnot: manowar'daki tipler komedi diyenlere katılıyorum :D[signature][hline]^Dallas Mavericks^
Dorek- Dwarf Warrior Bloodhoof/eu
Sosyal ağlarda paylaş

smoke shapshal +1
in flames daha dün meşhur oldu efsane manowardır :D[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

yahu in flames manowardan iyi diyen yok zaten olsa da saçmalamış olur çünkü bunlar görecelidir,efsane konusu tamam anlarım ama ben if yi çok daha fazla severim sonuçta bu şundan iyi bir grup tartışması anlamsız(ki öyle bir tartışama yok).[signature][hline]Green is the colour of my death
as in winter-guise I swoop towards the ground
Green is the landscape of my sorrowfilled passing
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim ben ne diyorum? in flames le manowar karşılaştırılmasın dememiş miyim mesajımda? siz hala yok böyle demişsin yok böyle demişsin.. bir de bivrip lütfen birisine hitap ederken (en azından bana hitap ederken) o kişiyi kastederek konuş, biri böyle demiş birileri böyle demiş gibi söylemler hoşuma gitmedi.[signature][hline]Live In Flames..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Smoke, 04 Ağustos 2005 14:04 tarihinde demiş ki:
Metallica güne uymaya çalıştığında laf ediliyor. Eskiden daha iyi oldukları söyleniyor. Manowar değişmediğin de ise hala değişmediler hala aynılar zuhahah deniyor. Ne yapılırsa yapılsın kimse eleştriden kaçamıyor.

Ben memnunum valla metallica'nın durumundan :D

Babam manowar dinlermiş eskiden. Hatta ilk duyduğumda dumurlardan dumur beğenmiştim. O bile "hep aynı tıngırtı, biraz değişikliğe gidilemez sanki" lafını kullanmıştı bu grup için. Ki onun zamanının en büyük gruplarından biridir.[signature][hline]-Fear of the fool, is the beginning of the wisdom-

Estel, 29 Temmuz 2005 15:26 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar ben sizden böyle saçma şeyler istemedim hayvanları böyle şeylere alet etmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

ne gereksiz konuşuyosunuz ya kimsenin kimseye kastı yok bana şöyle demişin, ben böyle demedim ,ben de onu diyorum zaten vs. vs. abuk subuk konuşmayın lütfen burda bi tartışma ortamı var herkes düşündüğünü söylüyor kimse kavga ortamına dönüştürmeye çalışmasın bunu ![signature][hline]^Dallas Mavericks^
Dorek- Dwarf Warrior Bloodhoof/eu
Sosyal ağlarda paylaş

--Öncelikle Manowar konser topicinde Manowara laf atarak, IF/ Manowar kavgası başlatan muhallebiye "bi sus!!" diyorum.

--Delinin attığı taşın arkasından atlayan, bir de kavga eden herkesi kınıyorum.

Bir daha elma ile portakalı karşılaştırmaya çalışmamanız dileğiyle.[signature][hline]Lopeth, 06 Temmuz 2005 11:35 tarihinde demiş ki:
benimde aklıma takılanlar var.
Mesela ninjalık günah mıdır ? G3nklemek günah mıdır ?Düşük lvl kesmek sübyancılık mıdır ?
All hail the lord and master Foamy the Squirrel
Sosyal ağlarda paylaş

eheh bunu diyince aklıma şey geldşi biraz alakasız ama
eskiden hocalarımız ne bu elma mı armut die işlemin sonuna yazdırırlardı "kalem" die
bi de x ile y toplanmaz die de elmayla armutu toplamayın derlerdi :D[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

iyice dagıldı konu

buluşup gideceksek liste falan yapalım, tek başıma gitmek de istemiorum açıkçası, gitmeyeceksek zaten önemli degil

2 gün kaldı şunun şurasında[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine
DevArt
raistlinn i kalbimde yaşatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ben 15 gibi flm orda olurum buluruz birbirimizi :P[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

cumartesi yağmurlu olcakmış..[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...