Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[ADSL] Telefonu açınca adsl niye kopar ki ?

Zopik

Öne çıkan mesajlar

Evime geldim, her zaman olduğu gibi kurdum makinemi açtım. Ama telefonu açtığımda adsl sinyali bir anlığına gidiyor (tam kapattığımda da olabilir çok dikkat etmedim). Splitter'ım var ve ters bağlama gibi bir durumum yok. Ters taktığımda adsl sinyalini almıyor zaten.[signature][hline]Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı sorun bende de vardı.Bir hafta böyle idare ettim en sonunda hem telefon hem de adsl çalışmaz oldu.Telefon arızaya bildirdik ikisi de düzeldi artık telefon açınca adsl gitmiyor.Benimkisi hatlardan kaynaklanan bir sorundu sanırım seninkisi de öyle olabilir.[signature][hline]I came, I saw, I conquered
Sosyal ağlarda paylaş

benim de telefonu kapayınca bir süre sonra bağlantı kesiliyordu lol.
telefon arızaya bildirirsen hallediyorlar.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

bende de modemden ayrı bir prize takılı olan telefon prize bağlıyken adsl ya çalışmıyor ya da çok çok yavaş çalışıyor, telefon prize takılı değilken normal çalışıyor adsl, telefonu kullanmıyoruz internet yüzünden :), bunu nasıl haledebileceğimi bilen var mı ?[signature][hline]insanlar ikiye ayrılır; akbili olanlar ve akbili için şöföre para verenler...
ımph!

[Bu mesaj ucanadam tarafından 02 Ağustos 2005 14:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben ilk aldım hiç splitter ne bilmiorum açınca cart kesiliodu sonra splitter taktım çalışıyo şu an
ama arada modemi kapadıktan sonra açınca bi süre baglanmadığı fln oluo[signature][hline]Sensible, 28 Temmuz 2005 17:37 tarihinde demiş ki:
Yeni gelenler bölümü kapatılsın yahu bu ne. Hale bak paticiğin yarısı daha mesaja bakmadan hoşgeldin yazıyo nedense. Post kasmaktan başka bi anlamı kalmamıış buranın

'yeni gelenler' kapatılsın!
Sosyal ağlarda paylaş

ya sımdı benım bıraz farklı bır sorunum var konuyla alakalı sayılır ama
evde adsl var hatta eskıden dıal updan dolayı ikinci bir hat alındı adsl ı ona aldırdım bende splitter falan ugrasmıyım dıye
fakat sımdı bu hattın parallel ı baska bır odada kullanılmaya basladı ve normal olarak adsl ım kesılıyor
2.--
3.-- 1.--
4.--

1=eve giris ın oldugu hat
2,3,4= odalardakı parallel ler

sımdı benım bılgıyarım 2 de adsl deyken 3 veya 4 tekı bır konusma sırasında(kı genelde basında ve/veya sonunda kopuyor)adslin kopmaması ıcın ne yapabılırım?

(sekil duzgun olmadı ama o kadar geldi elımden forumda sımdı :D)

[signature][hline]---------Kadikoy Anadolu-------------

[Bu mesaj RaY tarafından 02 Ağustos 2005 19:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben splitter kullanmıyorum ama ne bir cızırtı duyuyorum ne de hattım gidiyor.Ne modemim çok kaliteli ne de telefonlarımız.

Eğer TürkTelekom u ararsan önce splitterınızın takılı olduğundan emin olun diyecekler.Sonra aptal muamelesi yapıp sana splitterı nası takman gerektiğini anlatacak.Sorunun yeni başladığını söylersen splitterın bozuk diyecek.Ve adslin çalıştığı sürece arıza kaydı yapamayacaklarını..[signature][hline]I came, I saw, I conquered
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RaY, 02 Ağustos 2005 23:35 tarihinde demiş ki:
hmm ok tsk ederım de paralleller hepsı duvarın ıcınden umarım hattın daıreye gırdıgı yerde kolay bı yerdedır parallellerde
tüm telefonlara ayrı ayrı 3 tane splitter koyabilirsin

önemli olan şey, adsl modemden çıkan telefon kablosuna bağlanan tüm paralel telefon kablolarının filtrelenmiş olması, ister tek filtre ondan sonra 3 tane paralele ayır ister önce paralele ayırıp sonra her birine filtre tak

filtreler çok pahalı değil sanırım[signature][hline]wastiee
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...