Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben Aynayı Kendime Çevirdim...

Villians

Öne çıkan mesajlar

Yine gece olmuştu işte.!Günler akıp geçiyor,yok aslında bende akıp geçiyordum.Sadece bu duruma hayır diyemememin ağırlığını taşıyordum hergün
Kendine ayna tutulsa nasıl hisseder insan.Korkup kaçar mı?Gördüğü şey kendisi olucaksa kaçması için sebep ne olabilir ki?Düşünüyordum
bunu uzun zamandır....
Ve yaptım,aynayı kendime çevirdim.
ilk başta korktum.Gözlerimi kapadım.''Aç'' dedi ''Burada gördüklerin senden başka hiç birşey değil,sadece sen''.Gördüklerimden yara alıp
almayacağımı sordum.Oda ben sadece bir aynayım,olduğu gibi yansıtırım dedi.
Yavaşça gözlerimi açtım.
İşte karşımda ben duruyordum.Gülümsüyordum.Ever bu bendim.Yavaşça görüntüme doğru ilerledim.Korkmama gerek yokmuş diye
düşündüm kendi kendime.
''Bende yanına gelebilirmiyim''
''Neden'' diye sordu.
Saçmalık!Böyle soru olurmuydu hiç!
''Gerçek dünyada olan sensin ben ise sadece bir görüntüyüm.İstediğim an ağlıyabilirim.Etkilenmeme gerek yok ki!
O zaman duygularıda yoktu o benin.''Bana yalan söylüyorsun ayna''
''Neden bu kadar heveslisin''
''Ben...''
''Gerçeği görüceğini umdun öyle değil mi?''
Hemen ardından gülmeye başladı.Ve oradan uzaklaştı.
Olmayan gerçeklikle var olamazdım.Aynaya bakıp saatlerce durabilirdim,o kadar!
Neden sonra anladım gülmesinin sebebini!Anlatmaya çalışıyordu bana.Gerçekliğin bende olduğunu.Olaylar yaşanır ve biz kalırız.
Böyle olmalı değil mi?
Demek istediğim......Sanırım saçmalamaya başladığım nokta andı.Kendi saçmalığını kendine itiraf edebilmek.Evet!
Üzüntü ve sevincide itiraf edebilirsin.Tıpki böyle.Sonra kaldığı yerden devam edersin.Sonu bir rahatlama olur.Ufakta olsa önemliydi
bunu anlamam.Sanırım kendimi kendim ile çözmeye ihitiyacım vardı.Bundan sonrasında başka bir yansımaya ihtiyacım kalmayacaktı.
Artık bildiğim bişey var!
Hey korkamanıza gerek yokmuş.
Tek yapmanız gereken kendinizi karşınıza alabilmeniz
Sonra ise sadece anlamaya çalışın.....[signature][hline][b][u][i]Dark Elf
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Villians, 29 Temmuz 2005 14:12 tarihinde demiş ki:
Yine gece olmuştu işte.!*(Çift noktalama işareti ?)Günler akıp geçiyor,yok aslında bende akıp geçiyordum.Sadece bu duruma hayır diyemememin ağırlığını taşıyordum hergün*(noktalama unutulmuş :) )
Kendine ayna tutulsa nasıl hisseder insan.Korkup kaçar mı?Gördüğü şey kendisi olucaksa*(olacaksa) kaçması için sebep ne olabilir ki?Düşünüyordum
bunu uzun zamandır....
Ve yaptım,aynayı kendime çevirdim.
ilk başta korktum.Gözlerimi kapadım.''Aç'' dedi ''Burada gördüklerin senden başka hiç birşey*(hiçbir şey olacak) değil,sadece sen''.Gördüklerimden yara alıp
almayacağımı sordum.Oda ben sadece bir aynayım,olduğu gibi yansıtırım dedi.
Yavaşça gözlerimi açtım.
İşte karşımda ben duruyordum.Gülümsüyordum.Ever bu bendim.Yavaşça görüntüme doğru ilerledim.Korkmama gerek yokmuş diye
düşündüm kendi kendime.
''Bende yanına gelebilirmiyim*(miyim ayrı)''
''Neden'' diye sordu.
Saçmalık!Böyle soru olurmuydu hiç!
''Gerçek dünyada olan sensin ben ise sadece bir görüntüyüm.İstediğim an ağlıyabilirim*(ağlayabilirim olacak).Etkilenmeme gerek yok ki!
O zaman duygularıda*(buradaki da ayrı, da'yı at ve cümleyi oku anlamlıysa ayrıdır.) yoktu o benin.''Bana yalan söylüyorsun ayna''
''Neden bu kadar heveslisin''
''Ben...''
''Gerçeği görüceğini*(göreceğini) umdun öyle değil mi?''
Hemen ardından gülmeye başladı.Ve oradan uzaklaştı.
Olmayan gerçeklikle var olamazdım.Aynaya bakıp saatlerce durabilirdim,o kadar!
Neden sonra anladım gülmesinin sebebini!Anlatmaya çalışıyordu bana.Gerçekliğin bende olduğunu.Olaylar yaşanır ve biz kalırız.
Böyle olmalı değil mi?
Demek istediğim......Sanırım saçmalamaya başladığım nokta andı.Kendi saçmalığını kendine itiraf edebilmek.Evet!
Üzüntü ve sevincide*(ayrı yine) itiraf edebilirsin.Tıpki böyle.Sonra kaldığı yerden devam edersin.Sonu bir rahatlama olur.Ufakta olsa önemliydi
bunu anlamam.Sanırım kendimi kendim ile çözmeye ihitiyacım vardı.Bundan sonrasında başka bir yansımaya ihtiyacım kalmayacaktı.
Artık bildiğim bişey var!
Hey korkamanıza gerek yokmuş.
Tek yapmanız gereken kendinizi karşınıza alabilmeniz
Sonra ise sadece anlamaya çalışın.....

Konu olarak mükemmel bir seçim. İnsanın bazı şeyleri anlaması için kendiyle karşı karşıya gelmesi gerekir ve sen bunu bize ayna vasıtasıyla yaptırıyorsun.

Ayna dendi mi, en çok sirklerde olan bir sürü değişik tür aynanın bir arada bulunduğu odalar ve onların yansıttığı insanın değişik formları aklıma geliyor ve sonra geriye sadece sen kalıyorsun.

Güzel olmuş. Kısa ve bu sefer kısalığı sırıtmıyor. Anlatım sade ve öz.

En beğendiğim söylem ise: "Kendinin saçmaladığının farkına varabilmek." :)

Bu sefer yazım olayına dikkat etmişsin baya, daha iyi. Gördüğüm yanlışların yanına yıldız koyarak belirttim yukarıda. Bir de noktalama işaretini kullandıktan sonra tek boşluk bırakmayı unutma.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies;Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 29 Temmuz 2005 15:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm hmm hmm ii güzel yalnız 3.şahıs ayna olaya giriyor sonra 3. şahıs ortadan kayboluyor ve yine kafa karışıyor bu önceki yazında da vardı bilerekmi yapıyorsun illa şu paparnozun kafasını karıştırıyımmı amaç :)[signature][hline]We cast our lot together four still stand as one
Here we'll remain forever till our kingdoms one
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...