Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uMUT vAr MI

circirbocugu

Öne çıkan mesajlar

Turkıyede nıye doru duzgun metal grubu cıkmıyor? Cıksada ımkanları olmuyor Kendılerını gosterımıorlar ne kadar yetengın olursa olsun ne kadar nota bılgın olursa olsun turkıyede metalcı olmak neden bu kadar zor metal dınleyenlere satanıst veya artıst tıpıyle bakan bır suru kısı var ..Mıllet Arkasından 300 500 gelen sarkılara bayılıor ne kdar guzel ..Sozude muthıs dıolar(ıkı tane soz geldım gıttım geldım gıttım ...)Yanı muzıkle alakası olmayan muzık sıfatı tasımayan ne kadar sey varsa hayran kalıp dınlıyorlar ..Artık ıyıce gıcık oldum Turkıyeden Metal dunyasında adını doru duzgun duyurmus bı Pentagram var onların bıle maddı ımkanları cok yeterlı degıl bızımkıler bole Dogus Petek dıncoz Nez vs.. bunların pesınde kosarken nolucak bız metalcilere...Turkıye dısınaa metalın onem verıldıgı bı yere cıkabılsem hemen cıkıcam ama ımkan yoq ıste..Gelisirmi acaba yada ımkanlar artarmı? (Metalciye eqmek yoq...):..:(..

PS: Kısıselemı yazsaydım ne ıcımı doktum :)..[signature][hline]MSN:[email protected]

Karanlıkta yürümek istiyenlerden degilim...Karanlık olmak isteyenlerdenim....
Sosyal ağlarda paylaş

Biz yürümeden koşmaya çalışıyoruz.
Grubu kurar kurmaz Home çalmaya çalışırsan olmaz tabi.
Türkiyede metal müziğin yediği damgada çok ilginç.
Bize ne verirlerse onu dinliyoruz aslında.
Gençliğin müzik zevki MTV ye bağlı.
Ne klasik müzikten haberleri var ne blues dan ne metal den.Yazık[signature][hline]navyamphs, 23 Temmuz 2005 14:58:
Belkide sende gaysin ve bunu saklıyorsun. birisi bunu açıklayınca cesaretleniyor, ama benim gibi birisiyle karşılaşınca geri çekiliyorsun.
gay olduk geeey

Sosyal ağlarda paylaş

evet malesef ülkemizde müzik sektörü tamamen piyasaya yönelik olduğu için, underground fazla gelişmiş sayılmaz. adam gibi müzik yapanlar yapıyor, çok fazla ilgi görmeseler de, belli bir hayran kitlesi ediniyorlar. örnek olarak laço tayfa, bülent ortaçgil, mercan dede, erkan oğur..

bu ülkede hem çok sevdiğin metal müziği yapıp hem para kazanman zor, çünkü fazla şans tanınmıyor. piyasada tutma garantisi olan, akılda kalıcı, dinleyeni fazla yormayacak,neşeli, şen şakrak müzik yapanların şansı kat kat fazla.

metal dışındaki her müzik kötü değil tabi, bitakım genellemeleri yaparken daha dikkatli olalım.

adım umut bu arada :)[signature][hline]parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas..
Sosyal ağlarda paylaş

E onu verirsen onu dinler.
Televizyonda çıkan şarkılar sevilmemeli
Televizyonda sevilen şarkılar çıkmalı
Bi ara Nothing else matters çıkmışti televizyonda herkes metalika cı olmuştu hehehe[signature][hline]navyamphs, 23 Temmuz 2005 14:58:
Belkide sende gaysin ve bunu saklıyorsun. birisi bunu açıklayınca cesaretleniyor, ama benim gibi birisiyle karşılaşınca geri çekiliyorsun.
gay olduk geeey

Sosyal ağlarda paylaş

Cem Köksal nedir ya, Malmsteen zaten igrenc, o Malmsteen'den de igrenc.

Ayricana, Türkiye'de Pentagram var. Folka falan kacmasin adam gibi metal olsun diyorsan Soul Sacrifice var, essek gibi grup iste daha nolsun.

Var bizde gruplar, bulan bulur, ne gruplar var. Ama diyorsan ki Televole'de falan görmek istiyorum, Hey Girllerde stikerlari dagitilsin istiyorum falan, olmasin zaten öyle : )[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress
Head, 27 Temmuz 2005 20:15 tarihinde demiş ki:
"orospu kırmızı"
"ben senin beni şikayet etme ihtimalini sevdim."
"nietzche ve çocuk kestiğinde" gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen benı anlamadın grup yoq demıyorum ımkan var mı dıyorum ısvıcreden ısvec cıkmıs grubun ılk albumunden duyuyorum Turkıyede ancak onların sıtesıne gıdınce buluyorsun dogru duzgun album satan yerlerde cok yoq..Kayıtlardakı studyolar desen hala bence bellı bır duzeyde deıl...Metalin pıyasa olmasını solemıyorum metale deger verılmemesınden bahsedıyorum..[signature][hline]MSN:[email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

o zaman adam gibi özgün bir şeyler yapacaksın.

Melodik Death akımı İsveç'ten önce başka bir yerde var mıydı? Yoktu. O yüzden İsveçli gruplar (In Flames, Dark Tranquillity, Opeth vs vs) bizim ülkelerimizde bu kadar tanınmış ve grup İsveçliyse Nuclear Blast, Century Media gibi şirketlerle anlaşması daha kolay.

Aynı şekilde Black Metal ve Melodik Black Metal tarzları için de Norveç geçerli. Mayhem, Immortal, Dimmu Borgir gibi gruplar bu tarzı yaratan gruplar.

Amerika'da aynı şey Metalcore akımı için geçerli. Metalcore'un babası sayılan Overcast Amerikalıydı, onu Killswitch Engage, God Forbid, Lamb of God gibi gruplar takip etti.

Almanyada kapı gibi Running Wild, Helloween, Blind Guardian var power tarzı için.

İngiltere doom metal akımının merkezi. Paradise Lost, Anathema, My Dying Bride gibi tarzı şekillendiren gruplar yine buradan.

Peki Türk grupların yaptığı özgün bir şey görüyor musun? Hayır. Bir Türk grup değerlendirilirken o tarzdaki meşhur gruplar kıstas olarak alınıyor. Eğer o grup kadar müzik yapabiliyorsa "hobaaa süper manyak grup" deniyor.

Ama şöyle bir şey var ki o tarz müzik yapan zaten milyonlarca grup varken, hem de tarzın çıktığı yerden varken Türkiye'den bir grupla, yani kayıt kalitesi kötü ve albüm çıktıktan sonra turnelere çıkması zor olan bir grupla anlaşma yapmak ne kadar mantıklı plak şirketi için?

Bakın en iyi türk gruplara.
Crossfire mükemmel bir grup, ama Iced Earth zaten yıllarca onların yaptığı müziği yapıyor.
In Spite mükemmel bir grup, ama Dark Tranquillity zaten onların yaptığı müziğe sahip.
Courtyard mükemmel bir grup, ama Chuck Schuldiner 20 yıl önce çoktan Courtyard'ın seviyesine gelmişti bile.
Türkiye'den çıkan en özgün grup Pentagram olduğu için tutundu yurtdışında, o da doğu ve Türk ezgilerini kullandıkları için.

Evet idolü olan gruplar kadar müzik yapabilmek de bir şey, ama yurtdışına açılmaya yetmiyor.[signature][hline]Live In Flames..
Sosyal ağlarda paylaş

gercekten cok guzel bı bakıs acısı doru soyluyorsun ama ben genede turkıyede onem verılcegını sanmıyorum..Ulkemız grupları coverlarla sadece zaman gecırıyor bıde bole bı sorun var sarkı yapmadan nota yapmadan sarkı yapan grup doru duzgun cover cılgınlıgı var bu ara..[signature][hline]MSN:[email protected]

Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de iyi gruplar var ama Türk gruplarının yurtdışına açılması Avrupalı gruplardan çok daha zor. Türk grupların bunu başarması için iyi değil , çok iyi ve orjinal olmaları gerekiyor. Zamanında bu ülkede Unspoken,Knight Errant, Elusive Dreams gibi albümler yapıldı. Yenilerden ise Almora,Crossfire ve Catafalque çok iyi bence. Asıl Comma toplandı 3.albüm olacak diyorlar ki öyle birşey olursa gerçek bombayı görücez!!
Sosyal ağlarda paylaş

üff ne bombası saçmalamayın ya.

efsane geri dönüo hesabı ha...ne efsanesi?

jaster açıklamış işte yukarıda olay bundan ibaret,comma nın yaptığı müziği yapanda bir çok prog grup var zaten.

metal müzik falan diosunuzda metalinde şu anda pop müzikten farkı falan yok.[signature][hline][b]''Be a realist demand the impossibe''
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben hala Soul Sacrifice derim. Begenerek dinledigim tek Türk grubu su an, Mezarkabul haric.

Ve evet, taklit yüzünden kaybediyorlar.

Bu arada, Isvecten falan bu kadar grubun cikmasinin sebebi, devlet yardimi bildigim kadariyla.[signature][hline]Elandra, Night Elf Priestess
Emilo, Gnome Warrior
Penthesilea, Night Elf Huntress
Head, 27 Temmuz 2005 20:15 tarihinde demiş ki:
"orospu kırmızı"
"ben senin beni şikayet etme ihtimalini sevdim."
"nietzche ve çocuk kestiğinde" gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yae arkadaslar siz neden bahsediyosunuz? Türkiye gibi bir yerde adam gibi dünyayı sarsıcak bi grup olabilirmi? burda kaç milyo kişi sırtında gitarla ders almadan nota bilmeden metal metal diye ölüyo? kaç tane tip bateri çalıyorum ben metal yapıyorum diye gecinip daha bageti tutmayı bile bilmeden televizyonda klipler için artislik yapan bateristleri görüp davula abanıyo hadi bunu gectim gercekten yıllarını müziğe vermiş konservatuar yada özel ders alan tipler tabiki var :) Ama kaç tanesi müziğe para yetiştire biliyo acaba? bu kadar sorun ve bu kadar cahil bi millet varken acaba kendine özgün dünyayı sarsıcak deli bi metal grubu çıkabilirmi? Sınava çalışanlar açsın mp3 playırı zımbırtıyı müzik dinlesin millet işini yapmaya devam etsin :)...
edik : Dediğim şeyler sadece metal için diğil ben konunun gazıyla yazdım mesela muse, garbage yada herhangi adam gibi grubun yaptıı herhangi bi müzik türü için gecerli..[signature][hline]Blind Guardian
[Ophélia, Human Warlock - Ragnaros]

[Bu mesaj obacan tarafından 31 Temmuz 2005 00:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...