Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçeli Olmak.

Cintonik

Öne çıkan mesajlar

Başarısız bir Yılmaz Erdoğan şiiri uyarlamasından çok daha uzun ve anlam yüklüdür Fenerbahçeli nin öyküsü. ya da bir anti fb sitesinde hazırlanmış alaycı yazılardan..
bundan 100 yıl kadar önce daha yeni kurulduğu zamanlarda ileriki yıllarda ezeli rakibi olacak bir kulüpten 6-7 gol yediği maçlar söz konusu olduğunda başını öne eğmez Fenerbahçeli. o söz konusu diğer ekibin kurtuluş savaşında hangi tarafı desteklediği sorulduğunda eğdiği gibi. sayısındaki artış sadece başarılı olup kupalar aldığı belli bi zaman aralığında değildir. sonradan Fenerbahçeli olanların sayısı diğer kulüplere göre çok daha düşüktür. Fenerbahçeli doğar o milyonlarla ifade edilen kitle. tıpkı babalarının da yaptığı gibi.

Avrupa da ya da başka bi yerde kötü sonuç alındığında diğer taraftardan çok daha fazla üzüntü duyar. sıradan bi gençlerbirliği beraberliği Fenerbahçeliyi çılgına çevirebilir rahatlıkla. ya da 3 farklı yenilgiden gelip kazanılan bir maçın üzerinden yıllar geçmesine ve hem canlı şahit olup hem binlerce kez video görüntülerini izlemesine rağmen her hatırlayışında tüyleri diken diken olabilir Fenerbahçelinin.
Fenerbahçelilik size tebessümle gözyaşını aynı anda yaşatabilir. bunun diğer taraftarların alay konusu olmasını da anlayışla karşılar Fenerbahçeli. çünkü duyduğu sevgi ve bağlılığın onlar tarafından anlaşılmasını beklemez.

Fenerbahçelilik sözlükte ansiklopedide anlatılamaz. daha maç başlamamış takımınız sahaya çıkmamışken onbinlerce birbirini tanımayan insanın çalan tek bi şarkıda kenetlenip tek bir vücut olması tanımlanamayacak bir olaydır. sokakta görseniz ayıplarsınız belki koskoca adamın elinde atkısıyla "bir şarkısın sen.." derken ağlamasını. ama o kişilerce mabet diye tanımlanan ligde sonuncu da olsanız avrupada sıfır da çekseniz girebilmek için saatler öncesinden kuyruğa girmeniz gereken o büyülü mekanda böyle bir şeye karşılaştığınızda kendi gözleriniz dolar.
bütün stadın sadece meşale ve çakmaklarla aydınlatıldığı bir ortamda* çıldırmışçasına "yaşa Fenerbahçe" diye bağırırken yırtılan boğazınız acı veremez bir Fenerbahçeliye.
o artık klasikleşmiş "yenilsen de yensen de taraftarın senle" tezahüratının geçerli olduğu tek yerdir. "hep destek tam destek" in yaratıcısıdır Fenerbahçeli.

Fenerbahçelide mantık yoktur. oyuncuları sevgisine layık olamadığı zamanlar deliye dönüp onlara zarar verişlerinin sebebi duydukları kızgınlıktan çok duydukları sevgidir. Fenerbahçelide mantık yoktur. maç kazanıp kupa alamadığında yalnız bırakmaz sevgilisini ve hissettiklerinde bi azalma değil inadına bir artış olur. sanıldığı gibi perşembe sabahları okuluna işyerine başı eğik değil boynunda avrupayı değil "kalbini fetheden renklerden yapılmış atkısıyla gururla gider her şeye rağmen. kendi takımını başarıları için, kalbiyle değil de mantığıyla seven diğerleri ancak alay edebilir bu durumla.
Fenerbahçeli takımını küçük düşürmeye çalışanlarla bilinçsizce tartışıp kavga edebilir tıpkı sevgilisine karısına laf eden birine saldırır gibi. bu yüzden ezik kompleksli yada bunun benzeri sıfatlar yakıştırılmasını da göze alarak. ama asıl ezik ve komplekslinin, fenerbahçenin başarısızlığından duydukları hazzın kendi başarılarından duydukları hazdan daha çok olanlar olduğunu da bilir.

Fenerbahçelinin öyküsü bir aşk hikayesine benzer gözyaşlarının eksik olmadığı. mutluluktan da ağlarsınız üzüntüden de.. ama her damlası, duyduğunuz sevgiyi biraz daha artırır. ve her fener bayrağına sarılı tabutu görüşümde anlıyorum ki Fenerbahçeli ölürken bile terk etmez aşkını...[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.

[Bu mesaj Cintonick tarafından 31 Temmuz 2005 04:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yazı bana ait deil bu arada.Okuyunca çok duygulandım paylaşmak istedim tekrar.[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Cmabridge Üinversitesinde yaıpaln bir arşaıtrmaya gröe, bir kleimedkei hafrlrein hnagi sıarda didizlikleri dğeil, ilk ve son hafrlrein dğoru yedre olamalrı öenm tşamıatkadır. Geirsi taammen kamradaşır ve ynie de surosnuz olraak okubanilir. Buunn sbeebi isnan benyinin her hafri tek tek dieğl kemileelri bir btüün oralak omukadısır.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hüzünlendik saygıyla anıyoruz.

Yahu şöyle topicler açmasak gül gibi takılsak ? Herkes biliyor tartışma çıkıcağını 2X2 = 4 yani

daha niye kasıyorsunuz ki.
Galatasaraylısındada beşiktaşlısındada böyle yazı var.Taraftar forumları bunun gibi zilyon tane yazı dolu.
Tepkim fenerbahçeye değil trabzonlusuda açsa Beşiktaşlıda açsa aynı şey.

herkes biliyor yanı sonuçta kavga çıkıcağını niye kasıyorsunuz ki...
Çok beğendiyseniz yollarsınız özelden arkadaşlarınıza. olmamı.[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben tartısma çıksın kapısalım birbirimize bok atalım sidik yarıstıralım amacıyla açmadım gerçekten guzel yazı o yuzden paylasmak istedim.Zaten milletin saldıracagını sanmıyorum o kadar da hırcın deiliz =)[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Sosyal ağlarda paylaş

işte bu tarz bi topicten kavga cikmamali :/

NASI KOYDUK tarzi bi topic olsa tamam anlicaz da , bunda kavga cikaricak bisi goremiyorum ben.

bu olay insanlarin davranislarinda bitiyor sonucta.[signature][hline]· Chillin Killin Billin ·

If you havin girl problems i feel bad for you son
I got 99 problems but a bitch ain't one.

Sosyal ağlarda paylaş

ya zegna bak okumam okumadığım içinde zaten kavga çıkıcak birşeyde bulamam.

Ama abi gelicek biri

Fenerbahçeli olmak bizden 5 yemektir

falan diyecek başlıyacak gene tartışma.Hayır bunun gibi reklam topicleri açmasak.
Mesela taraftar forumlarındada var böyle birçok güzel yazı.
İster istemez yazı bi kere her taraftar yazısı gibi baştan "EN BÜYÜK BİZİZ" lafı kokuyor.
Her taraftar yazısı böyledir sonuçta.

Cintonik biliyorum art niyetinin olmadığını ama eninde sonunda bi yerden patlak veriyor.[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

işte zaten bu topigin uzerine birisi gelip oyle bisi derse harbi garip kacar :p

gereken yapilir.

daha lig acilmadan boyle ateslisiniz , lig acilinca allah sonumuzu hayir etsin :P[signature][hline]· Chillin Killin Billin ·

If you havin girl problems i feel bad for you son
I got 99 problems but a bitch ain't one.

Sosyal ağlarda paylaş

ben lig açıldığında alayınıza burda küfür edicem banlattırıcam kendımı.

Yoksa bu sene birinin evine dalarım valla =)[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:

bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

ben umutluyum bu topicte kavga çıkmicak herkes edebiyle yorumunu yapıp gidecek umarım =)[signature][hline]Cmabridge Üinversitesi
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel bir yazı. Bende yağmurda karda maça gittim. Hiç tnaımadığım insanlarla omuzomuza marşlar söyledim. Minibüsde ile eve dönerken herkez birbirini tanıyor gibiydi. 2 fenreli birbrini yolda gördüğünde üstelerinde fenerli olduklarını anlatan herhangi bir şey varsa selamlaıyor. Hal hatır soruyor. Çok yaşadık bunu arkdaşlarla. Yazı o yüzden çok hoşuma gitti. Yağmurda bile üşenmeden gidip orda bnm gibi ıslanan insanlarla maç izlemek zafer yaşamak yada üzülmek çok güzel bir duygu. Bi duyguyu herkez paylaşıyor orda. Bir tür kenetlenme oluyor. Dİğer takım tribünlerinde bunu bu kdar şiddetli göremiyorum. başka maçlara sırf meraktan gittim. Ateşli 1-2 grub dışında kimse bukadar baarmıyor.

Hissettiim duygular var yazıda. Yollayan arkadaşa teşekkür ederim. :-)[signature][hline]
-nevin, uyan horluyorum..
-allah belani versin sait...
- bakkal amca ölümden sonra hayat war mı?
- yok, tadelle war weriyim mi?
- ver hadi..
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerli olmak bir ayrıcalık bazıları göremiyor , fenerbahçeliler bile . 6S den 10 yesekte 20 yesekte bu değişmez . 6S ve BJK taraftarları birbirlerine soğukturlar ama her fbli diğer fbliye sempatiyle yaklaşır . Bu açıkça görülen birşeydir . Tartışma çıkması anlamsız olur . 6S nin bizi 5-1 yenmesi , beşiktaşın kalecisiz yenmesi nasıl bir gerçekse , fb li oolmanında yaşam içinde ayrıcalıklı yapmaıs insanı bir gerçektir .[signature][hline]Anubis
Çok bomba bir şekilde geliyoruz..

Karakteriniz, şöhretinizden önemlidir. Karakteriniz, siz ne iseniz odur... Oysa şöhretiniz, başkaları sizi ne sanıyorsa odur.

Sosyal ağlarda paylaş

her taraftar için o takımı tutmak ayrıcalıktır bunu fenerliler ayrıcalıklı dierleri sıradan die gösteremeyiz sonuçta hepimiz bu ülkenin insanıyız ve yakın kişilikleriz bi takımın taraftarları neler yapıyorsa dierleride buna yakın şeyler yapıyolar kötü skor gelince ben tüm takım taraftarlarının neler yapıtğınıda biliorum ii zamanlarda nası olduklarınıa o yüzden saçma
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...